A becsület szobra

III. Dementia

Aktív tag
nem azt mondtam hogy teljesen ki kell dobni, hanem azt mondtam, hogy nem csak becsszoborból kell álljon a város, és azt sem mondtam hogy az fp nem fontos, hanem hogy nem csak az fp a fontos, hanem más dolgokat is figyelembe kell venni, mint pl. a támadóbónuszt.. addig amíg a becsszobor nem ad támadóbónuszt, addig nem fog arra késztetni, hogy teletömjem vele a városomat. van lerakva belőle pont annyi amennyire szükségem van. többet nem fogok lerakni, így csak fölöslegesen gyűlnek a darabjai..
Fentebb írtam, hogy -szerintem- mi a napi szükséges minimum és az értelmes maximum termékhozzájárulás a céh kincstárához.
Azt is írtam, hogy amíg van területed, amin fp-t termelsz (cape-hagia-inno-egyéb, fp termelő event épületek), a beccsszobor jobb választás.
De sehol sem írtam, hogy a beccsszobor, a legjobb.
Nekem pl csak kilenc van, asszem.
A többi helyen haderő, obszi-atom-bárka, meg ereklyék temploma és teherhajó van.
 

helen

Nagyon aktív tag
Fentebb írtam, hogy -szerintem- mi a napi szükséges minimum és az értelmes maximum termékhozzájárulás a céh kincstárához.
Azt is írtam, hogy amíg van területed, amin fp-t termelsz (cape-hagia-inno-egyéb, fp termelő event épületek), a beccsszobor jobb választás.
De sehol sem írtam, hogy a beccsszobor, a legjobb.
Nekem pl csak kilenc van, asszem.
A többi helyen haderő, obszi-atom-bárka, meg ereklyék temploma és teherhajó van.
a kincstártöltés 100 %-át épületekkel megoldani, elég merev megoldás. mindenképp szükséges manuális beadás is, nem hagyatkozhatunk csak az épületeinkre.. akár tele is rakhatod a városodat a szoborral, akkor sem fogod tudni biztosítani a céh kincstárát 100 %-ra.. akkor sem, ha összejön az általad kiszámolt max. mennyiségű betermelés.. 5000 jövős anyag betermelése sem fog segíteni akkor, ha a kincstárban 50000-res hiány mutatkozik mondjuk iparos termékekből. ezen az sem fog segíteni, ha a szobraidat meghagyod kicsi korokban.. mindenképp szükséged van manuális hozzájárulásra is az épületeid mellett, így aztán teljesen mindegy hogy 4-5 , vagy épp 9-10 becsületszobrod van lenn, vagy akár a városod fele, ezzel van telerakva..
s nem mindegy hogy vénuszban van lerakva a 9-10 szobor, vagy pedig valamelyik kisebb korban, kevesebb terület mellett..
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
igen, ha szétszabdalom 2x2-es darabokra, valóban le tudom rakni.. :p a meglévő szentélyeim lyukkitöltőként funkcionálnak.. :p
miben segít ha nem az fp.-t nézed ? ad pár + terméket a kincstárba ? azt könnyedén berakom nélkülük is.. :p

Ha aktív céhben vagy amelyik gbg-zik, akkor a kincstárba pakol. Ha emellett gvg-ztek is, akkor te is tudod, hogy nincs az az árumennyiség amelyik elég. Előbbi szintén neked is jó, mert tudnak ot-kat építeni. Utóbbi meg a céhhaderőt növeli, amivel a céhszint növekedik, ami igazából egy ok miatt hasznos a játékosnak az alca aratási idő csökkentés miatt. És emellett alapból növeli a céhhaderőt, ami a az előbb említett ok miatt lényeges.
 

III. Dementia

Aktív tag
a kincstártöltés 100 %-át épületekkel megoldani, elég merev megoldás. mindenképp szükséges manuális beadás is, nem hagyatkozhatunk csak az épületeinkre.. akár tele is rakhatod a városodat a szoborral, akkor sem fogod tudni biztosítani a céh kincstárát 100 %-ra.. akkor sem, ha összejön az általad kiszámolt max. mennyiségű betermelés.. 5000 jövős anyag betermelése sem fog segíteni akkor, ha a kincstárban 50000-res hiány mutatkozik mondjuk iparos termékekből. ezen az sem fog segíteni, ha a szobraidat meghagyod kicsi korokban.. mindenképp szükséged van manuális hozzájárulásra is az épületeid mellett, így aztán teljesen mindegy hogy 4-5 , vagy épp 9-10 becsületszobrod van lenn, vagy akár a városod fele, ezzel van telerakva..
s nem mindegy hogy vénuszban van lerakva a 9-10 szobor, vagy pedig valamelyik kisebb korban, kevesebb terület mellett..
Nem minden problémát neked kell megoldani.
A céh ereje nem abban leledzik, hogy Helen be tud rakni 50k iparos motyit, hanem abban, hogy tudott a hiány, és aki generálja a hiányt, az tesz ellenne.
Jelesül, az ipari korban lévő tag azon dolgozik, hogy a ráeső, a fenti példa szerint napi 2.5k termék bekerüljön a kincstárba, vagy menjen egy olyan korba, ahol többlet van.
A terület alapú terméknek két alternatívája van: fronti és a valósi pénz.
Nekem, a frontimmal kb. 230 küldetést kell végigcsinálnom ahhoz, hogy keletkezzen 2500 termék. Ez is több időt vesz igénybe, mint ami van.
Alacsony korban -mars és az alatt- a 2000-es megszakításlimit miatt kb ez a gyakorlati maximuma visszatérőknek. És kell hozzá egy meglehetős fronti.
A valós pénz, az meg csak elméleti altetnatíva.

Ha meg hiány van, mert a szórás szívat, azt tényleg manuálisan kell megoldani, de a probléma megoldása -és nem megoldása is- önmaga azt okozza, hogy egyre ritkább lesz az előfordulása.
Ha a statikus pakolás elégséges.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ha aktív céhben vagy amelyik gbg-zik, akkor a kincstárba pakol. Ha emellett gvg-ztek is, akkor te is tudod, hogy nincs az az árumennyiség amelyik elég. Előbbi szintén neked is jó, mert tudnak ot-kat építeni. Utóbbi meg a céhhaderőt növeli, amivel a céhszint növekedik, ami igazából egy ok miatt hasznos a játékosnak az alca aratási idő csökkentés miatt. És emellett alapból növeli a céhhaderőt, ami a az előbb említett ok miatt lényeges.
mindezt tudom.. de akárhogy nézzük, van egy értelmes maximális szám, aminél nem érdemes több szobrot lerakni, és mindenkinél más ez a szám.. nem várhatod el egy kisterületű várostól, hogy lenn legyen a 9-10 vagy még több szobor.. mint ahogy butaságnak tartom hogy valaki egyáltalán ne akarja lerakni, azt is butaságnak tartom, hogy ha valaki a városa méretéhez képest, aránytalanul sokat rak le belőle.. céhhaderőt nem csak a szobrok adnak, hanem az obszi is azt termel, a terméken kívül amit a kincstárba nyom, és 3x3-as területen jobbnak találom mint a 10. szobor letételét.. főleg hogy komolyabb céheknél követelmény is a bárka mellett az obszik megléte is..
azt sem mondtam hogy nem rakok le több szobrot, de azt majd csak a távoli jövőben fogom megtenni, miután léptem pár kort, és ezáltal nő a városom területe.. jelenleg bőven elég ami van.. de később se fogok sokat lepakolni belőle.. és az már most megvan a raktáramban, maximális szintre.. vagyis a kellő részletek, mind megvannak már.. szóval amit kapok, azok már fölöslegesek..
 

helen

Nagyon aktív tag
Nem minden problémát neked kell megoldani.
A céh ereje nem abban leledzik, hogy Helen be tud rakni 50k iparos motyit, hanem abban, hogy tudott a hiány, és aki generálja a hiányt, az tesz ellenne.
Jelesül, az ipari korban lévő tag azon dolgozik, hogy a ráeső, a fenti példa szerint napi 2.5k termék bekerüljön a kincstárba, vagy menjen egy olyan korba, ahol többlet van.
A terület alapú terméknek két alternatívája van: fronti és a valósi pénz.
Nekem, a frontimmal kb. 230 küldetést kell végigcsinálnom ahhoz, hogy keletkezzen 2500 termék. Ez is több időt vesz igénybe, mint ami van.
Alacsony korban -mars és az alatt- a 2000-es megszakításlimit miatt kb ez a gyakorlati maximuma visszatérőknek. És kell hozzá egy meglehetős fronti.
A valós pénz, az meg csak elméleti altetnatíva.

Ha meg hiány van, mert a szórás szívat, azt tényleg manuálisan kell megoldani, de a probléma megoldása -és nem megoldása is- önmaga azt okozza, hogy egyre ritkább lesz az előfordulása.
Ha a statikus pakolás elégséges.
tény hogy nem mindent nekem kell megoldani.. viszont a közösség azért közösség, hogy közösen megoldjuk a felmerülő problémákat.. egyrészt nem várható el egy kicsi szintű játékostól hogy olyan mennyiségű és szintű épületei legyenek, amikkel meg lehet oldani a korából a termékek kincstárba-termelését , vagy manuális berakását.. szükségszerű hogy a céh nagyobb játékosai is hozzájáruljanak az adott kor termékeinek a betöltéséhez.. másrészt a csatatér termékszükséglete nincs összefüggésben az adott korokban lévő céhtagok létszámával.. hiába van valakinek vénuszosként magas szintű kincstárba pakoló épülete és sok szobra, egyedül, nem fogja betermelni a csatatér igényét, ha rajta kívül nincs más vénuszos a céhben..
ha csak 1 ember van egy adott korban, már akkor többezer terméket kér a csatatér belőle.. ugyan annyit mint abból a korból amiben mondjuk 30-an vannak a céhben..
tehát akár melyik oldalról vizsgáljuk meg a témát, mindenképp szükség van manuális berakásra is..
meg lehet csinálni hogy némileg összehúzzuk a céhben a tagok fejlettségi-korát, hogy a csatatér minél kevesebb helyről kérjen terméket, de nem tudjuk azt leszűkíteni egyetlen-egy korra.. így a számításod mindig hibás marad. csak akkor állna meg, ha a teljes céh mind egy azonos korban lenne..
azt sem lehet a végtelenségig megtenni, hogy a kicsiket egyre följebb és följebb hajszoljuk a szűkítés miatt.. valahol meg kell állniuk, másképp csak csomó harmatgyenge magas korban lévő tag lesz az eredmény, amivel nem teszünk jót a céhnek..
persze akár ki is rakhatóak a kicsi játékosok, ez is egy megoldás.. - nem szeretem megoldás, de megoldás, ez tény-

s a mentalitás amit a mondanivalód megmutat.. " én raktam le elég épületet, elég magas szintűek, naponta betermelem a koromból így a rám eső párezernyi terméket, s minden más kor termékével hagyjatok békén, tegyetek le ti is annyi szobrot stb. hogy legyen ennyi nektek is, s én ugyan nem segítek manuális berakással, oldjátok meg a problémát. nem az én problémám, nem nekem kell megoldanom sem.." - ez igazi csapatszellem, csak gratulálni tudok hozzá. ha mindenki ilyen a céhben, akkor nincs szükség céhre.. akkor nyugodtan lehet egyszemélyes "céh" is.
 

III. Dementia

Aktív tag
3270 terméket termelek a céhnek naponta, akkor én túlteljesítettem az elvárhatót :)
Gyere át, hozzánk.
tény hogy nem mindent nekem kell megoldani.. viszont a közösség azért közösség, hogy közösen megoldjuk a felmerülő problémákat.. egyrészt nem várható el egy kicsi szintű játékostól hogy olyan mennyiségű és szintű épületei legyenek, amikkel meg lehet oldani a korából a termékek kincstárba-termelését , vagy manuális berakását.. szükségszerű hogy a céh nagyobb játékosai is hozzájáruljanak az adott kor termékeinek a betöltéséhez.. másrészt a csatatér termékszükséglete nincs összefüggésben az adott korokban lévő céhtagok létszámával.. hiába van valakinek vénuszosként magas szintű kincstárba pakoló épülete és sok szobra, egyedül, nem fogja betermelni a csatatér igényét, ha rajta kívül nincs más vénuszos a céhben..
ha csak 1 ember van egy adott korban, már akkor többezer terméket kér a csatatér belőle.. ugyan annyit mint abból a korból amiben mondjuk 30-an vannak a céhben..
tehát akár melyik oldalról vizsgáljuk meg a témát, mindenképp szükség van manuális berakásra is..
meg lehet csinálni hogy némileg összehúzzuk a céhben a tagok fejlettségi-korát, hogy a csatatér minél kevesebb helyről kérjen terméket, de nem tudjuk azt leszűkíteni egyetlen-egy korra.. így a számításod mindig hibás marad. csak akkor állna meg, ha a teljes céh mind egy azonos korban lenne..
azt sem lehet a végtelenségig megtenni, hogy a kicsiket egyre följebb és följebb hajszoljuk a szűkítés miatt.. valahol meg kell állniuk, másképp csak csomó harmatgyenge magas korban lévő tag lesz az eredmény, amivel nem teszünk jót a céhnek..
persze akár ki is rakhatóak a kicsi játékosok, ez is egy megoldás.. - nem szeretem megoldás, de megoldás, ez tény-

s a mentalitás amit a mondanivalód megmutat.. " én raktam le elég épületet, elég magas szintűek, naponta betermelem a koromból így a rám eső párezernyi terméket, s minden más kor termékével hagyjatok békén, tegyetek le ti is annyi szobrot stb. hogy legyen ennyi nektek is, s én ugyan nem segítek manuális berakással, oldjátok meg a problémát. nem az én problémám, nem nekem kell megoldanom sem.." - ez igazi csapatszellem, csak gratulálni tudok hozzá. ha mindenki ilyen a céhben, akkor nincs szükség céhre.. akkor nyugodtan lehet egyszemélyes "céh" is.
Ha valaki kicsi, az azért kicsi, mert nincs elég fp-je, hogy nagy legyen.
(Vagy nem is akar nagy lenni, de akkor ne legyen a nagyok között, mert akadályozza őket.)
A jelenleg elérhető egyik legjobb fp-termelő lerakása szerinted hátráltatja a tagot a naggyá válásban, vagy segíti?
A csapatmunka nem azt jelenti, hogy te húzod a szent márkot meg az inno-t, amíg a többi finanszírozza az általad is aratott csatateret, hanem azt jelenti, hogy a nagyok biztosítják a lehetőséget, te pedig igyekszel lekerülni a lélegeztetőgépről.
Kb 10-12k fp elég arra, hogy a városod napi 200 akciót képes legyen végrehajtani a csatatéren.
Kortól függetlenül.
Ehhez termék kell.
Abból a korból, amiben vagy. A céh működtetéséhez szükséges termékeknek az egyénre eső termékrésznek előállítására való törekvés elvárása szerintem, nem önzőség, és nem a csapatszellem megcsúfolása.
Ha valaki nem akarja ezt, az kereshet olyan céhet, ami nem használ annyi motyit, mert vagy gazdaságosabban használják, vagy nem ütnek szigetenként 110-140k-t.
És az, hogy esetleg kell manuálisan is pótolni terméket, az nem teszi okafogyottá az elvárt hozzájárulást.
 

helen

Nagyon aktív tag
Gyere át, hozzánk.

Ha valaki kicsi, az azért kicsi, mert nincs elég fp-je, hogy nagy legyen.
(Vagy nem is akar nagy lenni, de akkor ne legyen a nagyok között, mert akadályozza őket.)
A jelenleg elérhető egyik legjobb fp-termelő lerakása szerinted hátráltatja a tagot a naggyá válásban, vagy segíti?
A csapatmunka nem azt jelenti, hogy te húzod a szent márkot meg az inno-t, amíg a többi finanszírozza az általad is aratott csatateret, hanem azt jelenti, hogy a nagyok biztosítják a lehetőséget, te pedig igyekszel lekerülni a lélegeztetőgépről.
Kb 10-12k fp elég arra, hogy a városod napi 200 akciót képes legyen végrehajtani a csatatéren.
Kortól függetlenül.
Ehhez termék kell.
Abból a korból, amiben vagy. A céh működtetéséhez szükséges termékeknek az egyénre eső termékrésznek előállítására való törekvés elvárása szerintem, nem önzőség, és nem a csapatszellem megcsúfolása.
Ha valaki nem akarja ezt, az kereshet olyan céhet, ami nem használ annyi motyit, mert vagy gazdaságosabban használják, vagy nem ütnek szigetenként 110-140k-t.
És az, hogy esetleg kell manuálisan is pótolni terméket, az nem teszi okafogyottá az elvárt hozzájárulást.
kiforgatod amit írtam
a kicsinek fejlődnie kell, ez tény
ez nem megy egyik napról a másikra, ez is tény
a 2 hónapos csecsemőt se fogod törtpaszullyal etetni , és a kisiskolástól sem várod el hogy atomfizikából érettségizzen
nem is mondtam olyat hogy a szobor hátráltat a fejlődésben, illetve akkor nem, ha a városod méretének megfelelő számút raksz le belőle..
ha egy kicsinél csak szobrok vannak, és nem fér el emiatt a zac, vagy nem fér el emiatt az alcatraz, ha nem fér el elég katonaság, vagy nem fér le bárka, akkor meg igen is, a szobor- a túl sok szobor- akadályozni fogja a fejlődésben.. hiába kap néhány fp-vel többet, abból még nem lesz napi 200 csata a csatatéren - sőt még napi 10 sem-
viszont ha értelmes mennyiséget rak le a szoborból, és elfér a zac, az alcatraz, a bárka, a megfelelő katonaság, akkor annak ellenére is fejlődni fog, hogy pár fp.-vel kevesebbet termel.. mert tudni fog csatázni, és onnan, több fp.-t nyer ki...
a csapatmunka nem azt jelenti hogy a nagyok a kicsit folyamatosan csak tápolják, ő meg nem is törekszik a fejlődésre, ez így van.. de az sem nevezhető csapatmunkának, ha egy nagy megvonja a vállát, mondván, ő teljesíti a maga részét, és a kicsinek semmivel nem segít, mondván, oldja meg a saját problémáját..
olyat se írtam, hogy nem elvárt a kincstár támogatása.. azt írtam, hogy különböző okok miatt, nem hagyatkozhatunk csak az épületeinkre, hogy nem tárhatjuk szét a kezünket hogy az én épületem betermeli azt az x-ezer darabot a koromból- esetleg néhány szobor előző korokból mert nem fejlesztettem fel- , és akkor már én nem is kell manuálisan töltsem a kincstárat, mert mindent megtettem ami rám vonatkozik, és ha valami probléma van, oldja meg más..mert ez a gondolkodásmód, hogy én megtettem amit kell, a többit meg oldja meg más, az nem csapatszellem..
olyat se írtam hogy nem kell a becsszobor, mert igen is, kell.. viszont nem találom érdemesnek átesni vele a ló túloldalára, és túl sokat lerakni belőle.. s az, hogy mennyi a túl sok, az mindenkinek mást jelent..
ha valaki kicsi, az azért is lehet kicsi, mert még időben nem játszott annyit a játékkal, mint a nagy.. nem feltétlenül azért kicsi valaki mert nem akar fejlődni.
mindenki kicsin kezdi a játékot.. és jól esik ha segítséget kap a nagyobbaktól.. nem gondolom hogy önzőség lenne a segítség elfogadása.
persze tudom, van aki elfelejti a kezdeteket, és amikor már szép nagy, természetesnek veszi hogy mije van, természetesnek veszi hogy mekkora a támadója, hogy mennyi terméke van, hogy mennyi csatát tud lenyomni csatatéren, vagy hogy mennyi napi fp-bevétele van, stb. s közben elfelejti hogy aki csak most kezdett, vagy csak pár hónapja játszik, attól még nem várható el ugyan az a teljesítmény.
 
Kedves Fejlesztő csapat!

Már régebben is irtam, hogy jó lenne ha a becsület szobra, nevezetes épület szerűen működne és nem csak 8 szintig lehetne fejleszteni hanem a végtelenségig. Össze lehetne vonni a már meglévő becsület szobrokat és a hozzá tartozó utakat, így nem foglalna olyan nagy helyet. Nekem a raktáramban is van olyan Becsület szobra fejlesztés amit nem tudok kitenni hely hiány miatt.
Gondoljatok bele a csatatér folyamatosan működik, folyamatosan kapjuk a fejlesztéseket és az utakat a szoborhoz, egy idő után képtelenség lesz ezeket a szobrokat letenni.

Egy becsület szobra a végtelenségig fejleszthető plusz egy út ami szintén a végtelenségig fejleszthető. Persze ugyanazokkal a haderő pontokkal és jutalmakkal mint eddig.

Kérlek benneteket, hogy fontoljátok meg ezt a nagyon fontos fejlesztést.

Üdv.
Miki
Én nem panaszkodom emiatt. Elvégre ez a játék lényege hogy gazdálkodj okosan a területtel. Viszont annyi jó lenne hozzá hogy lenne egy korvisszafejlesztő becsszoborhoz. Másra nem lenne használható.
 
7 forge pontnál meg 80 céhes árunál azért szerintem van hasznosabb épület is a játékban.
Ennél hasznosabb nincs. Nézőpont kérdés a hozzáállás.
1. Támadás és védelemre fejlesztett város (város általi termelést nem erőlteti)
2. Termék termelőre fejlesztett város ( saját raktár készlet gyarapitás)
3. Csapatjátékosként fejlesztett város ( 1. és 2. fele fele arányban fejlesztett és főként ha bőség adakozó akar lenni az fel húzza a Bárkát, Obszervatóriumot, Atomiumot és letesz több Becsszobrot)
Én pont a 3. verzióban fejlesztés a városom.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ennél hasznosabb nincs. Nézőpont kérdés a hozzáállás.
1. Támadás és védelemre fejlesztett város (város általi termelést nem erőlteti)
2. Termék termelőre fejlesztett város ( saját raktár készlet gyarapitás)
3. Csapatjátékosként fejlesztett város ( 1. és 2. fele fele arányban fejlesztett és főként ha bőség adakozó akar lenni az fel húzza a Bárkát, Obszervatóriumot, Atomiumot és letesz több Becsszobrot)
Én pont a 3. verzióban fejlesztés a városom.
Tehát, akkor a három féle városfejlesztésből csak egynél fontos. A többinél nem hasznos.
 
Ha pontosan meg tudod nekem mondani, hogy a szektorok miként kérik az árut, melyik korból, mennyit használnak fel és miért. Akkor lehet számolni vele.
De nem tudod megmondani. Mert nem tudja senki. Vagyis valami fejlesztő biztos. De ahogy az sincs publikálva, hogy egy egység sebzése miként számolódik, úgy ez sincs.
Így marad az, hogy minél magasabb bárka, obszi, bsz-ek és ha még ráadásul gvg-t is tol a céh, akkor atomium és saját rakiból pakolás.
Lehet kicsit túlzom az ötletet. Nem lenne jó ha létezne egy fül vagy ikon ahol követhető lenne a GbG kiadása? Kezdetektől a 10.nap végéig úgy hogy összeadná a rendszer a kiadásokat.
Tudom hogy kicsit túlzás lenne de nyomon követhetővé válna.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Valamiért nem tartják fontosnak a statisztikai adatok közlését a játékban... Az egész foe helper arra épül, hogy olyan adatokat mutat meg a játékról amelyek kinyerhetőek (hiszen megjelennek) de valamiért a játékban nehezen vagy egyáltalán nem tekinthetőek meg.
Biztos van mögötte valami kifacsart logika vagy erőforrás kímélés, de "stratégiai" játékban ilyen kevés statisztika nem feltétlenül a jó irány...
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Lehet kicsit túlzom az ötletet. Nem lenne jó ha létezne egy fül vagy ikon ahol követhető lenne a GbG kiadása? Kezdetektől a 10.nap végéig úgy hogy összeadná a rendszer a kiadásokat.
Tudom hogy kicsit túlzás lenne de nyomon követhetővé válna.
Ha összesítve nem is, de részleteiben látszik egy hétre visszamenőleg:
1635325777140.png
 
azt azért ne magyarázd be hogy az egész városnak becsszoborból kéne állnia.. bőven elégnek érzem a lerakott 5 maxos szobromat.. többet nem tervezek letenni, és nem tetszik hogy csak gyűlik és nincs mit csinálnom vele.. illetve jó pénzért eladható..
Én városkámban van 12 becsszobor és lesz még tovább is lesz mellesleg még Atomium, Obszervatórium és Bárka is van
 
Fent