0.22 verzió kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser20400

Guest
valter88,

Nem az egységek számítanak hanem a motivált/kitakarított/kifosztott épület a gyarmatosítás korszakából valók.
Az egységek nem számítanak egyaltalan.
 

DeletedUser20729

Guest
Fantasztikus ez a 4x 4 órás termelés...igazán kivehették volna!
 

DeletedUser20400

Guest
sutikee, örvendj mert a béta szerveren 8x8 órás termelés volt :)
ez meg mindig jobb mint az.
 

DeletedUser4561

Guest
Azért ezzel nem értek egyet. Ugyanis ha már sok embernek van épülete, akkor már a szomszédok sem biztos, hogy hozzád mennek majd pontot berakni; hiszen már nekik is van a céhükben jó sok ember, akinél van épület - ezért onnantól -szerintem- inkább azokat érdemes segíteni az építésben, akik a céheden belül vannak, mint azokat, akik nem.

Megcáfolnám a saját példámmal. Én a Hagia Sopfiát akarom megépíteni, de a céhemen belül csak Deal kastélyok vannak, ezért felvettem barátnak olyat, akinél Hagia Sopfia van és oda pakolom. (Igaz, hogy történetesen, ez a személy a mi céhünk akadémiájának vezére, de a lényegen nem sokat változtat) Abból az épületből ha viszek részletet, az engem segít, amiből majd felépítem (valamikor...) a saját épületemet, amivel a saját céhet gazdagítom javarészt.

Valaki írta még, hogy kapott két részletet, aztán megint ugyan azt a kettőt. Azt tapasztaljuk sokan, hogy ha egy épületben ugyan azt a helyezést éred el kétszer, akkor nagy eséllyel ugyan azt a térkép darabot adja (azért nem mindig)1. Gondolom ezzel is arra próbálnak irányítani, hogy ne csak egy helyre tegye az ember minden pontját (szintenként), hanem minnél több embert segítsen építeni, ezzel is variálva a helyezési sorrendeket, és az esélyeket. Persze nem mindenki tartja ezt be, vagy veszi észre, vagy foglalkozik vele, (vagy csak simán önző,) és így alakulhatott ki olyan, hogy adott egyénnek 17 db gyűlt össze egy részletből. Sokat rakott ugyan oda, ez lett belőle.

Továbbá még annyit szeretnék, hogy ez nem egy pc játék, amit kijátszol 2-3 nap alatt. Ez fejlődős játék, ahol időre és türelemre van szükség az eredményhez. Akinek ez nem fekszik, az kereshet pörgősebb játékot, nem kötelező ezt nyomni.
 

DeletedUser4906

Guest
Szia lmlke,

Ez azt jelenti, hogy egy másik játékos Nevezetes Épületének építésének hozzájárulásakor ki mennyi jutalmat kap. Ezen a képen például az első játékos 50 Forge Pontot, 123 medált, és 3 tervrajzot kap. Nem minden 24 órában, hanem csak akkor, amikor szintet kép az épület. És amikor szintet lép az épület, a számláló lenullázódik, és kezdődik előlről, és aki a legtöbb Forge Ponttal járul hozzá az építéshez, az kap jutalmat.

Remélem tudtam segíteni.


Sziasztok
lenne pár kérdésem:
-elösször is ha én építem a saját épületem nekem is jár bónusz vagy csak a segítőimnek?
-http://www.kepfeltoltes.hu/view/121129/1174233240N_vtelen3_www.kepfeltoltes.hu_.png
pl ennél az épületnél allul ott van, hogy +200%*90 arany, ezt hogy kell érteni? néztem a leírásokat de nem értem, valaki leírná nekem részletesen? megköszönném, mert nem értem, hogy így mennyit kap az ember, meg valahol olvastam hogy felgyorsítja az első 90 termelést 200%-al vagy mi, de nem vágom...
-ujjab kérdés a fenti képhez, ott van hogy ad +50 FP-t de ha max 10 fér el, akkor azt hova adja? raktárba? ja és érdekelne még, hogy az mindegy hogy pl 123 FP-vel lettem az első vagy 57-el pl, csak a lényeg h első lettem, ugyanannyi bónuszt kapok? illetve pl egy épület ad 50% védekező bónuszt, akkor ezt azok a játékosok is megkapják akik segítettek vagy csak az aki felépítette?( ja és ez az 50% ez úgy védelmi bónusz, hogy ha engem támadnak, vagy az egységeim támadásaimkor is megkapják ezt a bónusz?)
-hasonló kérdés: Alexandriai világítótorony, a elírásban ez áll:Ez az épület 40-szer növeli naponta az alapanyag termelést, ezt megint nemtudom értelmezni, 40x vagy 40%-al de pontosan mit? minden nyersanyag termelőm bevételét?
- jah és már írtátok de nem avgyok bent biztos, akkor egyszerre lehet akár 5 nevezetes épületem is vagy csak egy?
-még egy kérdés, ha terméket ad az épület, akkor az épület korából adja a terméket pl 24 vagy az én koromból(gyarmatosítás)


bocsi a tömérdek sok kérdésért de nem találtam rá választ,lehet átsiklottam felette, akkor bocsesz. :)

ötlet: jó dolog lenne bár már azthiszem felvetették, ha az FP-t el lehetne tárolni, mert sokan vagyunk akik már/még nem tudják mire költeni és semmibe megy, még a küldit se tudtam miatta megcsinálni :)))


Ja és nem szeretnék senkit megsérteni, de nagyon nem értem a rossz hozzáállásotokat(tisztelet a kivételnek) mért akarja mindenki 5 nap alatt megszerezni a 9 tervrajzot vmiből, és egyszerre nekiesni? nem jobb érzés megszenvedni érte és a végén "jóllakott mosollyal" örülni neki? :) én nekem 4 db van meg, mikor van időm motiválgatok és ennyi, ha 2 hónap alatt elsz meg 1 épület akkor 2 hónap alatt lesz meg :) annyira mohónak érzek itt egyeseket, csak türelem, a játék épp ugyanolyan eséllyel ad nektek is mint másoknak. nincs ok az irigységre... élvezd a játékot, hisz azért játszunk, amint megízleled a bónuszokat úgysem tudsz betelni velük :)) jahm és énis köszönöm mindenki nevében Tyrion a sok segítséget, az ismertetőt s mindent, szerintem mindenkinek sokat segítesz ezzel és egyáltalán nem felesleges a sok fáradozás, sokan nem tudják mennyi munka áll egy részletes leírás mögött...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1698

Guest
Szia kiszoleszkoo!

Pár kérdésedre megpróbálok válaszolni, bár mindre én sem tudom a választ. :)

-elösször is ha én építem a saját épületem nekem is jár bónusz vagy csak a segítőimnek?
A saját épületedre nem jár bónusz, kizárólag ha más épületébe pakolod a pontokat. Ezért se érdemes a sajátodat támogatni.

pl ennél az épületnél allul ott van, hogy +200%*90 arany, ezt hogy kell érteni? néztem a leírásokat de nem értem, valaki leírná nekem részletesen? megköszönném, mert nem értem, hogy így mennyit kap az ember, meg valahol olvastam hogy felgyorsítja az első 90 termelést 200%-al vagy mi, de nem vágom...

Ez azt jelenti, hogy az első 90 háznál, ahol begyűjtöd az aranyat, ott 2-szer annyit kapsz mint általában. Olyan, mintha 90 házadat motiválták volna. :)

-ujjab kérdés a fenti képhez, ott van hogy ad +50 FP-t de ha max 10 fér el, akkor azt hova adja? raktárba? ja és érdekelne még, hogy az mindegy hogy pl 123 FP-vel lettem az első vagy 57-el pl, csak a lényeg h első lettem, ugyanannyi bónuszt kapok? illetve pl egy épület ad 50% védekező bónuszt, akkor ezt azok a játékosok is megkapják akik segítettek vagy csak az aki felépítette?( ja és ez az 50% ez úgy védelmi bónusz, hogy ha engem támadnak, vagy az egységeim támadásaimkor is megkapják ezt a bónusz?)
Az teljesen mindegy mennyivel nyersz, viszont szintenként egyre nagyobb a jutalom. A Forge pontokat a raktárba rakja, ugyanúgy mint pl. a téli küldetéseknél. Azt nem tudom hogy 5-ös vagy 10-es csomagokba rakja-e be. Az épület bónuszokat csak az épület tulajdonosa kapja, a támogatók a kincsesládában lévő jutalmat kapják meg. A bónusz nem tudom hogy működik.

-hasonló kérdés: Alexandriai világítótorony, a elírásban ez áll:Ez az épület 40-szer növeli naponta az alapanyag termelést, ezt megint nemtudom értelmezni, 40x vagy 40%-al de pontosan mit? minden nyersanyag termelőm bevételét?

Ez is ugyanaz mint a háznál, az első 40 termelőnél 40%-kal több anyagot kapsz.

- jah és már írtátok de nem avgyok bent biztos, akkor egyszerre lehet akár 5 nevezetes épületem is vagy csak egy?

Egy TÍPUSBÓL csak 1-et tudsz építeni, de akár az összesből építhetsz egyet, szóval akár 5-6 vagy még több is lehet. Csak győzzétek Foge ponttal. :)

Remélem tudtam segíteni. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4906

Guest
Igen igen, nagyon köszi, most már tisztán látom a dolgokat :) és jó kedvem is lett egyszerre :)))
 

Ötzi

Aktív tag
Tíz napja mást sem teszek, mint nyakra-****** motiválom/takarítom/fosztogatom a körülöttem lévőket, sőt, lassan már a lakótelepet is, ahol lakom, de sehol egy térképfecni újabb darabkája. Milyen időközönként ad egy fecnit? 100-1000-10000 eksön után?

@-al is láthatóan csúnya szó
tito
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Kérdésem lenne bár biztos volt már de nem találom a normális választ:
Mit kezdjek azon részletekkel amiből több van? Mert elég bosszantó, hogy alig kapni részletet és ha kapok akkor is ugyanazokat mivel ez eléggé elveszi az ember kedvét a "keresgéléstől". Egyik épülethez pl megvan 4 részlet viszont csak 2ből van 1-1 db, egy másikból 2 db és az utólsóból 3 db és ugyebár se eladni se elajándékozni se eldobni nem tudom így viszont semmi értelme, inkább ne kapjak ugyanolyan részletet mert csak zavar.
 

DeletedUser1300

Guest
majd lesz egy olyan funkció, ahol vagy eladod,vagy elcseréled a fölösleges részleteket. de hogy mikor azt még nem tudom megmondani.de értesítve lesztek róla akkor ha aktuális lesz.
 

DeletedUser

Guest
A legbiztosabb és leggyorsabb módja , hogy térképhez juss, ha segítessz az építkezésben...

Akinek térképrészlet kell vegyen fel barátnak bátran arvahallon.
Üdv:
syvy

Ui.: Zeuszos barátot keresek :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3942

Guest
majd lesz egy olyan funkció, ahol vagy eladod,vagy elcseréled a fölösleges részleteket. de hogy mikor azt még nem tudom megmondani.de értesítve lesztek róla akkor ha aktuális lesz.

Elegge erdekes ezek a reszlet szerzesi lehetosegek, ha hasonlitani kelene akkor az ita piros hol a piros hoz hasonlit, es kikeletvolna irni hogy penznelkul nem megy, penznelkul nem megy. Nem fer es igazsagtalan
Ha maskent lassa valaki ezt akkor elkernem azt a matematikai veletlenszamitasi kepletet, ahol a 2 egymasutan megszerzet 3 reszlet kozul, az egy hianyzo reszlet sose volt benne (1 reszletre van szuksegem). Ezenkivul volt 4 szer 2 reszlet es 1 - 1reszlet ez ido allat Nekem mar egy jo ideje csak egy reszlet kel, mar majd az osszes megszerzet reszleteim 3 peldanyba vannak es van egy 4 peldanyos is. Ha motivalok/takaritok akkor pedig tutira ugyan abol a korbol levo masik epuletrol kapom a reszletet, es ott is duplazodik sot triplazodik is mar. Akkor let volna etikus a jatekfejlesztoktol ha, vagy egy epulethez a megszerzett reszletek nem soksorozodnak, de ha sokszorozodnak akkor petig ell lehesen cserelni oket.
Tisztaba vagyok hogy ez a penzrol szol, de aki kolteni akart ra az megtete aki meg nem annak elmegy a kedve az egesz jatektol, es nem fogja a forge pontjait belefektetni minne nagyobb menyisegbe a masik epuletebe, annak remenyebe hogy megszerzi az osszes reszletet. Es egyedul a fizetosok se fogjak tudni felepiteni az epuleteket, es igy egyre kevesebbet fognak azok is vasarolni es epiteni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Kedves Kárpátalja!

"Tisztaba vagyok hogy ez a penzrol szol, de aki kolteni akart ra az megtete aki meg nem annak elmegy a kedve az egesz jatektol, es nem fogja a forge pontjait belefektetni minne nagyobb menyisegbe a masik epuletebe, annak remenyebe hogy megszerzi az osszes reszletet."

Aki mindent kifejlesztett az a piacoláson kívül mire tudja költeni a Forge pontjait?
 

DeletedUser21031

Guest
majd lesz egy olyan funkció, ahol vagy eladod,vagy elcseréled a fölösleges részleteket. de hogy mikor azt még nem tudom megmondani.de értesítve lesztek róla akkor ha aktuális lesz.

Javítások:
- A Nevezetes épület szintlépésekor esetenként nem jól osztotta el a nyereményt, ez javítva lett
- Néha hibát okozott ha több részletet kapott jutalomként valaki, javítva
- A támadó bónuszokban hiba volt a következő Nevezetes épületeknél: Aacheni katedrális, Zeusz szobra, Castel del Monte. Mostantól CSAK A TÁMADÓ EGYSÉGEK kapják meg a támadási és védelmi bónuszt, a védekezők semmit.

A javítások 2. pontja esetleg már a duplázott térképrészletekre vonatkozik?
 

DeletedUser1300

Guest
zártam. továbbiakat a következő kibeszélőben tárgyaljátok ki.

tito


- - - Updated - - -

zártam. továbbiakat a következő kibeszélőben tárgyaljátok ki.

tito


- - - Updated - - -








téma lezárása.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent