Lorant96

Nagyon aktív tag
1 példa.

Harcolsz 1, vagy több erősebb céh ellen.
Nekik több aktívabb, erősebb tagjuk van, nagyobb céh kincstárral. (több ostrom tornyot tudnak építeni.)

Ha rögtön elfoglalsz 1 területet, 4 óra mulva támadható. Ha lejár a lakat, pikk-pakk + indulnak, és elfoglalnak minden elérhető területet. (amin nincs lakat.)
Vagyis visszaütögetnek a kezdő területedre, és szenvedhetsz, vagyis szenvedhettek.


Ha sikerül bentebb kerülnötök, és felütitek a szomszédos területet 150-ig, (vagyis éppenhogy nem foglaljátok el) akkor ha lejár a lakatod, és elkezdenek támadni titeket, leütitek azt a területet, amit felütöttetek. Így megakadályozhatjátok hogy kikerüljetek a sok pontot adó helyekröl. Sőt, akár az ellenség orra alá is borsot törhettek, ha csak onnan tud támadni titeket, amit ti már felütöttetek. (megvárjátok, hogy mondjuk 100-ig felüsse a ti területeteket, leütitek azt a területet amit felütöttetek 150-ig, és ők buktak 1 csomo támadást, + kitoltátok mnegint 4 órával... )


Szóval nagyon nagyon nagyon hasznos lenne, ha lehetne látni, hogy ki üti le időp előtt a területet.
Mert oké, mindenki bakizhat.. Én is hibáztam már...

De néha olyan, mintha valaki szándékosan gonoszkodna... És hiába mondjuk el, írjuk le ezredjére is, hogy légyszíves mindenki figyeljen a jelzésre, vagy amit a csopiban írunk a támadással kapcsolatban, vagy hogy csak a vezető ütheti le kivéve vész esetben vagy bármi ilyesmit...

Ha nem tudjuk, hogy kivel van a probléma, akkor mindenki csak.. Szenved. És ez így nagyon nem jó.
Kicsit erőltetettnek tűnik nekem ez a példa, mert ha 4 óra alatt el tudjátok foglalni a következő tartományt, akkor nem kell várnotok 4 órát, hanem mehettek egyből a következőre, mivel a tiétek addig védve van. Ha viszont nem tudjátok, akkor igaz, hogy nyertetek 4 órát, de az alatt nem tudtok sok pontot gyűjteni és a végén ugyanúgy visszaszorítanak a kezdő pozícióba. Tehát sok értelme nem volt kivárni.
A másik meg azzal, hogy kiütitek az ellenfelet szerintem nem borsot török az orra alá, hanem éppen, hogy plusz támadásokhoz segítitek hozzá, amivel plusz jutalmakat tudnak szerezni.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Már miért ne lenne értelme kivárni? :O
Nem mindenki ugyanakkor tud feljönni támadni. Van aki délelőtt, van aki délután, van akinek csak este van ideje játszani.

Szerintem ez nem eröltetett, mert nagyobb ligákban mindennapi eset... Legalábbis ott, ahol én vagyok.

Ha bent tudtok maradni a középső tarományokban, ott több ot-t lehet építeni, vagyis többet tudtok támadni. Lassabban megy fel a demo.
Akár szerezhettek is másoktol tornyokat, nem feltétlen nektek kell mindig építeni... Ha visszaütnek a kezdő helyetekre, ott szenvedhettek megint ostrom nélkül.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Lorant96 " A másik meg azzal, hogy kiütitek az ellenfelet szerintem nem borsot török az orra alá, hanem éppen, hogy plusz támadásokhoz segítitek hozzá, amivel plusz jutalmakat tudnak szerezni. "


Igen, De közben mehet fel a demojuk úgy, hogy nem szereznek területet... (pedig akarnának) :)
 
Utoljára szerkesztve:

helen

Nagyon aktív tag
Kicsit erőltetettnek tűnik nekem ez a példa, mert ha 4 óra alatt el tudjátok foglalni a következő tartományt, akkor nem kell várnotok 4 órát, hanem mehettek egyből a következőre, mivel a tiétek addig védve van. Ha viszont nem tudjátok, akkor igaz, hogy nyertetek 4 órát, de az alatt nem tudtok sok pontot gyűjteni és a végén ugyanúgy visszaszorítanak a kezdő pozícióba. Tehát sok értelme nem volt kivárni.
A másik meg azzal, hogy kiütitek az ellenfelet szerintem nem borsot török az orra alá, hanem éppen, hogy plusz támadásokhoz segítitek hozzá, amivel plusz jutalmakat tudnak szerezni.
Lorant, ha nem értesz a csatateres taktikához, akkor inkább ne is szólj bele ! Rengeteg oka lehet egy szektor kitartásának, és nem a céhek közti összebeszélés az elsődleges oka , és ha összebeszélés van, akkor se nevezhető bundának. Ez nem foci. A legmagasabb ligában nincs előnye annak aki az 1. helyet éri el, hisz a következő csatatéren is ugyan abban a ligában fog játszani, ugyan azokkal az ellenfelekkel szemben.
Szektor kitartása vagy be nem ütése sok minden miatt fontos.
A céhek stratégiái- csatateres irányítói- elég sokat agyalnak azon hogy mikor merre üssenek, hogy onnan merre tudnak tovább menni, és onnan merre még tovább. Latolgatják az esélyeket hogy a többi céh merre mehet, melyik szektoron kikkel kell majd versenyezni, melyik szektorra tudnak majd több tábort építeni, merre menjenek hogy a céh egész nap pályán legyen. Ezek fontos dolgok, ha az a cél hogy minden céhtag részt tudjon venni, függetlenül attól hogy a nap melyik szakában van játékban. Egy rossz időben történő beütés, borítja a terveket, azt eredményezheti hogy azután a céh órákig nem fog tudni ütni, azt eredményezheti hogy a céh visszakerül a kezdővonalig, azt eredményezheti, hogy a céhtagok malmozni fognak, mert nem lesz ütési lehetőségük, és emiatt elesnek az fp-jutalomtól, amit ki tudtak volna a csatatérből farmolni. Tehát 1 rosszul időzített beütés, kihathat az összes céhtag játékára.
És igen, időnként olyan is előfordul hogy meg van beszélve 2 céh között hogy melyik viszi el a szektort, és a másik meddig üti azt. Vagy meg van beszélve hogy a kilépőket nem visszük el egymástól, de esetlegesen farmolási céllal ütve van, mondjuk 140-ig.. vagy akármeddig... de nincs megengedve a beütésük.. Ezekben az esetekben is méreg, ha valaki nem figyelve a tiltó-jelzésre meg a kiírásokra, rendre beüti a szektorokat.
Nem hinném hogy olyan nagy kérés lenne hogy a napló kiírja ki ütötte be az adott szektort.
A helper meg. amíg nincs 100 %-ban elfogadva a használata, addig senkit ne biztass erre. A helper nem a játék fejlesztőitől származik, és a szabályok tiltják a használatát. Ez a tiltás még nincs feloldva. Addig amíg ez a kérdés nincs letisztázva, bárki aki használja, vét a játék szabályai ellen. Sok olyan játékos van aki emiatt, nem is használja, holott tud annak létezéséről.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Csak annyit fűznék hozzá, hogy tudtommal a Helpert, jelenlegi formájában, már nem tiltja a FoE, de természetesen, mivel nem saját fejlesztésük, így felelősséget sem tudnak vállalni érte! Ezzel kapcsolatos vitás ügyekben hiába is fordulnánk a FoE-hoz!
 

helen

Nagyon aktív tag
mindenesetre nem segít a helper sem ha egyszerre több szektor is játszma alatt van és több tag is csapkodja épp..
mert nem lehet tudni melyik szektort melyik tag ütötte
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Lorant, ha nem értesz a csatateres taktikához, akkor inkább ne is szólj bele ! Rengeteg oka lehet egy szektor kitartásának, és nem a céhek közti összebeszélés az elsődleges oka , és ha összebeszélés van, akkor se nevezhető bundának. Ez nem foci. A legmagasabb ligában nincs előnye annak aki az 1. helyet éri el, hisz a következő csatatéren is ugyan abban a ligában fog játszani, ugyan azokkal az ellenfelekkel szemben.
Szektor kitartása vagy be nem ütése sok minden miatt fontos.
A céhek stratégiái- csatateres irányítói- elég sokat agyalnak azon hogy mikor merre üssenek, hogy onnan merre tudnak tovább menni, és onnan merre még tovább. Latolgatják az esélyeket hogy a többi céh merre mehet, melyik szektoron kikkel kell majd versenyezni, melyik szektorra tudnak majd több tábort építeni, merre menjenek hogy a céh egész nap pályán legyen. Ezek fontos dolgok, ha az a cél hogy minden céhtag részt tudjon venni, függetlenül attól hogy a nap melyik szakában van játékban. Egy rossz időben történő beütés, borítja a terveket, azt eredményezheti hogy azután a céh órákig nem fog tudni ütni, azt eredményezheti hogy a céh visszakerül a kezdővonalig, azt eredményezheti, hogy a céhtagok malmozni fognak, mert nem lesz ütési lehetőségük, és emiatt elesnek az fp-jutalomtól, amit ki tudtak volna a csatatérből farmolni. Tehát 1 rosszul időzített beütés, kihathat az összes céhtag játékára.
És igen, időnként olyan is előfordul hogy meg van beszélve 2 céh között hogy melyik viszi el a szektort, és a másik meddig üti azt. Vagy meg van beszélve hogy a kilépőket nem visszük el egymástól, de esetlegesen farmolási céllal ütve van, mondjuk 140-ig.. vagy akármeddig... de nincs megengedve a beütésük.. Ezekben az esetekben is méreg, ha valaki nem figyelve a tiltó-jelzésre meg a kiírásokra, rendre beüti a szektorokat.
Nem hinném hogy olyan nagy kérés lenne hogy a napló kiírja ki ütötte be az adott szektort.
A helper meg. amíg nincs 100 %-ban elfogadva a használata, addig senkit ne biztass erre. A helper nem a játék fejlesztőitől származik, és a szabályok tiltják a használatát. Ez a tiltás még nincs feloldva. Addig amíg ez a kérdés nincs letisztázva, bárki aki használja, vét a játék szabályai ellen. Sok olyan játékos van aki emiatt, nem is használja, holott tud annak létezéséről.
Nekem ebből úgy tűnik, hogy Te nem értesz a csatérhez. Nem hinném, hogy azzal, hogy nem üttök be egy szektort többet fogtok tudni ütni. Szerintem épp fordítva: minél előbb beütitek amit lehet, annál előbb tudtok további szektorokat is támadni.
Olyan példát meg ne is hozz, amiben céhek összebeszélnek, mivel ez ellentétes a csatatér eredeti céljával. Attól, hogy sokan inkább "okosban" játszák, a fejlesztők szerintem még nem fogják azt a játékstílust támogatni újabb fejlesztésekkel.
Azt sokkal inkább el tudom képzelni, hogy megoldják, hogy a gyémánt ligában is érdemes legyen az első helyen végezni.
A helper használatára meg nem bíztattam senkit.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nekem ebből úgy tűnik, hogy Te nem értesz a csatérhez. Nem hinném, hogy azzal, hogy nem üttök be egy szektort többet fogtok tudni ütni. Szerintem épp fordítva: minél előbb beütitek amit lehet, annál előbb tudtok további szektorokat is támadni.
Olyan példát meg ne is hozz, amiben céhek összebeszélnek, mivel ez ellentétes a csatatér eredeti céljával. Attól, hogy sokan inkább "okosban" játszák, a fejlesztők szerintem még nem fogják azt a játékstílust támogatni újabb fejlesztésekkel.
Azt sokkal inkább el tudom képzelni, hogy megoldják, hogy a gyémánt ligában is érdemes legyen az első helyen végezni.
A helper használatára meg nem bíztattam senkit.

Pedig szántalan olyan eset van, amikor az a céh érdeke, hogy ne legyen beütve egy szektor. De valószínű, azért nem érted, mert te egy olyan céh tagja vagy, ami csak megy előre és üt mindent amit lehet és akkor amikor lehet.
És igen, abban igazad van, hogy alapvetően kis túlzással erre is tervezték a csatateret. De ahogy sok mindent mást is ezt sem úgy használják a játékosok, ahogy, amire ki lett találva.
De ha csak erre használnák is a játékosok, akkor is időnként előfordulhat olyan szituáció, amikor a beütéssel való várakozás előnyösebb helyzetet teremt a céh-nek a későbbiekben.
Viszont ha ezt nem érted, nem látod, akkor az csak azért van, mert nálatok annyiban kimerül a taktika, hogy amint nyílik egy szeki be is ütitek. Ez is egy módszer, bár nem túl kifinomult.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Lorant, te most vagy nagyon pici ligában vagy, és nem találkoztatok még nagyon erős ellenfelekkel, vagy nagyon nagyon erős céhben vagy, és pillanatok alatt képesek vagytok elfoglalni az egész térképet, + szinte kifogyhatatlan kincstárotok...

Nagy ligában, kb velünk egy szintű ellenfeleknél Igenis kell "taktikázni", hogy mikor foglalunk el egy területet.
Ha minnél tovább bent akarunk maradni gyémánt ligában, úgy, hogy minnél többet tudjunk támadni, lehetőleg nem lenullázva folyamatosan a céh kincstárat...


A céh csatában 8 céh vesz részt.
Nincs olyan szabály, hogy nem lehet összefogni valaki ellen, valakik ellen valakivel, vagy valakikkel.
(vannak olyan erős ellenfelek akik ellen csak összefogással lehet győzni, vagy egyáltalán érvényesülni valamennyire...)
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Csak annyit fűznék hozzá, hogy tudtommal a Helpert, jelenlegi formájában, már nem tiltja a FoE, de természetesen, mivel nem saját fejlesztésük, így felelősséget sem tudnak vállalni érte! Ezzel kapcsolatos vitás ügyekben hiába is fordulnánk a FoE-hoz!

Nem, még mindig tilos olyan kiegészítő/script/bot/stb. használata, ami harmadik személytől származik, nem pedig az Innotól (vagy olyan harmadik féltől, akivel az Inno szerződésben áll).
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Távol álljon tőlem, hogy vitába szálljak Rumcival :)
Valóban a 2015-ös szabályzat alapján ül a kinyilatkoztatás, de már jó ideje, az Inno folyamatos kontaktban van a Helperrel. A Helper az Inno kívánságainak megfelelően alakítja és módosítja a támogatási lehetőségeit, vagy éppen töröl olyan pontokat, amit az Inno nehezményez. Az idő múlásával sokat változott a Helper, épp azért, hogy megfeleljen a követelményeknek. Most ott tartunk, hogy az Inno a maga részéről nem támogatja, de a használókat nem is bünteti, mert pillanatnyilag a fejlesztés már olyan szinten áll, hogy a használók nem élveznek olyan előnyöket, amit más, a programot nem használó játékosok, ne tudnának saját maguk is elérni. Ezzel a programmal jelenleg a játékélmény, a könnyebb számítások és más egyéb élvezetesebb lehetőségek, statisztikák birtokába lehet jutni! De természetesen meghajlok Rumci előtt :)
Nem azt mondtam, hogy bárki telepítse ezt! Ez mindenkinek a saját döntése kell hogy legyen! De egyenlőre én úgy veszem észre, hogy nem bünteti sem az Inno, sem a FoE!
 

helen

Nagyon aktív tag
Nekem ebből úgy tűnik, hogy Te nem értesz a csatérhez. Nem hinném, hogy azzal, hogy nem üttök be egy szektort többet fogtok tudni ütni. Szerintem épp fordítva: minél előbb beütitek amit lehet, annál előbb tudtok további szektorokat is támadni.
Olyan példát meg ne is hozz, amiben céhek összebeszélnek, mivel ez ellentétes a csatatér eredeti céljával. Attól, hogy sokan inkább "okosban" játszák, a fejlesztők szerintem még nem fogják azt a játékstílust támogatni újabb fejlesztésekkel.
Azt sokkal inkább el tudom képzelni, hogy megoldják, hogy a gyémánt ligában is érdemes legyen az első helyen végezni.
A helper használatára meg nem bíztattam senkit.
Teljesen igazad van, nem értek a csatatér-taktikához. De azért csak elvittem gyémántligába a saját alapítású céhem.. :p Ezek szerint valami kicsit mégiscsak értenem kell hozzá..
 
Nem a naplózás a bundázás, hanem, ha céhek összebeszélnek, ahelyett, hogy csak simán elfoglalnák egymás tartományát.
Mert akkor nem számítana, hogy ki vitte el a felütött tartományt, vagy ki támadja egy másik céh szektorát.

Tévedsz, top100-as játékostársam! :D
A bundázás az amikor magad ellen fogadsz és direkt elveszítesz egy meccset, hogy a fogadást megnyerd a meccset meg ezzel megszentségteleníted.
De a FoE csatatéren zajló háborúnak igenis része a taktika, a céhek közötti kommunikáció, diplomácia, ármánykodás.
És az eredeti felvetés (beütés naplózása) igenis hasznos lenne mert a fejlődést is segítené a még kifinomultabb taktikák eléréséhez.
A 209-es release-ben, az össznépi ötletelés során én is felvetettem, azóta annyival továbbgondoltam, az is jó lenne, ha a terület első ütését is naplózná a rendszer. (mondjuk minden ütést lehet nem érdemes ahogy a témaindítóban van, mert átláthatatlan lenne, a sok bejegyzés)

Egyébként bár sokan panaszkodnak a szektor beütés problémára (napló hiányára), de ez is picit siránkozás, mert egy céh kommunikációja igenis meg kéne oldja ezt a helyzetet, ha vki renitensen csinálja akkor az idővel ki kell derüljön, az egymás közötti kommunkáció mindenre fényt tud deríteni. :)
 
Bárcsak így lenne! Bárcsak!

Szia Paco,
Nyugodtan fejtsd ki egy esettanulmánnyal (de ne feltételezéseken alapuljon ;):)) , mert lehet vmit nem értek ebben.
(A céhed már nagyobb a 66 taggal, de ennyi tag között is egy kis nyomozással és kommunikációval nehéz elhinni hogy ne lehetne kideríteni ha vki renitensen , ismétlődően megszegi a vezetők kérését azaz a céh CST-s stratégiáját)

Feltételezem, kizárás járna érte, amit amúgy meg lehet tenni erős gyanú esetén is..

Előre is köszi, én szívesen tanulnék belőle. (- nálunk ez nem probléma mert örülünk ha egyáltalán beütünk szekit a nagyok elől :D )
 

LoveCanKill

Aktív tag
Én őszintén nem tudom, hogy-hogy lehet 100%os pontossággal megmondani csak úgy valakiröl, hogy megszegi a tiltó jelzést, vagy utasítást.

A nap 24 órájában nézni kell a csatatéren a tagok listáját, hogy ki mennyit támadott, és pont akkor ott lenni, amikor elfoglalnak 1 területet, rálesni a listára, és "Áhhá" felkiáltással kijelenteni, hogy akkor most "ő" volt figyelmetlen? De még ha épp elcsíjük azt a pillanatot, lehet, hogy másik területet támadott... Vagy csak nem frissült időben az oldal vagy.. Tudomis én. Ebböl lehetetlen +állapítani, hogy ő volt-e vagy sem.

Mindenkire egyesével ráirni, hogy "te voltál?"
Aki tisztességes az rögtön beirja a csopiba, hogy "bocsánat, én voltam, máskor jobban figyelek."
Aki meg szégyelli bevallani, hogy bakizott, lehet, hogy jobban odafigyel onnantol, de bevallani nem biztos hogy befogja.
+ bármilyen hihhetetlen, vannak emberkék, akiknek az okoz "örömet", hogy másoknak gondot okoz. Lehet hogy kevés ilyen emberke van (szerencsére) de ilyenek mindenhol vannak, nem csak a játékban, hanem.. Tényleg mindenhol lehetnek. (komolyan nem értem őket...)

Én nem tudom, hogy rendes naplózás nélkül ezt hogy lehetne... "Kideríteni". :/

De a normális naplózással 100%os bizonyossággal pikk-pakk +lehetne tudni, mindenféle találgatás, vagy kismillió felesleges levelezés nélkül.


Mert időnként oké, mindenki hibázhat. Csak az hibázik, aki csinál is valamit. De ha van 1 problémás emberke, akire figyelni kellene...
Így nehéz szűrni az ilyen emberkéket.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szia Paco,
Nyugodtan fejtsd ki egy esettanulmánnyal (de ne feltételezéseken alapuljon ;):)) , mert lehet vmit nem értek ebben.
(A céhed már nagyobb a 66 taggal, de ennyi tag között is egy kis nyomozással és kommunikációval nehéz elhinni hogy ne lehetne kideríteni ha vki renitensen , ismétlődően megszegi a vezetők kérését azaz a céh CST-s stratégiáját)

Feltételezem, kizárás járna érte, amit amúgy meg lehet tenni erős gyanú esetén is..

Előre is köszi, én szívesen tanulnék belőle. (- nálunk ez nem probléma mert örülünk ha egyáltalán beütünk szekit a nagyok elől :D )

Nem fogok esszét írni. Nyilván nálatok más a helyzet, mivel, ahogy írod, örültök, ha be tudtok ütni egy szekit. Nálunk van amikor egyszer 5-6 szektort is ütünk, és amikor ezt egyidőben legalább 20 ember üti, ott csak két dolog tudja megmondani, a beismerés vagy a naplózás. Előbbivel vannak gondok néhány embernél (de simán lehet, hogy azt hiszi nem is ő volt), a másik pedig jelenleg nincs.
 
Én őszintén nem tudom, hogy-hogy lehet 100%os pontossággal megmondani csak úgy valakiröl, hogy megszegi a tiltó jelzést, vagy utasítást.

A nap 24 órájában nézni kell a csatatéren a tagok listáját, hogy ki mennyit támadott, és pont akkor ott lenni, amikor elfoglalnak 1 területet, rálesni a listára, és "Áhhá" felkiáltással kijelenteni, hogy akkor most "ő" volt figyelmetlen? De még ha épp elcsíjük azt a pillanatot, lehet, hogy másik területet támadott... Vagy csak nem frissült időben az oldal vagy.. Tudomis én. Ebböl lehetetlen +állapítani, hogy ő volt-e vagy sem.

Mindenkire egyesével ráirni, hogy "te voltál?"
Aki tisztességes az rögtön beirja a csopiba, hogy "bocsánat, én voltam, máskor jobban figyelek."
Aki meg szégyelli bevallani, hogy bakizott, lehet, hogy jobban odafigyel onnantol, de bevallani nem biztos hogy befogja.
+ bármilyen hihhetetlen, vannak emberkék, akiknek az okoz "örömet", hogy másoknak gondot okoz. Lehet hogy kevés ilyen emberke van (szerencsére) de ilyenek mindenhol vannak, nem csak a játékban, hanem.. Tényleg mindenhol lehetnek. (komolyan nem értem őket...)

Én nem tudom, hogy rendes naplózás nélkül ezt hogy lehetne... "Kideríteni". :/

De a normális naplózással 100%os bizonyossággal pikk-pakk +lehetne tudni, mindenféle találgatás, vagy kismillió felesleges levelezés nélkül.


Mert időnként oké, mindenki hibázhat. Csak az hibázik, aki csinál is valamit. De ha van 1 problémás emberke, akire figyelni kellene...
Így nehéz szűrni az ilyen emberkéket.
Kis tisztázás, a véletlent így nem lehet kideríteni (remegő kéz, nagy kavarodás, elbénázta, több szeki egyszerre, stb.), nem is ezt mondtam.
Én direkt ismétlődő vagy foilyamatos renitensről (és igen, megbújó) csibészről beszéltem, akikből - jól mondjátok - 1 max 2 van.
Na, rájuk le lehet szűkíteni a kört, és lehet kinyomoz(gat)ni, de ahogy írtam, ehhez idő kell (mondjuk 1 CST szezon),
illetve kommunikációval lehet tudni ki az aki nem vállalja, nem tartja a szabályt elfogadhatónak, stb.
És nem kell 100%, mivel em fogja beismerni, elég az erős gyanú és kiteheti a vezetőség, aztán a többiek meggondolják, hogy sunnyognak-e még.
Mellesleg ahol ez agy gondot okoz ott érdemes kicsit rááldozni mert azt én is tudom, hogy nagy bosszúságot okoz ha a katona nem tartja be a parancsot. :cool:

Abban persze egyetértünk, hogy a naplózás ezt egyértelműen megoldja, én is várom, de eddig nem akarták megcsinálni,
addig is a fenti működhet szerintem bár igaz, nem voltam top céhben.

Ugyankkor (és ezért kérdeztem, feszegetem) más problémák is lehetnek a tagokkal és eddig úgy tűnik a kommunikáció az egyetlen fegyver ha vmit tisztázni akarunk. (De lehet, az sem mindenható)
 
Utoljára szerkesztve:

LoveCanKill

Aktív tag
A kommunikációval szerintem nem lehet lebuktatni azt, aki így szándékosan... Csinál hasonlókat.

Mert hiába írjuk ki 1000x, hogy

Légyszíves csak 150-ig üssük fel, csak a vezető ütheti le, kivéve akkor, ha veszélyben van a szeki, (mondjuk az ellenség nagyon támadja azt a szekit, ahonnan mi elérjük, és már közel áll hozzá hogy elfoglalja.. Mondjuk 100 felett van), figyeljünk a jelzésre, mielőtt elfoglalná valaki nézzen be a csata csopiba, ha épp nincs vezető kérdezzen rá nyugodtan, sőt, ha nagyon akar támadni általában iki is vannak jelölve más helyek is, amiket lehet...

De ha az a valaki sunnyog, és csak kuncog magában csendesen, vagy még rá is játszik, őt.. Lehetetlen lebuktatni bárhogy is akarunk kommunikálni vele.
 
Fent