A becsület szobra

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Lehet kicsit túlzom az ötletet. Nem lenne jó ha létezne egy fül vagy ikon ahol követhető lenne a GbG kiadása? Kezdetektől a 10.nap végéig úgy hogy összeadná a rendszer a kiadásokat.
Tudom hogy kicsit túlzás lenne de nyomon követhetővé válna.

Félreértettél. Azt, hogy mennyi a fogyasztás azt látom. De, azt, hogy egy szekinél mondjuk egy ot miért kér 3k sót, míg egy másiknál 50sót. Na azt nem. Oké, tudom ez is random, meg generált, meg stb. De amíg ennyire nagy a szórás a kért áruk mennyiségében, addig nem fogsz tudni előre kalkulálni, hogy mennyit is kellene termelnie a városoknak a kincstárba.
 
Félreértettél. Azt, hogy mennyi a fogyasztás azt látom. De, azt, hogy egy szekinél mondjuk egy ot miért kér 3k sót, míg egy másiknál 50sót. Na azt nem. Oké, tudom ez is random, meg generált, meg stb. De amíg ennyire nagy a szórás a kért áruk mennyiségében, addig nem fogsz tudni előre kalkulálni, hogy mennyit is kellene termelnie a városoknak a kincstárba.
Azzal egyetértek. Sajnos azt én sem tudom.
 
Becsszoborra lehetne egy olyan kis változás ami szerintem hasznos tudna lenni minden céhnek. Müködési elve müködhetne úgy mint az Alcatraz. Ráadásként csak modern kortól müködhetne 8as Becsszobornál.
Kontinens térképen szerzet termelési lehetőségen alapulna a régebbi termék előállítása a kincstárba. Csak példaként én jövősben vagyok és kontinensen ipari korból szén gyárral tudok termelni. Viszont így ha leteszek széngyárat akkor az összes becsszobor azt termelné a kincstárba. Ha meg nincs lerakva széngyár akkor az adott korit termelné a 8as szintű becsszobrok
Lehet kicsit túlzás de én a céh kincstár függője vagyok. :)
Mi a véleményetek?
 
Utoljára szerkesztve:

Lorant96

Nagyon aktív tag
Félreértettél. Azt, hogy mennyi a fogyasztás azt látom. De, azt, hogy egy szekinél mondjuk egy ot miért kér 3k sót, míg egy másiknál 50sót. Na azt nem. Oké, tudom ez is random, meg generált, meg stb. De amíg ennyire nagy a szórás a kért áruk mennyiségében, addig nem fogsz tudni előre kalkulálni, hogy mennyit is kellene termelnie a városoknak a kincstárba.
Összesen mindig ugyanannyi áru kell egy ostromtáborhoz, csak az összetétel változik véletlenszerűen.
Így a maximális mennyiséget ki lehet számolni, ha tudjátok, hogy mennyi ostromtábort fogtok építeni.
Ha minden korban, amiben játszotok megtermelitek a maximálist, akkor már nem lehet gond.
Ha ennél kevesebbet termeltek, és elfogy, akkor meg "csak addig nyújtózkodjatok, amíg a takaró ér".
 

III. Dementia

Aktív tag
Valamiért nem tartják fontosnak a statisztikai adatok közlését a játékban... Az egész foe helper arra épül, hogy olyan adatokat mutat meg a játékról amelyek kinyerhetőek (hiszen megjelennek) de valamiért a játékban nehezen vagy egyáltalán nem tekinthetőek meg.
Biztos van mögötte valami kifacsart logika vagy erőforrás kímélés, de "stratégiai" játékban ilyen kevés statisztika nem feltétlenül a jó irány...
Én legyártottam ezeket a statisztikákat, majd a statisztikai adatokból újabb statisztikai adatokat gyártottam.
Annak alapján mondtam, amit mondtam.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Én legyártottam ezeket a statisztikákat, majd a statisztikai adatokból újabb statisztikai adatokat gyártottam.
Annak alapján mondtam, amit mondtam.

a probléma az, hogy neked kell legyártani ezeket a statisztikai adatokat, mennyivel egyszerűbb lenne látni őket mindenféle segédprogram nélkül...
 

helen

Nagyon aktív tag
Én városkámban van 12 becsszobor és lesz még tovább is lesz mellesleg még Atomium, Obszervatórium és Bárka is van
90-es bárka és 60-as obszi nálam is van, az 5 maxos becsszobor, meg a királyifürdő mellett...
és a termékeimet folyton piacozom, hogy olyasmit vegyek kintről, ami a kincstárban épp lefogyott, és pakolom be oda.. szóval nem csak a koromból van adakozásom, hanem rugalmasan, más korok termékeit is berakom.. ha kell akkor épp fp.-ért veszek magasabb kori terméket hogy töltsem a kincstárat.. :p az ilyen problémákat- pl. hogy magasabb kor termék kell- a 20. becsszobor se szüntetné meg.. :p

Becsszoborra lehetne egy olyan kis változás ami szerintem hasznos tudna lenni minden céhnek. Müködési elve müködhetne úgy mint az Alcatraz. Ráadásként csak modern kortól müködhetne 8as Becsszobornál.
Kontinens térképen szerzet termelési lehetőségen alapulna a régebbi termék előállítása a kincstárba. Csak példaként én jövősben vagyok és kontinensen ipari korból szén gyárral tudok termelni. Viszont így ha leteszek széngyárat akkor az összes becsszobor azt termelné a kincstárba. Ha meg nincs lerakva széngyár akkor az adott korit termelné a 8as szintű becsszobrok
Lehet kicsit túlzás de én a céh kincstár függője vagyok. :)
Mi a véleményetek?
1 ha rakok le mondjuk széntermelőt, akkor a termelését mindjárt nyomhatom is a kincstárba , nem kell bonyolítani
2 még több helyet foglalna el a városból
3 a becsszobrokat korlépésnél meg lehet hagyni a régi korban, és akkor továbbra is azt termelnek
4 nem oldja meg azt a problémát amikor pont a tőled magasabb korokból van hiány, mert csak kevés játékos van abban a korban, de az a fránya csatatér mindig onnan kér terméket
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Összesen mindig ugyanannyi áru kell egy ostromtáborhoz, csak az összetétel változik véletlenszerűen.
Így a maximális mennyiséget ki lehet számolni, ha tudjátok, hogy mennyi ostromtábort fogtok építeni.
Ha minden korban, amiben játszotok megtermelitek a maximálist, akkor már nem lehet gond.
Ha ennél kevesebbet termeltek, és elfogy, akkor meg "csak addig nyújtózkodjatok, amíg a takaró ér".

Ez mind szép és jó. De!
A csatatér elvileg és a support szerint úgy működik, hogy azokból az árukból kér amilyen korból vannak a játékosok, és ha mondjuk egy adott korból többen vannak akkor azt jobban fogyasztja.
Na most, egy 60-80 fős céhnél, ha tudom is, hogy mennyi ot-t építek egy etapban (amit előre megjósolni szerintem kb lehetetlen, főleg mivel legalább 4-6féle pálya van), akkor se fogom megmondani, hogy egy adott korból mennyit és miért azt kéri. Mert az 5 féle áruból max 3félét kér, de lehet, csak 1félét.
Így azt sem tudom kiszámolni, hogy mennyi lenne a maximális és mennyi a takaróm vége.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ez mind szép és jó. De!
A csatatér elvileg és a support szerint úgy működik, hogy azokból az árukból kér amilyen korból vannak a játékosok, és ha mondjuk egy adott korból többen vannak akkor azt jobban fogyasztja.
Na most, egy 60-80 fős céhnél, ha tudom is, hogy mennyi ot-t építek egy etapban (amit előre megjósolni szerintem kb lehetetlen, főleg mivel legalább 4-6féle pálya van), akkor se fogom megmondani, hogy egy adott korból mennyit és miért azt kéri. Mert az 5 féle áruból max 3félét kér, de lehet, csak 1félét.
Így azt sem tudom kiszámolni, hogy mennyi lenne a maximális és mennyi a takaróm vége.
Dehogynem. Mondjuk napi 100 tornyot kell építenetek. 1 toronyhoz 3000 áru kell. Az azt jelenti, hogy napi maximum 300 000 áru kell minden korból.
A takaró vége meg ennél sokkal egyszerűbb. Az ott van, amikor kifogy a raktár valamiből.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Dehogynem. Mondjuk napi 100 tornyot kell építenetek. 1 toronyhoz 3000 áru kell. Az azt jelenti, hogy napi maximum 300 000 áru kell minden korból.
A takaró vége meg ennél sokkal egyszerűbb. Az ott van, amikor kifogy a raktár valamiből.

A tornyok ára változó, a kért áruk mennyisége és fajtája változó.
Szóval, akárhogy nézem, nem lehetséges a kiszámolás.
 

III. Dementia

Aktív tag
A tornyok ára változó, a kért áruk mennyisége és fajtája változó.
Szóval, akárhogy nézem, nem lehetséges a kiszámolás.
Kiszámoltam.
Működik.
Nincs adó.
Nincs hiány.
Egy éve alakult céh, amióta felért gyémánt ligába, folyamatosan forog.
Kivéve, amikor háborúztunk, de az kicsit drágább.
 
Örülök, büszke vagyok rád. Majd térjünk vissza erre, amikor az átlag embernek is menni fog a kiszámolás.
Remélem hogy idővel én is rájövök de a képlet sosem jön ki hogy adott szektorba mi lesz várható.
Ha több korból áll a céh akkor hogy jön ki az arány?
80 fős céh esetében tegyük fel 17 korból áll a csapat ami kB 4-5 fő 1 korszak. Ebből hogy állapítható meg az arány a következő gbg re felkészüléshez?
 

III. Dementia

Aktív tag
Remélem hogy idővel én is rájövök de a képlet sosem jön ki hogy adott szektorba mi lesz várható.
Arra nincs képlet.
Azt kell tudnod, hogy mennyi tábi kell.

Ha több korból áll a céh akkor hogy jön ki az arány?
A tagok aránya szerint.
Statisztikailag.
80 fős céh esetében tegyük fel 17 korból áll a csapat ami kB 4-5 fő 1 korszak. Ebből hogy állapítható meg az arány a következő gbg re felkészüléshez?
A KÖVETKEZŐRE sehogy.
Azt tudod megmondani, hogy a következő 20 csatatérre a jelenlegi raktárkészleted a jelenlegi termelés mellett milyen eséllyel lesz elég.
A csatateret, egy olyan fogyasztónak kell felfogni, ami rövid távon hektikus, hosszún viszont kiegyenesedik.
Ezért kell egy puffer, pár (2-3)százezer termék a csatatér elején, azokból, amik fogyhatnak, plusz minden embinek le kell termelnie az ostromtáborok rá eső termékszükségletét.
Ha napi 40 tábor, akkor 40x3000/taglétszám.
Ennyit kell naponta bedobni obszi-atom-becsszoborral.
 

III. Dementia

Aktív tag
Na, erről beszéltem. Amíg nincs képlet, vagy legalábbis valami kapaszkodó, addig a ti általatok felvázolt ot mennyiséget kell tudni sem garantál semmit.
Arra sincs képlet, hogy egy városban egy tízemeletes ház szeptember 16-án mennyi vizet fog elhasználni, hiszem lehet, hogy csőtörés lesz, vagy bombariadó miatt kiürítik a 'csába az egész prolilakot, mégis meg lehet oldani a város vízelkátását.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Arra sincs képlet, hogy egy városban egy tízemeletes ház szeptember 16-án mennyi vizet fog elhasználni, hiszem lehet, hogy csőtörés lesz, vagy bombariadó miatt kiürítik a 'csába az egész prolilakot, mégis meg lehet oldani a város vízelkátását.

Köszönöm ezt a példát. Semmi köze a témához, de azért tetszik.
 

III. Dementia

Aktív tag
Köszönöm ezt a példát. Semmi köze a témához, de azért tetszik.
Egészen pontosan ugyanaz a probléma, egészen pontosan ugyanazzal a megoldással.

Csak a csatatéren "tisztított víz" a neve annak, ami fogy, nem pedig csapvíz, a csatatér pufferének a neve "céhkincstár" nem pedig "víztározó", és a puffert a csatatérre nem kutak töltik, hanem atomium, meg bárka.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Egészen pontosan ugyanaz a probléma, egészen pontosan ugyanazzal a megoldással.

Csak a csatatéren "tisztított víz" a neve annak, ami fogy, nem pedig csapvíz, a csatatér pufferének a neve "céhkincstár" nem pedig "víztározó", és a puffert a csatatérre nem kutak töltik, hanem atomium, meg bárka.

Igen, tehát továbbra is ott tartunk, hogy senki nem tudja megmondani. Neked van egy számításod, ami alapul egy feltételezésen. De igazán senki nem tudja megerősíteni, hogy működik vagy sem. Vagyis pontosabban fogalmazva, ugyanúgy nem működik, mint bármelyik másik feltételezésen alapuló számítás. Tekintve, hogy nem tudod megmondani előre, hogy mennyi ot-t fogsz építeni. Nem tudod mennyi szekitek lesz, nem tudod kikkel kerültök össze, nem tudod a partnerek mennyire gyorsak/lassúak, nem tudod a pontos ot számot, mert több térkép is van más elosztással (bár lehet, hogy az építési helyek összege minden térképen megegyezik, csak az elosztás más) és akkor még ott van a játékosok érkezése, távozás, korlépése.
Szóval még mindig ott tartunk, hogy te mint főkvantum matekos valamit összeraktál, amit elfogadok, hogy a számodra és Lorant96 számára működik. De az átlag ember, az átlag céhekben továbbra sem tud mit kezdeni vele.
Így nem jutottunk sehova. De legalább jót beszélgetünk.
 
Fent