Új nevezetes épület létrehozása csatatérhez Demo csökkentésére.

EmyLin

Tag
Üdv. Olyan ötletem támadt a játékkal kapcsolatosan, hogy nem e lehetne olyan nevezetes épület kifejleszteni ami a csatatérben segítene?! Például napi egyszer a Demo megfeleződne vagy minél nagyobb szinten lenne a nevezetes épület annál többet csökkenne a Demó. Szerintem nem lenne egy rossz ötlet több lenne a csata tárgyalás. Köszi.
Üdv: Hunter
Nagyon jó ötlet :) Mielőtt kijött a Sziget nevi, drukkoltam, hogy a cst-hez demo csökkentő nevi legyen. Nem az lett :-(
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Figyuzzatok már ide! Két ilyen épület is van a játékban! Olvassatok és nézzetek utána! Őrtoronynak és ostromtábornak hívják őket!
Itt a link hozzá, hogy ne kelljen annyit keresgélni: https://hu.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Céh-csatatér#Tartom.C3.A1nyi_.C3.A9p.C3.BCletek
Ezek segítségével még akár az is elképzelhető, hogy nem emelkedik a demoralizáció!
De ha már itt tartunk, ilyen erővel akár jöhetne egy olyan nevezetes is, amivel csökkenteni lehetne az építéshez szükséges forge mennyiségét, vagy akár egy olyan is, hogy ugyan ne kelljen már semmit sem csinálnom, de ha mégis, akkor legalább ne kelljen már gondolkodnom, mert az annyira fárasztó!
Komolyan nem értem, nem játszani jártok ide! Amit itt gyűjtesz, az egy virtuális valami, az életben semmit sem adnak érte, hiába van itt milliárd medálod és forgéd, attól a kenyér és a benzin neked sem lesz olcsóbb!
De tényleg, már annyi mindent megoldottak a fejlesztők hogy könnyebbé tegyék a dolgunk:
- egykattinttásos betakarítás, hogy ne kelljen már ezzel is szenvedni,
- 1,9-es számláló és nevezetes építő segéd, hogy ne kelljen számolgatni,
- Galata-torony, hogy a kevésbé aktívaknak, vagy szervezetlenebbeknek meg legyen az esélye arra, hogy megússzák a sarcot,
- Mindenféle csatatéri mega jelek, hogy a figyelmetlenebbek, fegyelmezetlenebbek és a nem érdekel más teszek rá a kiírásokra játékosok is észre vegyék, mit szabad és mit nem, sőt még erre is rátettek egy lapáttal a fejlesztők, beraktak még egy plusz akadályt!
- Most már azzal sem kell foglalkoznunk, hogy ki milyen aktív, mert ezt is megoldották a barátlistán!
- Van TAK/MOT gomb, nem kell minden egyes játékoshoz külön-külön bekukkantani, mint régen!
- Van automata csata gomb, hogy gyorsabban lehessen harcolni
És akkor jöttök ezzel a demoralizáció csökkentő izével! Majd utána az lesz a gond, hogy X-nek és Y-nak bezzeg könnyű mert Ők nagyok, de Ti, akik nap mint nap vért izzadva fejlesztgetitek a városotokat, Ti el vagytok nyomva! Benneteket nem ért meg senki! Hisz Ti (hiszti) csak játszani szeretnétek, és mindenhol falakba ütköztök!
Ha nem tudnátok, ez egy stratégiai játék. Itt elvileg meg kellene tervezned azt, hogy mit fogsz csinálni a következő lépésed után és nem arra várni, hogy majd jön valaki és lefejleszt egy olyan valamit, amihez már csak a nevedet kell adnod, sőt jöhetne valami olyan is, hogy még a telefonhoz se kelljen nyúlni! De szuper lenne, hurrá, éljen, itt egy roppant szórakoztató játék! Készülhetne egy olyan városépítő program is, ami megtervezné helyettetek a legoptimálisabb elrendezést, hogy azzal se kelljen vesződni! Hú, de felbosszantottam magam! Megyek is a szomszédjaimhoz leltározni!
 

Horribile Dictu

Aktív tag
Figyuzzatok már ide! Két ilyen épület is van a játékban! Olvassatok és nézzetek utána! Őrtoronynak és ostromtábornak hívják őket!
Itt a link hozzá, hogy ne kelljen annyit keresgélni: https://hu.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Céh-csatatér#Tartom.C3.A1nyi_.C3.A9p.C3.BCletek
Ezek segítségével még akár az is elképzelhető, hogy nem emelkedik a demoralizáció!
De ha már itt tartunk, ilyen erővel akár jöhetne egy olyan nevezetes is, amivel csökkenteni lehetne az építéshez szükséges forge mennyiségét, vagy akár egy olyan is, hogy ugyan ne kelljen már semmit sem csinálnom, de ha mégis, akkor legalább ne kelljen már gondolkodnom, mert az annyira fárasztó!
Komolyan nem értem, nem játszani jártok ide! Amit itt gyűjtesz, az egy virtuális valami, az életben semmit sem adnak érte, hiába van itt milliárd medálod és forgéd, attól a kenyér és a benzin neked sem lesz olcsóbb!
De tényleg, már annyi mindent megoldottak a fejlesztők hogy könnyebbé tegyék a dolgunk:
- egykattinttásos betakarítás, hogy ne kelljen már ezzel is szenvedni,
- 1,9-es számláló és nevezetes építő segéd, hogy ne kelljen számolgatni,
- Galata-torony, hogy a kevésbé aktívaknak, vagy szervezetlenebbeknek meg legyen az esélye arra, hogy megússzák a sarcot,
- Mindenféle csatatéri mega jelek, hogy a figyelmetlenebbek, fegyelmezetlenebbek és a nem érdekel más teszek rá a kiírásokra játékosok is észre vegyék, mit szabad és mit nem, sőt még erre is rátettek egy lapáttal a fejlesztők, beraktak még egy plusz akadályt!
- Most már azzal sem kell foglalkoznunk, hogy ki milyen aktív, mert ezt is megoldották a barátlistán!
- Van TAK/MOT gomb, nem kell minden egyes játékoshoz külön-külön bekukkantani, mint régen!
- Van automata csata gomb, hogy gyorsabban lehessen harcolni
És akkor jöttök ezzel a demoralizáció csökkentő izével! Majd utána az lesz a gond, hogy X-nek és Y-nak bezzeg könnyű mert Ők nagyok, de Ti, akik nap mint nap vért izzadva fejlesztgetitek a városotokat, Ti el vagytok nyomva! Benneteket nem ért meg senki! Hisz Ti (hiszti) csak játszani szeretnétek, és mindenhol falakba ütköztök!
Ha nem tudnátok, ez egy stratégiai játék. Itt elvileg meg kellene tervezned azt, hogy mit fogsz csinálni a következő lépésed után és nem arra várni, hogy majd jön valaki és lefejleszt egy olyan valamit, amihez már csak a nevedet kell adnod, sőt jöhetne valami olyan is, hogy még a telefonhoz se kelljen nyúlni! De szuper lenne, hurrá, éljen, itt egy roppant szórakoztató játék! Készülhetne egy olyan városépítő program is, ami megtervezné helyettetek a legoptimálisabb elrendezést, hogy azzal se kelljen vesződni! Hú, de felbosszantottam magam! Megyek is a szomszédjaimhoz leltározni!
Teljesen megértem a felháborodásod. Ugyan erről beszéltem én is csak visszafogottabban :D :D
 
Üdv. Olyan ötletem támadt a játékkal kapcsolatosan, hogy nem e lehetne olyan nevezetes épület kifejleszteni ami a csatatérben segítene?! Például napi egyszer a Demo megfeleződne vagy minél nagyobb szinten lenne a nevezetes épület annál többet csökkenne a Demó. Szerintem nem lenne egy rossz ötlet több lenne a csata tárgyalás. Köszi.
Üdv: Hunter
Sok nevezetes van így szerintem fölösleges. Éppen ez a lényeg hogy ne csak egyedül játsz hanem csapatokkal. Így kisebb az esély gyors demózásra.
 
Ügyesen kell gazdálkodni a hellyel. A játékban talán az egyetlen dolog amit még nem rontottak el.
Valamint olyan céhben kell lenni, ahol a tagok megfelelő kincstárat biztosítanak ahhoz, hogy mindenki sokat tudjon csatázni a csatatéren.
Arra is kell számítani hogy ki mennyire adakozós a céh kincstárba. Nem feltétlen van úgy hogy melyik céh biztosít. Mindegyik céh tud biztosítani ha adsz is bele.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Arra is kell számítani hogy ki mennyire adakozós a céh kincstárba. Nem feltétlen van úgy hogy melyik céh biztosít. Mindegyik céh tud biztosítani ha adsz is bele.
A saját korodból hiába adsz be, ha más korból kér.
Ráadásul nem kis mennyiségek szoktak kelleni, hanem ezres nagyságrendben ostromtáboronként.
Ha csak 1 ilyen van 8-9 óránként, már az is eléggé fájó tud lenni.
 
Nekem nem kell hagyni helyet. Én csak azt szeretném elérni ha délre 50 vagy 60 as a Demom és még este szeretnék csatazni vagy tárgyalni akkor egy 80 as szintű nevivel mondjuk feleződjön meg a Demo. Több pontot vagy cuccokat lehetne szerezni. Ennyi rèszemről.
A saját korodból hiába adsz be, ha más korból kér.
Ráadásul nem kis mennyiségek szoktak kelleni, hanem ezres nagyságrendben ostromtáboronként.
Ha csak 1 ilyen van 8-9 óránként, már az is eléggé fájó tud lenni.
Azzal teljesen egyet értek. Nem hiába van piac hogy forogjon a rendszer céhen belül túl korrekt ajánlatokkal.
Nekem is volt egy nevezetes elképzelés de az nem lesz. Talán májd akkor lesz ha vészesen fogynak a termékek a raktárban és céhes kincstárban.
 
A Jupiterkor új nevezetese akár még hasonló dolgot is adhat.
Ezeket az ötleteket javaslatokat a béta szerver fórumán is közkincsé kell tétetni.
 
A Jupiterkor új nevezetese akár még hasonló dolgot is adhat.
Ezeket az ötleteket javaslatokat a béta szerver fórumán is közkincsé kell tétetni.
Én már próbálkoztam de sajnos ilyen sosem lesz
Vannak itten pár tagok akik tudják hogy mi a célom de ezt inkább támadás és védelem re vannak ráálva.
Pedig amit gondoltam az hasznos lenne több céhnek és a müködési elve ugyan az lenne mint az alcatraz. Ez még jó ideig ugysem valósul meg.
Viszont akik szeretnének régebbi termékeket termelni kincstárba saját városból annélkül hogy a saját kincstár fogyatkozna létre hoznék egy kor visszafejlesztőt amit csakis a becsszoborhoz müködik és semmi mással nem kapcsolható össze a visszafejlesztő. Igy aztán korral előre és vissza is lehet épitkezni aki akar.Ami biztos az 80 %-a ugyis csak a csatára fog ráálni és a kincstárat nem veszik figyelembe.
 

RealMiki

Új tag
Inkább vonjátok össze egy új nevetetesben A Becsület szobrát és a hozzávezető utat, mert lassan már nem fér el a városban a sok Becsület szobra.
A raktárból is alig tudom kipakolni.
Ja és ha lehet, ne akkora alapra építsétek mint az alcatraz, mert ezek a bődületes méretű épületek is csak a helyet foglalják.
 

III. Dementia

Aktív tag
Inkább vonjátok össze egy új nevetetesben A Becsület szobrát és a hozzávezető utat, mert lassan már nem fér el a városban a sok Becsület szobra.
A raktárból is alig tudom kipakolni.
Ja és ha lehet, ne akkora alapra építsétek mint az alcatraz, mert ezek a bődületes méretű épületek is csak a helyet foglalják.
Akkor nem kell letenni, ha nem fér...
Három nevi termel már most a céh rakijába.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Az egy rossz beidegződés, hogy alacsony korban könnyebb az élet.
Egyszerűen nem igaz.
Főleg, amióta van ócskás, és a területet kb. azonnal fp-re tudod váltani.
Vagy haderőre.

Ez szerintem igaz is, meg nem is. :)




Igazibol szerintem ha megvan a nagy bárka, (80) van pár másik hasznos nevezetesed, és vannak olyan eseményes épületeid, amik harci bónuszt adnak, vagy fpt, akkor nem éri meg vasban (vagy másik "kis korban") maradni.
Hamar ki lehet nőni a területet, és nem tusz letenni hasznos épületeket. Már ha van a raktáradban jópár olyan ami akár lent is lehetne a városodban, akkor jobb lépni pár kort. :) Pár 2es szintü teraszos farm, amit könnyen meglehet szerezni, + az eseményes épületek.... Adják az fpt. És gyorsabban lehet építgetni. Azthiszem minden korlépésnél kapunk 2 területet amit +vehetünk gyémántért, (gyémántot pedig lehet szerezni ingyen is, még ha lassan is..) a térképen is fogunk tudni haladni ahol megint csak területeket szerzünk, tech fán is kapunk területet, mégtöbb fp termelő épületünk lehet, még gyorsabban építhetjük a nevezeteseinket, és közben leválthatjuk az épületeket amik jobbak mint amik lent vannak a városunkban. (minden épület csak addig jó,amíg nincs nála jobb, és nem foglalja a területet...)
De arra nagyon kell figyelni, hogy milyen nevezeteseket teszünk le, miket építünk, mert nagyon nagyon nagyon sok haszontalan nevezetes van.
De az viszont igaz, hogy az elején nem szabad rohanni a korokkal. Az elsődleges a nagy bárka. Onnantol sokkal könyebb lesz, ha egy olyan céhben vagyunk, ahol 1.9-el tudunk építgetni folyamatosan. :)

De nem értem azokat a játékosokat, akik képesek 1 évig, vagy évekig vasban maradni... Sokkal lasabban fognak haladni kevesebb területtel. Ráadásul pcicit rá is lehet unni a játékra, ha nincs semmi változás...
De persze mindenki úgy játszik ahogy akar, csak hosszútávon nem éri meg sok-sok ideig ott maradni, ha már megvannak a fenti dolgok.

Viszont rengeteg olyan város van amit látok, hogy úgy rohantak nagyon előre sok-sok kort, hogy nincs se nagy bárkájuk, és alig van fpt adó épületük, vagy egyéb hasznos valami. Csak sok termelő, vagy terméket készítő épület, amik szinte haszontalanok egy idő után. Azokra a városokra rosz érzés ránézni, mert amint +látod, megsajnálod, mert tudod, hogy így nehezebb lett neki a játék. :S

Röviden
Több terület = több fp és egyéb bónusz (ha vannak épületeid, amik adnak)
Több fp, gyorsabb nevezetes építés. (hosszútávon kis fp növekedés is óriási különbséget tud okozni. Nem mindegy, hogy mondjuk 100 nap alatt valaki ezer, vagy 3000 fpt tud betakarítani. :$)

A harc az más, mert koronként eltérő katonák vannak, nagyobb korokban pedig elég különböző bónuszokkal. De ha több területed van, több olyan épületet is le tudsz tenni, ami bónoszuokat ad és.. :)


De úgy korokat lépni, hogy nem terveznek az emberek előre, "hogy ha lesz + területem akkor le fogom tudni tenni ezt a (mondjuk) eseményes épületet, ami mondjuk fpt, vagy valami számodra nagyon hasznos dolgot adna", csak lépni mert miért ne, annak tényleg nincs értelme. Előbb utóbb mindenkinek lesz 1 csomó hasznos épülete, legyen az eseményes vagy bármi más... És majd nem győz válogatni, hogy akkor most melyiket érné meg letenni az ő játék stílusával. :) De az elején tényleg főleg az fp számít szerintem. És tényleg válogassa meg mindenki, hogy milyen nevezetes épületeket tesz le, mert rengeteg van, ami totál haszontalan.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Ohh.. A demo csökkentő nevit én sem támogatom, pontosan azért, amit már mondtatok előttem. Ez főleg a nagy játékosokat erősíti tovább, a kicsik mégjobban elnyomva éreznék magukat.
 

aligi05

Új tag
Basszus így is 10 ezret csatázok ha még a demót lehetne csökkenteni nem lenne életemo_Oo_O
 
Utoljára szerkesztve:
Fent