Kibeszélő 1.69 kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24377

Guest
Bizony a tények makacs dolgok amin Te sem tudsz változtatni! Ha nem éreznéd feltétlenül,h a magad igazát erőltesd rá másra, láthatnád,h nem írtam olyat,h mindenki kapjon 30k pontot, vagy akár,h az lenne a gondom,h most nem kapok annyit! Csupán tényeket soroltam fel, annyi volt, ennyi lett! És ha már ennyire nagyvonalúan dobálózunk a nagyszerű ötletekkel,h ki mit építsen hányas szintre, így én is tudom nagyvonalúan ezer pontra azt mondani,h nulla!
Ami eddig jogosan a termelésért járt azt nem módosították vagy csökkentették esetleg hanem eltörölték!
És ha valóban nem érted más problémáját ahogyan írtad is, talán nem kellene a felesleges és haszontalan ötleteket erőltetni neki!
A termelésért nem kapsz pontot, a harcért igen! Ennyi! És a kijelzőn látható számok sem fognak módosulni rizsázással!
Tegnap annyi volt, ma ennyi, nem nehéz kitalálni,h holnap mennyi lesz, és ez így ugyan olyan igazságtalan mint az előző, csak ez máshol.
 

DeletedUser

Guest
Én értem a problémát, s már írtam is, hogy talán a pénz és alapanyag beszedéséért járó pontok kivétele nem volt okos lépés, nem indokolta különösebben semmi, én ugyanakkor nem érzem akkora problémának sem, mindig is (a nevezetes korszakot kivéve) a harc volt amivel lehetett igazán kaszálni, most valamivel nagyobb a kontraszt a harc és bármi más közt, mint volt korábban. Nekem elég kiemelkedő pénzbevételem van, én 20millió pontot vesztettem az eddigi rendszerhez képest, s nem a nevezeteseim miatt első sorban, azok talán ha 10 milliót értek összesen, de szerintem annyit sem, mivel 31es volt a max, az összes többit a kimagasló pénz és mellé normál alapayagtermelésem után járó pontok elvétele okozta, szóval érzem én a problémát, szerintem sokaknál jobban, nem hiszem, hogy 10milliós nagyságrendben vesztett pontot az átlag emiatt, de el tudom fogadni, hogy most ez a rendszer, mivel még mindig ezerszer jobb, mint az eddigi, ahol sem a termelésem beszedése, sem napi 100 csata, sem semmi nem ért fel egyetlen nevezetes szintlépésével, s nem kellett 70es legyen, már egy 35ös szintű is milliókat adott, amit képtelenség volt mással elérni, most több lehetőség van rá, hogy az ember pontokat szerezzen, kiegyenlítettebb a rendszer, nem hibátlan, ezt egy szóval sem mondom, de viszonyítva messze jobb!
 

DeletedUser24377

Guest
Látod mennyivel jobb a hangulat, ha megérted és még át is érzed más problémáját!
Nincsenek bűvös csodatétemények, meg 70-re hipp-hopp felpattintott "fölös" nevik, meg több tucatszám azért lerakott termelők,h az árút majd a kincstárba pazarlom a csapat megsegítés helyett! "-Bocsi srácok, kell az árú a helyezésre!" :) Örvendek,h látod már ennek a nonszensz részét!
Valóban tökéletesen igazat tudok adni így ebben a formában Neked, addig a pontig,h a kimondhatatlan pontszámokkal valamit kezdeni kellett!
De a gyors munka következtében adódott fölösleges időt már kár volt azzal múlatni,h -Akkor még piszkálgassuk kicsit, úgy is van időnk! -Okés akkor vegyük el a termelésért járó pontokat! -Nagyszerű ötlet Gézám, töröld csak!... WTF??
A magas pontszámokkal volt a gond! Azokat megszüntetjük! -Igen meg! Más minden rendesen működik? -Igen! (illetve lesz még egy GVG hack megszüntetése Főnök!) Akkor csesztessük tovább a pontszabályt? -NEEEEEE!!!!
És látod azzal is egyetértek,h látod Te is amúgy mennyi volt az a 30k? Semennyi! Ha e mellé még keményen harcolok akár a 80k sem volt kizárt. (saját térképen való őrjöngés). De már nincsen saját térkép. Harc nuku! Tedd a kezed a szívedre: jogos a nullára redukálása a termelés jutalmazásának?
Megelőlegezek Tőled egy -persze,h nem jogos így ebben a formában választ!:)
De legalább megszületett a konszenzus a végére!:)
Nem vitázni jöttem eredetileg sem, de úgy érzem az eredeti felvetésem helytálló:]
 

DeletedUser

Guest
Abban mindenképpen egyetértünk, hogy képtelenek egyszer egy tényleg elfogadható, jó rendszert kitalálni! :) A termékek költése után járó pontokat én támogatom, ösztönöz pl a céh részére való adakozásban, s ez használ a játéknak, beindítja a harcot amit sokan szeretnek! A nevezetesek pontszámának megnyesését maximálisan támogatom! A pénz és alapanyagtermelés után járó pontok kivételét fölöslegesnek tartom, indokolatlan, senkit nem zavart, viszont jelenleg a hiányuk zavar többeket, szóval hiba. S az egész pontrendszer változtatás mit sem ér, míg kamu céhekkel lehet pontokat gyártani, amit pl az Arvahallon kisebb mértékben tesznek (tettek eddig), talán egy ember van a top 10-ben aki sokat foglalkozott azzal, a többiek régi motorosok, a nevik előtt is top játékosok voltak, azok mellett is jó helyen álltak, és most is, de mondjuk Brisardot nézve, az első két helyezett egyértelműen mást sem csinál, csak kamu ostromokat dobál, vagy épp szektorokat old naponta többször és veszi őket vissza folytonosan, ugyanúgy 5 termék árán! Annyira egyszerűen ki lehetne ezt zárni, de megint nem gondolkodtak előre, s aki így most pontokat szerez, attól ezt az előnyt később sem tudják majd visszavenni, ergo kb ha változás is lesz, akkor is végérvényesen beragadnak az első helyekre, hisz utána totál fair lesz a rendszer (ha valaha), senki nem fog tudni annyi extrát csak úgy összeszedni, hogy beérje a most "csalással" játszókat... Érthetelen, hogy miért nem képesek ilyen evidens dolgokat észrevenni és kijavítani mielőtt bármi egyebet cselekszenek. Ahelyett, hogy ezt oldották volna meg, a beszedésért járó pontok kivétele helyett, hogy most mindenki elégedett legyen, inkább kreáltak valami újat ami elégedetlenségre ad okot, plusz folytatódik a hangoskodás a GvG hibája miatt is. :D
Megkövetem Mézes Barackot Brisgardról, feltételezésem alaptalan volt, miszerint Ő is a GvG kiskapuját használva érte el eredményét, s ennek tükrében gratulálok hozzá, komoly teljesítmény!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24377

Guest
Itt most minden szavad aranyat ér Uram! Elérkeztünk az egyetértés legmagasabb fokára! Minden tekintetében összefoglaltad és mindenki számára láthatóvá, érthetővé tetted a mostani változások mibenlétét, és remélem ezen igazságok egy napon meghallgatásra találnak a megfelelő szinteken!
,,,, kicsit olyan érzésem van mintha odaadták volna a pontszabály feletti rendelkezést Olsen és bandájának, és csak a véletlen műve,h legalább az eredeti probléma megszűnt:)
A fenti okfejtésedet ki lehetne függeszteni ezen topic zárszavaként, nincs mivel kiegészíteni azt!
 

DeletedUser24377

Guest
Kizárólag a statisztikai adatok, és a tényleges pontosítás végett a hasonló cipőben járók számára.
A tényleges begyűjtés és teljes 1 napi ténykedésért jelenleg 2400 pont üti a markomat, ez gondolom kizárólag a bárkának köszönhető. Ha az nincs, vélelmezem ténylegesen kerülgetném a semmit!:)
Kizárólag a statisztikai különbségek végett említem, most lett meg a tényleges eredmény.
,,,engem személy szerint meglepett, közel ennyivel sem számoltam:D
 

DeletedUser20654

Guest
Én spec. csütörtök óta több mint 2 milla pontot kaptam.
 

DeletedUser

Guest
Én tudom, bár b-n csak gyémántot farmolok, kutakkal, eventekkel. De a múltkor is kitetted a screen shotot a tornyokról. Pontosan a sokat emlegetett kiskapuval tudod ezt megtenni. Nem unalmas amúgy? Anno mikor ezt elkezdték nálunk Arvahallon, s nagyon hangosak voltak, hogy milyen sok pontot is szereztek, mekkora királyok, gondoltam megmutatom, hogy nekem több lesz, így egy hét erejéig nekem is dobálták az ostromot. Már az első nap halálosan unalmas volt, kínszenvedésnek éreztem elérni akkor a 100 millió pontot a toronyban, ami a cél volt (mégpedig azért, mert meggyőződésem, hogy addig én tartottam, legalábbis Arvahallon a heti toronycsúcsot 35 millió ponttal jelenben, a normál top 10-es céhemből támadva ellenséges céheket minden nap, s bosszantott, hogy "csalással" döntötték ezt meg). Nincs az a pénz amiért csinálnám folyamatosan... Semmi kihívás, csak többezerszer nyomkodni naponta órákon át ugyanazt a gombot, engem totálisan kiakasztott, pedig a rendes harcot szeretem, ténylegesen céheket ostromolva anno heti 5-700 csatákat vívtam jelenben, sokszor lejátszva, a kihívásért, hogy veszteség, sebzés nélkül verjem a különböző seregeket még bónuszos szektorokon is, mindezt 6os Alcatrazzal, kezdetben kb 20 zsivánnyal a napi 100 csatákat, de ez módszer egyszerűen félelmetesen untatott, nem éreztem játéknak, s értelmét sem találom, ahogyan a nevezetesek erőltetett húzásának sem találtam csak a pontok miatt. 8. vagyok a listán úgy is, hogy élvezem a játékot, s nem a top-ra jutási kényszerből, kvázi munkává téve nyomnám ezeket a dolgokat, nehéz elhinnem, hogy van élvezeti értéke bárki számára. Persze különbözőek vagyunk. Ettől függetlenül szeretném megérteni ebben mi a játék?
 

DeletedUser20654

Guest
Nem dobáltak ostromot, nem volt lebeszélve. Éles csata (már amennyire az GVG-s csatát élesnek lehet nevezni) volt az összes. Az a gond, hogy így is meg lehet ezt tenni.
 

DeletedUser24487

Guest
A lényeg ugyanaz,kiléptél egy olyan céhbe ,akik nem gvg-ztek,igy területük vagy nincs,vagy elenyésző a korokban!!
Ha sarkositunk,ugyanaz,mintha csinálnék egy üj céhet éj névvel ugyanazokkal a tagokkal,és elkezdenénk a gvg-t,de a területeket nem foglalás miatt ütnénk,csak a csaták száma végett!!,igy naponta több millió pontot lehet szerezni,igen unalmas,kattingatások révén,de haladni lehet a célod felé az igaz:)Mikor eléred,meddig fogod folytatni? célod ,mi lesz?Lesz aki ugyanigy fog feléd közeledni?
Kicsikét fura világ ez nekem:)
 

DeletedUser20654

Guest
Amíg a szabályok engedik folytatom. Hátha rádöbbennek (bár lehet, hogy itt is eltelik 1 év mint a nevezeteseknél) a programozók, hogy ez így nem fair (vagy amíg meg nem unom, nem túl nagy kihívás az egész). Ki tudja.
Azt azonban tudom, hogy mások is ezt fogják tenni. Egyesek már meg is tették.
Nézd csak meg, hogy néz ki a jövő kori térkép. Csütörtökig szinte csak egyedül harcolgattam ott. Most meg szinte folyamatosan csúcsforgalom van :)
 

DeletedUser24487

Guest
Várható ,hogy lesz 0.1 % aki követni fog,egyenlőre csak pachekito,aki azt teszi,ő már megszogta ezt a c világból,tőle nem is vár mást senki:)

a többi foglalás normális területszerzés nagyobb létszámú céhek foglaltak,ép ideje:)
a gvg-t .teljesen át kellene formálni ahhoz ,hogy legyen benne kihivás,mert igy egy nagy kalap szenny,hogy ne fogalmazzak csúnyán:)
Pár dolgot leirok ,ami hirtelen eszembe ötlik:)pl a területek védelmi bónusza,ugyanaz ,holott az enyém pl mióta megy kb 50% al nőlt,sérülés nélkül is lehozok több ezer csatát ott!!
a 80 csata egy szektornál is kevés,hisz több tizezer egység van a magas alkatrazok végett néhányunknál már.
Egy jó céh a 80 csatát 2 perc alatt elintézi,esélyed sincs igy megvédeni semmit sem.
csak a termék szab határt,hogy ne legyen egy céhé minden terület.
Vagy a másik dolog: két céh elérte az 50 es szintet,51 es szint meg nincs,egyenlőre,a sok haderő ,hová lészen?
Minek van náluk a sok terület? a sok csarnok?
ha sehová sem gyűlik a pont,semmi előnyük nincs már belőle.Mi értelme a cvc-és helyezésnek?a céhek közti rivalizálásnak?hisz egyszer mind eléri a maxos szintet?:)
 

DeletedUser24487

Guest
És még valami,koronként változhatna az első foglalásért berakott termék-költség.
pl vaskorban maradjon az 5 termék mindenből,de koraiban már legyen 10 aztán virágzóban 20...igy tovább,mondjuk jövőben legyen 500 már,vagy 1000,hogy miért?
azért,hogy egy ember ne tudjon fantom céhhel csatázni,meg pl a jövő korban egy céhben már van számtalan nevezetes amik millió termékeket szolgáltatnak,igy az a 500 termék mindenből meg se kottyanna,viszont az ilyen fantom egy két személyes értelmes emberkéket kicsit leszoktatnák a kiskapuk kinyitásáról:)

Persze ,hogy ez megvalósuljon,tenni kellene,azoknak akik ezzel foglalkoznak,hogy jobb legyen a játék:)
Egy ilyen ötlet,mire megvalósul eltelik pár frissités:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser20654

Guest
Ha visszaolvasod, akkor láthatod. Én már akkor szóltam, hogy nem lesz jó ez így, amikor jelezték az új pontrendszert.
 

DeletedUser24487

Guest
Igen,te gondoltál már akkor a lehetöségeidre:))
Akkor is azt mondom gvg-n csatázni megadott védőbónuszok ellen ,csak egér bal billentyű nyomogatás, Nem több,elég siralmas,ha ezen dől el,ki hányadik a ranglistán!
 

DeletedUser20654

Guest
De jeleztem is, szóval nem tartottam meg magamnak. Csak 1 példa az igazságtalanságra. Most van kb. 29 milla pontom. Ennek felét az elmúlt 1 hónapban szereztem. Szóval 1 hónap = 3,5 évvel (kb. annyi ideje játszom).
Szóval jön még pár olyan kocka mint én és azt veszed észre, hogy a ranglistán nem is találod meg magad, hiába vagy a legaktívabb játékos a B-n.
Szerintem siralmas az egész.:) Ahányszor hozzányúlnak a pontozáshoz valahogy mindig elrontanak valamit. A GVG bevezetése előtt azért volt valami realitása a pontozásnak (ott csak az volt a gond, hogy aki később kezdett annak esélye sem volt utolérni az aktív játékosokat.
A GVG miatt már több mint 1 éve reklamáltam a supinál, de azt mondták jól van ez így.
 

DeletedUser24487

Guest
az én ötletemmel jóval kevesebb kocka nyomogatná a kiskapus gvg-t ------kár hogy senki figyelembe se veszi:)
Bár lehet,nekik ez igy éri meg,mivel minden a körül mozog:)

Warrax,lekockáztad saját magadat is:) ilyet ne tegyél:)
Legaktivabb tagnak hivsz,ami jólesik,tudom ,hogy elveszitem a helyezésemet,de akkor sem fogok gyerekes nyomogatásba belemenni nap ,mint nap!! Hol van abban a játék -öröm?
 

DeletedUser20654

Guest
Én figyelembe veszem, de azt hiszem ezzel nem vagy kisegítve :)
Tudod, ha a kis öröm is öröm. Azt is meg kell becsülni, ha már nagy nem jut. :(
 

DeletedUser24487

Guest
Eszembe jutott még egy ötlet:
A gvg Mit ad?
Szinte semmit,vagyis nagyon keveset,ezen is lehetne változtatni,pl,5X forgét,aki eléri a forgés szinteket ,azon céhek tagjai kapjanak egy forge helyet 5 öt,és igy tovább 5-10-15-20-25-30.30 at az 50 es szintért,lehetne neheziteni a szinteken is,pl 2x esére rakni a pontokat amiket szintenkért kér, sokkal több harc lenne,vagy nem?
szóval itt vannak az ötleteim:
1.,több mindent kapni a gvg után,és neheziteni a szinteket
2.,a szektorokat több védő védhesse,és nagyobb bónuszokat is kaphasson.
3.,a korok tól fügjön mennyi termék legyen szükséges az első támadáshoz.azért .a gvg ben 20 fő felett vehessen részt egy céh!!

Össze kellene szedni,szépen előterjeszteni,és elküldeni az inno-nak:)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent