Kibeszélő Űrkorszak Marsi korszaka kibeszélő

DeletedUser24512

Guest
A viking falu marhaságnak a felkiáltójele tényleg elég idegesítő.
JA a marsi térkép is villog, hiába intéztél el rajta mindent, megint meg kell nyitnod, hogy abbahagyja.
A játék kiakad, ha marsi térképen visszavonulsz egy csatából.
HÍrtelen ennyi bugot találtam.
 

Szindbad

Új tag
Itt azért szerintem valami el van kalkulálva a marsi érccel. Csak a kutatáshoz kell 3500 db, plusz a termékek gyártásához is kell nem kevés. Ezzel szemben 4 óránként lehet szerezni 5 - 10 darabot. Hogy is van ez? Vagy én maradtam le valamiről? Úgy tűnik, nagyon gyémánt igényessé tették a játékot, ha haladni akarsz vegyél sok gyémántot.
 
Ez az új kor egy nagy kitolás azokkal a játékosokkal, akik nem használnak gyémántot. Kifejezetten a gyémántosoknak van kitalálva, amivel diszkriminálják azokat a játékosokat, akiknek nincs módjukban gyémántokat használni. Szerintem sokan abba fogják hagyni emiatt a játékot.
 

DeletedUser20654

Guest
Gyémánt nélkül is simán teljesíthető. Nem kell 3 nap alatt elvégezni 1 kort. El kell fogadni, hogy ez jó pár hétig fog tartani.
 

Szindbad

Új tag
Mondom 3500 + gyártás vs 4 óránként 5-10 marsi érc. Ez hány hét? Nekem kb 50 hétre jön ki, ha alszom is. 4 óránként 10 marsi érc és a termeléssel nem számoltam. Meg azzal sem, hogy nem tud az ember folyamatosan itt lógni, néha dolgozni is kell. Szerinted ez nooormááális?
 

Feneséges

Aktív tag
Mondom 3500 + gyártás vs 4 óránként 5-10 marsi érc. Ez hány hét? Nekem kb 50 hétre jön ki, ha alszom is. 4 óránként 10 marsi érc és a termeléssel nem számoltam. Meg azzal sem, hogy nem tud az ember folyamatosan itt lógni, néha dolgozni is kell. Szerinted ez nooormááális?
Kicsit előrébb írták:
Lesz majd 8 órás és 24 órás lelőhelyek. Azok adnak majd többet. Most így hirtelen pontos értéket nem tudok, de a 8as 20-30 között ad, a 24es 50-60 között. Szóval lehet majd haladni, de szét kell verni ahhoz mindenkit a kontinens térképen.
 

Szindbad

Új tag
Akkor számoljunk máshogy.
1 napra számolok 16 órát. Az 4 órásból jó esetben 5 ciklus, azaz 5x6 = 30 marsi érc. A nyolc órásból 2,5-öt tudsz megcsinálni naponta, azaz 2,5 x 30 = azaz 75 naponta. A 24 órásból naponta egyet csinálsz meg, optimizmussal az napi 60.
Azaz ha folyamatosan résen vagy és nincs olyan programod, ami egész napra elvon, akkor naponta össze tudsz gyűjteni 165 ércet. 3500 / 165 = 21 nap és akkor nem gyártottál semmit.
Ha gyártasz is, akkor naponta -30 vagy -60, azaz kb 100 érc marad naponta, ami 35 nap. És az elején ott a polimerizált membánok 200 ércért, amikor még csak napi kb. 20 ércet tudszt találni, ha egyfolytában itt lógsz. Ha van más dolgod is, akkor kevesebb.
Szóval szerintem ez al van kalkulálva, vagy a gyémántból származó bevételre hajtanak leplezetlenül az ingyenes stratégiai játékban.
 

Labtechnim

Új tag
Én nem látom benne a gyémántköltést, meg sem fordult a fejemben. Viszont azt igen, hogy így nem szalad át rajta mindenki mint a kergebirka.
Ezt a játékot nem 4-5 hétre tervezték.. Bőven belefér az időnkbe majd a következő korig szerintem és így nem nyíghat senki azért, hogy unatkozik.
 

Asani

Tag
Akkor számoljunk máshogy.
...
Szóval szerintem ez al van kalkulálva, vagy a gyémántból származó bevételre hajtanak leplezetlenül az ingyenes stratégiai játékban.

Nincs ebben elszámolva semmi, sőt végre normálisabban fogtak hozzá, picit jobban átgondolták. Ez a játék hosszútávra készült, aki gyorsan túl akar lenni rajta az nyúljon a zsebébe, aki ingyen játszik az meg dolgozzon meg érte.
De lássuk a játékot, jeges és mélytengeri korral összehasonlítva itt jóval kedvezőbb kép fogad, minél tovább jutsz a térképen annál több lehetőséged lesz a marskő beszerzésére. Harcolhatsz érte, ami egy extra harci lehetőség(például himedzsihez is szuper ha kilőttél már minden mást) Nem kerül drága anyagba szemben az elődeivel csak kreditbe, az meg termelődik szépen. De mi van ha sietni szeretnél egy fejlesztéssel és kevés a köved? Minimális gyémi ráfordítással hipp hopp beszerezheted a kellő mennyiséget. 10-a kicsi 20-a közepes és 30 gyémi a nagy (napi beszedésű) lelőhely. Ez egy kényelmi funkció, ha megteheted használhatod, ilyen az eddigieknél nem volt.
Ráadásként, mivel a gyártó épületek a marson vannak ki se lehet rabolni őket, vagyis nem foszthatók.
Ne egy nap alatt akarjátok megváltani a világot, a jelenlegi városotok sem egy nap alatt épült.
 

DeletedUser20942

Guest
Amit nem értek, hogy menet közben miért módosítják a szabályokat?
A nevezetes épületek a kor termékeihez szükséges terméket ad.
A marsi korszakban ez nem igaz.
Miért nem adja, ugyanúgy mint az előző korokban?
 

DeletedUser23560

Guest
Amit nem értek, hogy menet közben miért módosítják a szabályokat?
A nevezetes épületek a kor termékeihez szükséges terméket ad.
A marsi korszakban ez nem igaz.
Miért nem adja, ugyanúgy mint az előző korokban?

Nem változtattak semmin, most is a saját korodnál 3 korral régebbi terméket kapsz. :)
A leírás lett elavult. :p
Ha viszont tovább is látsz az orrodnál, ráeszmélhetsz, hogy ha marsi ércet adnának a nevezetesek, 4-5 nap múlva a termelésük 90%-a nem volna jó semmire, mert annyi ércet lehetetlen elgyártani. A jeges terméket sokoldalúbban fel lehet használni.
Míg az érc, hogy csak ezt említsem, nem is piacképes. :D
 

DeletedUser20942

Guest
Nem változtattak semmin, most is a saját korodnál 3 korral régebbi terméket kapsz. :)
A leírás lett elavult. :p
Ha viszont tovább is látsz az orrodnál, ráeszmélhetsz, hogy ha marsi ércet adnának a nevezetesek, 4-5 nap múlva a termelésük 90%-a nem volna jó semmire, mert annyi ércet lehetetlen elgyártani. A jeges terméket sokoldalúbban fel lehet használni.
Míg az érc, hogy csak ezt említsem, nem is piacképes. :D
Képzeld el, tovább is látok az orromnál. Akkora azért nincs. De: a nevezetes épület leírásában van, hogy az aktuáilis kor termékéhez szükséges terméket ad.
Van még 2 áru, ami nem piacképes, de lehet hogy nem tudsz rájönni, mi az.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]De: a nevezetes épület leírásában van, hogy az aktuáilis kor termékéhez szükséges terméket ad.
[...]
A nevezetes eleinte csak aktuális árut adott. Igen, a FoE régen (az elején) még ott tartott, hogy csak az európai térkép (az ipari kor előtti korig) volt meg. Aztán jöttek a további korok, és ezzel jöttek az ilyen nevezetesek 'új' funkciói, hogy bizonyos kor felett már nem aktuális korú árut adott, hanem az aktuális kor termeléséhez valót. Most újabb továbbfejlődésnek lehetünk szemtanui, és már csak a 3 korral kisebb korú árut ad (ami igaz volt az előző 'fícsör'-jénél is, csak más 'tálalással'). Ezt az új kor miatt még nem írták át, nem írták még bele; de majd beleírják. Csak nyugalom.
És erre próbált Honsu is reagálni, amikor írta a gondolatait.
 

DeletedUser24778

Guest
Sziasztok!
Nekem egyedűl a virgo-val van bajom. Vagyis nem csak nekem hanem egy egész seregnyi játékosnak az ismerettségemben. Kb 2 évig tartott míg olyan 1200-1300% körüli védelmet sikerűlt létrehoznom. Már szinte 1-2 játékos volt aki át tudott jutni rajta! Ezzel az új nevivel az egész védelem romba dől.. a sok hónapnyi tervezés és próbálgatás most fabatkát sem ér! Ha az egységeim felét instant elveszítem és még egy kraken is befigyel esetleg mellé akkor marad három vagy négy védőm.. Ez így eleve esélytelen, még egy jóval gyengébb támadó is könnyen legyőzhet vele! Ezt kicsit jobban át kellett volna gondolni. Beszélgettem erről és rengetegen panaszkodnak miatta. A céhemen belűl kértem egy véleményezést és a 80 tagunkból aki válaszolt kb 40 tag, mind a virgo ellenében volt 1-2 kivétellel!
Más személyes vélemény, hogy az acélőr védelme jelentősen nagyobb mint az elődjéé a ronin roboté és ő is erőtérrel rendelkezik. A ronin 1250% melett kb 3000-es az acélőr 8000-es védelemmel rendelkezik. Bármilyen kis sérülés esetén 1 kocka ugrik még így is. Akkor minek az erőtér, ha mindenképp sebződik? Mit nyel el?? Ez már csak a magam véleménye de sokkal realisztikusabb lenne ha mondjuk nem 10 rublika lenne az egységek ereje hanem százalékban lenne mérve. sokkal jobban demonstrálná az egységek közti erőkülömbségeket. Nemár, hogy egy mozsár ágyú 1 egységet sebezzen (10%-ot!) mondjuk egy virtuális kori rakétalövegen, aminek kb 200X nagyobb a védelmi értéke.. ez kissé fura így!
Amúgy tetszik az új korszak ezeket leszámítva, jól kidolgozott és kellően nagy kihívást jelent az elkényelmesedett profik számára is! :)
Adios
 
24 oras nem egyszer adott mar 100 feletti ercet is. En a virgo mellett szavazok, inkabb az tetszene ha vedelembe is lehetne 2*8 egyseget rakni. Es/vagy a virgo mukodne vedelemben is. Ha meg nem hasznaltad el a bonuszt es megtamadnak, akkor aktivalodna :D
 

Asani

Tag
...
A nevezetes épületek a kor termékeihez szükséges terméket ad.
A marsi korszakban ez nem igaz.
Miért nem adja, ugyanúgy mint az előző korokban?

Igen ezt szerintem is kihagyták a számításból valahogy. A jeges termék piacképes, hisz kevés volt a piacon, most több lesz, de itt valóban érezni egy kis átgondolatlanságot. Sok nevinél áll ez:
"Árutermelés: x finomítatlan terméket termel ami az aktuális kor áruihoz kell."
-Persze az hülyeség lenne ha marskövet adna a nevi, akkor le lehetne tojni a "marskővadászatot"...

Sziasztok!
Nekem egyedűl a virgo-val van bajom. Vagyis nem csak nekem hanem egy egész seregnyi játékosnak az ismerettségemben. ....

Hát elvileg a külföldi fórumon is volt erről szó, és arról is, hogy módosítani fogják a Virgo leírását, beletéve hogy szomszédokon nem működne... Mondjuk hozzáteszem, egy 80as virgó is közel 70%ban működik és 5 alkalommal egy nap... Mondjuk ha van esze tudja hogy veled kezdi mert magas a védelmed. De így is csak kb fele alkalommal többször jut be.
Jó hát valahol jogos.
Forgeban a játékot egyfajta játékra tervezték szerintem, aztán a játékosok különféle lehetőségeket láttak meg benne és elkezdték azt "kimaxolni". Fogadni mernék nem számoltak vele hogy valaki kiépít 1000%feletti védelmet, vagy hogy a bárkával is némi plussz pontot akartak csak adni...
 

DeletedUser24512

Guest
Sziasztok!
Nekem egyedűl a virgo-val van bajom. Vagyis nem csak nekem hanem egy egész seregnyi játékosnak az ismerettségemben. Kb 2 évig tartott míg olyan 1200-1300% körüli védelmet sikerűlt létrehoznom. Már szinte 1-2 játékos volt aki át tudott jutni rajta! Ezzel az új nevivel az egész védelem romba dől.. a sok hónapnyi tervezés és próbálgatás most fabatkát sem ér! Ha az egységeim felét instant elveszítem és még egy kraken is befigyel esetleg mellé akkor marad három vagy négy védőm.. Ez így eleve esélytelen, még egy jóval gyengébb támadó is könnyen legyőzhet vele! Ezt kicsit jobban át kellett volna gondolni. Beszélgettem erről és rengetegen panaszkodnak miatta. A céhemen belűl kértem egy véleményezést és a 80 tagunkból aki válaszolt kb 40 tag, mind a virgo ellenében volt 1-2 kivétellel!
Más személyes vélemény, hogy az acélőr védelme jelentősen nagyobb mint az elődjéé a ronin roboté és ő is erőtérrel rendelkezik. A ronin 1250% melett kb 3000-es az acélőr 8000-es védelemmel rendelkezik. Bármilyen kis sérülés esetén 1 kocka ugrik még így is. Akkor minek az erőtér, ha mindenképp sebződik? Mit nyel el?? Ez már csak a magam véleménye de sokkal realisztikusabb lenne ha mondjuk nem 10 rublika lenne az egységek ereje hanem százalékban lenne mérve. sokkal jobban demonstrálná az egységek közti erőkülömbségeket. Nemár, hogy egy mozsár ágyú 1 egységet sebezzen (10%-ot!) mondjuk egy virtuális kori rakétalövegen, aminek kb 200X nagyobb a védelmi értéke.. ez kissé fura így!
Amúgy tetszik az új korszak ezeket leszámítva, jól kidolgozott és kellően nagy kihívást jelent az elkényelmesedett profik számára is! :)
Adios
Hát a Virgo tapasztalataim szerint kb 5% eséllyel üzemel az első 5 szintig... :(
Én annyira nem aggódnék miatta...
A védelemnél amúgy is nevetséges, hogy a védelmi értéket lehet csak számottevően növelni a védekező egységnél a támadót nem... A támadó egységeidnél meg ugyanez fordítva...
Az, hogy egy bronzkori egység sebzi a marsi egységeket már meg sem lep, ez kb a stratégiai játékok rákfenéje a kezdetek óta. Emlékszem még az ősidőkben amikor játszottama Civilization 1-2-vel igen csak bosszantott, hogy a lándzsás egység leszedheti a lopakodó bombázót... Biztos volt rá Sid Meyer-nek magyarázata, mondjuk bedobja a lándzsát a hajtóműbe vagy ilyesmi... :p:D Szóval ez a dolog már itt már nem is lep meg :)
 

DeletedUser24512

Guest
24 oras nem egyszer adott mar 100 feletti ercet is. En a virgo mellett szavazok, inkabb az tetszene ha vedelembe is lehetne 2*8 egyseget rakni. Es/vagy a virgo mukodne vedelemben is. Ha meg nem hasznaltad el a bonuszt es megtamadnak, akkor aktivalodna :D
Na az nekem még sosem volt. Talán majd a második térképen.
 
Fent