A kommunikációval szerintem nem lehet lebuktatni azt, aki így szándékosan... Csinál hasonlókat.

Mert hiába írjuk ki 1000x, hogy

Légyszíves csak 150-ig üssük fel, csak a vezető ütheti le, kivéve akkor, ha veszélyben van a szeki, (mondjuk az ellenség nagyon támadja azt a szekit, ahonnan mi elérjük, és már közel áll hozzá hogy elfoglalja.. Mondjuk 100 felett van), figyeljünk a jelzésre, mielőtt elfoglalná valaki nézzen be a csata csopiba, ha épp nincs vezető kérdezzen rá nyugodtan, sőt, ha nagyon akar támadni általában iki is vannak jelölve más helyek is, amiket lehet...

De ha az a valaki sunnyog, és csak kuncog magában csendesen, vagy még rá is játszik, őt.. Lehetetlen lebuktatni bárhogy is akarunk kommunikálni vele.
Értelek, akkor ezt így nem fogjátok megoldani, viszont lehet, ezért nem fogják bevezetni a beütési naplózást, mivel kb. büntetéshez segítene, ezért visszás lehet. (no meg a személyes jogok, h nem mindenki szeretné ha publikus lenne így a neve, bár ennek ellentmond, h harci építménynél meg ott van ugye)

Amúgy én a céh belügyének gondolnám, hogy egy ilyen belső szabályt ha vki renitensen megszeg akkor ki akarnák rakni, valszeg ezért nem fognak fejleszteni rá eszközt, oldja meg a céh (de ettől még támogatom, szerintem is hasznos lenne!).
Egyébként ha ennyire fontos probléma akkor pl. ügynökö(ke)t , szemfüles játékost is rá lehet állítani aki figyeli és hátha elkapja.
(ill. ha megismerjük a céhtagokat akkor is szűkül a kör, kirakni a céhből meg a cinkost is lehet, ha nem határolódik el pl.)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Értelek, akkor ezt így nem fogjátok megoldani, viszont lehet, ezért nem fogják bevezetni a beütési naplózást, mivel kb. büntetéshez segítene, ezért visszás lehet. (no meg a személyes jogok, h nem mindenki szeretné ha publikus lenne így a neve, bár ennek ellentmond, h harci építménynél meg ott van ugye)

Amúgy én a céh belügyének gondolnám, hogy egy ilyen belső szabályt ha vki renitensen megszeg akkor ki akarnák rakni, valszeg ezért nem fognak fejleszteni rá eszközt, oldja meg a céh (de ettől még támogatom, szerintem is hasznos lenne!).
Egyébként ha ennyire fontos probléma akkor pl. ügynökö(ke)t , szemfüles játékost is rá lehet állítani aki figyeli és hátha elkapja.
(ill. ha megismerjük a céhtagokat akkor is szűkül a kör, kirakni a céhből meg a cinkost is lehet, ha nem határolódik el pl.)

Azért érdekes ellenérveid vannak. A naplózást a céh látná, illetve most is a céh látja. De a mostani naplózásnak kb semmi érdemi haszna. Személyiségi jogok, pedig nem értem, hogy miként jönnek elő. Nem azt kéri egy céh vezető sem, hogy az ip címét és egyéb adatokat mutasson a napló, hanem, hogy ki, mikor, ütötte a szektorokat. Ebben mi a személyiségi jog?
Igen, valóban a céh belügye, nincs is hozzá senkinek köze, de a jelenlegi állás szerint a céh nem tudja megoldani. És azért az erős, hogy azért ne fejlesszék ki, hogy ne legyen kirakva. Ne legyen gyökér, tartsa be a szabályokat, kiírásokat és akkor nem lesz kirakva.
Néhány ilyen renitens ember miatt, ne a többieket szívassuk már.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Értelek, akkor ezt így nem fogjátok megoldani, viszont lehet, ezért nem fogják bevezetni a beütési naplózást, mivel kb. büntetéshez segítene, ezért visszás lehet. (no meg a személyes jogok, h nem mindenki szeretné ha publikus lenne így a neve, bár ennek ellentmond, h harci építménynél meg ott van ugye)

Amúgy én a céh belügyének gondolnám, hogy egy ilyen belső szabályt ha vki renitensen megszeg akkor ki akarnák rakni, valszeg ezért nem fognak fejleszteni rá eszközt, oldja meg a céh (de ettől még támogatom, szerintem is hasznos lenne!).
Egyébként ha ennyire fontos probléma akkor pl. ügynökö(ke)t , szemfüles játékost is rá lehet állítani aki figyeli és hátha elkapja.
(ill. ha megismerjük a céhtagokat akkor is szűkül a kör, kirakni a céhből meg a cinkost is lehet, ha nem határolódik el pl.)


Öhmm... Nem értem, hogy miért ne lehetne "megbüntetni" azt, aki szándékosan csinál ilyesmit, vagy hogy ez most ki szerint lenne.. "Rossz" dolog.

Mert ha látjuk, hogy ki az, aki beüti a tiltás ellenére, akkor személyesen is tudjuk figyelmeztetni, amit szerintem mindenki letudna 1 pici ejnyebejnyével, és hogy máskor jobban figyelj.. :)

De amikor valaki sorozatosan elköveti ezt a "hibát" akkor valószínűleg szándékosan csinálja. És ezt csak ebből, a naplózásból lehetne megtudni.
És igen, ez a céh belügye, de ez lenne a megoldás.

Az nem megoldás, hogy a nap minden percében legyen valaki fent, aki figyeli, hogy kinek mekkora a céh csatateren a részvétele támadásokkal vagy tárgyalásokkal, és.. Na. Ez így butaság.


Egy 40+os céhben pedig nem lehet mindenkit ismerni. (még a saját osztályomban is csak 5-6 embert ismerek rendesen.. :D)
Van, aki csak csendesen szeret játszani, néha megszólal egy-két témával kapcsolatban de kb ennyi. És ezzel nincs baj...

A "cinkost" pedig így sehogysem lehet "megtalálni", a találgatás pedig nem megoldás. Mert mi van, hogy ha valaki mást "büntetnénk" meg helyette...?
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Gyakran van olyan érzésem, hogy a fejlesztők és a játékosok mintha nem ugyanabban a dimenzióban mozognának...
Ez teljesen igaz a naplóra, megvan az információ csak ki kellene iratni (aztán fél óra múlva törlődhetne is, hogy ne foglalja a helyet)
Ugyanez igaz sok-sok statisztikára meg értékre, amelyet ki lehet jelenleg is olvasni a játékból, mennyivel egyszerűbb lenne, ha tudná az alap játék nem különféle kiegészítőkkel kellene nézegetni (amit aztán csúnya módon üldözünk is, ahelyett, hogy beépítenénk és máris nem használná senki)

A kérések, módosítások 99,9%-a nem valósul meg, de ami fel se merül azt valahogy sikerül lefejleszteni, aztán meg "beleeröltetni" dolgokat, hogy valaki használja is őket... lásd kultúrális települések - repülő sziget
De ilyen a pvp torony is, vagy 6 hónapot csúsztatva lett, hogy jó legyen, de nem lett az... majd eléri ez is a gvg 5%-os kihasználtságát...

Az ordas dolgokról meg ne is beszéljünk, csak 2 példa:
- csatatéren több hónapja ugyanazokkal történő összesorsolás (ELVILEG már javítás alatt)
- lassan 150 napja meg lehet változtatni a nevet, de valahogy a visszatérő küldetések szövegében még mindig a régi név kerül kiírásra :D
 
Azért érdekes ellenérveid vannak. A naplózást a céh látná, illetve most is a céh látja. De a mostani naplózásnak kb semmi érdemi haszna. Személyiségi jogok, pedig nem értem, hogy miként jönnek elő. Nem azt kéri egy céh vezető sem, hogy az ip címét és egyéb adatokat mutasson a napló, hanem, hogy ki, mikor, ütötte a szektorokat. Ebben mi a személyiségi jog?
Igen, valóban a céh belügye, nincs is hozzá senkinek köze, de a jelenlegi állás szerint a céh nem tudja megoldani. És azért az erős, hogy azért ne fejlesszék ki, hogy ne legyen kirakva. Ne legyen gyökér, tartsa be a szabályokat, kiírásokat és akkor nem lesz kirakva.
Néhány ilyen renitens ember miatt, ne a többieket szívassuk már.
Mindezek mellett - ne legyen félreértés - én is támogatnám, csak próbáltam a szerzők fejével is gondolkodni.
Mert ha a céh belügye vagyis kitalált szabály akkor minek fejlesztenének arra megoldást, ezközt. (ha a céhnek ez fontos, oldja meg kommunikácval, ja nem lehet, akkor meg minek a szabály, de ez most nem az én véleményem, csak kb. ezt is gondlhatják)
Persze erre is van érvem, a játékélmény és a stratégiák fejlődése elég fontos, tehát lehetne mindenféle stat-tal támogatni.

Meglátjuk, a 209-es össznépi ötletelésből mi lesz megvalósítva, talán ez is.

(A személyiségi jogok alatt nem a NAIH féle törvényre gondoltam csak ált. meggondolják h beletegyék ha vkiknek pont nem előny, ahogy a játékos aktív státuszt sem akarják, ott sem a valós adatok az érdekesek)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Mindezek mellett - ne legyen félreértés - én is támogatnám, csak próbáltam a szerzők fejével is gondolkodni.
Mert ha a céh belügye vagyis kitalált szabály akkor minek fejlesztenének arra megoldást, ezközt. (ha a céhnek ez fontos, oldja meg kommunikácval, ja nem lehet, akkor meg minek a szabály, de ez most nem az én véleményem, csak kb. ezt is gondlhatják)
Persze erre is van érvem, a játékélmény és a stratégiák fejlődése elég fontos, tehát lehetne mindenféle stat-tal támogatni.

Meglátjuk, a 209-es össznépi ötletelésből mi lesz megvalósítva, talán ez is.

(A személyiségi jogok alatt nem a NAIH féle törvényre gondoltam csak ált. meggondolják h beletegyék ha vkiknek pont nem előny, ahogy a játékos aktív státuszt sem akarják, ott sem a valós adatok az érdekesek)

A fejlesztők másképp gondolkodnak. Ugyanakkor ez a téma már nagyon sokszor előjött. És azért az ő érdekük is lenne, hogy a játékosok véleményét meghallgassák.

A 209-es ötletelésnél azt sem tudjuk mi jutott el a fejlesztőkig.

A személyiségi jogokat meg engedjük el. Ez egy online játék, ahol egy kitalált név alatt játszik mindenki. Így semmiféle személyiségi jog nem tud sérülni, se az online státusz jelzéstől, se a naplózástól. Aki ezzel érvel, az nem érti a személyiség jog kifejezést.
 
A fejlesztők másképp gondolkodnak. Ugyanakkor ez a téma már nagyon sokszor előjött. És azért az ő érdekük is lenne, hogy a játékosok véleményét meghallgassák.

A 209-es ötletelésnél azt sem tudjuk mi jutott el a fejlesztőkig.

A személyiségi jogokat meg engedjük el. Ez egy online játék, ahol egy kitalált név alatt játszik mindenki. Így semmiféle személyiségi jog nem tud sérülni, se az online státusz jelzéstől, se a naplózástól. Aki ezzel érvel, az nem érti a személyiség jog kifejezést.
Alapvetően igazad van, el is engejük, de sokan vannak akik érzékenyek a jelenléti státuszukra (ezért érzékeny adat még lehet).
bár egem nem zavarna, de a fejlesztők senkit sem akarnak elriasztani..
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Alapvetően igazad van, el is engejük, de sokan vannak akik érzékenyek a jelenléti státuszukra (ezért érzékeny adat még lehet).
bár egem nem zavarna, de a fejlesztők senkit sem akarnak elriasztani..

Ez nagyon rossz kifogás. Több olyan játék van amiben a kezdetek óta jelen van az online jelenlétet mutató jelzés. Ennek ellenére számtalan játékos játszott, játszik vele.
Nem ez fogja elriasztani a játékosokat, elhiheted.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
megint más az, ha egy játékot alapból így ismersz meg, meg az is, ha később raknak bele dolgokat
BÁRMIT tesznek bele valaki(k)nek nem fog tetszeni...
 
Ez nagyon rossz kifogás. Több olyan játék van amiben a kezdetek óta jelen van az online jelenlétet mutató jelzés. Ennek ellenére számtalan játékos játszott, játszik vele.
Nem ez fogja elriasztani a játékosokat, elhiheted.
Nem kifogásnak írtam inkább lehetséges magyarázatnak.
Saját magam tapasztataltam nem egyszer mekkora feljajdulás övezte amikor szóba került a jelenlét státusz ötlete.
Bizony elég sokan ágáltak, nehogy bevezessék (vagy csak ha egyénileg ki lehet kapcsolni), szóval bőven van ellentábora.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem kifogásnak írtam inkább lehetséges magyarázatnak.
Saját magam tapasztataltam nem egyszer mekkora feljajdulás övezte amikor szóba került a jelenlét státusz ötlete.
Bizony elég sokan ágáltak, nehogy bevezessék (vagy csak ha egyénileg ki lehet kapcsolni), szóval bőven van ellentábora.

Sem a játékban, sem az életben nincs olyan dolog, újítás, változtatás ami ellen ne ágálna néhány ember. Ez mindig ilyen volt és ilyen is marad. Szóval ez még nem elég ok arra, hogy ne legyen.
És igazából még mindig több az előnye mint a hátránya. Főleg, hogy alapvetően céhen belül lenne csak érdemi haszna. Céhen kívül amúgy is kb mindegy, hogy látható vagy sem.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Most picit belegondoltam, hogy-hogy is lehetnek a dolgok a "háttérben".

Mi magyarul játszunk egy magyar szerveren. De a fejlesztők lehet hogy németek, vagy angolok.. Passz. Lusta vagyok utánanézni. :)
Lehet, hogy sokan panaszkodunk itt magyarok, de lehet hogy más, fontosabb országokban kevésbé... És nem jut el hozzájuk a problémánk, vagy az ötletünk.
(vagyis hogy mi mit tartunk problémának)

Vagy több visszajelzést kapnak más problémákról, és inkább azokkal foglalkoznak.


És úgy kb úgy nézhet ki az egész "cég", hogy csoportokban dolgoznak, egymástól függetlenül.
Úgy értem van, akiknek az a feladata, hogy új eseményeket tervezzenek, és hogy azokat valósítsák meg,

Akár több ilyen egymástól függetlenül dolgozó csoport is lehet...


Megint más csoportok teljesen más dolgokkal foglalkoznak.. (kicsit sem értek a játékok készítéséhez :D)

És akkor ott vannak azok, akik a hibabejelentésekkel, a beérkező ötletekkel foglalkoznak, azt adminisztrálni, fontossági sorrendet felállítani, közben egyre több a tartalom, egyre több a hibalehetőség azokkal kapcsolatban is... És ezeket kijavítgatni.
És lehet, hogy az egész fejlesztői csapat csak pár emberkéből áll...

Foggalmam sincs, hogy mennyire lehet nehéz számukra ezt így +csinálni, ahogy mi szeretnénk.. Ha nagyon akarnák biztos, hogy megtudnák így csinálni.
De gondolom tényleg az lehet, hogy nem jut el hozzájuk ez az egész, vagy a többi problémát sokkal többször emlegetik nekik, és úgy gondolják, hogy a játékosoknak inkább azokkal vannak gondjaik.
(teknikat problémák, vagy épp vizuális...) És így nem is nagyon foglalkoznak az ötleteinnkkel.

A megoldás szerintem az lenne, hogy addig zaklassuk őket ezzel, amíg nem kezdenek el vele foglalkozni.. :D
Mert tényleg, lehet hogy nem is jut el hozzájuk az, hogy mi mit szeretnénk látni a játékban, mit tartunk fontosnak, vagy szerintünk mitöl lenne.. Jobb.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Sem a játékban, sem az életben nincs olyan dolog, újítás, változtatás ami ellen ne ágálna néhány ember. Ez mindig ilyen volt és ilyen is marad. Szóval ez még nem elég ok arra, hogy ne legyen.
És igazából még mindig több az előnye mint a hátránya. Főleg, hogy alapvetően céhen belül lenne csak érdemi haszna. Céhen kívül amúgy is kb mindegy, hogy látható vagy sem.
Elég lenne szerintem a céhcsatatérre bevezetni, nem kell egyből mindent láthatóvá tenni :) És az ellen sokkal kisebb lenne a "népharag".
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Most picit belegondoltam, hogy-hogy is lehetnek a dolgok a "háttérben".

Mi magyarul játszunk egy magyar szerveren. De a fejlesztők lehet hogy németek, vagy angolok.. Passz. Lusta vagyok utánanézni. :)

a fejlesztő cég német (nem is pici), de olyan multikulti egyveleggel, hogy minden nemzet képviselteti magát, máshogy nem is lehetne egy világméretű játékot fejleszteni...

a magyarok nagyon sok okos dolgot kitaláltak már a történelemben, de azt barokkos túlzás feltételezni (és egyébként sincs így lásd béta szerver angol nyelvű forumai vagy az angol nyelvű éles szerverek, de ott vannak a német szerverek is) hogy csak nekünk jutnak eszünkbe ilyen dolgok :)

egyszerűen más a prioritás: mivel minden a pénzről szól, így valószínűsíthető, hogy a fejlesztések amiket "kitalálnak" sokkal jobban hoznak a konyhára, mint, hogy online jelenlét van-e a játékban vagy nincs vagy van-e naplózás a csatatéren...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szerintem minden naplózásnál egyszerűbb lenne, ha a tiltással megjelölt szektort nem lehet elfoglalni. Lehetne ütni, de az utolsó ütést nem lehetne bevinni, ahhoz előbb le kellene venni a tiltást.

A logika nem rossz, azonban előfordul, hogy másodperceken múlik, hogy kié lesz az adott szektor. Így emiatt bukhatja az adott céh. Főleg, mivel mostanában azért elég gyakran lehet tapasztalni, hogy akadozik a szerver.
 

Keaira

Aktív tag
A logika nem rossz, azonban előfordul, hogy másodperceken múlik, hogy kié lesz az adott szektor. Így emiatt bukhatja az adott céh. Főleg, mivel mostanában azért elég gyakran lehet tapasztalni, hogy akadozik a szerver.
Ha másodperceken múlik, akkor több céh üti egyszerre és gondolom nincs tiltva. Vagy legyen ott valaki, aki a döntő pillanatokban leveszi a tiltást.
 

Keaira

Aktív tag
és a céh csatatér vezetői 0-24-ben legyenek jelen.
Szóval dúl a csata, másodperceken múlik, hogy kié legyen a szektor, és nincs ott egy cst vezető?
Egyébként milyen cst az ahol 0-24-ben kell jelen lenni? :-o Szerintem elég 4 óránként pár percre ott lenni. Ez azt gondolom nem megugorhatatlan.
Kicsit elkanyarodtunk onnan, hogy minden kritika ellenére továbbra is jobb megoldásnak tartom, hogy amin tiltás van az ne legyen elfoglalható. Sokkal egyszerűbb, mint utána logokat bújni és csesztetni bárkit, hogy miért ütötte be, amikor rajta volt a tiltás? A válasz úgyis az, hogy mert nem vette észre, vagy mert nem figyelt oda eléggé stb. Akkor majd húzzátok a strigulát, hogy na jó, de többet ilyen ne legyen, aztán azt látjátok, hogy mégis lett.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szóval dúl a csata, másodperceken múlik, hogy kié legyen a szektor, és nincs ott egy cst vezető?
Egyébként milyen cst az ahol 0-24-ben kell jelen lenni? :-o Szerintem elég 4 óránként pár percre ott lenni. Ez azt gondolom nem megugorhatatlan.
Kicsit elkanyarodtunk onnan, hogy minden kritika ellenére továbbra is jobb megoldásnak tartom, hogy amin tiltás van az ne legyen elfoglalható. Sokkal egyszerűbb, mint utána logokat bújni és csesztetni bárkit, hogy miért ütötte be, amikor rajta volt a tiltás? A válasz úgyis az, hogy mert nem vette észre, vagy mert nem figyelt oda eléggé stb. Akkor majd húzzátok a strigulát, hogy na jó, de többet ilyen ne legyen, aztán azt látjátok, hogy mégis lett.

A lognál, egyszerűbb, átláthatóbb dolog nincs. Az kimutatja pontosan, hogy mikor mi történt és néhány etap alatt kiderül, hogy kik a renitensek, utána megszűnnek a beütések és társaik.
De igazából a lognál elég lenne az utolsó 10-15 ütést megjeleníteni, nem kell 0-áról, mert az első 100-nak kb nem sok jelentősége van. Vagy csak azt mutassa amin tiltó van.
Szóval a lognál is lehet játszani a dolgokkal, úgyhogy jó legyen.
 
Fent