Kibeszélő 1.69 kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser22490

Guest
Hát mégis meglépték...
Én tényleg nem hittem volna, hogy leveszik a globálisról a nevezetesek pontjait. Azaz, ha jól számoltam az irreális 30. szint utáni növekedés helyett, egy arányosabb pontnövekedést vezettek be. Így aztán kemény másfél év forge-pont harácsolás veszett kárba, azok pedig nyertek akik ezalatt tovább termeltek és harcoltak.
Gondolom most elindul majd a hőbörgési hullám, pedig a globális ranglistán most mindenki oda került ahová az eszeveszett "szintlépés-verseny" előtt volt.
Sajnos még mindig megmaradtak a kiskapuk és ezernyi más probléma, de én azért gratulálok a fejlesztőknek, mert ez egy nagyon merész lépés volt a részükről!
 

DeletedUser

Guest
Nem gondolom, hogy olyan merész volt, ha megnézed pl Arvahallon, össz 10 ember nincs akinek van 40. szint fölötti nevezetese, úgy vélem a kb 20ezer regisztrált, s kb 10ezer aktívnak tekinthető ember közül, elég minimális arány, a többség épp azért hőbörgött, mert olyan volt a rendszer, a nagyon szűk réteg enyhe megfogalmazás, akiknek kedvezett...Nemhogy merész, de gyakorlatilag kötelező változtatás volt, egy éve igen komoly nyomás volt miatta a fejlesztőkön, folyamatosan mindenki, minden fórumon hangot adott nemtetszésének! Reméljük a fantomcéhek, kamu ostromok kora gyorsabban lezárul, főleg, hogy azért is kb 1éve emelnek szót sokan, s ami a következő torzulást fogja magával hozni az új pontrendszerben...
 

Vanek ur

Aktív tag
A Cirgardon 8 embernek van 40 feletti nevezetese; viszont az eddigi szerverelső (több száz milliárd ponttal) most visszaesett a 6. helyre és már csak 200 millió pontja van (mondjuk ezé az illetőé a 73-as szintű, a legnagyobb). Bár engem különösebben nem izgat. Nem a pontokra mentem eddig sem, és ezután sem arra fogok. :)
 

DeletedUser24778

Guest
Bocs de én ezekkel a változásokkal nagyon nem értek egyet!! Eddig mindössze két nevezetest építettem mégis a játék elvette a pontjaim felét! Így dineguban a 83. helyről a 477. (!!!) helyre estem vissza.. hát milyen eljárás ez?? Teljesen összebarmolták a pontokat és a ranglistát! Szakadjak meg ha ezek normálisak.. olyan embereket tett be elém a rangsorba akiknek tized annyi harcuk van és sokkal fejletlenebb városa! Az már mellékes is, hogy az arany és anyag gyűjtésért már semmit se ad.. WHY??? Ja hogy sírtak a kezdő játékosok, hogy ez így nem fair.. persze törjük el sportolók lábát, hogy a sántáknak is legyen esélye a célba érni.. nevetségesek vagytok!
És bocs a stílusért de úgy érzem több havi erőfeszítésem ment a szemétbe. köszönöm szépen!
 

DeletedUser

Guest
Ezek a változtatások teljesen indokoltak voltak! Nonszensz volt, hogy egy db magas nevezetessel többezer milliárd pontra lehetett szert tenni, amit semmi mással nem lehetett elérni, ráadásul ált. nem is a tulaj, hanem mások pakolták e nevezeteseket, a tulaj vagy adott érte terméket, vagy nem! Ne mondja senki, hogy az normális volt! begyűjtések kivétele más kérdés, azt lehet hibának értelmezni, azonban az sem égető dolog, hisz elég napi egyszer 2 percre belépni, beszedni, s azzal is lehet előre kerülni, míg más akár napi 5 órát harcol a pontokért! Ez a ranglista az aktivitást jutalmazza, s ez harccal mérhető leginkább! Persze az elején, alacsonyabb korokban nem olyan egyértelmű a helyzet, hisz ott nincs nagyon 24órás lakóépület stb, így ott a beszedésekhez is többet kell játékban lenni. Akik eléd kerültek valószínűleg több terméket költöttek el, céh kincstárba, nevezetesekre stb, ha több harccal hátrébb kerültél... Nem lett tökéletes a rendszer, főleg a GvG-ben meglévő kiskapuk miatt, amelyeknek hála előnyre lehet szert tenni, de mindenképpen igazságosabb lett a rendszer, most is komoly értéke van a nevezeteseknek, de reális, más módon is elérhető értéke!
 

DeletedUser

Guest
Más téma, a mai napon, a nevezetes és medál ranglista teljesen megzavarodott, összekeveredett a lista, sőt eltűnt róla szinte minden, pl nálam össz 39 oldal nevezetes van csak, medált 2600at ír nekem, miközben 2,3millióm volt már... Ha kell mellékelek képeket...
 

DeletedUser24778

Guest
Nekem ne mondja senki hogy ez így fair. Hónapokig aktívan játszottam és 400 helyet visszadobnak? Akárhogy magyarázzátok ez ki**szás! Amúgy meg ha valaki képes volt elérni 70-80. szintű nevezeteseket akkor miért ne kapjon érte kiemelkedő pontszámot? Mindenkinek adott, hogy utána csinálja, nem?! Hogy mások teszik bele neki a pontokat.. hát igen ez egy közösségi játék, váljék egészségükre. Aki népszerű, menő, jó játékos azt aktívabban támogatják mások is, akár az életben is. Lehet, hogy voltak hibák a rendszerben de mindenki ugyanazt a rendszert használta, ugyanazokat a trükköket alkalmazhatta ha elég esze volt hozzá és ideje. Gondoljátok át ha mondjuk egy profi teniszező a világrenglista 3. helyén van és a szövetség gondol egyet , hirtelen átírja a teljes szabályrendszert és azt mondják neki, mostantól a 327. vagy, állj a sor végére...
Én ezt így látom!
 

DeletedUser20654

Guest
Most is mindenkire ugyanaz a szabály érvényes. Csak a szabály változott.
A szabályt nem most változtatják meg először. A változtatás valakinek mindig rosszul esik.
Azzal, hogy hátrébb kerültél a ranglistában attól még a városod ugyan az maradt mint eddig volt.
 

DeletedUser

Guest
Nekem ne mondja senki hogy ez így fair. Hónapokig aktívan játszottam és 400 helyet visszadobnak? Akárhogy magyarázzátok ez ki**szás! Amúgy meg ha valaki képes volt elérni 70-80. szintű nevezeteseket akkor miért ne kapjon érte kiemelkedő pontszámot? Mindenkinek adott, hogy utána csinálja, nem?! Hogy mások teszik bele neki a pontokat.. hát igen ez egy közösségi játék, váljék egészségükre. Aki népszerű, menő, jó játékos azt aktívabban támogatják mások is, akár az életben is. Lehet, hogy voltak hibák a rendszerben de mindenki ugyanazt a rendszert használta, ugyanazokat a trükköket alkalmazhatta ha elég esze volt hozzá és ideje. Gondoljátok át ha mondjuk egy profi teniszező a világrenglista 3. helyén van és a szövetség gondol egyet , hirtelen átírja a teljes szabályrendszert és azt mondják neki, mostantól a 327. vagy, állj a sor végére...
Én ezt így látom!

A gond csak az, hogy a nevezetesek magasra húzásához olyasmi kellett, ami csak egy elenyésző kisebbségnek volt meg! Nevezetesen az, hogy ne legyen már más dolga, ne kelljen neki a városában csak termelőket tartania, ne kelljen másra már kiadnia terméket, és ezáltal a legmagasabb kori árukat jutalmul kínálva tudta megtenni, hogy építteti a nevezeteseit! Erre egy alacsonyabb kori játékosnak semmi esélye nem volt, sőt annak sem akinek még bármi más visszavolt, csak egy nagyon szűk rétegnek, ezt nagyon jól bizonyítja az, hogy szerverenként 8 embernek sikerült elérnie a 40. szintet nevezetessel! Senki ne monda már, hogy 20ezres regisztrált létszámból 8 népszerű és jó játékos akad csak, egyszerűen a többiek közül a legtöbbeknek nem volt esélye sem... :D Mindemellett, hogy maguk nem tudtak versenyeztetni, még csak esélyük sem volt másoknál nyerni, hisz másra is kell a pontjuk, nincs akkora raktáruk stb. Egyszóval a rendszer totálisan elhibázott volt! Arról nem beszélve, hogy ez nem egy nevezetes építő játék, nem népszerűségi verseny, se nem üzenetíró bajnokság, hogy ki tud jobban, gyakrabban és meggyőzőbben mindenki agyára menni a napi reklámokkal... Ez egy stratégiai játék, azonban a milliárdos nevezetes pontok végett semmi stratégiai eleme nem volt! Egy éve mindenki lázadt ellene, és két hónapja, kb az általad említett szerver beindulása óta pedig be volt harangozva a változás, ergo ha annak ellenére a régi szisztéma szerint játszottál, és csak arra hajtottál, hogy aszerint pontokat szerezz a nevezetesekkel, akkor hibáztál, s nem ez a te játékod, ha nem tetszik, hogy itt az eredményességhez több mindent kell tenni, és nem csak esztelenül tömni a pontokat egy db épületbe! A nevezetesek jutalmai eszközök a játék többi részének kiaknázásához, eleve hiba, hogy fő cél a szintjük emelése legyen, a cél az kéne legyen, hogy minél több legyen az amit adnak, hogy azon eszközökkel minél könnyebben, minél jobb játékos legyen valaki, ez pedig már magában nem elképzelhető ha csak egyet húzol, ugyanis több minden szükséges az eredményességhez ebben a játékban!
Amúgy meg a sportban is változnak a szabályok, rossz példa, s ha a szabály változik, akkor változhat a sorrend is. Ha már profi tenisz, rögvest fel is hoznám, Federer az elmúlt két évben 5 ill. 6 tornagyőzelemmel rendelkezik, 1000es tornák közte, tavaly két Grand Slam és VB döntőt játszott, össz 18 tornán indult 2015-ben. Andy Murray e két évben 1-1 tornával legalább kevesebbet nyert, nem játszott csak talán 1-1 Grand Slam döntőt, nem játszott VB döntőt, 20 tornán indult 2015-ben, mégis ő a ranglista 2. nem Federer, akit csak Djokovic tudott kb megverni a két év alatt, míg Djokovicot egyedül ő tudta 2-nél többször megverni két év alatt (legalább 6-szor, minden más játékos ellen kb ugyanennyit vesztett össz a világelső), rajta kívül csak egy ember verte meg egyáltalán kétszer (Wavrinka), másoknak jó ha egyszer sikerült. Ha megváltozna a ranglista számolása, s Federer 2. helyre kerülne, Murray egy rossz szót sem szólhatna, ennyit erről, mi is lenne az igazságos. :D Teljesen általános dolog a szabályváltozás sportban, NFL-ben a védők lehetőségeinek megnyirbálása a játékosok testi épsége miatt, videobírók bevezetése egyre több sportban, s a végtelenségig lehetne folytatni, mindig valakit rosszul érintettek, de a többség számít! Márpedig akármit hiszel, a többség mérhetetlenül elégedetlen volt a régi rendszerrel, folyton kritizálta, olvasgass kicsit béta ill külföldi fórumokon!
 

DeletedUser24778

Guest
Ez nagyon kimerítő magyarázat volt de nem győztél meg. Ha egy játékos végigjátszott kb másfél évet, hogy mindent kifejlesszen akkor talán nem érdemli meg, hogy hátradőljön és a nevezeteseit fejlesztgesse? A legfelső szintű játékosok már másban versenyeznek egymással mint a kezdők, nekik már nem kell fejleszteniük. Azaz tuningolják a nevezeteseiket, hogy ezzel nyomják le egymást. Amúgy nem is ezzel van a legfőbb problémám, hanem azzal, hogy egy csomó fejletlenebb játékos akik jóval kevesebb időt szánt a városára egycsapásra bekerült olyan playerek elé akik napi szinten foglalkoztak a játékkal, tervezgettek egy csomót és nagyságrendekkel többet háborúztak. Ez az ami nagyon idegesít.
Igen abban igazad van, hogy a város nem változott meg. De ha valaki hónapokig vagy évekig játszik, akkor kialakul elöbb utóbb egy kitűzendő cél amit szeretne elérni. Jelen esetben a ranglista, amit durván eltorzítottak. Ezzel valószínű már elég sok embernek lehet problémája.
Bár gondolom erre is írtok valami frappáns kontrát, de kár a gőzért, a véleményemen úgysem tudtok változtatni.
A játékot úgy döntöttem nem hagyom abba, de ezentúl sokkal agresszívabban állok majd hozzá.
Ennyi volt.

Sziasztok
 

DeletedUser24377

Guest
Sziasztok pontgyászolók.

Nem is igazán véleményt mind inkább csak száraz tényeket gereblyéznék egy halomba csöppet.
Mivel kikezeltettem már a ranglista fétisem, így nem érintett meg az 1milla pontvesztés, gondoltam behozom majd lassan ahogyan eddig is araszolgattam.
Mivel közel két éve játszom így nem okozok meglepetést azzal,h a tökfám és a saját konténertérképem már régen készen van, ezekre már nincs "költeni valóm", ami épületre és nevezetesre szükségem volt az már megvan így itt sincsen előrelépés.
Aztán csak beugrott a részeges majom a vízbe, miszerint nincs többé pont semmiféle nyersanyag bevételért, kizárólag a kiadásért.
E-képpen adódott,h fillérre annyi ponton állok amennyivel az új időszámítás elindult, és pontosan itt is maradok:)
Ja igen, azt a fontos tényt még kifelejtettem,h mondhatjuk lényegében,h nem harcolok. A térképemet természetesen elcsatáztam, főleg iparitól felfelé szigorúan, 1xűen mert rengeteg árút kért már...
Ám szerintem nem árulok el azzal nagy titkot,h a regisztrált játékosok kis része harcol, még a saját térképükön is vásárolják a területeket sokan, pláne nem ütik a szomikat és pláne nem GVG-znek (rengetegen azt sem értik mi az)
Hangsúlyoznám,h nem véleményezem senki játékstílusát, csupán tényekre támaszkodom.
Magam is csak annyival tudom indokolni,h egyszerűen kevésbé vonzó a játék harcos része, és eleddig nem is volt "kényszerűség", persze tudom,h most sem az:)
Tehát nem csatázok, nincs költeni valóm, csak termelni tudok, és kötve hinném,h kevesebbet vagyok online bármely GVG mongúznál, ám innentől szépen elkönyvelhetem,h az eddigi napi~30k pont helyett kereken 0 a jutalmam. De nem leszek rest odatartom a másik orcámat is és szépen megköszönöm még ezt is:))
Persze értem én,h valamit kezdeni akartak a terrabaztrilliárd pontos játékosokkal, de tudjátok mit, szívesebben elnézegettem és mosolyogtam rajta, de lépegettem én is a magam araszolós módján. No ennek most vége.
Talán portörlésre nem a legmegfelelőbb választás volt a fejlesztők részéről a bontógolyó! Ám az kétségtelen tény,h gyorsabb és lényegesen hatékonyabb Konszuélánál a bejárónőnél!:)
Mivel mindenki kerülgeti így elmondom én,h mit értékel jelenleg ez a remekbe szabott és jól átgondolt vacsi új szeretett rendszerünk.

Első körben üsd akit érsz! Ha teheted a barátlistádat tartsd makulátlanul tisztán szépen üresen, nem kellenek, még a végén lefednek a szomszédlistából üthető egyéneket! Ezekért pont jár mint eddig is.
Második körben ha eddig még nem fosztogattál akkor inkább most pityeredj el egy kissé, ám a krokodilkönnyek hanyag letörölgetését követően szoktasd magad a gondolathoz,h fosztogatni fox márpedig hiszen kell az árú! Mindjárt mondom is mire.
Harmadik körben a fosztott árút tedd be a kamucéhed kincstárába, hiszen ekkor újabb pontot kapsz az elköltött árúért!
Negyedik és lényeges lépés, hiszen most már tele a kamucéh kincstára a duplán pontot is érő lopott árúval, dőljünk hátra szépen de csak 2 percre egy jó kv-ra.
És az uccsó tőrdöféssel ki is véreztethetjük a maximális pontvadászat trófeáját, mikor is a feltankolt kamucéhemmel nekilódulok a kamu GVG-s harc vidám üzelmeinek!:)

De örvendjünk együtt testvéreim, hozsannát mormolva, hiszen ezen vidámságok űzése egy maroknyi szent ember tevékenysége lesz csupán, kik szárnyalnak majd a nekik oly megérdemelt magasságokba, és kik ezt megteremtik majd nékik a kifosztható áruik végtelen folyamával, ők elnyerik méltó büntetésüket a napi 0 pont igen nyomatékos képében!
Hallelúja testvéreim, áldjuk az új igazságos világrendet!:)

Szép hétvégét!
 

DeletedUser

Guest
Van igazság abban a mit írsz, s van egy igen lényeges része, mégpedig a kamucéhek terén, az egy óriási hiba ismét, hogy azt a problémakört nem vették figyelembe, s nem oldották meg, mielőtt behozták ezt a rendszert! Minden tekintetben kiírtandó a játékból az a lehetőség, erre már minden fórumon születtek javaslatok, tőlem is... Ugyanakkor nem nulla ponton állsz, hisz nevezetesekért továbbra is jár pont szintlépéskor, ha Obszid, Atomiumod, Bárkád van, máris mindig kapsz pontot, s azért ha céhben vagy, magas is hozzájárulhatsz a kincstárhoz, hogy a céh harcolhasson, már ha vannak tagjai akik akarnak. A céh a harc által, területek szerzésével szinteket lép, előnyöket ad, szóval megéri foglalkozni vele, termelőként pedig ezt segítheti bárki... Nem mondom, hogy hibátlan a rendszer, de az biztos, hogy az előzőnél igazságosabb. A nevezeteseket most is lehet fejlesztgetni, pl. nálunk Arvahallon az eddigi első 2. maradt, mivel 2db 70 fölöti és még 2db közel 60. szintű nevezetese van, ez neki majdnem 4millió pontot ér, kb annyival van pl előttem (8. hely) a ranglistán, úgyhogy hajrá, lehet tovább nevezetesezni, aki abban akarja megmutatni milyen jó, annak most is van lehetősége, annyi, hogy nem elég egyetlen épületre koncentrálni, hogy első legyen, komolyabb eredményeket kell elérni hozzá! Ettől igazságosabb ez a rendszer, hogy több mindennel is lehet eredményeket elérni, nem csak a nevezetesekkel! Márpedig ez a játék nem nevezetes építési versenynek lett kitalálva, anno maximálva volt a lehetséges szint, amikor pl én regisztráltam ide, ergo én háborodjak fel, hogy az akkori teljesítményemet lenullázták azzal amikor is kinyitották a nevezeteseket és milliárdokat adtak érte? Milyen jogon vették el tőlem az elért eredményeim, s löktek hátra a ranglistán azáltal, hogy még egy frissen regelt játékos is, ha csak nevezetesekre koncentrált, top 5-be kerülhetett, pedig még jövő kort sem érte el! Az eredeti rendszer nem nevezetesekre épült, az is egy változás volt akkor, s többeknek ártott, mint most ez, hiába is mond bárki bármit!
 

DeletedUser24377

Guest
Sajnos az csak kutyagumi polírozás. Próbaképpen betettem 1500 árút vegyesen (ebből 500 jövős) a kincstárba és frissítést követően 9k kemény pont ütötte a markomat. Tehát számomra az előző pontszámításkor kapott pontjaim megközelítéséhez NAPI 5000 árút kell tegyek a kincstárba (ebből 1500 jövős).
Ezért úgy vélem,h az Obszi-Atom-Bárka bermudaháromszögből befolyó napi max 1-2 száz pontot nagyvonalúan tekinthetjük nullának főleg,h nincs csak bárka és nem szeretnék sem másféle játékstílust sem olyan épületeket amikre nincs is szükségem, és max napi 200 pontot hozna.
Hogy az tartsa a napi bevételeim elveszítése felett a lelkesedést,h majd kapok pár ezret a nevik szintelésénél?... inkább nem kezdenék számításokba,h mennyi nevit kellene léptetnem Naponta:)
És sajnos ezen okfejtések következményeként kiszámolható mennyire éri meg termelni.
Mint eddig eztán is a csapat megsegítésére termelek, odaadom nekik bőven ráfizetéssel is akár, ezután sem fogom a kincstárba pazarolni helyettük pár senyvedt esetenkénti pontocskáért,,, csakhogy ezt eddig díjazta a játék (ez így is normális szerintem), viszont most engedelmes költői túlzással eltekintve attól a napi pár száz pontól:) semmit sem kapok! Kizárólag ha megfőzöm a fent említett receptből a forró kásámat!:)
,,,és én nem is vitázom azzal,h ez jobb mint a régi volt! Valóban rendkívül koszos volt már a konyha! De most,h leromboltuk és a tetőt is rádöntöttük végre, valóban megoldottuk a mosogatni kell problémakört? Nézőpont kérdése, én hajlok a kompromisszumra így részemről elfogadva a problémamegoldás mikéntje:]
 

DeletedUser

Guest
Egyfelől rosszul számolsz, én napi majd 10ezer pontot kapok a céhes nevezetesek után, ergo nagyon nem 1-200... De itt aérszletes leírás melyik kor termékei hány pontot érnek:
Vaskor: 3
Korai kk.: 3,5
Virágzó kk.: 4
Késői kk.: 4,5
Gyarmat: 5
Ipari: 5,5
Prog: 6
Modern: 11,5 (6,5+gyarmati)
Poszt: 12,5 (7+ipari)
Jelen: 13,5 (7,5+prog)
Holnap: 19,5 (8+modern)
Jövő: 21 (8,5+poszt)
Ebből kiszámítható, hogy egy céhes nevezetes jövőben ha ad 5*10 anyagot, akkor az össz 50, ergo 50*21 pont, ami ugyebár 1050, namármost, 10 anyag az semmi, még az Obsziból is kihozható, Atom, Bárka sokkal többet adnak.
Ráadásul elfelejtjük, hogy a kisebb játékosoknak mindig kell a magasabb kori áru, ezidáig nevezeteseket építettek érte. Ezek után nem kell! Ha valakit érdekelnek a pontok, fogja és szépen lecseréli a jövős áruját mondjuk ipariig! 10db jövős termék így néz ki: 10-20-40-80-160-320-640! A 640db ipari áruért pedig jár 640*5,5 pont, ami egészen konkrétan 3520, mindezt 10db jövős áruért! Össz 3 termelővel 90db jövős áru termelhető naponta, ergo közel 30ezer pont letermelhető egy nap, annyi, hogy kicsit piacozni kell érte, majd betenni a céh kincstárba! Nem gondolom, hogy az alapanyagtermelés hasznosabb dolog ennél, azzal sem lehet mit kezdeni ha az ember végzett már, 1-1 új kor max 20-25 milliót emészt fel, én nem igazán termelek alapot, mégis jövő vége óta amikor is 23 millióm maradt, már van 200 millió, 6db jelenkori termelővel, 1 holnap kori tengerparti bárral, és 1db jövős óriás cukrászdával, 7es Royal és 6os Alex mellett. A terméket ha bedobod a kincstárba, akkor legalább a céh harcolhat ha vannak olyan tagjai, míg az alapanyagod tényleg csak nézegetheted, ez a rendszer arra ösztönöz, hogy hasznosabb dolgokat termelj, amik esetleg felpezsdítik a játék harcos részét, ezidáig kb nem állt érdekében senkinek terméket adakozni, mert nem járt érte semmi, állt is a GvG unalomba fulladva! Ehhez képest az elmúlt két napban szinte halottnak hitt céhek indultak meg, és folyamatos a mozgás a térképeken, s nem kamucéheket látni...
A nevezetesek szintlépésekor pedig a betett FP-k után jár pont, 15pont minden FP, ergo egy ezer pontos szint 15ezer pont, de még egy 300 pontos Bábel is hoz 4500at...
Öszességében ennyit arról, hogy harc nélkül mennyi pont szedhető össze termeléssel, piacozással! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24377

Guest
Mint említettem volt nem fogok a kincstárba pazarolni több ezer árút pár vacak pontocskáért, és olyan neviket sem teszek le amik nem kellenek.
Így az igen figyelemreméltó számításokkal tarkított okfejtés alapjaiban megdőlt, marad a napi pár száz pont ezekből, nincs mit számolgatni ezen.
És még egyedül sem vagyok akik pontosan így fognak cselekedni, nem fognak kényszerből módosítani azon ami eddig jutalmazva volt, és amilyen játékstílust megkedvelt.
Azoknak akiknek megfelel a kikényszerített árú pazarlás, az majd megfogadja a számításokon alapuló tanácsokat, ám van aki úgy játszana tovább ahogyan eddig és ahogyan eddig haladni tudott. No őket ez annyira érdekli majd mint a lőtéri ebet:) ugyanis egy lényeges tényező marad amivel senki fia nem tud vitázni hiszen tény,h így ebben a formában napi pár száz pontot kap!! Ennyi!
Vagy elkezd csatázni ha van kedve ha nincs, vagy épít olyan nevit ami nem kell napi fillérekért, és pazarol feleslegesen árút pár száz pontért! Árnyékában nincsen a korrekt pontozásnak. És azt el ne feledjük már,h lehet,h a termelés csak klikkelés kérdése, de el is jutott az ember valahogyan a korok légvégéig, és az nem csak úgy magától jött...
Ennyit arról,h mennyi pontot lehet gyűjteni csatával és mennyit termeléssel. Hogy megtermeld a jövős áruidat hosszú út vezetett, megannyi pont, árú és nyersanyag, online töltött óra,,,,stb no ez jelenleg 0 pontot ér! Ezen sincsen vitázni való. Tény, ennyit kapok, nincs ezen mit számolgatni!
30k helyett pár száz, no problépó!:) De azt se várja senki,h igazságosnak és jobbra sikeredettnek fogom tartani! Cseberből vederbe!
Ám mint említettem vala, már kikezeltettem a rangsor fétisem, így vidáman elfogadom, ez van jelenleg, sok ember játéka lesz közel nullával egyenértékű!:)
 

DeletedUser22067

Guest
Pontrendszer valtoztatas ide vagy oda engem nem igazan erdekel hol allok a ranglistan (na jo egy kicsit igen), ami szamomra fontos, hogy lekosson, erdekeljen a jatek es amig ez megvan addig jatszom! :)
 

DeletedUser

Guest
Továbbra sem értem, hogy jön ki az a párszáz, amikor már 50db jövős termék is 1000 fölötti, s egy 1. szintű Bárka, több, mint 10db-ot ad mind az 5 féléből, de sebaj, írtam, nekem a 3 céhes nevezetes majdnem 10ezer pont naponta, Obszim 6os, Atom 7es, Bárka 32es, de ugye szintenként csak 2 termék 10 fölött, ergo a napi 66-ból 44-et vegyünk le, s 10esen akkor is magában a 22*5 termékével 110*21, azaz 2310 pont, s nagyon nem haszontalan nevezetes egyéni célokra sem, sőt, messze a legjobb, senki ne gondolja, hogy a céhes része miatt húzzák emberek 70es szint fölé. :D Magyarán nem értem ezt a párszáz pontos példálózásod, hisz egy számodra végtelenül hasznos nevezetes építésével is simán 10ezer fölötti pont érhető el naponta... Ráadásul annyira nem lehet hibás ez a pontrendszer, Arvahall korábbi top 10-ből 5en most is ott vannak, top 20-ból ugyanez az arány, sőt, pl én 15. voltam, most 8., s más top 20asok is 10be kerültek, top 10es társaik pedig 20-ban maradtak, talán 3-4 ember van, akik korábban top 20asok voltak, s most nincsenek bent, s ugyebár ennyi top 20-on kívüli került be, ez jól mutatja, hogy aki jó játékos az most is ott van ahol volt, aki pedig tényleg csak egy db nevezetest volt képes húzni, annyi volt a teljesítménye, az kipukkadt, mint egy lufi! Ráadásul, a játék nincs 4 éves, ebből több, mint 2 éven át 10 volt a maximum szintje a nevezeteseknek, ergo nem lehetett velük extra pontra szert tenni, mindenki ugyanannyit kaphatott max, úgy vélem ennek tükrében az az időszak inkább viszonyítási alap, mint az utóbbi időszak, s aki a korábbi időt tartotta normálisabbnak, annak mindenképpen inkább igaza van, hisz egy rossz változtatás következtében alakult ki egyáltalán az eddigi rendszer, többségünk nem ebben kezdett!!! Ezt helyrehozták, s nem egy kezdettől működő szisztémát töröltek el, amiért jogosan lehetne felháborodva bárki! Érdekes, hogy nem arról beszél az, aki most tisztességtelennek tartja a változást, hogy milyen tisztességtelen volt az amikor a nevezeteseket kinyitották és a pontok elszálltak a milliárdok felé, miközben akkor akár 2 éve egy rendszerben játszó játékosok láthatták kárát, és voltak kötelezve rá, hogy üzenetíró bajnokságon induljanak, ha továbbra is eredményesek akarnak lenni...
 

DeletedUser24377

Guest
A számomra vagy bárki számára végtelenül hasznos nevit majd mindenki maga dönti el mi is legyen az, mi is kell! Semmiképpen sem azok amik valójában számára lényegtelenek, da majd ha felhúzzák 70. szintre milyen frankó lesz! Ugye viccelsz?:D
Nem értem, de engedelemmel nem is érdekelnek a számomra lényegtelen számítások, mikor hangsúlyoznám nem fogok olyat építeni ami nem kell, és árút sem fogok pazarolni feleslegesen! A remény éltet,h így harmadjára érthető!
És még azért is felesleges számolgatnom ugyanis itt van előttem! Tegnap ekkor 5.818.xxx álltam, azóta beszedtem 2 milla aranyat, 1.5 milla alapot, vagy 4-500 árút, elköltöttem vagy 80 pontot! Most 5.820.395! Ennyi! Nincsen semmiféle számolgatás a vakvilágba! A régiben 5.850.xxx felett mozognék, és még az sem volt túlzottan sok, de éreztem,h számított az eltelt 2 év amit a játékkal foglalkoztam! Ez már nincs, és ha érthető ha nem, de számomra ez nullával egyenértékű! Imigyen jön ki a nulla! Kapísi?:)
 

DeletedUser

Guest
Nem tudom egy Bárka, hogy lehet haszontalan bárki számára... Nem kell 70es legyen, hogy rengeteg előnyét élvezze valaki, 10esen is remek nevezetes. Nem tudom hányas a Tiéd, de a tények makacs dolgok, biztos, hogy a termékek értéke annyi, amennyit írtam, így párszáz már egy 1es szintű Bárkával sem lehetséges, az is 1000 fölötti, amit nem tudom mióta neveznek párszáznak... Lehet, hogy nem 30ezer, de másnak sem jön magától 30ezer egy nap, így nem értem az elégedetlenség okát, más sem kap csak úgy többet, mint Te, csak lehetősége van neki is mást is csinálni, hogy több legyen, nem értem a dolgot, attól érzed a haladást, hogy mindenki 30ezret kap, de ha mindenki csak ezret akkor nem??? Haladás ez is, az is. Jobban éreznéd magad, ha 10szereznék a pontokat mindenért, és most is 20-30ezret kapnál egy nap a 2-3ezer helyett? :) Mert az csak annyiba telik, hogy mindenhova írnak mögé egy nullát, ha ezen múlik, hogy érezd, hogy csinálsz valamit, szerintem meggyőzhető az Inno... :D Az elköltött pontok pedig nem számítanak, a saját nevezetesedbe került FP-kért kapsz Te szintlépéskor FP-nként 15 pontot, ergo ha cserélsz, akkor ugyanúgy a 80 után megkapod a pontokat, de csak szintlépéskor egyben, így azt addig ne nézd! Nekem két nevezetesem lépett szintet tegnap óta, meg is kaptam a 40ezer pontot a kettőért össz. Mellé a céhemért pakoltam a kincstárat, nem a pontokért, hanem foglalási céllal, azért is kaptam 20-25ezer pontot a két napban, a céhes nevezeteseimből két nap alatt szintén több, mint 20ezer pontot, s mellé harcolgattam kicsit, így két nap alatt 200ezer fölötti ponttal gyarapodtam.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent