II. Dávid

Új tag
9 napig egy nagy céhben lenni azt nem igazán nevezném kipróbálásnak. A többi céh amiben voltál egyáltalán nem nagy.

Értem a problémádat, nagyon is. Régen mi is átéltük. Azt kellene látnod, megértened, hogy ez úgy probléma, ahogy te és a többi céh látja. Ugyanis, a nagy, erős céhek nem a kisebbek kárára forognak, persze érthető, hogy így élik meg. Sokkal inkább a saját fejlődésük előnyére.
És a jobban demozódás a kisebb céheket ugyanúgy sujtaná, sőt hatványozottabban. Ezért is nem megoldás, bármennyire is azt hiszed.
1 nap is elég! :D PRóbát megérne! :DDD
 

III. Dementia

Aktív tag
Tényleg? Minden nap, hmmm...remek! :D
Mivel van a belépésért járó jutalomfalatka így mindennapi jelenlét bizony, szükséges.
A mostanihoz mondjuk pont nem.
Nekem akkor is fullos lenne a szett, ha kihagytam volna tíz napot.
És akkor mi van, játék?
Ha nem lenne védve a foglalás után a szektor, akkor nem aladályozná a csatát az, ha elfoglalta valaki, így nyugiban ütögethetne a háromtagú céhecske is, meg a nagyok is.
 

II. Dávid

Új tag
Az nem jó, nem mindenki szeretne sok időt tölteni csatározással. Van aki egyszerűen csak a játék öröméért a közösségért van itt.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Az nem jó, nem mindenki szeretne sok időt tölteni csatározással. Van aki egyszerűen csak a játék öröméért a közösségért van itt.

Na várj, jól értem, hogy azt mondod, hogy a nagyok, akik sok időt töltenek itt, gyémántot is vesznek, hogy a többiek tudjanak ingyen játszani, szívjanak azért, hogy azok az emberek akik alapvetően naponta max 1 órára belépnek elégedettek legyenek?
Jól értem?
 

LoveCanKill

Aktív tag
Ha jol értem, most az a baj, hogy a kisebb céhek nem tudnak érvényesülni a nagyobb ligákban, a nagyobb, aktívabb céhek / játékosok ellen.
Az nem megoldás, hogy a a többi játékost "büntessük" azért, mert ők már jobban állnak a játékban, jobban dolgoznak együtt csapatként, "erősebbek".
Szerintem ha picit belegondolsz látod majd, hogy ez butaság.

Talán ha cst végén ha úgy áll a céh, hogy fentebb kerülne 1 ligával, rákérdezne a játék, hogy "Szeretnétek-e a következő csatateren nagyobb ligába kerülni, vagy inkább szeretnétek a jelenlegiben maradni?" -Vagy valami ilyesmi választási lehetőségük lenne a céheknek, akkor nem feltétlen kerülnének olyan csatatérre, ahol egyáltalán nem tudnak érvényesülni, mert gyengébbek, összeszedetlenebbek, nem elég jó a csapatmunka, vagy csak pusztán többségében "alkalmi játékosok" alkotják a céhet, akik vagy idő hiány miatt főleg vegetálnak, vagy csak nem szeretnek csatázni. (amivel egyáltalán nincs semmi baj.)

De erröl már lehet, hogy régebben volt szó.

1. "megoldás": Olvadjon össze az a kis céh egy másik kis céhhel, hátha úgy jobb lenne nekik.
2. Esetleg a harcolni vágyó játékosok keresnek egy olyan céhet, ahol olyan játékot játszhatnak, ahol "élvezhetik" a csatateret.

De mindig lesznek "elnyomottak," és "elnyomók", ezt ugyanúgy a nagy céhek is megtapasztalják, mert sokminden befolyásolja a csatateret.
Ha a cserebere zavar bárkit is, ugyanúgy összefoghat a többi céhhel a nagyok ellen, borsot törni azok orra alá, akik "elnyomják" őket.
Senki nem mondta, hogy egyedül kell harcolnotok mások ellen, a kommunikáció is a háború része lehet.
 

helen

Nagyon aktív tag
Nem feltétlenül abban kell gondolkodni a csatatéren, hogy elfoglalom a területet, és az a csatatér végéig termelni fogja a pontokat.
Hanem abban kell gondolkodni hogy most elfoglalta az egyik céh, akkor azt elfoglaljuk majd mi, aztán ha kinyílik, viszi megint valaki, aztán ha tudjuk, visszavesszük.. És nem ördögtől való kommunikálni sem a többi céhhel, akár forgást megbeszélni, vagy közös támadást.. Persze lehet úgy is játszani hogy mindenki mindenki ellen, meg lehet úgy is hogy elfoglaltam, ti meg malmozzatok, meg mi is malmozunk, mert ha nem viszi senki a szektorokat, akkor mi sem viszünk többet.. így is lehet, csak épp értelme nincs.. Duzzogni is lehet hogy miért volt a másik céh gyorsabb, és nem hagyott nekünk szektort, és majd jól megmutatjuk neki, hogy mi meg nem hozzuk el tőlük, hogy malmozzanak.. mert ha a többi céh malmozik, ti is malmozni fogtok.. lehet persze így is, csak épp nem érdemes.. Lehet úgy gondolkodni hogy különféle nehezítéseket javaslunk azok ellen akik gyorsan kiforgatják a térképet.. de ésszerűbb és célravezetőbb lenne inkább felkutatni azokat a dolgokat, amik a céhet segítenék a csatatéren.. ilyesmik mint : aktív tagok, gyorscsatára képes emberek, nagyobb létszám, megfelelő kommunikáció céhen belül, a csaták időzítése amikor a legtöbben jelen vagytok.., megfelelően megtömött kincstár hogy OT-t tudjatok építeni, és így nagyobb csataszámot tudjatok csinálni... vagy ha végkép vacakul áll a céh, akkor összeállni másikkal hogy többen legyetek.. s ha azt mondjátok hogy csak néha csatáztok, mert kevés az időtök, akkor bizony be kell nyelni hogy nem lesztek a legjobbak között.. napi 1 belépéssel nem fogtok kiállítani ugyan olyan csataszámot mint a másik céh ahol aktívabbak.
Lehet sírni is, de nem érdemes.. Ez nem az a játék ahol sírással előbbre lehet jutni..
 
Sziasztok! Eddig nem nagyon figyeltem arra a csatatereken, hogy hány épület helyezhető el az egyes tartományokban. Most azonban, elnézve az új cst-t, elég érdekes a kiosztás... Az északi és déli céhbázist leszámítva mindenki másnak két kilépője van. Erre azt mondom, oké, mértanilag így jön ki az új kaptár forma.

De az, hogy a többi céhnek a két kilépő szektorán hol 1-2, hol 0-2, stb. de van olyan is, ahol konkrétan 0-0 tábor építhető. Nos, ezt nem egészen értem. De még az északi-déli elhelyezkedésűeknél is, ahová csak 1 kilépő jutott, az egyiknek 0, a másiknak meg 1 épületnyi helye van. Tehát, aki északra kerül, elméletben az szív a legjobban, mert egy kilépője van 0 épülettel, a második helyezett a keleti tájolású céh, ott két kilépő 0-0 épülettel.

Ezt azért eléggé furcsának tartom. Persze, mondhatjuk, hogy hétről-hétre cserélődnek a céhek pozíciói is a cst-n, de vajmi kevés vigaszt jelent pl. ez egy olyan céhnek, aki mondjuk épp most jutott fel a gyémánt ligába, és keletre vagy északra kerül be.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ebben csak akkor lesz igazság, ha minden szektoron ugyanannyit lehetne építeni, mindig. De erre az esély a minusz tartományban található.
 
Hát pedig, ha van valami, ahol érdemes lenne módosítani a csatatéren, akkor az pont ez. Már az is előrelépés lenne, ha egyik kilépő se lenne 0-ás.
 
Nem pont ez, ill. nem csak ez. De hagyjuk. :) Ha tovább feszegetem a témát, még kapok is a fejemre, hogy miért akarnék bármin is változtatni a cst-n, Nagyon jó az úgy ahogy van. Akkor is, ha valami új fejlesztés. :p A fejlesztők pontosan kiszámolták, stb. ;)
 

Shaman land

Új tag
A fejlesztők rá se ..., nem érdekli őket. A nagy céhek meg elvannak, hiszen nekik így jó, ők simán lenyomnak egy szektort 2 perc alatt, mi meg 6 perc alatt. Ha a CE-n meg tudták oldani a "fejlesztők", akkor nyilván itt se lenne probléma, de nem akarják. Pedig milyen jó lenne egyszer a parton ülve nézni, hogy másik 5-6 nagy céh egymásnak feszül :) És mondjuk ezt elnézegetném olyan egy-két évet :D Akkor jönne a panaszkodás nyilván, hogy de hát miért nem fejlesztenek. De egyébként a CE mintájára mehetne világokon átívelve is ez a csatatér és ne legyen kommunikáció lehetőség :) Bár nyilván külső helyen továbbra is megoldanák. De mondjuk erre meg azt találnám ki, hogy fals céh neveket írnék a valódi helyett (ez is max 2 sor a kódban) és akkor még kommunikálni se tudnának (annyira). Na mindegy, csak álmodozom, ha már nincs mit ütögetni, mert a nagyok megint elviszik az egészet.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Már megint a régi lerágott csont! Hogy tudod összehasonlítani a CE-t a CsataTérrel? Nem is értem? Két teljesen külön világ. Az egyik egy 6 napos egyéni feladatsor 64 állomással, míg a másik egy 11 napig tartó terület foglalós csapatok közötti küzdelem/harc árán. Nektek is adott a lehetőség szövetségeket kötni, időre összekapni a csapatot, hogy keményen odategyétek magatokat. De nem, inkább a könnyebbik utat választva, a játék leépítésén gondolkodtok, hogy lehetne minél könnyebben, minimális energia ráfordításával, pláne gondolkodással, előre jutni. A csatatér a stratégiáról szól, arról hogy, hogy tudod megszervezni a saját csapatod kapacitását, esetleg tudsz-e szervezkedni - kommunikálni más céh-vel. És az általad említett "nagy" csapatok pont ezért járnak előttetek!
 
Fent