Kibeszélő 1.69 kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24572

Guest
Az általatok leírt dolgokat már sokat említették és folyamatosan szó is van róla a nemzetközi meg a béta fórumokon... ettől függetlenül és csak azt tudom tanácsolni, hogy mindenki csinálja azt, amit warrax. Gépiesen öljük meg és lehetetlenítsük el a játékot és ezt a pontrendszert. Ha nem tesszük marad ez, ami most van. Ha megint irreálisak lesznek a pontok, akkor talán változtatnak rajta.

Barack által mondott megnövelt első pár ostrom költsége is felmerült és talán az a legjobb megoldás ennek kivédésére, sőt a nagyobb céheket (akik csapatban játszanak) is segítené, hogy ne érje meg kimenni kiscéhbe és bosszúból eszméletlen károkat okozni egy hét alatt.
 

DeletedUser24487

Guest
Igen ,és azt is felhozta anno valaki ,hogy éjszaka ne lehessen támadni,vagy legalább dupla védőbónuszt adjanak a védőknek-mert ezt is sokan kihasználják,
 

DeletedUser20654

Guest
Az is megoldás lenne szerintem, ha az ostromsereget is levonná a katonák közül.

Mondjuk a 0-ás védőbónusz duplán is csak 0-ás maradna.
 

DeletedUser20654

Guest
Egyébként szerintem egyes céhek boot-okat is alkalmaznak védekezésre, legalábbis riasztásra.
Van olyan céh, akit mindegy mikor támadok az utóbbi időben rögtön ott terem 2-3 ember mire az 1. csatát megvívom. Hacsak folyamatosan nem nézik a GVG-t (mondjuk ha ezt teszik akkor minden tiszteletem az övék), akkor ez csak segédprogrammal megy.
 

DeletedUser24572

Guest
A játék legnagyobb hibája jelen esetben a legnagyobb előnye is. Java platformra lett fejlesztve, nem szimpla html-ben. Szinte kizárt, hogy legyenek ilyen segédprogramok a játékhoz. Ha meg lenne, azzal tele lenne a net. De egy ilyet lefejleszteni nem az a 3 órás sufnituning.

És azért lássuk be, az a céh, akinek van 0%-os jövőkori partmenti szekije, az folyamatosan kénytelen nézni a térképet az utóbbi időben
 

DeletedUser

Guest
A termékek emelése szerintem nem jó, vannak kisebb céhek, kevesebb magas kori taggal, de azért tőlük elvenni a lehetőséget, hogy magasabb korokban is GvG-ben részt vegyenek nem fair, kb 5 céh lenne jövőben ha 500 termék lenne az első foglalás, pedig a többi is normál céh, épp rontana a játékon. A bónuszok növelése sem jó, ne nehezítsük a foglalást, így is állt az egész, semmi mozgás a kor eleji helyezkedés után... A megoldás, 10 tag minimum kelljen, hogy egy céh harcolhasson GvG-ben, addig csak a kereskedés és egyéb dolgok vannak, az is jó, 10 tag alatti céhek úgysem tudnak megmaradni GvG-ben. Mellé kilépés után 30 napig ne lehessen más céhbe lépni, vagy alapítani. Szerintem ezek oldanák meg a dolgot!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Nem értek egyet az éjszakai kizárással! Miért legyen büntetve bárki aki akkor ér rá játszani? Ők meg mondhatják, hogy nappal ne lehessen semmit csinálni, mert ők olyankor nincsenek...
 

DeletedUser24487

Guest
Szerintem meg éppen hogy neheziteni kell,a kis céhek is találják meg a saját helyüket!!
egyedül tudok felmutatni tiz nap alatt 500 terméket jövő korban ,szóval nincs miről beszélni!!
pont ez lenne a fer,nem az hogy akárki támadhasson !! Mindenki joga fejlődeni,ha nem tud az ő baja,de hogy keveset fejleszt és ugyanott tarthat ,az nem fer,vagy igen?:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24487

Guest
Több inno játékban be van vezetve az éjszakai nehezités ,mondjuk éjféltől reggel 6 ig,igy aki éjjel van fenn is tud egy ideig támadni ,ha azt akar !!,de a játékosok 98% alszik!!
Pluusz itt van 4 világ,eggyikben lehetne hagyni a régi rendszert ,ahol játszanak az éjeli baglyok !!
 

DeletedUser

Guest
10 nap alatt én 1000 terméket is, csakhogy pl kor elején 10 nap után már oda minden terület... Az a baj, hogy állt az egész GvG, korok elején a nagy céhek bemennek, lezárják a területeket, pár hónapig kb mennek az NJK foglalások és kész, onnantól semmi mozgás az egészben, nem támadják egymást, mert mindenkinek drága, unalomba fullad. Ez nem jó szerintem. Egyedül a kamu céheket kell kizárni, de a normá céhek hadd harcoljanak már, épp ezért jó, hogy magasabb korokban kevesebb a bónuszos szektor is stb. Ha emelsz termékeken tuti még ennyi mozgás sem lesz a GvG-ben, halál unalom lesz a játék...
 

DeletedUser20654

Guest
Vagy a másik irányba is el lehet menni. Minden ostrom legyen 100 termék. Ekkor a nagy céheknek is érdemes lenne egymással háborúzni. Így aki nagy céhben van az se unatkozik a kor nagyobb részében..
 

DeletedUser24487

Guest
Szerintem meg pont nem,mert igy nem tudna befoglalni egyszerre annyi területet,hogy letudjon zárni,érted?
És sokkal több idő lenne ,lenne idő több céhnek is gondolkozni,hol merre mehetne,valamint sokkkal kevesebb szektort tudna egy céh elfoglalni,hisz a tizedik foglalásnál már lényegesen többe kerülne egy ostrom ,mint most!
Mozgás ,nem lenne több,de stratégia annál inkább,
mert igy sem éri meg harcolni,ha harcolsz kevesebb szekid lesz,mivel megtartani nehéz,nem megszerezni!
 

DeletedUser

Guest
Az a baj, a nagy céhek már a Bárkák előtt is napi 5*1000 terméket beszedtek. Most 1-2 nagyobb bárkával 1500 beesik nekik, úgy, hogy csak nevezeteseket szedtek. Ergo azon céheknek a kezdeti lezárás nem feltétlen volna nehezebb. Ellenben az esetleg csak 5-10 max kori taggal bíró aktív kis céhek esélytelenek lennének, náluk nincs annyi magas nevezetes sem, s nincs annyi tag aki zsebből tudna pakolni, míg a nagyoknál akár mind a 80 ember, de 70 tuti... Ráadásul ha nehezíted a foglalást, ezen kevesebb taggal bíró céhek az életben nem visznek semmit, hisz kevesebben ütik a szektort, több idő, nagyobb kockázat, ki fogják ütni, és drágán tuti nem tudják újratenni 5ször. Mellé még az éjszakai nyugis időpontokat is elveszed, vége... Pedig szerintem egy aktív csapat, ahol nincs csak 10 játékos max korban is megérdemli a lehetőséget, hogy magas korba menjen, pont stratégia, diplomácia, szervezés kell hozzá, hogy jó, védett területeket szerezhessenek stb. Ha ez nincs, akkor ezen kis céhek sosem fejlődnek, magas céh szintet ipari kor napi 1000 haderőpontjával sosem érnek el, még inkább csak a pár nagy céhhez akarna menni minden komolyabb játékos, így is a tendencia, hogy mindenki a győzteshez húz, nem a kihívást keresik... Pl Arvahallon oszlatták a Birodalmat, amely céh az első naptól első volt, a tagjaik egy része alapított új céhet, sokan viszont inkább átmentek az addig ellenlábas, 2-hoz, amely céh egy csapásra első lett, hisz eltűnt előle a másik, ők meg továbbra is mondhatták az első helyezett céh tagjai, élvezhették annak előnyeit...
 

DeletedUser24487

Guest
Nem tudhatjuk pontosan mit hozna ha emelnék az ostrom költségét,de hogy az első ostromét emelni kellene ,abban biztos vagyok,mivel ,egy tag is jóval több terméket termel naponta,ezért egymaga is harcolászhat,nem kell más valaki hozzá.
Az meg hogy az emberek miért hová mennek az ő dolguk
soha nem voltam top céhben,mert nincs benne kihivás,előnyök élvezésére meg annyit,hogy nevetségesen kevés az az előny:))
 

DeletedUser

Guest
Annak aki mindennel végzett kevés, magas nevezetesei vannak stb. De kisebbeknek azért sok. Már csak a gyorsabb képzés is, Alcatraz gyakoribb termelése, azért nem mindegy ha 10 egység se jön, hogy 18 vagy 24óránként csak pl... Szerintem azt kell kizárni, hogy valaki egymaga harcoljon, ezért a min 10es taglétszámhoz kötném, a kamu céhek nem igazán rendelkeznek 1nél több taggal ált... Plusz a kilpés utáni 30napos céhmentes időszak is visszatartó erő lenne...
 

DeletedUser24487

Guest
:)) Én inkább attól tartanék,hogy újabb,és újabb kiskapukattalálnak:))
mert aki akar,az mindig talál:)
 

Vanek ur

Aktív tag
Csak gondolatok:
- szerintem sem jó ötlet az 500-as nyersivel kezdés - lehet, hogy mostani állapot szerint már mindenki termel rengeteg terméket, de korok elején nem igazán van más lehetőség. Az obi-hoz kellenek tervrajzok (mégha nyersi nem is), amiket nem egyszerű megszerezni alacsonyabb szinteken; modern kortól van atom, de onnantól már a termékadó nevezetesek sem az adott kor termékeit adják; és csak a jövő kortól van bárka, amihez előtte ismét csak sok nyersi kell. Még az is, akinek a raktáraiban bent van 1000-es nagyságrendben FP tárolva, annak is termelnie kell a techfához is nyersit, (a jövő korban a bárkához is) és nem hiszem, hogy olyan sok szabad nyersije lenne az elején GvG-re. És az sem jó indok, hogy a kicsik előtte fejlődjenek, aztán majd jöhetnek; mert pont hogy mire felfejlődnének, addigra már megint ott tartanának, hogy nincs hely, nincs lehetőség, ...
De egyébként teljesen más egy új szerver indulásánál a gond- és problémakör, mint egy olyanon, ahol éveket várnak egy új korra. Ti viszont csak és kizárólagosan ezt veszitek figyelembe; holott nálunk is nemrég indult egy új szerver, míg más (aktívabb) országokban meg még sűrűbben indulnak szerverek. És az Ő szemükkel is jó lenne látni; vagy az Ő problémakörüket is ugyanúgy kellene kezelni.
- a játékra is igaz, mint az életre, hogy az első millát nehéz megszerezni, a többi utána már jön - vagyis az, hogy most a sokmilliós játékos pár hónap alatt annyi pontot szerezhet, mint előtte több éven keresztül még nem jelenti azt, hogy ugyanannyi milliókat tudna szerezni egy kezdő játékos, és közelíthetne ahhoz a nagy pontszámúhoz. Sokkal könnyebb magasabb szintűként (így magas pontszámúként) pontokat szerezni, mint alacsony szintűként (így alacsonyabb pontszámúként).
- a minden ostrom legyen 100 termék meg pont azért lenne rossz, mert ha van egy erős céh, akkor az simán végigtarolja az egész kort - sőt, az összes kort
 

DeletedUser24487

Guest
:)
-Érdekes,Vanek,ez a forge of empires fóruma:)

Vagy te is ezt játszod?:)
 

DeletedUser24778

Guest
Hali!
Nektek számolja a gép a megnyert csatákat? Nekem 960-on megállt, hiába nyerek újabbakat..
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent