Néhány ötlet

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Én telejesen tisztában vagyok vele,gondolom nem sok szükség lenne a fizetett fejlsztőkre ha a fórumokat használnák ötletdoboznak:p
Csak úgy éreztem hogy kell némi ellenérv is egyes ötletekhez,hogy a kiötlő ráébredjen,hogy az ötlete mégsem olyan fergeteges.
 

DeletedUser11

Guest
Természetesen örülünk, ha a játékosok kifejtik ötleteiket, mert sokszor kerülnek továbbításra a fejlesztők felé! De ez nem garantálja az ötlet megvalósítását! A fizetett fejlesztőknek, akiknek ez a munkájuk, nagyon sokat köszönhetünk, hisz ők dolgozzák ki a legapróbb részleteket, míg a tervezők ezeket lehetővé teszik!
 

DeletedUser7560

Guest
Jani, tökéletesen tudom, hogy az ötleteim nem fergetegesek, nem te vagy idáig az egyetlen aki ellenérvet írt ;)

-Túl sok időt venne el mindkét játékostól;2-3 korral erősebb tartományokat is el lehet foglalni türelemmel,kivárásos taktikákkal és odafigyeléssel,de ezek már jóval tovább tartanak mint egy átlagcsata.
-Neked sem tetszene hogyha a játékidőd fele azzal menne el hogy a városod véded ahelyett hogy tartományt foglalnánl vagy pontot gyűjtenél.
az hogy nekem mi tetszik és mi nem azt had döntsem el én :)
én inkább lejátszok egy 8v8 meccset egy ember ellen, mint 3-4db tartomány meccset, ahol már kívülről fújom, hogy kb. hova fog lépni a gép és mivel mit támad

-Ezekből kifolyólag akkor már a védésért is kéne harci pontot kapni ha sikeres,az meg megint necces hogy a játék értelmesen tudná kezelni hogy mikor ki védi a várost (tartományokat is számolja a pvp,stb)

igen, kéne kapni és a drága jó programozók akik az inno -nál ücsörögnek pont erre vannak hogy ezt megoldják

-Érdekes lenne a fosztogatás is hiszen egyszerre léptek ki a csatából így van időd learatni az értékesebbeket a helyzeti előnyel és a támadónak vagy lesz kedve visszajárogatni a 15 perces csaták közt fosztani vagy nem.

igen, ez valóban hátrány
talán úgy lehetne ezt kieszközölni, hogy a védő fél a veresége után 1percig nem takaríthat be semmit

-Kapásból be kéne rakni egy timert lépésenként hisz időkorlát nélkül a védő fogja magát az első lépés helyet és elszív egy cigit meg megnéz egy-két videót amíg a támadó feladja és már meg is védte a városát.

timer-re valóban nem gondoltam, köszönöm hogy szóltál

-Most lehet örülni hogy az erősebb játékosok védőseregeit simán be lehet venni és a jutalom sok harci pont meg szép zsákmány,de akár csak 1 korral erősebb védelmet se lehetne már legyőzni ha a mögött valódi értelem van és nem egy zokni AI.

ezzel nem teljesen értek egyet
nem tudhatjuk, hogy ki mennyire taktikus, valóban több veszteséggel járna a harc, ha erősebbet támadsz, de nem biztos, hogy csak az erősebb egység miatt győzni tud az ellenfeled, ha a taktikáját csak erre építi

Alig kapna az ember harci pontot mivel ha nem a macska nyomta le az okét akkor az ellenfél még ha látja is hogy veszteni fog próbálna minél több embert kiírtani a támadó seregéből.

lehet, sőt biztos lesz olyan aki ezt fogja tenni, de biztos lesz olyan is aki inkább feladja a harcot, hogy a saját seregeit mentse, de a harcok kockázattal és emberveszteséggel járnak és ezt tudja a támadó és a védő fél is

-Ebből egyenesen jön hogy igencsak megcsappanna a harci kedv ha minden csata átlag 6-7 ember veszteséget jelentene,ami a lándszást leszámítva nem egy sétagalopp újragyártani.

igen, ez logikus, nem tudok mit tenni ellene, ez is egy gond amire nem gondoltam

-Nézd meg a tornyaidban a pont/küzdelem átlagokat,nálam mindkét világ tele van alacsony átlagú emberkékkel,akik nem a sok 2 lándzsás miatt szereznek harmad annyi pontot ugyanannyi csatával,hanem mert sok veszteséggel dolgoznak és alig kapnak pontot.Így az olyen emberek akik már az AI ellen is otthagyják a fél seregüket az életben nem tudnának legyőzni egy másik játékost.

megnéztem, de nálunk fura mód, azért nem olyan vészes az átlag, sajnos hozzátok nem látok át
azért biztos próbálkoznának és idővel ők is jobbak lesznek, senki se úgy születik hogy kész stratéga, minél többet küzd, annál jobb lesz benne

-Még ha meg is valósulna a dolog akkor sem tartana sokáig,az első 5 csatánál még örülne mindenki hogy milyen király aztán meg a fenének se lenne kedve 10 percekig kinlódni 1000 pontért vagy mé annyiért sem.Szépen lassan elkezdené mindenki az offlinokat támadni

ha jól emlékszem, még pont te mondtad, hogy az online pvp -t csak egy realtime toronnyal lehetne megoldani
ha valakinek nincs kedve on vs on harcra egyszerűen olyat keres aki nem ebbe a toronyba van

asszem ennyi :)
ha eszedbe jutnak azok az ellenérvek szívesen elolvasom őket :)
 

DeletedUser

Guest
A legfőbb ami ellene szól az az hogy amik itt kikerülnek ötlet címén az sosem fog eljutni a fejlesztőkhöz,ha még is eljutna egy úgymond sikeres ötlet valami okból akkor se foglalkoznának vele mert van fizetet emberük akinek ez a dolga.Ráadásul ha akartak volna már bekerült volna játékba vagy később hoznák be de akkor sem azért mert a fórumon találtak egy tök jó dolgot...
Meg elfelejted hogy ezt a játékot nem neked csinálták hanem mindenkinek,nem tennének bele olyan dolgokat amiket úgymond nem mindenki használ/élvez.

*szerkesztve EgyUtalat
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
A legfőbb ami ellene szól az az hogy amik itt kikerülnek ötlet címén az sosem fog eljutni a fejlesztőkhöz,ha még is eljutna egy úgymond sikeres ötlet valami okból akkor is lesz..nák mert van fizetet emberük akinek ez a dolga.Ráadásul ha akartak volna már bekerült volna játékba vagy később hoznák be de akkor sem azért mert a fórumon találtak egy tök jó dolgot...
Meg elfelejted hogy ezt a játékot nem neked csinálták hanem mindenkinek,nem tennének bele olyan dolgokat amiket úgymond nem mindenki használ/élvez.

Ez pont nem igaz. A fejlesztők, tervezők személyesen beszélnek az angol fórumon. Nem tesznek magasról arra amit a 'nép' akar.
Persze vannak olyan dolgok amikhez az életben nem fognak hozzá nyúlni (pl épület forgatás); de ez nem jelenti azt, hogy ne vennék komolyan a játékosok visszajelzését.
A gyarmatosítás korát például eggyüt tervezik a fórumon, milyen épületek legyenek, milyen nyersanyagok, küldetések szövege/feltétele/jutalma.
 

DeletedUser

Guest
A gyarmatosítás korát például eggyüt tervezik a fórumon, milyen épületek legyenek, milyen nyersanyagok, küldetések szövege/feltétele/jutalma.
Ehhez tudnál adni linket? :) Elolvasom, aztán én is elkezdem járatni az agyam, max. majd megüzeni valaki helyettem, ha nem tudok belépni angol fórumra :)
 

DeletedUser11

Guest
Köszi sipirc a segítséget!

További fontos információkat tudhatsz még meg a blog.forgeofempires.com-on is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Ehhez tudnál adni linket? :) Elolvasom, aztán én is elkezdem járatni az agyam, max. majd megüzeni valaki helyettem, ha nem tudok belépni angol fórumra :)

http://forum.en.forgeofempires.com/showthread.php?4073-Future-game-additions-Colonial-Age-(forum-compiled-version)
Ötletbörze, inkább amolyan 'találd ki' stílusban,
http://forum.en.forgeofempires.com/showthread.php?4417-Colonial-quest-writing-Competition
'verseny' a legjobb küldetés tervezetekre gyémántért.

Ezekre nemigen fogsz tudni üzengetni magyar fórumról.
 

DeletedUser

Guest
sziasztok!

néhány ötlet:
mint céh alapító nehezményezem, hogy nagyon körülményesen lehet elérni a céh fórumát, ezáltal még kevesebben használják- amúgy sem tobzódnak a hozzászólók-, továbbá egyszerűbb lenne, ha tudnék az összes céhtagnak egyszerre levelet küldeni, mint körlevél, és nem kellene mindenkinek crtl+c, crtl+v-zni.
szerintem jó lenne az is, ha a csata alatt, ha automata harcra kapcsolok, egy idő után vissza lehetne kapcsolni nem automata harcra.
esetleg lehetne céh kassza, amivel fejleszteni lehetne a céhet, és más céheket támadni.
hirtelen ennyi :)
van még valami. sokszor nem tudunk zsákmányolni a legyőzött játékosoktól, mert éppen nincs kész semmijük. Lehetne, hogy ezt megjegyezze a játék, és ezeknek a játékosoknak a nevük lehetne más színű, vagy valamilyen jelzéssel, mert pl. ma én el is felejtettem, hogy mi volt a neve a játékosnak, próbáltam rákeresni, de csak egy részletre emlékszem a nevéből (nincs mondjuk olyan kereső, ami automatikusan kitölti a nevet, ha elkezdjük beírni...), de hiába, nem emlékszem, így ugrott a jutalmam.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Én minden ötletedet támogatom!

A cég kasszához annyit szólnék hozzá, hogy mire kellene a pénz, esetleg céh seregre, hogy bárkinek lehessen küldeni?
 

DeletedUser11

Guest
Ha bármi ötletetek van, nyugodtan osszátok meg velünk!
 

DeletedUser

Guest
Engem nagyon zavar a beállítások rész egyszerűsége,sokat dobna a játékélményemen,ha lehetőségem lenne eldönteni hogy szeretném e látni a rengeteg animációt.50-60 épületnél már nagyon kellemetlen amikor ugrálnak az ikonok,akkor is tudnám mi a helyzet ha nem jojózna folyamatosan a hold,a láda,a villám és halszálka sőt még a láncszemek is,néha szabály szerűen kellemetlen a sok ugrándozó ikon.
Ugyan ez a helyzet az épületek animációival,én megértem hogy ezzel valaki megdolgozott és értékelem is,de ha túl sok a termelő épület ahol folyamatosan megy a gyártás akkor nálam mindig lassul a játék,rendesen sebességben mérhető hogy megy e a 14 nyersanyagtermelő vagy sem.
A városok folyamatos betöltése is igencsak igénybe veszi a gépet,van hogy 10-15 szomszédot megtámadok egyhuzamban és az első pár után már igencsak hosszabbak a töltőgyűrűk.Remekül érezném magam ha a csata után az automatikus belépés helyett egy egyszerű "be akarsz lépni a legyőzött városba" kérdés fogadna és elutasíthatnám ha nincs fosztogathatnékom vagy egyáltalán nem is akarok.
Hiányoznak a rövidtávú házak is a vaskor óta,olyan érzés mintha a játék az sugalná;"ne ülj itt majd gyere vissza egy óra múlva vagy piszkáld addig a szomszédaid" Nem tetszik hogy nem dönthetem el milyen időközönként akarok aranyat begyűjteni,miközben nyersanyagből már az első épület óta van 6 választható időtartam,beférne még minden korban egy 15 perces ház a fejlesztésekhez.
A mellékküldetésekre is ráférne némi reboot,ha félredobok pár "na ez nem éri meg" küldetést a vége az hogy hetekig nincs is mellékküldetésem aztán jön 2-3 amit kb fél nap megcsinálni aztán megint semmi,több nyersanyagtermelős küldetés kellene vagy hasonlók amik nincsennek a fejlesztési fához kötve.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
például. Vagy közös fejlesztésekre, ami mindenkinek dob egy kicsit forge pontokon, vagy területen, persze arányosan a befektetett pénzzel. Mivel nekem általában a plusz terület hiányzik, és szerintem nem vagyok egyedül- ez a legkézenfekvőbb. Így talán mindenki motiválttá válik, hogy ő is aktív tagja legyen a céhnek.
 

DeletedUser

Guest
Én minden ötletedet támogatom!

A cég kasszához annyit szólnék hozzá, hogy mire kellene a pénz, esetleg céh seregre, hogy bárkinek lehessen küldeni?

például, persze nem egyénekre, hanem céhekre, így a céhek is csatázhatnak egymással. Vagy közös fejlesztésekre, ami mindenkinek dob egy kicsit forge pontokon, vagy területen, persze arányosan a befektetett pénzzel. Mivel nekem általában a plusz terület hiányzik, és szerintem nem vagyok egyedül- ez a legkézenfekvőbb. Így talán mindenki motiválttá válik, hogy ő is aktív tagja legyen a céhnek.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
például, persze nem egyénekre, hanem céhekre, így a céhek is csatázhatnak egymással. Vagy közös fejlesztésekre, ami mindenkinek dob egy kicsit forge pontokon, vagy területen, persze arányosan a befektetett pénzzel. Mivel nekem általában a plusz terület hiányzik, és szerintem nem vagyok egyedül- ez a legkézenfekvőbb. Így talán mindenki motiválttá válik, hogy ő is aktív tagja legyen a céhnek.

Mivel jelenleg a pvp sem megoldott; nem látom hogyan lehetne megoldani egy céh háborút. Fair a mostani rendszerben csak akkor lehet, ha mindkét céh seregét a gép irányítja. Ami viszont sok élvezetet nem okoz a játékosoknak.
 

DeletedUser

Guest
Mivel jelenleg a pvp sem megoldott; nem látom hogyan lehetne megoldani egy céh háborút. Fair a mostani rendszerben csak akkor lehet, ha mindkét céh seregét a gép irányítja. Ami viszont sok élvezetet nem okoz a játékosoknak.

Szerintem úgy lehetne megoldani, hogy csak olyan céhet lehetne támadni, ami közel azonos pontszámmal, és taggal bír, valamint szerintem a rendszeren belül van valamilyen info, hogy kinek mennyi harcosa van. De esetleg az is egy megoldás lehetne, hogy lenne egy "céh vár", amit támadni lehet a sereggel. Így nem harcosok esnek el, hanem a várat lehetne támadni (mondjuk van 1000 pontja, és minden támadás levesz ezekből a pontokból). Naponta csak egyszer lehetne indítani, így nem is lenne unfair. És a jutalom természeti kincs, pont, forge pont, terület, vagy gyémánt, vagy akármi lehetne.
Véleményem szerint sokat emelne a játékon, és többen csatlakoznának a céhekhez, nagyonbb aktivitás lenne elérhető a tagoktól.

Valamint az sem lenne rossz ötlet, hogy ha legyőztünk valakit és nincs mit kifosztani, akkor is lehessen rákattintani, és ha elkészült az a termék, vagy megvan a pénz, akkor vegye el a legyőzött játékostól.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Hát igen, így, hogy csak a kereskedelem ingyenes, engem pl. semmi nem motivál, hogy céhtag legyek. Megveszem én az árut forge-pontért is, vagy fosztok egy jót. Tehát én támogatnék bármit, ami jobban felhozza ezt a céh-dolgot.
 

DeletedUser9863

Guest
Szerintem aranyért is lehessen venni bort alapanyagot stb... és sz.tem a céhháború legyen olyan mint a klánháborún.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Nekem az alábbi ötleteim lennének a Céhrendszerhez, amik izgalmasabbá tehetnék a játékot és érdekelté tehetné a tagokat a belépésre.

1) Hasznos lenne, hogy ha Céhek további előnyöket jelentenének a tagok számára.
Például a Céh megalapításkor tetszőlegesen választható lenne egy alapanyag, aminek termelésére ötszörös szorzó járna (a tartományok adta bónuszokhoz hasonlóan). Továbbá, ha a céh elér bizonyos ponthatárokat, választani lehessen egy újabb alapanyagot, amire (x5) bónusz jár (pl: 25.000 pont után +1, 50.000 pont után +2, 100.000 pont után +3, 200.000 pont után +4). minthogy a céhek pontjai csökkenhetnek is a tagok kilépésével, ezért ha a céh pontjai fenti ponthatárok alá csökkennének, az adott szinten választott bónusz inaktiválódni mindaddig, amíg a kellő pontszám össze nem gyűlik újra. Így mindig erősen meg kellene fontolni, milyen alapanyagot választunk, mert változtatni nem lehetne, csak egyszer!

2) Létrehoznék egy "céhkasszát" aminek az összegét speciális (csak a céhtagok számára elérhető, külön listás) fejlesztésekre/egységekre/épületekre lehetne költeni, amik kifejlesztése után csak adott céh tagjai számára válhatnának elérhetővé. A kassza kiadásairól a céhtagok dönthetnének szavazás útján, amire a PVP-hez hasonlóan heti intervallumban kerülne sor. (Ha a szavazás döntetlen lenne úgy véletlenszerűen dőlne el, hogy mi valósul meg.) Így a céhek egyedibbé válhatnának és jobban megtarthatnák a tagjaikat. (Esetleg lehetővé tenném az önkéntes befizetést is a céhkasszába, természetesen bizonyos váltószámmal (például 1:10 arányban, azaz minden befizetett 1000 aranyért a céhkassza 100 aranyat kap, 10 ékszerért 1 ékszert, stb.)

3) Belépési díjat fizettetnék a céhtagokkal minden belépés alkalmával, bizonyítva rátermettségüket (pl 1000 arany és 1000 alapanyag), továbbá a játékosok újabb korokba történő átlépésért is díjat fizettetnék (pl a vaskorba való belépéskor minden bronzkori anyagból 5db, korai középkorba lépéskor minden vaskori anyagból 5 db, és így tovább...). Természetesen ezek a díjak a céhkasszát illetnék, amiből újabb céhes fejlesztések válhatnának finanszírozhatóvá.
A belépési díj más oldalról is hasznos lenne, mert így jobban megfontolják a tagok a céhek közötti csapongást!

4) Minden céhtag automatikusan kipenderítésre kerülne a cégből, ha már hosszú ideje nem lépett be (pl 4 hét inaktivitás után). így tényleg csak azok foglalnák a helyet, akik játszanak is! (Igaz enélkül is ki lehet rakni bárkit), de ez egyszerűsítené a dolgot.)

5) Nem utolsó ötletként beraknék az épületek közé egy céhházat is (persze csak ha a játékos belép valamelyik céhbe)!
Ez koronként fejleszthető lenne és bizonyos bónuszokat jelenthetne a játékos számára.
Például:
Bronzkorban: (2x2 terület; 300 szerszám, 500 arany építési költség)
- +20 lakosság
- +4% boldogság bónusz
- -10% kiképzési idő az egységeknek
- +1 tárhely bármely általad kiválasztott egységnek (ez változtatható lenne), amit elő tudsz állítani
Vaskorban: (3x3 terület; 1500 szerszám, 2000 arany építési költség)
- +40 lakosság
- +8% boldogság bónusz
- -15% kiképzési idő
- +2 tárhely bármely általad kiválasztott egységnek (ez változtatható lenne), amit elő tudsz állítani
(A többi korban, pedig ehhez hasonlóan növekvő bónuszok lennének)

Remélem hasznos találjátok majd ötleteimet :D

köszönettel

Girhes
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent