Kibeszélő Évforduló Verseny

DeletedUser26476

Guest
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy mikor hol hogy derül ki hogy kik nyertek?
 

Vanek ur

Aktív tag
4 fő téma? És mik is azok? Mert minimum 28 menüpont van.
Ne a menüpontokat nézd, hanem ahogy említettem a főoldalt, a középső részt. Mivel kezdődik? A tavaszi esemény beharangozásával (igaz, kicsit idejét múlt, de ez van); majd alatta egy négyszög 4 csúcsán elhelyezve -ahogy Sátán is említi- a 4 fő téma.

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy mikor hol hogy derül ki hogy kik nyertek?
A 'régi' support a játék végén kiírta az eredményt, majd privátban lett rendezve, hogy melyik szerverre kéri az adott nyertes a jutalmat. Az új supportot nem ismerem még, így nem tudok ezzel kapcsolatban mondani semmit, de valószínűleg hasonló módon fog eljárni.
 

DeletedUser26307

Guest
Ne a menüpontokat nézd, hanem ahogy említettem a főoldalt, a középső részt. Mivel kezdődik? A tavaszi esemény beharangozásával (igaz, kicsit idejét múlt, de ez van); majd alatta egy négyszög 4 csúcsán elhelyezve -ahogy Sátán is említi- a 4 fő téma.
Ühüm. De mi köze a 4 fő témának a feladványhoz?
Ott ez szerepelt: "Az ereklye nem egy egység- , épület-, sem egy Céh Expedíciós oldalon található."
Ebből az egység és a CE nem "fő téma". Gondolom, azért ez a három lett előre kilőve, mert ott egyébként is szerepel valamilyen ereklyés szimbólum, és ne legyen megtévesztő a játékban. Ebből kiindulva bárhol máshol lehetett volna.
Az meg egy másik kérdés, hogy akármelyik "fő téma" közül melyik vezetett el a megoldáshoz. Bár lehet, csak én nem értem ezt a logikát...
 

DeletedUser26112

Guest
:) Na ezek között pont nem volt az említett oldal.
Én nem azt írtam, hogy ott található! Volt egy kérdés, hogy melyek a főmenük. arra válaszoltam:)

Olvasva a hozzászólásokat elkezdtem kutatni, mert nem csak a cél érdekes számomra, hanem az oda vezet út is. Tanulság számomra , ha elkezdek egy játékot akkor érdemes annak leírását - nem csak a szabályokat -,megismerni. Pár nappal ezelőtt fogalmam se volt mi az a Wiki, sokat vesztettem vele, ha tanulmányoztam volna nagyobb ismeretséggel rendelkeztem volna a verseny minél jobb teljesítéséhez. Megismerhettem volna, hogy milyen ereklyék vannak konkrétan a Céh-expediciónál. Tudtam volna, hogy 3 ereklye van és azokat kell keresnem valahol elrejtve. Most már késő:(.
Tehát az útvonal: Események és küldetések - Időszakos események - Nyári esemény és itt a nyári portrék alatt ott van a Jáde ami ugye nem tartozik a témához!
 

Feneséges

Aktív tag
Tudtam volna, hogy 3 ereklye van és azokat kell keresnem valahol elrejtve. Most már késő:(.
Szerintem nem késő. Ereklyét csak akkor kapsz, ha van ereklyék temploma a városodban. Ha megjelenik egy ereklye a CE térképen, akkor a jobboldalt fent látható ikon színes lesz (mobil verziónál billeg is). Abban az esetben, ha úgy szeretnél a következő szintre lépni, hogy nem veszed fel az ereklyét, akkor nem enged tovább.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ühüm. De mi köze a 4 fő témának a feladványhoz?
Ott ez szerepelt: "Az ereklye nem egy egység- , épület-, sem egy Céh Expedíciós oldalon található."
Ebből az egység és a CE nem "fő téma". Gondolom, azért ez a három lett előre kilőve, mert ott egyébként is szerepel valamilyen ereklyés szimbólum, és ne legyen megtévesztő a játékban. Ebből kiindulva bárhol máshol lehetett volna.
Az meg egy másik kérdés, hogy akármelyik "fő téma" közül melyik vezetett el a megoldáshoz. Bár lehet, csak én nem értem ezt a logikát...

Mi is volt a 4 fő téma? 1. Alapok 2. Épületek 3. Világ 4. Céhek
Nem épület oldalon található : 2. pont kilőve. Nem céh expedíciós oldalon található: 4. pont kilőve. Mondjuk a logika az 1. pontbeli alapoknál nem volt velem tökéletesen (gondolván, hogy az egységgel ezt is kilőttük); de a lényeg: a 3. pontbeli világ maradt, mint keresési hely. Onnan pedig 2-vel felebb Sátán leírta a lényeget, hogy hogyan lehetett eljutni oda, ahová kell.
 

Vanek ur

Aktív tag
Köszi, én tudom a választ, de egyáltalán nem onnan jöttem rá, hogy "nagyon közel". Mihez közel? Szerintem ez nem igazán segítség.

A fórumban rendszeresen leírják a játék adott verzióinak frissítésseit. Hogy mi változott, milyen újdonságok jöttek be, stb. Ez megtalálható a Hírek\Játék aloldalon. Itt csak vissza kell lapozgatni pár oldalt (konkrétan a 4. oldalon van jelenleg, lap alján), ahol 2017 környékére érve találunk olyan fórumtémás bejegyzést, hogy "Mélytengeri jövő". Ha abba belemegyünk, akkor le van írva, hogy mi is volt a mélytengeri jövő első részében, első megjelenésként. És ott csak 1 nevezetes szerepel, mint amit először bevezettek, és onnantól már a tulajdonságát meg lehet találni több helyen is (akár itt a fórumban is, de a játékon belül is).
 
Szeretném a 7. napi játékot (emlékek megírása) megcsinálni, de eltűnt nálam a belépési lehetőség - a rendszer által a játékba erről küldött üzenet - pedig úgy tudom nem járt le a határideje. Nálatok is eltűnt? Tud valaki segíteni? Előre is megköszönném.
 
Erre kíváncsi lennék, hogy ott hol. De ne írd le, majd kiderül.
Kedves RealCorpus és Vanek Úr!
Miután tegnap lejárt az 5. feladat válaszadási ideje, megmondom, hogy én hogy találtam meg.

Az 5. napi megfejtés: A wiki-n a " „Nevezetes épületek” változatai közötti eltérés lap"-ot néztem, és mivel megmondták, hogy 2017-ig kell visszamenni, ott csak a 2017. évi változásokat néztem meg. A 2017. március 9., 19:02-kori változatán jelent meg először a Mélytengeri jövő korszak mégpedig 1 db nevezetes épülettel, az Atlantiszi múzeummal. Tehát a korszak első Nevezetes épülete az Atlantiszi múzeum, a bónusza/képessége a "Rablás és fosztogatás", illetve a "Termékek" volt, ma ugyanezt úgy nevezik, hogy "Fosztogatás és rablás" illetve "Árutermelés".
https://hu.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Nevezetes_épületek&oldid=7292&diff=prev

Üdv: Ágnes vára
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser26307

Guest
Kedves RealCorpus és Vanek Úr!
Miután tegnap lejárt az 5. feladat válaszadási ideje, megmondom, hogy én hogy találtam meg.

Az 5. napi megfejtés: A wiki-n a " „Nevezetes épületek” változatai közötti eltérés lap"-ot néztem, és mivel megmondták, hogy 2017-ig kell visszamenni, ott csak a 2017. évi változásokat néztem meg. A 2017. március 9., 19:02-kori változatán jelent meg először a Mélytengeri jövő korszak mégpedig 1 db nevezetes épülettel, az Atlantiszi múzeummal. Tehát a korszak első Nevezetes épülete az Atlantiszi múzeum, a bónusza/képessége a "Rablás és fosztogatás", illetve a "Termékek" volt, ma ugyanezt úgy nevezik, hogy "Fosztogatás és rablás" illetve "Árutermelés".
https://hu.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Nevezetes_épületek&oldid=7292&diff=prev

Üdv: Ágnes vára
Te nyertél ebben. Itt a fórumon kiemelten csak a Krakennel és Kék galaxissal foglalkoztak, míg az első nevezetest csak a többi közé besorolva, nem kiemelten, mintegy olyan plusz, mint egy lakóépület. Így aztán elkerülte a figyelmem.

Tehát, aki belemászott a szerkesztésbe talált, aki meg felületesen nézte át az információkat nem lelt helyes megoldást. =)

A legkönnyebb dolga annak volt, akinek ez egy kedves emlék.
 

DeletedUser26307

Guest
Mi is volt a 4 fő téma? 1. Alapok 2. Épületek 3. Világ 4. Céhek
Nem épület oldalon található : 2. pont kilőve. Nem céh expedíciós oldalon található: 4. pont kilőve. Mondjuk a logika az 1. pontbeli alapoknál nem volt velem tökéletesen (gondolván, hogy az egységgel ezt is kilőttük); de a lényeg: a 3. pontbeli világ maradt, mint keresési hely. Onnan pedig 2-vel felebb Sátán leírta a lényeget, hogy hogyan lehetett eljutni oda, ahová kell.
A céh és a CE nem azonos, az egyik a másiknak része. Tehát céhes oldalon is lehetett volna.
Tudod... rovar - bogár
 
Te nyertél ebben. Itt a fórumon kiemelten csak a Krakennel és Kék galaxissal foglalkoztak, míg az első nevezetest csak a többi közé besorolva, nem kiemelten, mintegy olyan plusz, mint egy lakóépület. Így aztán elkerülte a figyelmem.

Tehát, aki belemászott a szerkesztésbe talált, aki meg felületesen nézte át az információkat nem lelt helyes megoldást. =)

A legkönnyebb dolga annak volt, akinek ez egy kedves emlék.
Miután én csak pár napja vagyok itt, nem ismerem a fórumot, így eszembe sem jutott, hogy ott keressem. Mivel viszont a wiki-t többször is nézegettem már, biztos voltam benne, hogy valahogy ott meg fogom találni a választ. :)
 

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
Az eredmények, és a nyertesek az utolsó játék végekor lesznek láthatóak.
 
Fent