1.44 kibeszélő

  • Témaindító DeletedUser1300
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser20654

Guest
Ha nem így alakul, nem hiszem, hogy utolérsz :), de ezt már sose tudjuk meg, hogy mi lett volna.
A legtöbb nyert csatát még elveheted tőlem, nem fog sokáig tartani.
 

DeletedUser24487

Guest
Ki tudja,ezt már nem tudjuk meg.
Ha kiléptem volna én is a céhemből kb 3 hétig tartott volna utolérni,úgy számoltam:)
De én nem szeretem az ilyen kiskapukat.
minél több újitás jött be a játék egyre unalmasabb lett:)
Néha úgy érzem ,jobb lenne ha nem fejlesztenének,csak visszafelé:)
 

DeletedUser20654

Guest
Na igen ez a céh kilépős csata - na ez is egy "szép húzás" volt a fejlesztőktől.
Pedig csak annyit kellet volna tenni ellene, hogy amelyik szektort egy céh felszabadít azt bizonyos ideig nem foglalhatja.
 

DeletedUser24487

Guest
:)
Tele lett a játék kiskapukkal.
Ti is kihasználtátok.Sőt még most is kinn lennének páran ,ha nem jön ez a nevi pontozás:)
A fejlesztőket okoljuk,holott mindenki bűnös itt:)
ötletek meg vannak,csak nem jutnak el,vagy az érintettekmás célokat néznek.
pl pénz,több játékos csábitása,vagy mit tudom én,más a logikai megitélésem róluk már:)
ezek a gvg térképek több jó céhre lettek kitalálva,nem egy magyar népre:)
 

DeletedUser20654

Guest
Mi a céhért használtuk a kilépést, nem a pontért vagyis csak 1 valaki ment a pontért, de Ő nem számít.
 

DeletedUser22818

Guest
Tudtommal ez az 1.44-es verzió kibeszélő topicja. Érdemes lenne ezt a beszélgetést privátban folytatni.
 

DeletedUser24487

Guest
Én Őt nem rúghatom ki:)

Nem is úgy értettem,hanem ,hogy még nem lépett ki:)

1.44-es verzió kibeszélő:)

Tessék supportosok,az a gondunk,hogy sok pontot adnak a nevezetesek szintlépéskor magasabb szinteken annyit,hogy a játék élvezhetetlen,.
Most ti jöttök,érjetek el valamit a fejlesztőknél!!!
És tessék mindenről időben tájékoztatni,ha kérhetjük !!
Vagy ... Jó éjt:)
 

DeletedUser22712

Guest
Nem is úgy értettem,hanem ,hogy még nem lépett ki:)

1.44-es verzió kibeszélő:)

Tessék supportosok,az a gondunk,hogy sok pontot adnak a nevezetesek szintlépéskor magasabb szinteken annyit,hogy a játék élvezhetetlen,.
Most ti jöttök,érjetek el valamit a fejlesztőknél!!!
És tessék mindenről időben tájékoztatni,ha kérhetjük !!
Vagy ... Jó éjt:)


Csatlakozom.. Tegyétek ami a dolgotok !!!! Mert kihal a szerver lassan... de gondolom ez titeket kb. annyira érdekel, mint engem a gordonkázás...

Élvezhetetlen, szétesett, elcseszett játék lett ebből is...

De ott van az új Inno fejlesztés, a régi játékaikra már tojnak abban már nincs nagy zsééééééééééééé.


U.i: Örülnétek, hogy valaki egyáltalán benéz még erre a halott fórumra is !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Mézes barack! Ha van javaslatod ,dolgozd ki és írd le http://forum.hu.forgeofempires.com/forumdisplay.php?15-Javaslatok-%C3%B6tletek Ide. Ahogy egy értékelhető mennyiségű ötlet összegyűlik, a csapat összeül és megvitatja, melyik ötletet érdemes továbbküldeni és melyiket nem..Ám ezzel kapcsolatban ,én még mindig azt mondom amit korábban is, hogy mindenkinek van lehetősége magas szintű nevezeteseket építeni. A tájékoztatásra való felszólításodat nem értem.Mi az, amiről nem értesültél ,értesültetek időben?

Oriasfej!

Valami építő jellegű hozzászólást várnánk el, tőled/tőletek az 1.44-es frissítéssel kapcsolatban.Azért kaptátok a felszólítást-
Mi nem jó véleményed szerint az 1.44-es frissítésben ,mi az amit elrontottak benne?
Miért élvezhetetlen a játék?
Miért gondolod azt ,hogy jön az új játék ,akkor ezzel nem foglalkoznak tovább,talán leállították a tesztszervert?
Azért ,mert egy fórumon nincs túl sok írás ,az nem jelenti azt ,hogy az halott lenne ,de még ha halott lenne is ,vannak szabályok amiket be kell tartani.
 

DeletedUser24487

Guest
Patyomkin !!

Én nem mondtam,hogy nem lehet magas szintre húzni:) Sőt nagyon is lehet,a baj az,hogy akkora pontokat ad,hogy egy szintkülömbség eldönti,ki az első ,és ki a második,és ez nem jó.
Az sem jó ,hogy a szintek több pontot adnak ,mint egy hónapos csatázás,mondjuk 2400 csata !! alapból,nem szeretjük ezt a rendszert !! Miért ér többet egy napos munka,mint két éves?
Aki játszik két éve és harcolt ,tudja miről beszélek,Nagyon elveszi a kedvedet ,ha látod,hogy másoknál zombik húzzák a nevezetest,mint a hangyák !!
2 pont,------arról nem lettünk értesitve,hogy a nevezetesek ily nagy pontokat adnak majd,senki nem tudott róla időben ,vagy esetleg csak egy valaki:))
Irtam nektek több levelet is,de nem érkezett kielégitő válasz,aztán rájöttem magamtól,majd megirtam nektek is,ez az igazság:)

Szóval,ez az ami nagy csalódást okozott,ez a pontszerzési lehetőség a nevezetesek szintjéért nagyon sok,rengeteg,nem éri már meg mellette harcolni,épiteni,semmit sem csinálni,mert akkora előnyt ad,hogy ha semmi mást nem teszel első vagy.
Tessék leszabályozni,mert akkor a játék halott sokak számára,épitésért ne adjatok ennyi pontotlegyen sokkkal kiegyensúlyozottabb,mint eddig is volt!!
Ez az én véleményem:)
Bocsi a helyesirásért,üdv:BARACK.
 

DeletedUser22818

Guest
arról nem lettünk értesitve,hogy a nevezetesek ily nagy pontokat adnak majd,senki nem tudott róla időben

Erre szeretnék reagálni. Mint ismertető szerkesztő én sem tudtam, hogy a 10. szint után milyen pontokat adnak a nevezetesek, sőt elég sokáig azt sem tudtam, hogy minden szintért járnak pontok. Mondhatni véletlenül találtam rá egy külföldi fórumon. De ott sem volt szó, a 10. szint utáni pontokról. Utána kutakodtam tovább, de semmi. Pár napja kaptunk egy képletet, melyet leteszteltük, majd e képlet alapján írtuk ki a pontokat.
Az ilyen dolgokról én is, mint felhasználó kapok tudomást. Nem kapok listát arról, hogyan változnak a nevezetesek, pontosan annyi információm van, amennyit az ismertetőkben megosztok. Gondolom a csapattársaim is ugyanígy vannak ezzel.
És még egy dolog: több piacon a játékosok csinálják az ismertetőket, osztanak meg egymással információkat. Itt van egy ismertető szerkesztő, aki a szabad idejében foglalkozik ezzel.

Viszont szeretném még egyszer kérni, hogy az 1.44-es frissítéssel kapcsolatban kerüljenek ide írások. Más téma esetén egy másik topicban történjen a beszélgetés.
 

DeletedUser24487

Guest
A lényeg a lényeg,az 1,44 es verzió vagy sem,a nevik túl sok pontot adnak,kérjük páran,hogy beszéljétek meg,és ha lehet szabályozzátok le ,a harchoz,az épitésekhez,a termelésekhez mérten !!Nem tudunk azzal mit kezdeni,hogy csak nevezetest épitenek ,ellehenetlenit minden más törekvést !!,és ez az 1.44 es verzió hibái közé került ezennel:)
 

Ötzi

Aktív tag
Az 1.44-es frissítéssel kapcsolatban azt vártuk, hogy helyére kerüljenek a nevezetes építés szintjeire a pontszámok. Nem történt meg.
Lehet, hogy széttrollkodtuk az 1.44-es kibeszélőt, a játék készítői viszont elrontották a játékunkat! Minden egyes új verzióval a korrigálást várjuk!

Nézzük csak a jelenlegi pontkiosztást:

Vegyünk egy jelenkori nevezetest (Lótusz v. Innovációs torony, bocs’ direkt nem Cape-t írtam) és ideírom a reális pontszámozásukat is. Azért ugye azt mindenki elismeri, hogy a 30. szint felépítése után a 23 millió és a 32 ezer pont között irreális a különbség.

1-10. szintig: 10.800 pont jár összesen
11-20. szintig: 1.152.102 pont összesen a 21.600 helyett
21-30. szintig: 23.059.478 pont összesen a 32.400 helyett


Ne az legyen a kihívás, hogy ki tudja minél több multi acc-al felépíteni a nevezeteseit a „végtelenbe és tovább”. Az angol és a francia szerveren is látni lehetett már pár héttel ezelőtt, hogy ott is csak egy-egy milliárdos pontszámú játékos van és az aránytalanság miatt borult ott is a globális.
Épp a stratégia jellege torzult a játéknak, mert szintfelhúzásra több pontszámot ad jelenleg így a játék, mintha az ember PvP-zne, GvG-zne (amelyekkel órákat tölt el az ember a gép előtt).

Ez így stratégiai játékból egy építő játékká változott át, ennyi erővel az is lehetne a feladat, hogy ki tud több kerti törpét ültetni milliós pontokért… :(

Segítséget kérünk a Supporttól, hogy tiltakozásunk eljusson a játék készítőihez!
Hátha valamelyik verzióváltással helyre áll a rend...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser22884

Guest
A verziófrissítés kibeszélő topikja arra szolgál, hogy a frissítés által hozott új funkciókat beszéljétek ki. Ha ezekben hibát találtok esetleg, jelezzétek. A nevezetes épületek pontjai nem ide tartoznak, de ha már ennyire erősködtök...
A support csapata sem fejlesztői, sem üzemeltetői feladatot nem lát el, ezáltal a funkciókba, pontozásba nincs beleszólásunk. Elolvassuk, és továbbítjuk az ötleteiteket. Ennyit tudunk tenni. Ez megtörtént. Mi is várunk a válaszra, addig is nyugalmat szeretnék kérni mindenkitől. Attól, hogy mindenki ideírja, hogy nem jó semmi, és öt perc múlva sem jó, meg hogy mindenki csal, nem lesz jobb.

Ezen kívül
1-10. szintig: 10.800 pont jár összesen
11-20. szintig: 1.152.102 pont összesen a 21.600 helyett
21-30. szintig: 23.059.478 pont összesen a 32.400 helyett
Ha jól számolom, 10 szintenként 10.800 ponttal számoltál az általad reálisnak vélt pontszámokon. Bevallom, én is gondolkodtam azon, miért nem ugyanannyi pontokat ad a nevezetes épület a 10-ik szint után, majd beláttam, hogy ezen szintek feloldásához tervrajzokat kell szerezni, ami nem kis munka is lehet (prémiumtól tekintsünk el). Gondolom ezt is bele akarták venni a fejlesztők a pontozásba, hiszen míg 1-10 között relatíve "ingyen" emelhetsz szinteket (értsd: ha van elég pontod, akár egy nap alatt is), addig efölött szintenként 9 különböző tervrajz szükséges. Már csak ezért sem lehet azt mondani, hogy a "reális pontozás" igazságos lenne. És ezzel nem azt mondom, hogy a mostani a legjobb rendszer.

Továbbá:
Előttem is le lett írva: Mit számít a pontszám? A pontszám nem befolyásolja a termelést, a stratégiai érzéket, és a játékmenetet sem. Így nem is értem, miért annyira fontos ez. Valószínűleg nem is fogom...
 

DeletedUser24487

Guest
Öregem,tudod,van itt olyan is akik eddig a pontokért játszottak !!!
Ha épitős játékot akarok ,nem ide jövök,én pl azt nem értem ,mit csináljak ost a városomban?termeljek?:))
Minek,mindenem van el sem tudod képzelni ,mibál mennyi:)
Nem érted? Talán azért,mert nem jársz ott ahol már mi sokan.Befejeztünk mindent,nincs mit tegyünk,mert nincs hová fejlődeni.
Erre még jön ez az okos ötlet,hogy milliókat adnak egy szintért.
egy szintet akár órák alatt fel tud az ember húzatni,csak levelezés kérdése,,és jár érte több millió pont,amig eddig évek kellettek,most hirtelen napok kérdése haladni a listán.
és képzeld,vannak akiket érdekel a lista,mert versenyszelem van bennük,
De a legjobb az,hogyha figyelemmel kiséred az eseményeket,hogy mi mondjuk itt a magunkét,ti meg megint a magatokét:)

2 hónapja várjuk a választ.lassan !!
és reméljük,hogy igazságosabb pontelosztás lesz !!
Ha meg nem,hát igy jártunk,majd mindenki dőnt,hogy marad,vagy lelép ,ennyi,üdv:)
 

DeletedUser24488

Guest
Nos. Eljött az idő amikor ide is regisztrálnom kellett, mert zavar egy pár dolog.
2013. 10. 28-án regisztráltam. Elkezdtem a játékot 10 300. voltam. Azt se tudtam mit kell csinálni, de nagy nehezen feltaláltam magam. Aztán elkezdtem beszélgetni chat-en és páran segítettek is. Mondhatjuk hogy egy felhasználó mindenben segített nekem, adott termékeket, bevett a céhébe...sorolhatnám.
Akkor nekem kb. ezer pontom volt. Neki 4 millió. És engem az éltetett ebben a játékban hogy lehet csatázni,amiért elég szépen tornásztam fel magam a ranglistán.
Megkaptam a szomszédokat. 74.voltam a listán, idővel első lett. kaptam új szomszédokat. Utána ott 82. lettem. Esélyem se volt senki ellen. De most jelenleg a 2. vagyok.
Aki annak idején mindenben segített nekem azt a tagot, megelőztem már pár hónapja. 0-ról 4 milliós hátrányt hoztam be... És ezeket nagyrészt mind csatával.
Most oda jutottam hogy 24. vagyok. De ide nem a nevezetesek építésével jutottam ide, ami szerintem is megöli a játék élvezetét(annak ellenére hogy én is építem).
Néztem mindig a ranglistán hogy mennyi pont kell hogy beérjem a előttem lévőt, utána az ő előtte lévőt. stb....

Kedves Szerkesztők:)
Elmondanátok nekem azt hogy minek csináltam az elmúlt 1 év, 4 hónapot? Napi szinten 2 órákat csatáztam. Azért hogy ide kerüljek. Most annyival megkönnyítettétek a helyzetem hogy semmit sem kell csinálnom, csak napi 3-szor belépni és nézni ahogy épülnek a nevezeteseim. Csatázzak? Minek? Kapok 1 csatáért átlagban 300 pontot. Húzok a capémon egy szintet és van plusz 120 millióm, utána 150,200,300 stb...
És én csak 1 év 4 hónapja játszom, akkor mit mondjon Warrax és Mézes? Akik 50ezer feletti csatával rendelkeznek, előttük meg egy 15ezerrel.
Tudom mi Magyarok kicsik vagyunk hogy megmondjuk a Németeknek mi hogy legyen. De higgyétek el, a többi szerver is lázad. Nektek csak annyit kéne tennetek hogy megüzenitek.
A MAGYAR SZERVER JÁTÉKOSAINAK NEM TETSZENEK A PONTRENDSZEREK.
 

Vanek ur

Aktív tag
"A MAGYAR SZERVER JÁTÉKOSAINAK NEM TETSZENEK A PONTRENDSZEREK." - helyesen: "A MAGYAR SZERVER EGYES JÁTÉKOSAINAK NEM TETSZENEK A PONTRENDSZEREK." (mellesleg még az utolsó három szó is inkább "tetszik a pontrendszer" lenne helyesen - de nem vagyok ennyire 'nyelvtan-náci')
Mert nem mindenki 'pontb@zi'. Mellesleg nem tudom, hol voltatok eddig. Miért nem volt eddig gond? És miért pont most jelentkezik vagy 4-5 ember is ezzel a problémával (lehet, hogy valaki multijai, és így erősíti a véleményt? :) ). Ja, hogy eddig senki nem gondolt arra, hogy lehet 'másik' út is? Pedig le volt írva, hogy mire lehet pontokat kapni; és csak el kellett volna gondolkodni azon, hogy nem csak csatával lehet előrébb jutni.

Egyébként nem tudom, mennyire 'reális' a pontozás; de azért gondolom, ahogy említve lett valószínűleg benne van az is, hogy össze kell hozzá gyűjteni a tervrészleteket, és be kell tenni az egyre több forge pontot is. Ha meg tényleg 2-3 ember csinálja ezt; akkor meg pláne becsülendő, hogy 30 felett jár több nevivel is (ha nem multizik; de ezt hagyjuk meg a supportnak, hogy eldöntse - nekünk semmi lehetőségünk kideríteni az igazságot); és a több ezer forge pontot naponta be tudják rakni (ha azt mondjátok, hogy naponta lép szintet - ami valószínűleg megint csak nem igaz, de enyhe túlzásként elfogadható).

Ja, és egy stratégiai játéknak bőven része az építkezés. Bármilyen 'nagy' stratégiai játékot játszol, ott legalább ugyanolyan fontos a bázisépítés is. Sőt! A Civ-ben meg még többfajta 'győzelmi' feltétel is van - vagyis nem csak harccal tudsz nyerni; hanem 'békés' megoldásokkal is. Mégis csak egy stratégiai játék (az egyik legjobb).
Itt is többféle módon lehet pontokat szerezni (ha tényleg csak és kizárólag ez számít Nektek). Lehet építkezéssel; lehet csatározással; valamint lehet arany- illetve alapanyagtermeléssel is. Vagyis miért kell az egyik utat azért 'visszaminősíteni', mert van 1-2 játékos, aki másik utat jár be, mint Ti; és meg tudja oldani, hogy ne csak és kizárólag csatározással jusson fel a lista elejére? (Tudom, Nektek azzal van gondotok, hogy ilyen gyorsan tud eljutni - de ha igaz, ezért bőven megdolgozik (akár valós pénzzel is).) Illetve ha meg tudná oldani, hogy naponta több ezer csatát nyer meg; akkor meg az lenne a bajotok - csak nem tudom, akkor mit akarnátok? Hogy vegyék vissza a csatározások pontszámait? És akkor mi lenne Veletek? :)

Még egy utolsó gondolat: ha már csináltatok neki egy külön témát is; akkor miért nem ott megy az eszmecsere? Miért kell itt offolni?
 
Utoljára szerkesztve:

Ötzi

Aktív tag
Miért nem a szerelemfáidat locsolgatod inkább Vanek úr?

P.S. (Mielőtt erre is reagálnál Vanek úr, ez nem Petőfi Sándor, hanem Postscriptum!)

Ha még mindig nem világos a brisgardi aránytalanság, akkor röviden: a globális táblázaton az első helyezett 601 millió ponttal áll, a többiek alatta huszonmillióval. Ez az utóbbi hetekben alakult így, vagyis amíg a huszonmilliókban több év munkája van (csata, építés), addig a 601 millióban a nevezetes felhúzással pár hét.

A Support azt állítja a Skype-n, hogy ez csak 3 embernek probléma, hiszen csak 3 ember kifogásolja... akkor csak úgy finoman megjegyezném, hogy a Brisgard szerver első három topcéh ominózus vezetője, illetve képviselője kifogásolta a dolgot közel 230 játékos nevében! (EGO-Wanvillany-Keményfejűek).
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent