0.12 verzió kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Nekem akkor is furcsa ez a beépített arány céhesen, mert egy bor ért senki nem fog mondjuk 1 selymet adni, mivel más az előállítási költségük, de még a szomszédos korok anyagait sem, ott mindig dupla eltérés van, legalább ezt figyelembe vehetné a játék.

Hmm ez céh kérdése illetve a csapatmunkáé, nálunk pl én vagyok a vezető és mondhatni "megkövetelem" a céhen belüli 1:1-es kereskedést mindegy milyen termékről van szó. A gyártási költségek valóban eltérőek viszont a pontok és bevételek is illetve ami még fontos e téren: a talált lelőhelyek is, és nehogymár egy kisebb pontszámút azért használjak ki céhen belül (számára rossz üzlettel) mert ő még mondjuk csupán 1 (olcsó) terméket tud gyártani amihez pl nekem nincs is lelőhelyem (tehát ő is jól jár és én is az 1:1-es kereskedéssel(hiába termelek én már "két szinttel feljebbi" terméket)). Így hosszú távon a céhünknek nem muszáj külső kereskedést folytatnia, hiszen már jelenleg is csupán 4 terméket nem tudunk gyártani de még jópár tag nem jutott előre eleget a térképen így valószínűleg ezek is meglesznek idővel... Persze ennek is vannak buktatói de megoldom, hogy lehetőleg minél kevesebb érintse a céhünk tagjait illetve minden infót megadok, hogy tudjanak előre a lehetséges "problémákról" így mindenki tisztában lesz vele mit kell tennie...
 

DeletedUser

Guest
és nehogymár egy kisebb pontszámút azért használjak ki céhen belül (számára rossz üzlettel) mert ő még mondjuk csupán 1 (olcsó) terméket tud gyártani

Nem biztos, hogy csak a kisebb pontszámúak akarnak felfelé kereskedni. Én pl. épitettem festéküzemet nemrég, kifejezetten azért, hogy jobb cuccokat szerezzek érte. Pl. kértem 9 alabástromot és kináltam érte 25 festéket. Termelek mondjuk téglát is, de abból még 7 et sem adtam volna.

Ezzel szemben, ha kiteszek mondjuk 10 vasat 10 rézért, na azzal már megpróbálom kihasználni a társaim figyelmetlenségét. Ha senki nem figyelmetlen, akkor meg ott marad az ajánlat, mert nyilvánvalóan nem fair. És csak szennyezi a piacot. Kéne valami supervisor a céhben, aki időnként az ilyen selejtes ajánlatokat ki tudja onnan dobni. :) --- Ez vicc volt, inkább szűrő kéne ami elrejti, de az meg bonyolult. Marad hát az a helyzet, hogy a piacon levő legtöbb ajánlat NEM fair.
 

DeletedUser

Guest
Jól látom, hogy az a bizonyos -1 a nyesanyagnál még mindig bent van?
 

DeletedUser

Guest
Udv mindenkinek.

Csak nekem tunik ugy, h a frissites utan gyengitve lettek a tavolsagi egysegek?
Eddig (beszivargas utan) 2 lovestol (ijaszoktol) fekudt egy zsoldos. Most nem ugy tunik...
Lettek modositva ertekek? Vagy csak sikerult 2-3 csataban csak minimumot sebeznem?


Nem csak Neked tűnik úgy...rövid hatótávolságú egységek lettek belőlük:)
Pl: a kőhajító gépem 2-t sebez egy zsoldoson. csak ha féluton van hozzám sebzek akkorát rajta mint eddig.
Ennek mi értelme nem tudom.
 

DeletedUser

Guest
szerintem se sok értelme lett így a kereskedésnek, hogy csak 0,66-1,5 arány között lehet ingyenes a kereskedés, így csak a forge pontos kereskedés aránya fog nőni, az összes kereskedés száma meg csökkenni. nekem nem világos, h ki használ ki kit azzal ha pl 10 fát 10 alabástromért kínálnak, mert attól, hogy magas pontszámúak a játékosok (akik tegyük fel, nem termelnek már fát), attól a költségek és a bevételek arányosan változnak a korszakokban is, így ők vesztenek a példának felhozott üzlettel. arra az érvre, hogy neki olyan lelőhelye van, ami nekem nincs, meg azt tudom mondani, h nekem is lehet olyanom, ami meg neki nincs. nyilván mindenki azt termel, amiből van lelőhelye és azt is cseréli el, így lesz kölcsönösen előnyös az üzlet, feltéve, ha azonos korszakú terméket cserélnek 1:1 arányban. és még az sem világos, h egy alacsony pontszámú játékosnak miért kéne kora középkori termékre cserélnie a bronz korit (vagy mi a neve az első korszaknak), én úgy emlékszem, h kezdetben csak olyan termékek kellettek, amik az adott korban fel lehetett fedezni, így nekik csak a hasonlóan alacsony pontszámú játékosokkal van üzletelni valójuk, akiknek nincsenek középkori termékeik, így nem is lehetnek kihasználva. ezzel szemben a magas pontszámúaknak szükségük van a későbbi korszakokban is fára, kőre stb, és ha már lebontották az ilyen szintű termelőiket, akkor a magas előállítási költség miatt csak veszíthetnek azzal, h mégcsak ékszerért, vasért cserébe se tudnak 2-es arányban cserélni, mert max. 1,5-ért lehet. tehát azt a következtetést vontam le, hogy 1) vagy van minden korszakból termelő épületem, hogy 1:1 arányban cseréljek (de ehhez az kell, a céhtagoknak ne ugyanaz az épülete legyen), vagy 2) marad a forge pontos kereskedés, ami viszont a fejlesztést lassítja. de végülis, ha az első verzi sem működik, vagyis nem építem ki minden kornak egy termelőjét, és veszteséggel cserélek (ami nem fair), az is a fejlődést gátolja, szóval mindegy akkor, ha így cserélem és megmarad a felhasználható népességszám meg a a termelők által elfoglalt terület. :)
 

DeletedUser

Guest
a céh kereskedelem előtt is ilyen volt a kereskedelem,forge pontba került,akkor az volt a baja mindenkinek hogy nincs kivel kereskedni.
Most már van szomszédság lehet kivel,lehet céhen belül is ingyen,de mostmár ez sem elég.
Viszont nagyon egyszerű,előre meg kell nézni mi kell a fejlesztéshez és ki kell rakni piacra,nem sürgős és nem nekem kerül fp-be,ráadásul ott van még a jó öreg fosztogatás.És céhen belül sem kötelező kielégíteni minden ajánlatot,más is termelhet olyat amit mi és lehet neki megéri az üzlet.
Az arányokról meg annyit,hogy a játék fő tényezője az idő,egy bronkori játékosnak lehet még tovább tart összeszedni egy 8 órásra a 200/200-at mint nekem az 1600/1600-at.
 

DeletedUser

Guest
Most már van szomszédság lehet kivel,lehet céhen belül is ingyen,de mostmár ez sem elég.

Most véleményem szerint túl könnyű beszerezni minden szükséges nyersanyagot, valami értelmes ötlet kéne a nehezitésére. Természetesen nem olyan, amitöl kinlódás lesz a játék. Nekem az első 3 korszakból nagyjából mindenem megvan a játék végéig, amit nem tudok magam is bonusszal termelni, 4. is alakul. Igy végülis sok különbség nincs, hogy mit kér, darab darab.

Látszik, hogy a forgésok is érzékelik a problémát, csak az nem hogy lenne ötletük a megoldásra. Amit a reklámszövegben irnak az elején: ügyes kereskedéssel...

Mint ahogy a csalások elleni védekezésnél is: a problémát látják, a megoldásra tett kisérlet, hogy korlátozzák a cserearányokat, de nem veszik figyelembe, hogy melyik korszak termékéröl van szó, nagyon gyenge.

Az arányokról meg annyit,hogy a játék fő tényezője az idő,egy bronkori játékosnak lehet még tovább tart összeszedni egy 8 órásra a 200/200-at mint nekem az 1600/1600-at.

Ez elég kitartó félreértés, hogy csak a bronzkori játékosok akarnak bronzkori termékeket eladni. :)

AAnt
 

DeletedUser

Guest
Nem csak Neked tűnik úgy...rövid hatótávolságú egységek lettek belőlük:)
Pl: a kőhajító gépem 2-t sebez egy zsoldoson. csak ha féluton van hozzám sebzek akkorát rajta mint eddig.
Ennek mi értelme nem tudom.

eggen... ma 3 dardavetovel lottem egyetlen nehezgyalogost... az elso 2 tamadas "lepattant" rola, 0 sebzes, a harmadikkal mar sebeztem 1et...

@Kereskedelem: nalunk pl az utolso korszakba lepett jatekos siman 1-1 nyersanyagert atadta a neki mar tobbe nem kello eroforrasokat. Ezzel nem latom mi a gond. Neki ugysem kell. 2 korszakkal hatrebb levoket viszont rendesen segiti vele.
 

DeletedUser

Guest
@Kereskedelem: nalunk pl az utolso korszakba lepett jatekos siman 1-1 nyersanyagert atadta a neki mar tobbe nem kello eroforrasokat. Ezzel nem latom mi a gond. Neki ugysem kell. 2 korszakkal hatrebb levoket viszont rendesen segiti vele.

ezzel semmi gond nincs, én is odaadnám mindenem, ha már nem kellene többé, bár én igyekszek úgy tervezni, h feleslegbe ne termeljek, úgyh várhatóan nem lesz mit elosztogatnom. viszont ez is azt jelenti, h az illetőnek vesztesége volt, attól, h nagylelkűen elosztogatta, mert mást nem tudott mit kezdeni vele. én viszont a középkorban nem tartok ott, h ne legyen szükségem akár csak egy erőforrásra se. :)
 

DeletedUser

Guest
Ez elég kitartó félreértés, hogy csak a bronzkori játékosok akarnak bronzkori termékeket eladni. :)

AAnt

Én úgy szoktam kereskedni hogy azért ami nekem kell azt adom ami neki kell,és ez a szabadpiacon is igaz,úgyis csak az veszi meg akinek az kell amit te kínálsz és bronzkori termékek is kellenek még a késő középkorban is,vagy épp most járok a gazdaságnál,79 fa 11 só,ha gránitra cserélem a fát akkor osszem le 4-el csak mert bronzkori?Vagy akkor mi van a kővel,bronzkorban és virágzóban is van telérje,és két külön épületben külön áron termelhető,ilyen alapon már a bronzkorban kérhetne az ember 40fát 10kőért nem?
Én azért nem értem ezt az egész dolgot mert ha kell valami akkor azért adok ugyanannyit másból,ha nem kell valami azt meg minek venném meg,előnytelen ajánlatot meg úgysem fogad el senki.
Most meg hogy átlag 80 ember van egy kontinensen és már szinte mindenki céhben van még azt sem lehet mondani hogy muszáj elfogadni egy ajánlatot.
 

DeletedUser

Guest
a céh kereskedelem előtt is ilyen volt a kereskedelem,forge pontba került,akkor az volt a baja mindenkinek hogy nincs kivel kereskedni.
Most már van szomszédság lehet kivel,lehet céhen belül is ingyen,de mostmár ez sem elég.
Viszont nagyon egyszerű,előre meg kell nézni mi kell a fejlesztéshez és ki kell rakni piacra,nem sürgős és nem nekem kerül fp-be,ráadásul ott van még a jó öreg fosztogatás.És céhen belül sem kötelező kielégíteni minden ajánlatot,más is termelhet olyat amit mi és lehet neki megéri az üzlet.
Az arányokról meg annyit,hogy a játék fő tényezője az idő,egy bronkori játékosnak lehet még tovább tart összeszedni egy 8 órásra a 200/200-at mint nekem az 1600/1600-at.

Nos ezen felesleges meditálni meg agyalni...a kereskedés akkor is csak így megy ahogy megy.

Van a haladásnak egy zökkenőmentes, hibátlan verziója is ahol nem igazán kell az idegrendszert oxidálni:

Töltsd fel a bankszámládat 100-200 ezer Ft-tal, húzd be a teletömött hűtőszekrényt a számítógéped mellé, vegyél ki 1-2 hét szabadságot, küld el a családodat a rokonsághoz pár napra, esetleg vegyél pár tartalék egeret (biztos ami biztos), lehetőleg próbálj meg keveset aludni ez alatt az idő alatt, a céheddel meg a társaiddal nem igazán kell foglalkoznod hiszen nem lesz rájuk szükséged mert:

kristályért mindent azonnal kifejleszthetsz
kristályért duplázhatod a termeléseidet
kristályért a sebesült katonáid azonnal talpraugranak
kristályért az elhullott egységeid is azonnal ujragyárthatóak
kristályért mindent megvehetsz
kristályért csak egy valamit nem tudsz megvenni: a JÁTÉKÉLMÉNYT!!!

De végigjátszhatod a játékot pár hét alatt és lehetsz örökös top1 :)

Egy valamiben biztosak lehetünk: ez a verziója a fejlődésnek nem szorul frissitésre és bugmentesen, megbízhatóan működik.

A fejlődés másik módja csak van...beetetésnek...hevenyészett módon összecsapva.

Tudomásul kell vennünk, hogy ez sem ingyenes játék...mert mint a mellékelt ábra is mutatja aki így akarja használni annak bizony szenvedni kell.
Mert ugye így minden fejlesztés is dupla idő, mível nem elég kifejlesztened, fel is kell építeni. A költsége viszont olyan magas, hogy ha nem vásárolsz prémi épületeket bizony sokszor több idő összegyüjteni a rávaló nyersit mint kifejleszteni.
Ez a büntetés amiért nem költesz:D
 

DeletedUser

Guest
előnytelen ajánlatot meg úgysem fogad el senki.

Dehogyisnem. Már elnézést, de az ilyen játékok tele vannak pancserekkel, akik nem gondolnak bele a dolgokba. Ha igazad lenne, akkor ugye a kérdésfelvetés, hogy a cégen belüli kereskedést szabályozni kell, ahogy vadkörte irta, fel sem merülne.

79 fa 11 só,ha gránitra cserélem a fát akkor osszem le 4-el csak mert bronzkori?Vagy akkor mi van a kővel,bronzkorban és virágzóban is van telérje,és két külön épületben külön áron termelhető,ilyen alapon már a bronzkorban kérhetne az ember 40fát 10kőért nem?

Ezt a virágzó kötermelés témát ugy ahogy van nem értem, ott megint lehet tellérje ? Mi értelme ott termelni, ha drágább ? Ha például meg lehet helyette vanni a piacon mondjuk márványért, vagy azért amilyen bónuszod van ? A kötermelésre ugyanis már rég beindult a piac, odáig azért sok játékos eljutott, hogy tud követ termelni, igy ott kisebb a véletlen szerepe, hogy az a kevés aktiv játékos milyen bonusszal rendelkezik.

Szerintem nem ugyanannyi darabot, hanem ugyanolyan értéküt kell adni egy fair ajánlat esetén. A legolcsóbb előállitási lehetőség szabja meg az értéket. Nem 4 el kell osztani szerintem, mivel minden szempontot figyelembe kell venni, mennyibe kerül, mekkora helyet foglal, mennyi népességet folglal le, mennyiért lehet felépiteni az épületet. És mivel ezeket mindenki máshogy sulyozza, lehet, hogy szerintem 3.1 más szerint 3.5, és igy egy 3.3 arányú kereskedésnél mindketten érezhetjük ugy, hogy jó üzeletet csináltunk.
 

DeletedUser

Guest
én voltam a bolond hogy elkezdtem húzni a témát,erre úgysem lehet megoldást találni mert mindenki úgy akar/szeretne kereskedni hogy neki megérje,még ha teszem azt olyat írtam volna ami majdnem mindenkinek jó akkor is lenne ellenérv,mert nagy számú játékosnál úgysem lehet olyat kitalálni ami mindekinek jó.Elnézést a trollkodásért
 

DeletedUser1300

Guest
persze, hogy nem lehet olyat kitalálni, hogy mindenkinek legyen jó Mindenkinek más a jó.
Aant , nem biztos, hogy pancser az aki a számodra előnytelennek tűnőajánlatot elfogadja. Lehet neki megéri.Korszakot vált, valami fontos épülethez kell neki stb.
Beszélgetni lehet a témáról, de ne ítéljük el játékos társainkat akik másképp játszanak mint mi.
 

DeletedUser

Guest
Itt az egészben az a probléma,hogy ugye mindenkinek van 10-20 szomszédja mint nekem és az a gond,hogy azért totyog az ember mint a ****galamb ,mert pl.nálam mindenkinek ugyan olyan a termelő épülete és egyszerűen nem tudunk kereskedni,mert mindenkinek mészkő kell és hetekig állsz mint a ****.Ezért az a véleményem,hogy az egész egy nagy rakás ****!!!!!!!!!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Aant , nem biztos, hogy pancser az aki a számodra előnytelennek tűnőajánlatot elfogadja. Lehet neki megéri.Korszakot vált, valami fontos épülethez kell neki stb.
Beszélgetni lehet a témáról, de ne ítéljük el játékos társainkat akik másképp játszanak mint mi.

Hm. Lehet, hogy én is hanyagolni fogom itt a vitát, mert elbeszélünk egymás mellett. :)

Nem az a pancser aki másképp játszik, vagy más neki az elönyös, mint nekem. Az a pancser, aki azt hiszi, hogy jól jár, amikor elfogad egy ajánlatot, ami számára is elönytelen, csak nem jön rá. Amitöl ő fog visszamaradni a fejlödésban. Persze lehet attól még játékélménye. A netes játékok tele vannak ilyenekkel, biztos, hogy ez sem kivétel.

Akinek nem inge nem veszi magára. :)

A szóhasználat körüli vitákban valahogy elsikkadt a lényeg: a csalók ellen akartak védekezni ezzel a váltási arány korlátozással, de ugyanolyan ügyetlenül csinálták meg, mint sok mást ebben a játékban: a csalás ellen alig véd, viszont jóhiszemű játékosokat korlátoz. Jó lenne, ha továbiitaná valaki a fejlesztőknek, hogy ezt gondolják át.

AAnt
 

DeletedUser

Guest
Zsolesz76 -nak igaza van, valószínű Ő tud és szeretne játszani, mint Én .-) A szigetemen a másodiknak is fele annyi pontja van, napi 1000 pontot tudtam fejlődni eddig és nem is idegesített a dolog, mert megoldottam magamnak a nyersanyagokat eddig, de már nincs hely hogy lerakjak annyi épületet és kettesével bohóckodjak velük per 8 óra, még arra se, közbe már olyanokat nem is tudok gyártani ráadásnak ami megérné, mert nem tudok cserélni se. Szóval cammogok és sóvárogva nézem azokat az 1/10 -es ajánlatokat :( Ma semmit nem tudtam csinálni pl., már a támadásaim se tudnak tovább folyni, mert épphogy átléptem a 2. korba és már a 3. -nál foglalok, ahol már tényleg kellenek légiós és egyéb. ami szintén a fent említett okok miatt, a tech fát is megbénította, hogy eljussak odáig. Kisírtam magam, de tudom hogy feleslegesen, nem baj jól esett :)
 

DeletedUser

Guest
A céhed tagjaival kereskedj. :) Érdemes belépni egy olyan céhbe, ahol veled egy szintű játékosok vannak.
 

DeletedUser

Guest
Mint említettem, nincs velem egy szintű senki, de a céhembe van az első ötből 3 ember és még az alapvető kővel is küszködünk, bor márvány meg fa dögivel mindenkinek de festék sehol pl. céhen kívül se.
 

DeletedUser4419

Guest
Mint említettem, nincs velem egy szintű senki, de a céhembe van az első ötből 3 ember és még az alapvető kővel is küszködünk, bor márvány meg fa dögivel mindenkinek de festék sehol pl. céhen kívül se.

Nálunk márványhiány van de festék akad bőven....
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent