Új nevezetes épület létrehozása csatatérhez Demo csökkentésére.

Lef------

Nagyon aktív tag
Akkor sem lenne teljesítmény alapú. Mivel akkor meg nem kellene senki hozzá. Így legalább van némi élet a piacon.
A korhaladásra meg miért kellene ösztönöznie? Ha szaladsz előre, mert kell egy nevi, vagy egyéb ok miatt, akkor csak magaddal tolsz ki. Úgy meg nagyobb az esélye, hogy abbahagyod.
Nem igazán értem miért gond, hogy ha van elég rajzod akkor akár vaskorban leteheted az összes nevit. Ez inkább hasznos mint rossz.

Pont ez lenne a lényege! Ha kell a bárka akkor MENJ EL jövőig... kockáztass... így hogy bármikor megveheted fillérekért így nulla kockázat, nulla stratégia...
 

III. Dementia

Aktív tag
Nem mondtam, hogy alacsony korban könnyebb az élet. Azt mondtam, hogy ha rohan előre esztelenül, mert kell egy nevi, azzal a saját dolgát nehezíti meg. Mert nem fog olyan ütemben fejlődni, ahogy az adott korhoz kellene.
Miért ne fejlődne?
Pont ez lenne a lényege! Ha kell a bárka akkor MENJ EL jövőig... kockáztass... így hogy bármikor megveheted fillérekért így nulla kockázat, nulla stratégia...
Mi kockázat van abban, hogy felmegy a jövőbe, vénuszra?
Mi abban a stratégia, hogy alacsony korban szutyog valaki, és az alacsonyabb korának az okán napi! 3-400 fp-t bukik?
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Miért ne fejlődne?

Mi kockázat van abban, hogy felmegy a jövőbe, vénuszra?
Mi abban a stratégia, hogy alacsony korban szutyog valaki, és az alacsonyabb korának az okán napi! 3-400 fp-t bukik?

Egy kicsit nézzél körül a szerveren ahol vagy. Amikor mondjuk azt látom pl ipari korban, hogy 94k összpontszámmal és egy 6-os szintű jósdával téblábol valaki, akkor szerinted neki mennyire élvezetes a játék? Kb semennyire, mert mindenben elakad, mert se támadója, se fp bevétele. Na erről beszéltem. A történet küldetések így is sok játékost arra sarkallnak, hogy rohanjanak előre, és csak szívnak utána meg abbahagyják....

Miért bukna 3-400fp-t valaki azért, mert alacsonyabb korban van?
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Mert kisebb a területe, így kevesebb forge termelő épület fér el nála.

Elnézegetve a magas korban lévő városokat, ez a veszély a többségnél nem áll fenn. És alacsony korban is ki lehet sakkozni olyan elrendezést, a megfelelő épületekkel, amivel 3-500fp-t arat az illető.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Elnézegetve a magas korban lévő városokat, ez a veszély a többségnél nem áll fenn. És alacsony korban is ki lehet sakkozni olyan elrendezést, a megfelelő épületekkel, amivel 3-500fp-t arat az illető.
Akkor ehhez adj még hozzá 3-400-at és ennyit tudna kisakkozni magasabb szinten.
 

III. Dementia

Aktív tag
mondjuk hogy nem lesz megfelelő támadó bonusza, nem tudja normálisan megcsinálni a CE-t sem a csatateret
az fp-ket a techfába öli, nem lesz megfelelő szinten egyik nevezetese sem...
A CE-hez 1000 sajátkoros, meg ugyanannyi eggyel korábbi kell, nem támadó bónusz.
A nevezetesek közül a bárka, és fronti lényeges, esetleg az ereklyék temploma.
A többi, elég tízesen.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A CE-hez 1000 sajátkoros, meg ugyanannyi eggyel korábbi kell, nem támadó bónusz.
A nevezetesek közül a bárka, és fronti lényeges, esetleg az ereklyék temploma.
A többi, elég tízesen.

a legnagyobb butaság termékkel csinálni a CE-t (kivéve ha kastálypontokra gyűjtesz és nem 10 év alatt akarod megcsinálni hanem csak 9 és fél év alatt)
a termék fp-re váltható vagy céhes kincstár tölthető vele, semmiképp nem elégetni való jószág...

hova elég 10-es szinten lévő nevezetesek?
 

Horribile Dictu

Aktív tag
Nem egy átgondolt az ötleted. Demo csökkentő nevezetes? Minek? Olyan céhbe kell menni,ahol rakják a tornyokat és nem kell megalapítani az 5.083. céhet ,ebből 3.400 1 tagból áll és sopángodik,ha nem halad és nem érti a játékot. Az ötleted is erről árulkodik,hogy nem rég kezdhetted a játékot és fogalmad sincs arról milyen volt akkor amikor még nevezetes épületek sem voltak,de még is haladtunk. Ha már valami nem megy,akkor azonnal egy új valamit fejlesszünk be, mert személyek nem tudnak haladni? Ez egy stratégiai játék,akkor úgy kellene stratégálnod ,hogy jó irányba fejlődj.
 

Argen

Új tag
Késő középkor. Addig Zeusz Aacheni Castel közül lehet már tenni valamit le ami támadó bónuszt ad. Ilyet pedig nem írtam hogy minden játékos városa tele van lomokkal mert persze az enyémben is vannak felesleges dolgok. De tudnék mit felvenni ami helyére egy ilyen épületet húznék fel. Bárkát Alcat így is húzom. Azért csatatéren is több mint 20 napot eltöltünk és mikor olyan csapatokkal vagyunk összesorsolva akit alig lehet ütni ott jól jönne egy ilyen nevi mert a lenti szektorokban akkor többet lehetne ütni. Lehet a magasabb játékos is előnybe kerül de a kicsi is mert többet tudna ütni. Aki 4 táborral van annak szinte mindegy. Részemről ennyi lenne

Ebben a hozzászólásodban írtad meg azt, hogy teljesen értelmetlen lenne, mivel ugyan ott lennél ahol a part szakad, sőt rosszabb lenne.

Idézek tőled:

"Lehet a magasabb játékos is előnybe kerül de a kicsi is mert többet tudna ütni."

Amint a "magasabb játékos/céh is rendelkezne ezzel az épülettel (hamarabb fog) onnantól kezdve csak rosszabb lenne a helyzet, mivel sokkal (fényévekkel) gyorsabban tudná növelni a nevezetes szintjét mint egy "kicsi játékos/céh, ezáltal nem hogy az nem valósulna meg amit szeretnél, hanem még nagyobbra nyílna az a "szakadék" amit ezzel szeretnél befoltozni.
 

Hunter Sipi

Új tag
Nem egy átgondolt az ötleted. Demo csökkentő nevezetes? Minek? Olyan céhbe kell menni,ahol rakják a tornyokat és nem kell megalapítani az 5.083. céhet ,ebből 3.400 1 tagból áll és sopángodik,ha nem halad és nem érti a játékot. Az ötleted is erről árulkodik,hogy nem rég kezdhetted a játékot és fogalmad sincs arról milyen volt akkor amikor még nevezetes épületek sem voltak,de még is haladtunk. Ha már valami nem megy,akkor azonnal egy új valamit fejlesszünk be, mert személyek nem tudnak haladni? Ez egy stratégiai játék,akkor úgy kellene stratégálnod ,hogy jó irányba fejlődj.
Figyelj csak 2016 óta játszok. Biztos vannak olyan dolgok amit nem tudok de azért minden nap fent vagyok és tolom a játékot. Az hogy egy ötletet felvetettem nem kell egyből lef.kázni. Szerintem. Neked volt már valami ötleted? Nem mindenki olyan céhbe akár lenni ami virágzik folyamatosan. Van aki a kevesebbel is beéri. Ott is lehet fejlődni csak lassabban. A közösség is számít nekem. Nem azt írtam hogy nem megy a játék nem is értem hogy jön ez ide meg nem haladok vagy más nem halad. Te biztos nagyon szupi játékos lehetsz Sok sikert neked
 

Hunter Sipi

Új tag
Figyelj csak 2016 óta játszok. Biztos vannak olyan dolgok amit nem tudok de azért minden nap fent vagyok és tolom a játékot. Az hogy egy ötletet felvetettem nem kell egyből lef.kázni. Szerintem. Neked volt már valami ötleted? Nem mindenki olyan céhbe akár lenni ami virágzik folyamatosan. Van aki a kevesebbel is beéri. Ott is lehet fejlődni csak lassabban. A közösség is számít nekem. Nem azt írtam hogy nem megy a játék nem is értem hogy jön ez ide meg nem haladok vagy más nem halad. Te biztos nagyon szupi játékos lehetsz Sok sikert neked
Ahogy néztem neked sem ártana kicsit fejlődni lehet egy ilyen Nevezetessel kicsit haladnál is valahová
 

III. Dementia

Aktív tag
Figyelj csak 2016 óta játszok. Biztos vannak olyan dolgok amit nem tudok de azért minden nap fent vagyok és tolom a játékot. Az hogy egy ötletet felvetettem nem kell egyből lef.kázni. Szerintem. Neked volt már valami ötleted? Nem mindenki olyan céhbe akár lenni ami virágzik folyamatosan. Van aki a kevesebbel is beéri. Ott is lehet fejlődni csak lassabban. A közösség is számít nekem. Nem azt írtam hogy nem megy a játék nem is értem hogy jön ez ide meg nem haladok vagy más nem halad. Te biztos nagyon szupi játékos lehetsz Sok sikert neked
Elhiszem, amit írsz, de te is hidd el, hogy az Általad javasolt nevezetes nekem, a napi 5-8k pontomból valószínűleg hamarabb felépülne, mint Neked, és a 2100+ támadómmal effektívebb lenne, mint Neked.
Nem az történne, hogy bele tudsz harapni a kettes körbe, hanem az, hogy a négyesben sem érsz el a szomszédig.

Ha már harcot segítő nevi, aminek lenne értelme:
A legmagasabb kori termék elinflálódik, ahogy kikutatja az ember a technológiákat.
Egyre csak gyűlik a raktárban, százezer számra, a céhrakiban meg milliós nagyságrendben.
Ha lenne egy nevezetes, amibe be lehet tölteni az aktuálisan legmagasabb kori terméket, amit aztán a csaták során az egységek gyógyítására használna a rendszer, (1 termékért csata közben gyógyul 1 hp-t), a termék fogyna, ezáltal felértékelődne és kisebb haderővel rendelkezők pár ütésre megtáltosodhatnának.
Ez, a vadállatokat érdemben nem erősítené -igazából sem a sereg, sem a demo nem _tud_ elfogyni-, ellenben nyomás alá helyezné az alacsony korban kempingezőket a korlépésre.
A nevezetes szintje azt határozná meg, hogy mennyi motyi fér bele, ezáltal mennyi sebzést tud elnyelni.
A csata addig tartana, amíg van élő egység.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Termékből sosincs elég, s számos felhasználási módja is van (fp szerzés, céh támogatás). S lehet, hogy úgy tűnik, hogy most milliós tételben áll a kincstárban, de jöhet olyan változás a játékban (lásd csatatér, ki gondolta volna, a bevezetése előtt, hogy a legtöbb céhnek napi gondja lesz megoldani az építéshez szükséges mennyiség előállítása) amely a mostani feltételezett mennyiséget is rövid időn belül felfalja.

De ha már nevezetes ötlet, jöhetne egy kastélypontokat adó nevezetes, hogy ne 6-7 év legyen a 15. szintet elérni :)
 

III. Dementia

Aktív tag
Termékből sosincs elég, s számos felhasználási módja is van (fp szerzés, céh támogatás). S lehet, hogy úgy tűnik, hogy most milliós tételben áll a kincstárban, de jöhet olyan változás a játékban (lásd csatatér, ki gondolta volna, a bevezetése előtt, hogy a legtöbb céhnek napi gondja lesz megoldani az építéshez szükséges mennyiség előállítása) amely a mostani feltételezett mennyiséget is rövid időn belül felfalja.

De ha már nevezetes ötlet, jöhetne egy kastélypontokat adó nevezetes, hogy ne 6-7 év legyen a 15. szintet elérni :)
A jelenlegi szabályok túltermelést indukálnak a legmagasabb kori termékből.
Volt egy átmeneti hiány, egy-két hónapig, aztán gyűlik.
És ez így lesz minden megjelenő korral.
 
Fent