Hadi sikerek

DeletedUser1698

Guest
Off:Én a lovas ijászt egyelőre nem fejlesztettem ki, bár kacérkodtam a gondolattal, hogy végre elinduljon nálunk a középkori PvP torony. De ezen a részen éppen adtak egy picike mozgásteret a játék készitői. És a csizmadia után lehet páncélos gyalogságot, nekem az lesz az első középköri egységem. Csizmadia a gazdaság miatt jó, ha minnél hamarabb megvan, utána meg már el kell kezdeni alabástromot termelni meg a többit, ha nem akar fennakadni az ember. (6-7 nap múlva szükség lesz 14 alabástromra és 20 mézre, amit a piacon nyilvánvalóan nem fogok tudni megvenni). Szóval lovas ijjászom még pár napig azt hiszem nem lesz kifejlesztve.

AAnt

Én megépítettem a Lovaj Íjász kiépzőt (minek?), de sok mindenre nem lehet használni őket. Szerintem a sima íjászok többet érnek, egyedül arra tudom a lovasokat használni, hogy a legelején leszedem a katapultokat. De ez kamikaze-akció, mert utána ki is nyírják őket.
 

DeletedUser

Guest
Felssenke (az utolsó kora középkori terület) elfoglalásánál türelmetlen voltam, és nem akartam fél napot várni, amig a vaskori egységek ujratermelődnek, ezért 1 db ijásszal, 3 katonával és 4 lándzsással nekifogtam az utolsó tartományának. Na ez huzós csata volt. :) Mire sikerült a 3 db katapultot összetörni addigra 1 ijász és 1 lándzsás maradt, mindekettő sérült volt. Az ellenfélnek meg 3 majdnem teljesen egészséges páncélos gyalogja. Szerencsére a gép mindkettőt üldözöbe vette, megosztva ezzel az erejét és igy sikerült szépen egyesével levadásznom öket. A gépnek nyilvánvalóan az lett volna a nyerő stratégiája, hogy elöször bekeriti az ijászomat, utána meg könnyüszerrel elbánik a lándzsással.
 

DeletedUser

Guest
Katapult ellen katapultot használok. Az AI elég buta, hiába tudna lőni katával; ő csak beáll az egyik katonája mögé. 2-3 lövés alatt leszedem őket. (persze csak ha kevés kata van)
 

DeletedUser3783

Guest
Sziasztok! Miért van az, hogy PvP harcokat vívok sikeresen és nem lépek feljebb, holott az első és második helyezettet is legyőztem????
 

DeletedUser1300

Guest
Sziasztok! Miért van az, hogy PvP harcokat vívok sikeresen és nem lépek feljebb, holott az első és második helyezettet is legyőztem????

Azért, mert nem az számít, hogy az első vagy a második helyezettet legyőzöd, hanem az, hány pontot szedsz össze az összes csatáddal.
 

DeletedUser

Guest
Első virágzó középkori csatáim,gondoltam próba cseresznye aztán majd meglátom,de egy kicsit meglepődtem.Egy korral előre harcolva is volt hogy vesztettem 1 embert de kettővel előre egész szép eredménynek találom.Bár az ostromgépek nem tudom még mit zúdítanak majd rám.
http://kepfeltoltes.hu/view/120702/foe-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120702/foe-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy órával később nekimentem az utolsónak is
http://kepfeltoltes.hu/view/120702/foe-3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
1 íjász elvesztésével elfoglaltam a virágzó tornyot
Eddig is sejtettem,de most már biztos...Az íjász a Foe Chuck Norris-a
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Egyetértek. 8 íjásszal sikerült a késő középkori területen is szektort foglalnom. Erősen terepfüggő, de ha jó a terep, akkor a gépnek nincs esélye a kis hatótávolság miatt. Sajnos keveset sebez már a vége felé, így sok lúd disznót győz hatással lehet csak sikert elérni. Az pedig elég esetleges. A virágzó középkori íjászok gyengék, a késő középkori íjászok már elég erősek. 4 ellen például már nem is tudtam győzni.
A katapultokat én íjásszal támadom. Leszoktam nagyon korán a lovasságról, mert minden második terep tele van mocsárral és a lovasok csak annyit tudnak elérni, hogy bátran előrevágtatnak, majd meghalnak. Az például kifejezetten tetszett, hogy kellő szerencsével az íjász egy lövéssel is ki tud lőni egy kora középkori katapultot.
 

DeletedUser

Guest
Én a közép-középkori csatáknál tartok. A számszerijászok szerintem azért elég erösek, a lándzsások már általában nem szedik le két ütéssel, és nagyot is lőnek. Most egy olyan térképen akadtam el, ahol 2 köhajitó ostromgép, 3 számszerijjász és 3 barbár van. Én persze korszakhátrányban vagyok, tudok vinni ijjászt, katonát, páncélos gyalogot, vagy nehézlovast. (Igen, mégis gondoltam, hogy kiprobálom a lovasokat, mert a 3. korszakban azért már kezdenek erösödni, és egyre többször kell lövöldözös egységek ellen csatázni.) Ha távol maradok, akkor szép lassan lelövöldöz a katapultokkal, ha meg közel próbálok menni, akkor a barbárok elérnek. Az, hogy két lovas kamikáze akcióban leüt 1 katapultot, nem tünik túl rentábilis üzletnek. Lehet, hogy mégis kapapultot kellett volna gyártani lovasok helyett ? :)

Ja, és az ijjászok ugy vettem észre 1 lövést-ütést birnak csak ki, a másodikra mindig meghalnak, viszont ha már sebesültek, akkor kisebbet sebeznek. Nekem olyan szerencsém még sosem volt, hogy 1 lövéssel lelött 1 katapultot..
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
A virágzó középkornál járok. Eddig bőven elég volt a könnyű egységek és a kis hatótávú egységek kombinációja,vagy csak homogén bevetése.Ha a terep adottságait jól kihasználjátok,a lándzsások igencsak hatékonyak tudnak lenni a kora középkori csapatok ellen is,és "csalinak" is jól funkcionálnak. AAnt által leírt csatában például 8 íjásszal remekül lehet operálni,minimális veszteséggel. Kicsit ki kell figyelni a MI "harctudását" és ügyesen mozgatni az egységeket :)
 

DeletedUser

Guest
Ha a terep adottságait jól kihasználjátok,a lándzsások igencsak hatékonyak tudnak lenni a kora középkori csapatok ellen is,és "csalinak" is jól funkcionálnak. AAnt által leírt csatában például 8 íjásszal remekül lehet operálni,minimális veszteséggel. Kicsit ki kell figyelni a MI "harctudását" és ügyesen mozgatni az egységeket :)

Ez a sokadik csatám volt a virágzó középkori csapatok ellen, Mons Suiry tartományban, ami a 6 ebben a korban. 8 ijjásszal valóban nem próbáltam, mert most élednek. (És most már nem is tudom, mert tovább akartam haladni, és olyasmit kért, amit könnyen ki tudtam fizetni...) De 6 ijásszal + 2 csalival kétszer is nekifutottam, és elég gyengére sikerült az eredmény. Valahogy ezen a pályán sehogy sem sikerült elérnem, hogy szétváljanak a lövös és a közelharci egységek, a 3 barbár mindig bevédte a katapultokat és az számszerijjászokat. (Az ijjászok után jönnek, és ha olyan közel megyek, hogy a katapultra tudjak löni, akkor ők is elértek.)

A katapultokat elöször intézitek el, vagy a végére hagyjátok ? Mert én mindig arra játszok, hogy a lövös egységeket kinyirom, közben veszitek 2-3 lándzsást (vagy katonát, de zsoldost nem szoktam beáldozni), majd a gyalogosait levadászom. Mindegy, mennyiszer kell löni rájuk, általában ki lehet használni a terepet, és nem érnek el. Na de ha a két katapult életben van, akkor azok minden körben leszednek 1 ijjászt, és nem működik a dolog. (Néha tényleg lövés nélkül beállitja a sorba a katapultjait, de ez inkább akkor van, ha sok van neki belöle.)

Sebesült ijjász szerintetek is kevesebbet sebez ?

----

Nagyon jó lenne, ha valamikor megvalósitanák a valódi PvP-t, mert akkor egymás ellen is kipróbálhatnánk a trükkjeinket, és nem az MI hibáit kéne kihasználni ahhoz, hogy nyerjen az ember. :(

AAnt
 

DeletedUser

Guest
Minél nagyobb technológiájút támadsz, annál kevesebbet sebeznek rajta. Késő középkori ellen íjásszal pld. már csak 1-3 a sebzés. Nehéz is miatta a csata.
Nekem a katapultokkal mindig bajom van. Állítólag katapultokat kell ellene vinni, de még nem próbáltam. Most, hogy javították a katapult nem lő bugot, nehezebbek a csaták. Az 5 katapultos csatákat nem is tudom megnyerni. Az, hogy mit lövök le először terep és csapat függő. Barbárokat 2-3 íjásszal ki lehet táncolni jó terepen, ott a távolságiakat kell kiszedni. A nehézséget a nehézgyalogos okozza, mert nagyon gyors és nagyon erős.
A számszeríjas igaz, hogy erőset lő, de kisebb a hadmozdulata, mint az íjásznak és a lőtávolsága is kisebb. Ez megfelelő helyezkedéssel szépen kijátszható.
Minden egység kevesebbet sebez, ha már csak 1-2 kockája van az életéből.
 

DeletedUser

Guest
nemtudom miért nem szeretik sokan a katapult tipusokat
Én utálom a katapultokat, mert amikor a bronzkoriakat használtam, akkor nevetségesen sebeztek, azonnal meghaltak ha leköpte őket egy légy, semmire nem mentem velük. Most lehet, hogy kénytelen leszek kipróbálni a korai középkori katapultot, mert a virágzó középkori katapultok sokat sebeznek és átlövik a pályát.
 

DeletedUser

Guest
A számszeríjas igaz, hogy erőset lő, de kisebb a hadmozdulata, mint az íjásznak és a lőtávolsága is kisebb. Ez megfelelő helyezkedéssel szépen kijátszható.

A lőtávolsága kisebb, de a hadmozdulata nem, és e miatt, ha van neki mondjuk 3 számszerijjásza, akkor felváltva jönek az ijászokkal, és nem mindig lehet ugy beállni, hogy ne löjjenek vissza.
 

DeletedUser

Guest
A lőtávolsága kisebb, de a hadmozdulata nem, és e miatt, ha van neki mondjuk 3 számszerijjásza, akkor felváltva jönek az ijászokkal, és nem mindig lehet ugy beállni, hogy ne löjjenek vissza.
Kihívást okoz, de alapvetően hátrányban van a rövidebb lőtáv miatt. A késő középkori nagy íjas íjász lőtávolsága már megegyezik. Emiatt azokat pld. esélytelen íjásszal leszedni. max 3-at sebez rajta, 5-6 lövés kell egynek, hogy vége legyen. 4 nagy íjas íjász lazán leszedte a 8 íjászomat. Hozzájuk képest a számszeríjasok gyengék.
Sajnos egy akadálymentes terep elég hozzá, hogy az íjászokat felaprítsák tüzifának, de ez az egy, ami miatt változatosak a csaták.
 

DeletedUser

Guest
nemtudom miért nem szeretik sokan a katapult tipusokat


Igen, szerintem nagyon hasznosak. 1 esetben szoktam használni katapultot, ha az ellenél is az van. Mindig pont annyit amennyi ellen kell menni. Ez azért is hasznos, mert az ellenél az ostromgépek az elején nem mindig lőnek, így 2-3 körre ki vannak iktatva. Késői középkoriak ellen is ugyanannyit szed le az ostromgépem az ő ágyújukon mint amennyit ők rajtam.
 

DeletedUser

Guest
nemtudom miért nem szeretik sokan a katapult tipusokat

Az első 3 korszakban egyszerűen nem volt szükség sem lovasra sem katapultra, az ijász-lándzsás kombináció elég volt mindenre. Ezért másra használtam a helyet meg a népességet, minthogy ostromgépet tartsak fenn. Az utolsó kettőben ugy néz ki kell valamit újitani, elsőre a lovasokat próbáltam ki, és sikerült is velük pl. az 5 kőhajitó-ostromgép 3 nehéz gyalog csatát megnyerni. De lehet, hogy igazad van, hogy katapultal kevesebb veszteséggel ment volna.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent