1.02 verzió kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23074

Guest
Kedves Man!
150%-os bonuszom van és 9300 nyert csatám, ezzel a rendszerrel tönkretették, mert napi 4-5 kisebbekkel 10-15 harcot tudsz lefolytatni, 10 harci épületem van 40 támadóval, véleményem szerint nem nagyon lehet ötbbet építeni.
Ez csak azoknak volt jó, akik simcityzni akarnak, bár lehet hogy ebből is azt akarnak csinálni, csak foglalt volt a név:)
Úgy gondolom elég jó tapasztalatom van a csaták terén s elég jól nyomom, de ezzel ezt áthúztak :(
 

DeletedUser21403

Guest
Nekem egyáltalán nem okozott gondot végigmenni a szomszédokon és mér maradt is a kontinensre pedig nincs is meg a 150%-os támogatásom!

Annyi történt hogy most már a győzelemhez elvárják hogy gondolkodjon is az ember harc közben ill. a beállításnál!
Eddig elég volt berakni 7 távolságit és 1gránátost és már vittél mindent! Most ez megváltozott de aki használja a fejét az még így is simán nyerhet hiszen még mindig nem olyan jó a gép mintha egy másik játékos irányítaná!
 

DeletedUser23072

Guest
Nem is az a gond, hogy intelligensebb lett a védelem, mert bőven ráfért, de... az sehol nem fair, hogy megtámadom, beáll védekezőbe és nem mozdul, ellenben engem rákényszerít, hogy olyan helyre lépjek ahol nincs védelem és még akkor sem biztos, hogy elérem, de ő a következő körben már igen és rögtön megsebez.
 

DeletedUser7560

Guest
Hatde, elnézést de ezt idéznem kell:
...az sehol nem fair, hogy megtámadom, beáll védekezőbe és nem mozdul, ellenben engem rákényszerít, hogy olyan helyre lépjek ahol nincs védelem...

ahogy írtad, megtámadod, ergo te vagy a támadó, stimmt
mivel te vagy a támadó, logikusan ő a védő, stimmt
vagyis, ha ő a védő akkor védekeznie kell az ég áldjon meg!!!

egyszerű példa:
miért építettek várakat? hogy az eső elől legyen hova beállni oszt ha jön az ellen kihívjuk a pusztára?

ha te lennél a védő fél hogyan cselekednél?
kimennél a "védett zónából", hogy szabad célpont legyél, vagy maradsz a helyeden, hogy az ellenfél kerüljön lőtávolba és te támadhass
tessék már megérteni, hogy itt mindig a játékos a támadó fél, a gép pedig a védő fél
a védő félnek a dolga, hogy megvédje ami az övé, ***** lesz elmenni...

egy másik példa, ami kicsit modernebb
ut, ctf, (min. 3fővel)
hogy véded a zászlót?
2en támadtok és 1védi a zászlót vagy mind3an támadtok?
az az 1védő hova áll?
a zászló elé, hogy remek célpont legyen van keres egy helyet ahol ő mindent lát és le tudja szedni azokat akik jönnek a zászlóért...



a védő fél védekezik, micsoda arcátlanság....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21403

Guest
Na megelőztél! Én is ezt a várd dolgot akartam említeni!:D
 

DeletedUser23074

Guest
Bizonyára én vagyok a kutyaütő és a rossz stratéga, számomra ez akkor sem tetszik és kész. Aki szenvedni akar élje az életet.
Én még megvárom a következő frissitést, ha nem változik akkor csá keresek másikat van millió.
Man nem akarlak meghazudtolni de vagy kevés szomszédod van vagy csak lándzsásuk van. De nekem az első 15 szomszéd tele mineden ipari kori jóval és azt nem lehet megúszni veszteség nélkül bármilyen jó vagy, Soha nem támadtam automatikusan csak 2 lándzsás ellen max.
De abból akkor sem engedek, hogy itt a cél a pénzbehajtás, hogy költsd a gyémántot, és vedd. Hát azt leshetik :)
 

DeletedUser23072

Guest
Nagyon ügyesen levezetted de... akkor mi értelme, hogy a támadónak is van védelmi pontja, ha nem tudja kihasználni ?
Anélkül sérülsz, hogy érdemben bármit is tudtál volna előtte tenni. Ki az aki úgy kezd vígan támadásba, hogy tudja előbb félig leamortizálják, aztán kezdhet bármibe is.
Így nem támadó vagyok tulajdonképpen csak lúzer, aki megy elveretni magát és a védelem lesz a támadó.
Erősen a védelem oldalára billent most el a fejlesztés. Nem azt mondom, hogy lehetetlen csak éppen a felgyógyulásokra fordított költség és idő függvényében már nem annyira szimpatikus dolog csatázni.
 

DeletedUser21403

Guest
Bizonyára én vagyok a kutyaütő és a rossz stratéga, számomra ez akkor sem tetszik és kész. Aki szenvedni akar élje az életet.
Én még megvárom a következő frissitést, ha nem változik akkor csá keresek másikat van millió.
Man nem akarlak meghazudtolni de vagy kevés szomszédod van vagy csak lándzsásuk van. De nekem az első 15 szomszéd tele mineden ipari kori jóval és azt nem lehet megúszni veszteség nélkül bármilyen jó vagy, Soha nem támadtam automatikusan csak 2 lándzsás ellen max.
De abból akkor sem engedek, hogy itt a cél a pénzbehajtás, hogy költsd a gyémántot, és vedd. Hát azt leshetik :)

Bizonyára akkor rossz a stratégiád de persze mindig van mit csiszolni! Minél többet harcolsz majd ebben az új rendszerben annál jobban belejössz!
Persze van sok játék amit játszhatsz,én kívánom hogy találd meg számodra a legmegfelelőbbet!
Megnéztem az első 27 szomszédom egy kivételével ipari vagy gyarm.korban jár! Persze van hogy elfelejtenek védelmet betenni vagy csak félsereg van ill. van olyan is aki nem tesz be nehogy az ellenfél pontot vigyen tőle de ez a szép hogy mindenki másképp játszik!
Én azért legyőztem mind a 67 szomszédomat és "csak" 3 egységet vesztettem! Ahhoz képest hogy eddig egyet sem szoktam ez sokkal több!:D
És persze hogy a pénzszerzés a cél hisz mindenki a profitból él így ők is! De természetesen simán lehet játszani gyémántvásárlás nélkül is!
 

DeletedUser23074

Guest
Köszönöm a bátorító szavakat, remélem jegyzik nektek a promókat, s lesz jutalom.
Ha már ilyen veszett okosra sikerült csinálni ezt a MI-t, akkor azt is megcsinálhatták volna, hogy ne a zsiványt támadja először, mert értelmetlen, de bitos ez is csak nállam van így. Ígérem nem zavarom tovább köriteket lehet áradozni róla, hogy ez milyen jó, a céhemben van 80 ember majd belinekelem nekik a fórumot, olvassák el hogy nincs igazuk.

Biztosan ismered az ördögös viccet, ezért nem írom le csak a poént:
Egy szoba a pokolban, sok ember áll 50cm fekáliában és cigiznek.
ördög: -Emberek vége a cigiszünetnek, fejenállás! :)

Megyek lenyilaztatom, az összes hátültöltős ágyumat, így mulat egy magyar úr.
További szép napot!
Éretem az érveiteket, csak nem értek velük egyet! :)
 

DeletedUser21403

Guest
Nem nálam is a zsivány az első,na és? Mindenkinél ez van ezért lehet ellene készülni ezen nem kell felkapni a vizet! Aki jól taktikázik az előrébb jut aki nem képes előrébb lépni az 7 ágyús+1gránátos korszakon az meg így járt!
 

DeletedUser23074

Guest
Soha nem használtam egy gránátost sem, s úgy mentem végigi 70 emberen, hogy egy egységet sem vesztettem.
Az én kung fum a jobb :)

Remélem a következő frissitésben lesz várfal, ahonnan forró olmot és olajt öntenek a támadókra, a várban lakók, pedig közben kövel hajigálnak, ha már az élethűség a cél akkor ezt kérem következőnek. Ja és legyen vizesárok krokodilokkal :)

Ne sértődj meg nem téged akarlak bántani, csak kinyílvánitóm véleményem, bár erről is van egy vicc:
A vélemény olyan mit a *******, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21403

Guest
Ja csak ennek semmi értelme! Az miért gond hogy változatosságot vezettek be? Akkor meg nem gránátos hanem muskétás de most tök mindegy a lényeg az hogy napról napra ugyanazt a stratégiát használtad most meg zavar hogy egy kicsit meg kell izzadni a sikerért! Túlságosan el lettél kényeztetve de most mondjuk úgy hogy poruljártál te is meg a hozzád hasonlók is! Akik nem képesek alkalmazkodni a változásoknak meg felelően azok mindig lemaradnak,majdnem úgy ahogy a természetben csak mondjuk ott meg is hallnak!! Tény ami tény hogy változtatni nem fognak rajta engem meg meggyőzni úgyse tudsz! De még ha sikerülne is ami lehetetlen akkor sem hiszem hogy az érdekel bárkit is!
 

DeletedUser4709

Guest
Előre leszögezném, hogy nekem alapvetően tetszik az új harcrendszer, bár néztem nagyot, mikor sorban hullottak az ágyúk. Végre stratégiává vált és nem egy kaptafára megy minden csata. DE azt nem tudom, hogy csak én vagyok ennyire béna, vagy más is találkozott ezzel a jelenséggel, hogy a védekező szellem jegyében a gép behátrál a jobb felső sarokba, ahol egészen egyszerűen nem tudok rákattintani. Ez ágyú esetében rettenetesen elhúzza a harcot, mivel valahogy sose a mellette álló egységet támadja....
 

DeletedUser23074

Guest
Kérdez Man-t ő majd megmagyarázza, hogy ez milyen jó, mert érdekessé teszi a játékot:) Különben is **** stratégiát használsz. Bezzeg ő összezavarja őket és szörnyethalnak neki a képernyő közepén:)
Mit már említettem nem akarlak meggyőzni a játék meg játék s ha te ezt ilyen véresen komlyan veszed annak is biztosan megvan az oka, de ennek eldöntése nem az én feladatom vannak ennél szakavatottabb emberek is.
Azon, hogy min változatnak a játékban nem fogdjunk, mert a tömegnek nagy ereje van, csak kis hite ha ez megfordul behódol az ipar, mert a tömegből él mint azt már te is leírtad. Sok ilyen játékkal játszottam, nem ez volt az első s valószínű az utolsó sem, ez is egy divat mint a facebook, előbb utóbb minden lecseng. Abban egyetértünk, hogy a legfontosabb dolog, hogy legyen kíhívás és izgalom a játékban, csak máshonnan közelítjük meg.
Ez a rész egy csúnya időhúzás, mert nem csinálták meg az új kort, az emberek gyorsabban végigértek a korokon, mint azt ők gondolták, kicsit elkapkodott volt a stratégiájuk, bár én ehhez nem értek, mint mondtad. :) Gondolom a következő frissitéssel majd ezt is megoldják minden fejlesztés forge pontok 100-iba fog kerülni, hogy ne érjen rajta végig gyorsan a paraszt :)
Nem akarlak cukkolni, csak jó veled társalogni a nézetek ütköztetése mindíg parázs vitát eredményez, mely az új ötletek melegágya, összehozzuk ezt a játékot mi ketten :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

quin

Tag
Tisztelt Gromadan,

Ez egy hiba, amit jeleztünk a fejlesztők felé. Jelenleg úgy tudsz ellene védekezni, hogy teljes képernyőre állítod a játékot, és akkor lehet támadni.

Üdv,
quin

Előre leszögezném, hogy nekem alapvetően tetszik az új harcrendszer, bár néztem nagyot, mikor sorban hullottak az ágyúk. Végre stratégiává vált és nem egy kaptafára megy minden csata. DE azt nem tudom, hogy csak én vagyok ennyire béna, vagy más is találkozott ezzel a jelenséggel, hogy a védekező szellem jegyében a gép behátrál a jobb felső sarokba, ahol egészen egyszerűen nem tudok rákattintani. Ez ágyú esetében rettenetesen elhúzza a harcot, mivel valahogy sose a mellette álló egységet támadja....
 

DeletedUser22490

Guest
1 lépés előre, kettő hátra...
Az MI sosem lesz tökéletes, kár fikázni, mert jobb is ha nem az. Az új algoritmus szerint minden egység oda lép, ahol bónuszt kap, a baj csak az, hogy ott is marad, ha nincs a hatótávjában ellenség. Az egységek többnyire maxot lépnek, ez lövész esetében pl. azonnali támadást jelent. Ez egy új taktikára kell, hogy ösztönözzön, csak a bénák hőbörögnek.
A meglátásom szerint ezt a változtatást alapvetően a 8 nagy hatótávú egységgel támadók ellen, és főleg az ipari korra fejlesztették. Pl. a vadász dekkol a fák között, úgyhogy kell a tarack amit eddig nem nagyon használt senki. Még pár nap és mindenki 7-8 vadásszal fog védekezni ami kissé át fogja majd alakítani a taktikát meg a városképet... 40 ipari kori szomszéd fölött ez komoly emberveszteséget jelent majd a támadónak. (még nincs 9óra és már oda az egész seregem :) ) Ami viszont megmosolyogtató, hogy a korai egységek is ezt a taktikát követik, 3 katapulttal szedtem már le 4 hosszú kardost meg 4 nyílpuskást mert ki se mozdultak a fákról, meg sziklákról! A gyarmatosítás koráig ez a fejlesztés szerintem még könnyebbé is tette a harcot, egyszerűen nevetséges! Át kéne ezt még kicsit gondolni.
 

DeletedUser21403

Guest
Igen az elég vicces hogy egy helyben ácsorognak hogy ha nem tudnak elérni!:D Ezért mondtam hogy alkalmazkodni kell az újdonsághoz és ezt kihasználni! Aki jól taktikázik ez az újdonság nem okozhat gondot! Sztem a vadász került most előtérbe meg a zsivány!
 

DeletedUser

Guest
Nem értem a hiszti tárgyát!

Végre van értelme támadni. Sokkal jobb így, nekem is elveszett a komplett seregem, de kit érdekel, másik taktikával lenyomtam őket. Ki kell tapasztalni.

csizsma viszont megnézném azt, hogyan nyomsz le 70 embert veszteség nélkül, ráadásul 15-20 fullost.... Gondolom élvezed lenyomni a bronzkori lándzsásokat... De nyugtass meg, hogy nem fosztod ki a védekezésre képteleneket...

Ha mindenképp harc kell, ott a klánháború menj és regelj. Sokáig nyomtam csak ajánlani tudom. Ott megkaphatod a harcot :)

Ja, majd el felejtettem. Persze a fölös tervrajzokkal még mindig semmi...............
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21403

Guest
Azokkal nem is lesz!

De legalább a kövi kor nemsokára jön vagyis a Hercegnő a küldi végén azt írta hogy nemsokára jön az új világ,új kalandok! Remélhetőleg ez már az új kort jelenti majd!
 

DeletedUser

Guest
Már végig is vittétek?
Ad valami speckó ajándékot vagy csak a hagyományosakat?
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent