0.18 verzió kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser16901

Guest
Raktárépület beüzemelése a játékban kb mikorra várható?:D Hasznos lenne pl akkor is ha átszeretném rendezni a telkemet,de nincs hely és nemtudok mozgatni,ezért törölnöm kell 1-2 épületet:S
 

DeletedUser11

Guest
Szia,

Majd értesíteni fognak róla, nem fogsz lemaradni semmiről.
 

DeletedUser

Guest
OMG. Hogy lehetett a Rangert lövésznek fordítani? :S
Mellesleg az ismertetőknél a harci pontok részben vadőrnek van írva, az egységek felsorolásánál meg sajnos nem.
 

DeletedUser

Guest
Ettől az apróságtól eltekintve én már vááárom :) Mindjárt végzek a térképpel és a fejlesztésekkel is.
 

DeletedUser11

Guest
OMG. Hogy lehetett a Rangert lövésznek fordítani? :S
Mellesleg az ismertetőknél a harci pontok részben vadőrnek van írva, az egységek felsorolásánál meg sajnos nem.

Köszönöm, mindkét helyen már a Lövész szerepel. Azt viszont én sem értem, hogy miért Lövész a neve, lehetne esetleg Kósza, mint a Gyűrűk Urában, akik elrejtőznek a fák között, de lehetne vadőr is, vagy erdőkerülő.
 

DeletedUser

Guest
Köszönöm, mindkét helyen már a Lövész szerepel. Azt viszont én sem értem, hogy miért Lövész a neve, lehetne esetleg Kósza, mint a Gyűrűk Urában, akik elrejtőznek a fák között, de lehetne vadőr is, vagy erdőkerülő.

Szerintem vadőr kéne. Ezt jelenti a szó. Esetleg parkőr. De semmiképp sem lövész. Főleg, hogy közelharcosról beszélünk. Ez a név még megtévesztő is.
Rá lehet valahogy hatni a fordító(k)ra, hogy ez megváltozzon?
 

DeletedUser11

Guest
Biztosan meg lehet(ne) oldani. De ez a lövész tényleg sok embert megtévesztene, mert ahogy említetted, közelharcos. De ez a gránátos is kicsit fura, a fordítás helyén van, de, hogy nehéz gyalogságnak őt rakják be. :/
 

DeletedUser

Guest
Biztosan meg lehet(ne) oldani. De ez a lövész tényleg sok embert megtévesztene, mert ahogy említetted, közelharcos. De ez a gránátos is kicsit fura, a fordítás helyén van, de, hogy nehéz gyalogságnak őt rakják be. :/

Hát a gránátost máshová nem igazán lehetne betenni. Ha a könnyű gyalogosnak bevezetik a rejtőzködést, a gránátos meg 2 mezőre hat, muszáj ezt a két tulajdonságot szétválasztani.
 

DeletedUser11

Guest
Nem a tulajdonsagaval van baj, hanem magaval a granatossal. A nemezgyalogsagi egysegeknek eddig egy mezonyi lepesuk volt, es szerintem a granat az tavolsagi fegyver, na meg azert eleg fura, hogy az 1400-as evek vegen, 1500-as evek elejen granatokat hasznalnak....
 

DeletedUser10514

Guest
Nem a tulajdonsagaval van baj, hanem magaval a granatossal. A nemezgyalogsagi egysegeknek eddig egy mezonyi lepesuk volt, es szerintem a granat az tavolsagi fegyver, na meg azert eleg fura, hogy az 1400-as evek vegen, 1500-as evek elejen granatokat hasznalnak....
Senki nem állítja, hogy ott tartanak. Ha megnézed az épületeket, akkor inkább 1700-as évek második fele. A gránát meg eredetileg nem az volt ami ma használnak. Egy kanóccal ellátott, egyszerű bombára kell gondolni. Ezek az eszközök meg már a XVI. század végétől rendelkezésre álltak már. Aki a nehézgyalogos miértjét vitatja: eredetileg pajzsa is volt és páncélja(breast plate), spanyol típusú felsőtest vértezet.
Egy változtatás ami rögtön elnyerte a tetszésemet: ha motiválunk, akkor végre nem úgy frissít rá végiglapozza az egész névsort.
 

DeletedUser

Guest
Az a gránát nem azonos a világháborúkban használt gránáttal. Puskaporral vagy hasonló anyaggal működött, és el kellett hajítani - ezt már kiszámoltam, hogy mivel a hosszúíjász lőtávolsága 200-250 méter, ezért 1 kocka olyan 30 méternek felel meg. Még ha 3 kockányira dobja is, az már 100 méter... A kalapácsvetés meg a diszkoszvetés világcsúcsa 70-80 méter körül van.
 

DeletedUser11

Guest
Igaz, a granatos reszben teljesen igazatok van. De en pl. hianyolom a romai, meg a gorog kulturat a jatekbol.
 

DeletedUser10514

Guest
Igaz, a granatos reszben teljesen igazatok van. De en pl. hianyolom a romai, meg a gorog kulturat a jatekbol.
Légiós, phalanx nevű fejlesztés, prémiumként az amfiteátrum és a színház. Ott van az csak kissé összecsapottan. Igazából a kőkort kellett volna jobban kiterjeszteni és a másik két kort átgondolni picit.
 

DeletedUser11

Guest
Igen, vannak benne romais dolgok, pl. A vaskori varoshaza, de akkor sem az igazi. En teljes mertekben hianyolom az okort, szemely szerint az a kedvencem.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
Azt lehet tudni, hogy az új korszakhoz milyen árucikkekre lesz szükségem? Jó lenne a táblázatot kibővíteni az új korszakkal és az új árucikkekkel.
 

DeletedUser11

Guest
Sziasztok!
Azt lehet tudni, hogy az új korszakhoz milyen árucikkekre lesz szükségem? Jó lenne a táblázatot kibővíteni az új korszakkal és az új árucikkekkel.

Szia,

Az uj anyagok a kave, a huzal, a papir, a porcelan, es a katrany lesznek. Es pontos szamot meg nem tudok, hogy mibol mennyi kell, majd kesobb fogok beszelni az angol ismerosommel, akivel az ismertetoket beszeljuk meg.

Es ez uton is elnezeteseteket kerem, a jovo heten biztosan nem tudom kiboviteni, frissiteni az ismertetoket, mert sajnos a windows 8 operacios rendszeremmel hiba van, es most javitom ki. Ez egy kis ideig eltarthat. Utana pedig romaniaban leszek. Elnezest kerek a csuszasert.
 

DeletedUser

Guest
Igen, vannak benne romais dolgok, pl. A vaskori varoshaza, de akkor sem az igazi. En teljes mertekben hianyolom az okort, szemely szerint az a kedvencem.

Nekem is a klasszikus ókor a kedvencem, úgyhogy abszolút egyetértek. A vaskort kellett volna ketté bontani. És az is tény, hogy a gyarmatosítás korát elég tágan értelmezték, olyan, mintha két fél kort tettek volna egybe. A következő kor feltehetőleg az iparosodás kora lehet.

- - - Updated - - -

Sziasztok!
Azt lehet tudni, hogy az új korszakhoz milyen árucikkekre lesz szükségem? Jó lenne a táblázatot kibővíteni az új korszakkal és az új árucikkekkel.

Szia!
Ezt egyszer már leírta Manwe a gyarmatosítás korát kibeszélő topikba, bemásolom ide újra.

puskapor 70+80
sárgaréz 60
kötél 110
méz 160
üveg 130
só 100
tégla 100
bazalt 60+100
szárított gyógy. 110
arany 40+20+110
"kátrány" 20+20
selyem 90+60
csillámpor 140
gránit 150
"kávé" 40
réz 50+110
"porcelán" 60
alabástrom 120
"papír" 80
"huzal/drót" 80
 

DeletedUser3968

Guest
A lövész tényleg baromság hogy tudna már lőni mikor egy balta van a kezében.
amugy HaekelHansi nevezetű ember(angolon és bétán van asszem)csinált egy képet egy harcról amikor 8 muskétással volt 4 dragonyos 2 "lövész" és 2 gránátos ellen. na ezen a képen a gránátosnak kalapja volt sisak helyett.
Amugy ez a 0.17 hez kéne hogy jöjjön(erre a dologra ne válaszoljatok mert leszedik a témát offolás miatt)az az a dolog amit nagyion elrontottak szerintem hogy növekedik a védekezési támadási bónusz(terrain defense vagy attack bonus)növekedik koronként így most a császári őrséget meg a lovagot elég nehéz legyőzni.,sőt olyan nehéz hogy az íjász van hogy nem is vesz le 1 kockát se teljes élettel.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent