Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

DeletedUser24612

Guest
Szia!
Kérlek nyiss jegyet a supporton.
Lol, minek? Átteszitek manuálisan kőkorszakiak mellé? Amúgy hülyeség ez a nem fejlődök inkább termelek, a következő korban lebontódnak a korábbi termelők? Persze mindenki maga dönti el hogy játszik. Jégkorszakban vagyok, most építettem ipari koros termelőt és engedte.
 

DeletedUser

Guest
Lol, minek? Átteszitek manuálisan kőkorszakiak mellé? Amúgy hülyeség ez a nem fejlődök inkább termelek, a következő korban lebontódnak a korábbi termelők? Persze mindenki maga dönti el hogy játszik. Jégkorszakban vagyok, most építettem ipari koros termelőt és engedte.
Kedves Zivos!
Köszönöm az építő jellegű hozzászólást ,bár nem neked szólt a mondandóm. Egészen biztos lehetsz benne ,hogy találunk megoldást a problémára.
 

DeletedUser25077

Guest
Kedves Zivos!
Köszönöm az építő jellegű hozzászólást ,bár nem neked szólt a mondandóm. Egészen biztos lehetsz benne ,hogy találunk megoldást a problémára.
Kérdésem:
Ui: hogy lehetséges, hogy korban, és pontban sokkal- sokkal előrébbjáró szomszédaim vannak (ezeket a szomszédokat hétről hétre megkapom)?

Kapott válasz:
"Sajnos a szomszédok összesorsolásának pontosan algoritmusát nem ismerjük mi sem. Az biztos, hogy több minden vesz figyelembe az algoritmus és az is biztos (legalábbis a fejlesztők tájékoztatása szerint), hogy folyamatosan finomítják azt, hogy az ilyesmi a lehető legkevesebb esetben forduljon elő. Sajnos azonban beleavatkozni nem tudunk ebbe, így csak azt lehet várni, hogy a jövőben ez megváltozzon és más szomszédságba kerüljenek a nagyobb pontszámúak."

Hogy is van ez???
:)
 

DeletedUser

Guest
Nem lehet mindenki első a saját szomszédságában :) Neked a korodnak megfelelő szomszédaid vannak.
 

DeletedUser25077

Guest
Nem lehet mindenki első a saját szomszédságában :) Neked a korodnak megfelelő szomszédaid vannak.
Koromnak megfelelő????? Biztos vagy te benne???
Én most (tegnap) léptem a gyarmatosítás korába, viszont már régóta tele vagyok, posztmodern kori (789.102 pont), és ipari kori (413.479 pont) szomszédokkal!
Miről is van szó???
 

DeletedUser25077

Guest
Koromnak megfelelő????? Biztos vagy te benne???
Én most (tegnap) léptem a gyarmatosítás korába, viszont már régóta tele vagyok, posztmodern kori (789.102 pont), és ipari kori (413.479 pont) szomszédokkal!
Miről is van szó???

TEGNAP, ismétlem TEGNAP kaptam egy szomszédot, aki a Távoli jégkorszakban van... Biztos, hogy a koromnak megfelelő??????
 

DeletedUser24612

Guest
Kedves Zivos!
Köszönöm az építő jellegű hozzászólást ,bár nem neked szólt a mondandóm. Egészen biztos lehetsz benne ,hogy találunk megoldást a problémára.
És mindenki hasonló problémájára találtok manuálisan megoldást? Én nem szeretem X szomszédom, ugyan cseréljétek már le. Én viszont szeretnék kisebbeket verni, tegyetek már át bronzkoriak közé. Stb ... Ha egyiknek megcsináljátok, akkor a többi panaszkodónak is meg kell(ene).
 

DeletedUser

Guest
És mindenki hasonló problémájára találtok manuálisan megoldást? Én nem szeretem X szomszédom, ugyan cseréljétek már le. Én viszont szeretnék kisebbeket verni, tegyetek már át bronzkoriak közé. Stb ... Ha egyiknek megcsináljátok, akkor a többi panaszkodónak is meg kell(ene).
Senki nem írta ,hogy manuálisan teszünk akárkit ,akárhova :) Azt írtam ,hogy találunk megoldást a problémájára.És azt ,hogy a kérdező nyisson jegyet a supporton.A mondandóm második része "Egészen biztos lehetsz benne ,hogy találunk megoldást a problémára" sem neked szólt Zivos ,hanem a kérdezőnek.Bármiféle problémád van ,kérlek nyiss jegyet a supporton és találunk megoldást rá <---Ez neked szólt Zivos :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Lol, minek? Átteszitek manuálisan kőkorszakiak mellé? Amúgy hülyeség ez a nem fejlődök inkább termelek, a következő korban lebontódnak a korábbi termelők? Persze mindenki maga dönti el hogy játszik. Jégkorszakban vagyok, most építettem ipari koros termelőt és engedte.

Csak megjegyzésként: a bétán én is most állok a következő kor belépésénél, mert míg az elején (meg úgy általában is a techfával a nyersanyagokkal szemben) gyorsan lehet haladni, de egy idő után kevés lesz a nyersanyag (meg nagyon le van maradva az ember fia/lánya a nevezetesek építésével is közben). Így pedig jó, ha 'pihen' néha egy keveset az adott játékos, és felkészül a következő korokra (nyersivel, forge pontokkal, épületekkel) - mert az építési terület sem végtelen.
 

DeletedUser24612

Guest
Csak megjegyzésként: a bétán én is most állok a következő kor belépésénél, mert míg az elején (meg úgy általában is a techfával a nyersanyagokkal szemben) gyorsan lehet haladni, de egy idő után kevés lesz a nyersanyag (meg nagyon le van maradva az ember fia/lánya a nevezetesek építésével is közben). Így pedig jó, ha 'pihen' néha egy keveset az adott játékos, és felkészül a következő korokra (nyersivel, forge pontokkal, épületekkel) - mert az építési terület sem végtelen.
Soha nem pihentem, soha nem vettem terméket FP -ért és az első termék miatti leállásom a Holnapban volt. Nem mondom, nem napi 1x léptem be, 0-24 -ben ment a termelés 4-8-8, esetleg 8-8-8 formában, ezért írtam hogy mindenki úgy játszik ahogy akar. Volt itt már olyan is aki szerint napi 2 belépés kockaság :). Most lépett be valaki a céhünkbe és beírta aktív játékos: 3 év alatt elért a modern korig :). Neki ez az aktivitás. Sok céhben nem értik meg hogy nem mindenki ül egész nap a gép előtt és egy játékot azért játsszunk hogy szórakozzunk, nem pedig 0-24 -ben azt figyeljem hogy támadnak e épp a GVG -ben.
 

DeletedUser23554

Guest
Sziasztok!
Régen abbahagytam a játékot, de most viszont szeretném újra kezdeni. Viszont csak egy új világon, mikor nem fényévekre vagyok lemaradva.
Sajnos a készítőknek van az a rossz szokása (persze gondolom okkal), hogy csak 1-2 nappal a világ indulása előtt szólnak róla. Én viszont nem szeretnék minden nap csak azért belépni, hogy megnézzem a fórumon, hogy írtak-e róla, viszont szeretnék ott lenni a startkor. Szóval a kérdésem, hogy nincs valami feliratkozási lehetőség, hogy pl. e-mail értesítőt kapjak, ha már tudható hogy indul?

Ja és jó lenne egy "új világ kunyeráló" topic itt a fórumon, ahova be lehetne naponta spammelni, hogy "naaa...naaa...induljon már" :)
 

DeletedUser25114

Guest
üdv, Nekem egy kérdésem lenne hogy a céhexpedícióban a jutalmakkal kapcsolatban. Már nem először fordul elő ugyanis hogy mondjuk 2. szinten végig tolva az egészet az utolsó legértékesebb ládából sikerül megszereznem egy teljesen közönséges lakóházat. Nagyon csalódás keltő és demotiváló. :/ Ez egy hiba a rendszerben vagy komoly szándék? A ládához az volt írva hogy prémium lakóépület, de ez távolról sem az.

Az adott korra jellemző épületek megszerzése egyébként is csak egy ideig nagy jutalom, többnyire addig míg messze van az ember attól hogy elérje. Onnantól viszont hogy elérte már csak a raktárt tömjük vele.

Ennél igazából bármi jobb... még az a alapanyag vagy a pénz is, mert ott legalább én döntöm el hogy mire költöm. Ráadásul az így kapott ház építési ideje sem változik. Szóval az lenne a javaslatom hogy kerüljenek ki a ezek a jutalmak, legalább a főnyeremény ládából, vagy tényleg legyen prémium, mondjuk amúgy csak gyémántért beszerezhető épület a nyeremény. (esetleg olyan amitől az adott játékos 4-5 fejlesztési távolságra van az adott korban.)

Köszönöm előre is a választ, és amúgy frankó lett a játék! :)
Béke
 

DeletedUser23755

Guest
Az adott korra jellemző épületek megszerzése egyébként is csak egy ideig nagy jutalom, többnyire addig míg messze van az ember attól hogy elérje. Onnantól viszont hogy elérte már csak a raktárt tömjük vele.

Kis leleményességgel tökéletesen el lehet lőni ezeket a kor közepén már feleslegesnek mondott cuccokat is. Példa legyen egy event, ahol x lakóépület építését kéri vagy ilyenek. Másik: visszatérő küldikben gyűjteni kell x alapanyagot. Kidobod a mezeit a raktárból és máris hasznos lett.
Egy épület van amitől a hideg kiráz mikor 20 évente egyszer nyitok egy nagyon ritka ereklyét, ez pedig az Oázis. Na AZ a haszontalan. De halleluja kiveszik az új CE-ben :)

Egyébként alacsony korban járók nagyon is jó néven veszik az ilyen vacakot mint egy raktárépület vagy ilyesmi ha eljutnak addig CE-n (ott még vannak arany- és/vagy alapanyag nehézségek :D )
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24995

Guest
Az előbb "utaztam" el egy másik földrészre felterítés gyanánt.
Ott áll a hajócskám a part mellett. Szuper - mondom magamban - derítsük fel az első tartományt. Aztán azt írja ki a játék, hogy ez az egész művelet 1 nap és 9 órába telik majd.
Most komolyan? Tényleg ennyi idő kell ehhez? Nem lehetne ezt a nevetségesen hosszú időt lerövidíteni?
 

DeletedUser23560

Guest
Az előbb "utaztam" el egy másik földrészre felterítés gyanánt.
Ott áll a hajócskám a part mellett. Szuper - mondom magamban - derítsük fel az első tartományt. Aztán azt írja ki a játék, hogy ez az egész művelet 1 nap és 9 órába telik majd.
Most komolyan? Tényleg ennyi idő kell ehhez? Nem lehetne ezt a nevetségesen hosszú időt lerövidíteni?
De. 50 gyémánttal. :)
 

DeletedUser24612

Guest
Az előbb "utaztam" el egy másik földrészre felterítés gyanánt.
Ott áll a hajócskám a part mellett. Szuper - mondom magamban - derítsük fel az első tartományt. Aztán azt írja ki a játék, hogy ez az egész művelet 1 nap és 9 órába telik majd.
Most komolyan? Tényleg ennyi idő kell ehhez? Nem lehetne ezt a nevetségesen hosszú időt lerövidíteni?
Hogy örülnél később ilyen gyors felfedezésnek :). Később 2 nap lesz az általános, de lesz 2.5 nap is. A jeges területek katonailag nem tekinthetők kihívásnak, mégis 3 hónap kell a 40 tartományhoz. Értelme? Semmi.
 
nem tudom más járt e már úgy hogy az fp. beépítése közben a techfán vagy egy nevibe, 1-1 fp. eltűnik nem íródik jóvá.már többször is előfordult nekem.bosszantó mikor szinte állandó fp. hiányban szenved a játékos.már négy alkalommal volt ilyen ésa mérgelődésen kívül mit lehet tenni?
valakinek ötlet? ha van megköszönöm.
 

DeletedUser23755

Guest
Az előbb "utaztam" el egy másik földrészre felterítés gyanánt.
Ott áll a hajócskám a part mellett. Szuper - mondom magamban - derítsük fel az első tartományt. Aztán azt írja ki a játék, hogy ez az egész művelet 1 nap és 9 órába telik majd.
Most komolyan? Tényleg ennyi idő kell ehhez? Nem lehetne ezt a nevetségesen hosszú időt lerövidíteni?


Oh dehogynem: 50 gyémánt és ott is vagy :p :D
De vigasztalás gyanánt tudd, hogy lesz 2 nap feletti felderítési idő is ;)
 
Fent