Hadi sikerek

DeletedUser

Guest
Jelenleg egy számomra elég "siker szagú" győzelmet arattam Kelet-Nagach egyik tartományában (120 aranyat érő).
Jelenlegi támadó alakulatom 5 lándzsás+ 3 parittyás regruta veszteség nélkül darálta le az ellenséget, mely sereg: 1 Lovas íjjászok (közelharci pajzsos egység, hogy lett ez íjjász?), 2 légiós, és 3 katona alkotta.
Ennyire gyenge lenne a gépi MI?

 

DeletedUser

Guest
Ez a felállás nem fog menni a 3 katapult ellen... A katapultok hamar kiszedik a parittyásokat, saját tapasztalat... 12 a hatótávolságu, míg a parittyásé 5...
Nálam ha van parittyás, az ellenség mindig nekimegy... ha jól tudom 1x vagy 2x volt úgy, hogy parityásom túlélte..
Ezért leszereltem őket mindenestől...
 

DeletedUser

Guest
A bronzkorban szerintem a lándzsás és a falanx a jó. Esetleg a ló. Parittyás hosszú idő, ráadásul semmire sem jó.
 

DeletedUser

Guest
Nekem jelenleg van 4 lovas, 4 parittyás és 8 lándzsás, ezeket variálom attól függően, milyen jellegű az ellenfél, ha nincs távolságija, vagy max. 1 íjjász (ami mostanában volt), akkor használhatóak nyugodtan a parittyások, mert nincs ami leszedje, viszont a nehéz egységeket könnyen leszedik, míg 1-2 lándzsással bevédem őket. A nagy hatótávolságú ellenfelek ellen a gyors mozgású lovassággal érdemes, menni, ez szépen le is van írva az egységek leírásánál, köszönet érte: Syrox Synque -nak.
 

DeletedUser

Guest
A legjobb a 8 lándzsás, így nyertem meg a legtöbb csatát. Ló akkor jó, ha az ellenségben van legalább 2 íjász. Akkor 3 ló sokat tud segíteni. A falanx csak gyalogság ellen jobbacska, katapultok s íjászok ellen bevetni rizikós, és sok veszteséggel jár.
3 katapultnak 3 katonának és 1 légiósnak nekimentem 3 alkalommal csak harcosokkal, de mind ottmaradtak, de 8 lándzsással és régi hibáimból tanulva egyből sikerült... Igaz, hogy csak 1 lándzsás élte túl 1 élettel, de csak meglett...
A lándzsás csak 3 katapult lövés után hal meg, míg a harcos, parittyás és lovas 2 után veszett oda. :)
 

DeletedUser

Guest
Ha jól tudom 3 parittyás tud leszedni 1 légióst csak, ami nem valami fényes arány, főleg ha az ellenségnek 3 légiósa van s 4 katonája... Nálam az MI katonák mindig nekimennek a parittyásaimnak.Csak én vagyok ilyen peches?
 

DeletedUser

Guest
Ha jól tudom 3 parittyás tud leszedni 1 légióst csak, ami nem valami fényes arány, főleg ha az ellenségnek 3 légiósa van s 4 katonája... Nálam az MI katonák mindig nekimennek a parittyásaimnak.Csak én vagyok ilyen peches?

Az ellen parittyás hamarabb jön asszem (MI ellen), és rögtön a te parittyásaiddal kezdi. Ezért tossz a parittyázó MI ellen. Agyaggalamb...
 

DeletedUser

Guest
Kb. 50 csata után:
Tul nyilt a csatatér a taktikázáshoz az a pár tocsa nem sok lehetöséget ad tatikázni, lehetnének még pl. hegyek amin legalább parittyával meg nyilal ne lehessen átlöni. A katapult lép két mezöt és átlövi a pályát, a légios ellen harcolni tiszta szivás. Dárdással max 2-öt sebzek, a légios meg 5-öt.
2légios-2nyilas-2katona vs. 2ló-2parittya-4dárdás: egy "fél" dárdásom maradt.
Vannak a védett mezök (+2,+3 védelem), jópárszor baromira nem védenek. Föleg akkor amikor 4-4 életerö maradt, én támadok 3-at sebzek, visszatámad persze hogy 4-et sebez.
 

DeletedUser

Guest
Kb. 50 csata után:
Tul nyilt a csatatér a taktikázáshoz az a pár tocsa nem sok lehetöséget ad tatikázni, lehetnének még pl. hegyek amin legalább parittyával meg nyilal ne lehessen átlöni. A katapult lép két mezöt és átlövi a pályát, a légios ellen harcolni tiszta szivás. Dárdással max 2-öt sebzek, a légios meg 5-öt.
2légios-2nyilas-2katona vs. 2ló-2parittya-4dárdás: egy "fél" dárdásom maradt.
Vannak a védett mezök (+2,+3 védelem), jópárszor baromira nem védenek. Föleg akkor amikor 4-4 életerö maradt, én támadok 3-at sebzek, visszatámad persze hogy 4-et sebez.

Igen igaz a sok katapult tényleg veszélyes 1db ot két bronzkori lovas elintéz persze az életükért cserébe.
De van amikor 2db van az már vészes mert helyböl leszedi a távolsági egységeket.
Én támadónak 2ló 3parattya és 3bronzkori harcost használok. És igen hatékonyak.
Persze én nem pvp zek mert nekem nincs rá idöm meg nem is érdekel. De a területszerzö harcokat azt vivom.
Azok a védelmek érdekes módon csak a ládzsásokat védi, mármint az erdö meg a hasonlók. Pedig szerintem mindet védenie kellene.
moksumark1999 el nem értek egyet, hogy a parittyás semmire nem jó.
Mert igen is jól lehet velük taktikázni. Persze ha minden egységed küldöd elöre mint a oroszok akkor persze, hogy kidölnek.
 

DeletedUser

Guest
Szerintem is jó a parittyás csak ha hatotávon belül van az MI akkor az MI-nek is hatotávon belü van.
Most 3katona-3légios ellen megyek, viszek 3parittyást-1ló-4dárdást.
 

DeletedUser

Guest
Mindegyik típusú egység más-más típusokkal szemben erősebb és gyengébb. Kő-papír-olló elvén működik, csak épp nem három fajtával. Pl. fent említette turos csusza, hogy légiós ellen harcolni szívás. Légiós ellen pl. a rövid lőtávú távolsági sebzés a jó (pl. parttyás).

Bővebben:
http://forum.en.forgeofempires.com/...-regarding-military-buildings-and-their-units

Itt van egy pazar táblázat, minimális angoltudás kell hozzá.
Csata közben érdemes figyelembevenni, hogy melyik egység melyikek ellen jó, milyen a támadási sorrend, és mérlegelni ezáltal a jó lépést. A távolsági sebzést nyújtó egységeket érdemes védeni, akár "élő fallal", akár a természeti egységeket kihasználva (elbújni mocsár mögé, stb.). Ha az ellenfélnél van olyan egység, ami messzire tud lőni, azzal érdemes külön foglalkozni, akár lovasokkal. Bár én személy szerint nem használok lovast, hanem az első ütközés kör után kiválik néhány egységem, és elmegy foglalkozni a távolsági sebzést nyújtókkal, mikörben a távolságikkal szépen elszedem a közelharciakat. Eddig bevált.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Igaz csak kinyirja addig a többi katona.

Hát erre nem tudok sokat reagálni, mivel ötletem sincs, ezt mire reagáltad.
Annyit tudok, hogy nekem sikerült, magyarán nem megoldhatatlan a feladat.

Esetleg fejlődj egy kicsit további területek foglalása helyett, lesznek jobb egységeid, és máris egyszerűbb lesz a dolog.
 

DeletedUser

Guest
3légiós 3katona az nem tuti gyözelem lessz olyan sereggel amivel támadsz.
De az tuti, hogy már szivesen lecserélném a parittyásokat ijászokra :)
Viszont van az a lovas ijász az ijász egyáltalán vagy csak el van irva?
Mert nekem mindig csak közelröl támadott.
 

DeletedUser

Guest
Arra hogy mivel a légios "lassu" mire a frontvonalra ér addig többi katona addig kinyirja a parittyást mert rámennek.
Persze meg lehet csinálni nekem is szokott sikerülni csak nehéz.
 

DeletedUser

Guest
3légiós 3katona az nem tuti gyözelem lessz olyan sereggel amivel támadsz.
De az tuti, hogy már szivesen lecserélném a parittyásokat ijászokra :)
Viszont van az a lovas ijász az ijász egyáltalán vagy csak el van irva?
Mert nekem mindig csak közelröl támadott.

Ijjász a vaskor 3. szakszában, lovas ijjász meg a 4.szakaszban lehet majd fejleszteni.
 

DeletedUser

Guest
Arra hogy mivel a légios "lassu" mire a frontvonalra ér addig többi katona addig kinyirja a parittyást mert rámennek.
Persze meg lehet csinálni nekem is szokott sikerülni csak nehéz.
Ezt nem értem miért lenne nehéz. szépen elöre küldöd a 4 harcost mögöttük a partyásokat, és megvárod hogy a ellenfél egységei megtámadják az egységeid persze lehetöleg a közel harcost támadja meg mert azzal visszavághatsz. Miután vége a körnek a 3 fél életü harcost 3 parityással leterited onann már csak bevárod a légiósokat maradt még kb 2 harcosod és azzal a meggyengült légióst lecsapod és marad 2 aztán az támad megöli a harcost és még mindig maradt 4 egységed amivel a 2 légióst a következö körben a földre küldöd és gyöztél persze kisebb veszteség nélkül is meglehet én csak felvázoltam a harcot.
 

DeletedUser

Guest
Ezt nem értem miért lenne nehéz. szépen elöre küldöd a 4 harcost mögöttük a partyásokat, és megvárod hogy a ellenfél egységei megtámadják az egységeid persze lehetöleg a közel harcost támadja meg mert azzal visszavághatsz. Miután vége a körnek a 3 fél életü harcost 3 parityással leterited onann már csak bevárod a légiósokat maradt még kb 2 harcosod és azzal a meggyengült légióst lecsapod és marad 2 aztán az támad megöli a harcost és még mindig maradt 4 egységed amivel a 2 légióst a következö körben a földre küldöd és gyöztél persze kisebb veszteség nélkül is meglehet én csak felvázoltam a harcot.

Ez az elmélet. Ez lett belöle:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/WoBt79AmTpZ0LCsRYdtxbJZcbXzogH9WlZh6lO-ofEU?feat=directlink
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Mert ugye az elmélet nem számol azzal hogy nem mindig a maxot sebzed, akár nullát is lehet sebezni.
 

DeletedUser

Guest
Wazze, ennek 8 lándzsással kell menni. Bebújsz a bozótba, oszt vesztesz 4-5 lándzsást...

Amúgy te 13k harci ponttal hogy vagy első a kontinensen? :eek:
Én 41k-val vagyok 2. Meg 6k pont, és első leszek. :)
 
Fent