III. Dementia

Aktív tag
Egy csatatéren, a kis szigeten, naponta 800-2000 demo között fogy a teljes forgással.
Ehhez a mennyiséghez nem kell túl sok és nagyon erős tag

Ha, nem jelölné a rendszer, hogy egy szeki mennyire van felütve, se azt, hogy ütik-e egyáltalán, sőt, azt sem, hogy kié az ütött szeki, ez az érték felmenne a három-négyszeresére, amit viszont nincs céh, ami elbír, ezzel megakadályozódna a sziget lefogása.
Plusz, mind az építendő táborok száma, mind a gyémizési szükséglet is drasztikusan emelkedne, ami a kisebb, harcolni vágyó céheknek öröm, és boldogság lenne.
 

Xadornix

Aktív tag
A tiltó jel, mint ahogy a nevében elléggé egyértelműen benne van, tilt!
Ez egy érdekes megállapítás.
Van ugyanis Mellőzés és Összpontosítás jelzés. Nekem ebből nem túl egyértelmű, hogy melyiknek a nevében van tilt...
Mi mondjuk régóta arra használjuk a mellőzést, hogy "ha tudsz más célpontot magadnak, akkor inkább ne ezt", de semmiképp sem az adott tartomány támadási tilalmát jelenti, marhára nem örülnénk, ha ettől a többség számára üthetetlenné válna valami.
Amióta figyelmezteti a támadni próbáló tagot, azóta rátesszük felütött szektorra is, hogy biztosabban észrevegyék, nem kellene elfoglalni (alapszabályként semmit sem szabad foglalni, amin nincs összpontosítás jel).

Egyébként én örülnék ha többféle jelölést lehetne kirakni, de nem kimondottan a 155-nek tapsolnék, mert mi van, ha egy erőd van a célponton?
Sokkal praktikusabb lenne, ha egy szem 2 (esetleg 3) karakteres címkét lehetne kitenni, és minden céh megalkothatná a saját jelrendszerét.


Hatóereje viszont ne legyen. Nem szeretném, ha valaki azért bukna egy határidős küldit, mert az összes elérhető célt tiltottuk, de neki egyezkednie kellene. Ha emiatt üt be valamit, amit a céh nem szeretne, majd elszámol érte (meg a lelkiismeretével). Mivel a logba már bekerül a foglaló neve, mellé kerülhetne még az aktuális jelzés is, és akkor nyoma maradna, hogy milyen elvárások mellett (vagy épp ellenére) tette amit tett.
 

II. Dávid

Új tag
A csatatér játszhatatlan a C szerveren:

Ok, megalomániás hóditók!

"Má elnézést de elmebetegek de tényleg ezzel a script vagy mi manóval.. ez egy játék, felnőtt embereknek tényleg ennyire fontos virtuálisan maxolni valamit? Betegek..."

Support kérünk az "elitnek" külön ligát, aki térképet ural mehet oda egyből, visszalépés nincs, kb "ott legyenek egymás közt!"
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A csatatér játszhatatlan a C szerveren:

Ok, megalomániás hóditók!

"Má elnézést de elmebetegek de tényleg ezzel a script vagy mi manóval.. ez egy játék, felnőtt embereknek tényleg ennyire fontos virtuálisan maxolni valamit? Betegek..."

Support kérünk az "elitnek" külön ligát, aki térképet ural mehet oda egyből, visszalépés nincs, kb "ott legyenek egymás közt!"

Mi a pontos problémád? Mert abból amit leírtál nem derül ki.
 

II. Dávid

Új tag
Valóban nem értem, hogy miért számít, ha valaki a terven felül még máshová is támad vagy elfoglal egy tartományt. Hisz épp az lenne a lényege a csatatérnek, hogy mindent elfoglaljunk. Csak örülni kéne neki, ha valaki többet támad, mint feltétlen szükséges lenne.
Abban segít a jelenlegi naplózás, hogy egyből látszik, ha valamelyik céh elvitt egy tartományunkat. Illetve a kiírt időponthoz egyszerűbb 4 órát hozzáadni, mint a visszaszámláló alapján kiszámolni, hogy mikor jár le a védettség a szektoron.

...ez komoly, ez lenne a lényeg? :D

Szerintem meg büntetni kellene a nagyobb céheket, mert tönkreteszik a játékot pont ezzel a térképuralással!

Pl külön liga "eliteknek" ...

meg demonövelés 50% feletti szektorszámnál, de exponenciálisan, nem himihumi módon, mert a mostani állapot röhejes!

Az eventeknél meg tudják oldani, hogy teljesíthetetlen legyen, ez sem lehet nekik feladat jól megy a matek a cégnél! :D
 

II. Dávid

Új tag
Mi a pontos problémád? Mert abból amit leírtál nem derül ki.
Az lenne a lényeg, hogy mindenki harcolhasson, de 50% felett megugrana a demója annak a céhnek aki további szektort vinni akar, de durván! Aztán kb ennyi. ( A forgás meg egy béna találmány köze nincs a csatázáshoz, szerintem, felejtős mielőtt valaki előhozná!)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Az lenne a lényeg, hogy mindenki harcolhasson, de 50% felett megugrana a demója annak a céhnek aki további szektort vinni akar, de durván! Aztán kb ennyi. ( A forgás meg egy béna találmány köze nincs a csatázáshoz, szerintem, felejtős mielőtt valaki előhozná!)

Minek az 50%-a felett?
Mindenki harcolhat most is.
 

II. Dávid

Új tag
Hogy a kisebb céhek ne üldögéljenek 10 napig a térkép szélén barátom! :D

És valóban igazad van az is jó megoldás hogy ahogy fogynak a szektorok azonknak akik sokat vittek szálljon el a demójuk a kicsik meg vihessenek simán tovább. Jó 5let ezt is le lehet hamar programozni! :D
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Hogy a kisebb céhek ne üldögéljenek 10 napig a térkép szélén barátom! :D

És valóban igazad van az is jó megoldás hogy ahogy fogynak a szektorok azonknak akik sokat vittek szálljon el a demójuk a kicsik meg vihessenek simán tovább. Jó 5let ezt is le lehet hamar programozni! :D

A kisebb céhek azért ülnek a parton, mert kisebbek. Tudom, hogy ez zavaró tud lenni, de a csatateret nem arra találták ki, hogy mindenki üthessen. Igaz nem is a forgásra. De ha egy vagy több céh a parton csücsül egész etapban, az sokkal inkább őket minősíti, mint a nagyokat.

Nincs igazam, mert én ilyen abszolút értelmetlen javaslatot nem mondtam.
 

II. Dávid

Új tag
A kisebb céhek azért ülnek a parton, mert kisebbek. Tudom, hogy ez zavaró tud lenni, de a csatateret nem arra találták ki, hogy mindenki üthessen. Igaz nem is a forgásra. De ha egy vagy több céh a parton csücsül egész etapban, az sokkal inkább őket minősíti, mint a nagyokat.

Nincs igazam, mert én ilyen abszolút értelmetlen javaslatot nem mondtam.

Kipróbáltam kis és nagy céhet is már, és a játék minőségét szeretném javítani, a játszhatóság biztos mond neked is valamit, bár amiket mondasz picit magaslatról szólónak hat, ne haragudj meg rám ezen kijelentésem miatt, de szerintem remek lenne ez a szabályzó mindig lehetne csatázni és ezek az elitek nem szórakoznának a mások kárára, ezt is érted, csak fel nem foghatod. :D
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Kipróbáltam kis és nagy céhet is már, és a játék minőségét szeretném javítani, a játszhatóság biztos mond neked is valamit, bár amiket mondasz picit magaslatról szólónak hat, ne haragudj meg rám ezen kijelentésem miatt, de szerintem remek lenne ez a szabályzó mindig lehetne csatázni és ezek az elitek nem szórakoznának a mások kárára, ezt is érted, csak fel nem foghatod. :D

9 napig egy nagy céhben lenni azt nem igazán nevezném kipróbálásnak. A többi céh amiben voltál egyáltalán nem nagy.

Értem a problémádat, nagyon is. Régen mi is átéltük. Azt kellene látnod, megértened, hogy ez úgy probléma, ahogy te és a többi céh látja. Ugyanis, a nagy, erős céhek nem a kisebbek kárára forognak, persze érthető, hogy így élik meg. Sokkal inkább a saját fejlődésük előnyére.
És a jobban demozódás a kisebb céheket ugyanúgy sujtaná, sőt hatványozottabban. Ezért is nem megoldás, bármennyire is azt hiszed.
 

III. Dementia

Aktív tag
Kipróbáltam kis és nagy céhet is már, és a játék minőségét szeretném javítani, a játszhatóság biztos mond neked is valamit, bár amiket mondasz picit magaslatról szólónak hat, ne haragudj meg rám ezen kijelentésem miatt, de szerintem remek lenne ez a szabályzó mindig lehetne csatázni és ezek az elitek nem szórakoznának a mások kárára, ezt is érted, csak fel nem foghatod. :D
Ha a demo attól függne, hogy hány szekit birtokolsz, akkor a kis céhek lennének előnyben, mivel nekik arányosan több ütés jutna.
 

III. Dementia

Aktív tag
Kipróbáltam kis és nagy céhet is már, és a játék minőségét szeretném javítani, a játszhatóság biztos mond neked is valamit, bár amiket mondasz picit magaslatról szólónak hat, ne haragudj meg rám ezen kijelentésem miatt, de szerintem remek lenne ez a szabályzó mindig lehetne csatázni és ezek az elitek nem szórakoznának a mások kárára, ezt is érted, csak fel nem foghatod. :D
Gondolod, kiengednének a nagy céhek a partról?

Az, amit te akarsz, azt az oldaná meg, ha nem lenne védelem alatt a foglalt szeki, és 5-6-8 óra múlva mindenképpen felszabadulna.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
...ez komoly, ez lenne a lényeg? :D

Szerintem meg büntetni kellene a nagyobb céheket, mert tönkreteszik a játékot pont ezzel a térképuralással!

Pl külön liga "eliteknek" ...

meg demonövelés 50% feletti szektorszámnál, de exponenciálisan, nem himihumi módon, mert a mostani állapot röhejes!

Az eventeknél meg tudják oldani, hogy teljesíthetetlen legyen, ez sem lehet nekik feladat jól megy a matek a cégnél! :D
Akkor gondolom te a kontinenstérképen se foglalod el soha az összes tartományt, mindig 50% alatt maradsz.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Hogy a kisebb céhek ne üldögéljenek 10 napig a térkép szélén barátom! :D

És valóban igazad van az is jó megoldás hogy ahogy fogynak a szektorok azonknak akik sokat vittek szálljon el a demójuk a kicsik meg vihessenek simán tovább. Jó 5let ezt is le lehet hamar programozni! :D
És mi a helyzet az alacsonyabb ligákban, ahol 1-2 céh szeretne harcolni, de a többi meg se mozdul?
Akkor ezért annak az 1-2 céhnek is szálljon el a demója csak azért mert a többi céh nem hajlandó játszani a csatatéren?
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Túl sok céh van, kevés liga és egy igen furcsa összesorsolási rendszer.
Ez - mióta van csatatér - probléma, 2 év alatt nem történt érdemi változás.
 

II. Dávid

Új tag
Itt a probléma gyökere.
Az eventek, gyémi nélkül, mindig, és mindenképpen kimaxolhatóak, ha minden nap belépsz, és nem direkt szabotálod a végrehajtást.
Tényleg? Minden nap, hmmm...remek! :D
Gondolod, kiengednének a nagy céhek a partról?

Az, amit te akarsz, azt az oldaná meg, ha nem lenne védelem alatt a foglalt szeki, és 5-6-8 óra múlva mindenképpen felszabadulna.
És akkor mi van, játék?
 
Fent