2016 Húsvét kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

follo

Tag
"Tojások begyűjtése
Az elsődleges módja a tojások begyűjtésének a küldetések, amelyeket Greva és Rinbin adnak neked.
A második módja az, hogy naponta begyűjtöd a városházádból a tojásokat és keresed őket a várost körülvevő fák és bokrok alatt.[/QUOTE]

Ezzel semmi gondom elég sok húsvéti eventet láttam és vettem részt benne.
De az hogy egy nap a gép a város körül önszántából kb 6 db tojást rejt ell kicsit mulatságos.
Csak kérdeztem ezeket már tudtam tx
 

DeletedUser24474

Guest
Hogyan jött ki a "kb. 6", az rejtély. Az viszont erősen gyanús, hogy mind a 4 világban ugyanannyi tojásom van, azonos haladással. Ezek szerint a ládanyitást leszámítva fix a darabszám.
 

DeletedUser

Guest

Vanek ur

Aktív tag
Hát én nem tudom, nekem nagyon nem ugyanannyi a fákon levő tojások száma sem, és az értékük sem, eltérő mennyiségű tojásom van, pedig nyitni sehol nem nyitottam még, küldetéseket mindenütt megcsináltam, városházát is ugyanannyiszor gyűjtöttem, mégis van olyan szerverem ahol pl ma éjjel 6db tojást találtam fákon...

Akkor pontosítom az eredeti hozzászólást:
3 tojás értékű rejtés a napi első bejelentkezés után.
1-1 tojás értékű rejtés a Greva által adott és teljesített húsvéti napi feladatok után (összesen 1+1=2).
Szerk.: 1 tojás értékű rejtés a Rinbin féle küldikért is (ez össze-vissza jön, hiszen 2-3 naponta lehet teljesíteni).
Ez napi 5 (néha 6) tojás, amennyit Te is írtál. Nálam legalábbis ennyi jön, és pontosan ezen dolgok után - pedig naponta többször átnézem az egész térképet, hátha ad valami másért is (beszedésért, .... - akármiért), de nem. (Illetve van még a beváltásért járók, de azt most kivettük az egyenletből.)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser24348

Guest
A régi tojásgyűjtős megoldás nekem is jobban tetszett, annak ellenére hogy már 5x sikerült a 120-as ládát kinyitni.
 

DeletedUser24612

Guest
Járt valaki úgy hogy ellopták 2 küldetését? A C szerveren egy kicsit elhúzódott a kutass ki egy technológiát küldetés, de mivel utána könnyűek jönnek nem törődtem vele, nem raktam be 14 FP -t egy nevezetesbe. Megcsináltam és nemes egyszerűséggel 2 küldetést kihagyott a sorozatból, a költs el 6 FP -t, meg a képezz ki 3 egységet. A B szerveren 20 -on állok a C -n 18 -on és holnapig kell várni az új küldetésekre. Ezzel persze a 36 küldetés is ugrott, mert csak 34 lesz.
 

Vanek ur

Aktív tag
Járt valaki úgy hogy ellopták 2 küldetését? A C szerveren egy kicsit elhúzódott a kutass ki egy technológiát küldetés, de mivel utána könnyűek jönnek nem törődtem vele, nem raktam be 14 FP -t egy nevezetesbe. Megcsináltam és nemes egyszerűséggel 2 küldetést kihagyott a sorozatból, a költs el 6 FP -t, meg a képezz ki 3 egységet. A B szerveren 20 -on állok a C -n 18 -on és holnapig kell várni az új küldetésekre. Ezzel persze a 36 küldetés is ugrott, mert csak 34 lesz.

A küldetések rendszere úgy működik, hogy minden nap van egy küldetés; illetve ha azt a küldetést aznap csinálod meg, akkor egy extra küldetés is. Ha viszont lemaradsz, és nem aznap csinálod meg az aznapi küldit, akkor az aznapra kapható extra küldetést nem kapod meg.

Konkrétan az esetedben: a 7. napi küldetés a 14 forge pontot egy nevezetesbe volt, és az extra küldetés pedig a költs el 6 forge-pontot. Ha a nevezetesest nem csináltad meg a 7. napon (ahogy említed is), akkor a nyolcadik (vagy későbbi) napon már nem jár a 7. napi extra küldetés. Ugyanígy a képezz ki 3 egységet a 8. napi extra küldetés; amit nem kaphatsz meg, ha nem a 8. napon csinálod meg a 8. napi 'fő'-küldetést, hanem később.
Vagyis igen, ez nem hiba; szándékosan van így megcsinálva.
 

DeletedUser22490

Guest
Csak szeretnék szólni mindenkinek, hogy az inspiráció szentélye 3x3-as és nem 2x2-es mint ahogy azt olvasni lehet. Ha esetleg valaki tervezgeti a városába...
Így se ért sajnos semmit, így meg aztán pláne.
 

Vanek ur

Aktív tag
Csak szeretnék szólni mindenkinek, hogy az inspiráció szentélye 3x3-as és nem 2x2-es mint ahogy azt olvasni lehet. Ha esetleg valaki tervezgeti a városába...
Így se ért sajnos semmit, így meg aztán pláne.

Nem tudom, hol olvastad, hogy 2x2-es, mert én csak 3x3-asra emlékszem - már ahol írtak róla ilyen részletekbe menően (hiszen a legtöbb helyen még nem is említik a méretét).
 

DeletedUser22490

Guest
Rákattintasz a "húsvéti eseményre", majd fölé viszed az egérmutatót. Ott "írja", hogy 2x2-es.
És valóban nem említik sehol a méretét. Nem tudom te honnan emlékszel a 3x3-ra, mivel pont ez az amit sehol nem is említettek.
 

DeletedUser

Guest
Rákattintasz a "húsvéti eseményre", majd fölé viszed az egérmutatót. Ott "írja", hogy 2x2-es.
És valóban nem említik sehol a méretét. Nem tudom te honnan emlékszel a 3x3-ra, mivel pont ez az amit sehol nem is említettek.

Hát, nálam az event ablakban, az inspirációs szentély fölé húzva a kurzort, 3*3-asnak írja... Szerintem már megnyerted egyszer, és már a tudás szentély, vagy már azt is és az áhítat szentély van ott, na, azok 2*2-esek, csak figyelmetlen voltál... Biztos, hogy 3*3-at ír, én bétán is végigvittem az eventet, ott sem volt ezzel sosem gond...
 

DeletedUser24612

Guest
A küldetések rendszere úgy működik, hogy minden nap van egy küldetés; illetve ha azt a küldetést aznap csinálod meg, akkor egy extra küldetés is. Ha viszont lemaradsz, és nem aznap csinálod meg az aznapi küldit, akkor az aznapra kapható extra küldetést nem kapod meg.

Konkrétan az esetedben: a 7. napi küldetés a 14 forge pontot egy nevezetesbe volt, és az extra küldetés pedig a költs el 6 forge-pontot. Ha a nevezetesest nem csináltad meg a 7. napon (ahogy említed is), akkor a nyolcadik (vagy későbbi) napon már nem jár a 7. napi extra küldetés. Ugyanígy a képezz ki 3 egységet a 8. napi extra küldetés; amit nem kaphatsz meg, ha nem a 8. napon csinálod meg a 8. napi 'fő'-küldetést, hanem később.
Vagyis igen, ez nem hiba; szándékosan van így megcsinálva.
És ki találta ki ezt a hülyeséget? Nem mintha érdekelne mert úgy sem fogom kirakni a főnyereményt, de azért elég nagy marhaság. Azért köszi a választ, már ezt is tudom.
 

Vanek ur

Aktív tag
Hát, nálam az event ablakban, az inspirációs szentély fölé húzva a kurzort, 3*3-asnak írja... Szerintem már megnyerted egyszer, és már a tudás szentély, vagy már azt is és az áhítat szentély van ott, na, azok 2*2-esek, csak figyelmetlen voltál... Biztos, hogy 3*3-at ír, én bétán is végigvittem az eventet, ott sem volt ezzel sosem gond...

Csatlakozom. Egyébként a wiki-s oldalon is 3*3-as szerepel: http://forgeofempires.wikia.com/wiki/Shrine_of_Inspiration
 

Vanek ur

Aktív tag
És ki találta ki ezt a hülyeséget? Nem mintha érdekelne mert úgy sem fogom kirakni a főnyereményt, de azért elég nagy marhaság. Azért köszi a választ, már ezt is tudom.

A főnyereményhez nem kell az összes küldetés, sőt! Ha a napi 'alap' feladatokat csinálod csak meg, akkor is küldikből lehet 573 tojásod (ha mindent jól számoltam, és nem adtam valamihez többször valamit). Ehhez jön még az elején lévő 50, a napi belépésekért kapott napi 15 (ami ha nem is lépsz be minden nap, akkor is bőven 200 feletti számosságú lehet), és az egyéb 'aprót', az eldugott tojásokat még nem is számoltam. Ez már így bőven 800 feletti mennyiség, ami a legrosszabb esetbeli 6 darab aranyládával (6*120=720; illetve a tulipánoknál: 6*20=120) simán megvan (és akkor nem vettem figyelembe, hogy ládanyitásnál kaphatsz tojásokat is). Persze, az már más kérdés, hogy megéri-e; de simán el tudod érni, ha szeretnéd.
 

DeletedUser24612

Guest
A főnyereményhez nem kell az összes küldetés, sőt! Ha a napi 'alap' feladatokat csinálod csak meg, akkor is küldikből lehet 573 tojásod (ha mindent jól számoltam, és nem adtam valamihez többször valamit). Ehhez jön még az elején lévő 50, a napi belépésekért kapott napi 15 (ami ha nem is lépsz be minden nap, akkor is bőven 200 feletti számosságú lehet), és az egyéb 'aprót', az eldugott tojásokat még nem is számoltam. Ez már így bőven 800 feletti mennyiség, ami a legrosszabb esetbeli 6 darab aranyládával (6*120=720; illetve a tulipánoknál: 6*20=120) simán megvan (és akkor nem vettem figyelembe, hogy ládanyitásnál kaphatsz tojásokat is). Persze, az már más kérdés, hogy megéri-e; de simán el tudod érni, ha szeretnéd.
Már meg van a főnyeremény, de akkor is rossz ez így. Ki sem rakom, mert vagy 2x2, vagy naponta adjon tervrajzot.
 

DeletedUser24348

Guest
3.-a vagy 4.-e az utolso nap amikor még be lehet váltani a tojásoka?
 

DeletedUser24402

Guest
Dobos, zászlóvivő tábor.... Alcatraz mellett le ne rakja senki, hacsak nem dobossal akarsz harcolni :( Egyik sem ér semmit
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent