Védekezés irányítása...

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Az Ötletem a következő!

Miért ne lehetne azt is csinálni a Forge játéknál, hogy amikor a felhasználó bent van a játékban és épp reformokat tesz vagyis irányítja a birodalmát és pont akkor támadnák meg őt a játék közben. Akkor a kedves szolgánk mondja mellé a szokásos szövegeét, hogy az ön közben járására van szükség akkor mondaná mellé felség az ön birodalmát megtámadták mit tegyünk és lenne a két lehetőség, hogy a védő csapataink a mi vezetésünkel védekezenek vagy pedig a szolgánk vezetése alatt ahol automatikusan menne.

De az eset kivétel lenne akkor mikor harcol más birodalmak ellen.

Várom a javaslatokat és véleményeteket...
 

DeletedUser

Guest
Előbb azt kéne megoldani, hogy épp akkor jelezze, hogy megtámadtak, nem pedig fél órával-órával később. De egyébként jó ötlet.
 

DeletedUser10514

Guest
Jó ötlet csak éppen majdhogynem kivitelezhetetlen. Én aki minden nap végigverem a szomszédaimat, biztos nem örülnék neki, hogy x másodpercet várakoznom kell hogy a védő akarja-e személyesen irányítani a csapatait, na meg az animáció sebességét sem azért veszem maximumra, mert szeretek perceket várni amíg az ellenfél eldönti hová lépjen. Az sem lenne túl igazságos hogy csata után a védő aki kapja marja alapon rohanhatna vissza a városába hogy jaj pont kész az ébenem, nehogy már lefossza.
Na lebuktam. Mégsem tartom olyan jó ötletnek.
 

DeletedUser3968

Guest
hát nemtóm.
tetszik is meg nem is.
jó mert a gép nem veszti el a csatát.(mondjuk engem amúgy is csak olyanok támadnak akik nem tudják hogy van védő seregem,vagy tudják csak nem tudják legyőzni)
de viszont azért nagyon rossz amit lionskull mondott.
inkább rossz lenne.
soha nem tudnál fosztani mer a védő visszarohanna begyűjteni a mézt.
meg tízezer évig gondolkozna mit lépjen.kinőne addig a holttestem szakálla.
 

DeletedUser

Guest
Inkább a gépi védő mesterséges intelligenciáját kéne megnövelni. Már az is érdekesebbé tenné a csatákat.
 

DeletedUser7560

Guest
nekem tetszik, csak ki kéne küszöbölni azokat a problémákat amiket Lionskull mondott
pl. lenne 10sec dönteni, hogy akarsz e irányítani vagy sem
az animáció sebességét a támadó határozza meg az egész harc alatt
a lépések megtételére 5-7sec áll rendelkezésére a két félnek, ha valaki nem lép akkor a gép teszi meg helyette
amint megkapja az üzenetet a védő fél, hogy támadás éri 10sec múlva, nem tud beszedni semmit, még akkor se ha a gép irányítja a harcot
a harc után 20sec áll rendelkezésére a támadónak, hogy úgy fosszon hogy a védő nem tud betakarítani, ha letelik a 20sec a védő beszedhet mindent (persze ha nem foszt semmit a támadó, akkor még van 24h -ja hogy megtegye)

ha jól nézem minden problémát érintettem amit Lionskull említett
igaz, valamivel tovább tartanának a csaták, 10sec + lépésenként max 5-7sec, de szerintem megérné, hogy ne egy bot ellen kelljen küzdeni
 

DeletedUser

Guest
Korábban emlegettek mások egy "real time" tornyot, amiben fel van sorolva, hogy xy fent van és támadható.
 

DeletedUser

Guest
Korábban emlegettek mások egy "real time" tornyot, amiben fel van sorolva, hogy xy fent van és támadható.

Ez lenne jó. Külön medálokért. Az MI mondjuk tényleg borzasztó. 4 kockára volt a barbim az ellen császári őrségétől, a császári meg nem lépett... :rolleyes: :cool:
 

DeletedUser

Guest
Nos, tehát kiegészítő ötletem a következő:

Az elejét már úgyis ismerítek amit írtam....(Ragu Silvertongue) - mondja a szokásos szövegét Felség az ön közbenjárásra van szükség utána megjelene egy másik karakter a várost védő tábornok és mondaná Felség az ön birodalmát megtámadták mit tegyük most rám ruházza a védő seregek vezetését (A gépre bízni az irányítást) vagy ön megy az élen gyorsan kell cselekednünk Uram. Akkor megjelenne a választási lehetőség, Hogy én vagy a Tábornok vagyis a számitógép irányítsa a csapatokat és arra 1-perc gondolkodási idő lenne...És a csatákban is lenne harcosonként 30-mp gondolkodási idő, hogy lépjünk ha mi nem lépünk akkor a számítógép lép helyettünk akkor. Remélem ez világos amit írtam nektek...Én azért is írtam le ezt az ötletet, hogy azért mi is harcolhassunk más játékos helyett ne csak a géppel mert többnyire az online játékok ezen épülnek fel játékos vs játékos és nem játékos vs gép.....És télleg lehetne az is amit mokusmark írt le, hogy ha mi vezetjük a védőcsapatokat és mi nyernénk akkor medál lenne a jutalom.
De oly modón függ attól is milyen játékos támadja meg a seregeinket Bronzkorszaki katonákkal vagy vaskorszakival stb. És a számítógép meg azt is számitásba vehetné, hogy az ellenség milyen haderővel támad meg minket pl. Vaskorszak katonákkal és nekünk meg bronzkorszakival vagyunk felszerelve és ha abban mi győznék jó stratégiával akkor jutalmul 10 medált kapnánk mert erősebb sereget futamítottunk meg de viszont ha azonos erejű lenne akkor 5 medált kapna a védő. És azt is megkéne változtatni, hogy a zsákmányolásnál a városházát is ki lehetne zsákmányolni ott véletlenszerűen 1-féle nyersit lopna ott. nem az egészet csak egy részét.... Remélem kielégítő válaszokat írtam....
 

DeletedUser10514

Guest
A medálokat nem osztanám ennyire nyakra-főre. Épp elég lenne ha sikeres védés esetén pvp ranglista pontokat kapnánk. A hírek és üzenetváltás gyorsaságából kiindulva az egy perc döntési idő túl sok, főleg a támadó szempontjából. És akkor még 30mp gondolkodási idő minden lépésnél? Nem sok ez kicsit? Akkor ne is beszéljünk arról hogy a 3 kapcsolat(szerver-támadó-védő) összehangolása milyen komoly nehézségekbe ütközne és mennyivel több erőforrást igényelne szerver részről. Röviden ezek miatt nehezen valósulhat meg az ötleted.
A városháza foszthatósága viszont jó ötlet.
 

DeletedUser

Guest
A városháza foszthatósága az ok. A várakozási idő lehetne 3 másodperc, hogy mész e az aktuális védősereggel. De ha júzer véd, akkor úgy kéne csinálni, hogy ha a támadó/védő nem lép 5 mp-en belül, akkor a gép lép helyette.
 

DeletedUser7560

Guest
az 5-10medál valóban sok, sőt még az 1 is az lenne
ezt egyes játékosok nagyon könnyen kihasználnák és a pvp tornyok szerepe nagyot esne
 

DeletedUser

Guest
A legnagyobb ellenérzést a szint különbségek közötti támadás lehetősége vetett fel bennem.
A szomszédaim közül rendszeresen a 100-1500 ezres ponszámú fosztogat, miért nem akaszkodik össze egy 50000 ezressel, meg aki azonos fejletttségi szinten van.

Igy kezd egy kicsit az ókorhoz hasonlitani, ahol a rómaiak folytos fosztogatták a barbár fejletlen törzseket, bár a történelem mindent megcáfolt.
És a barbár törzsek lettek a birodalom vesztének okozói.
 

DeletedUser

Guest
A medálokat nem osztanám ennyire nyakra-főre. Épp elég lenne ha sikeres védés esetén pvp ranglista pontokat kapnánk. A hírek és üzenetváltás gyorsaságából kiindulva az egy perc döntési idő túl sok, főleg a támadó szempontjából. És akkor még 30mp gondolkodási idő minden lépésnél? Nem sok ez kicsit? Akkor ne is beszéljünk arról hogy a 3 kapcsolat(szerver-támadó-védő) összehangolása milyen komoly nehézségekbe ütközne és mennyivel több erőforrást igényelne szerver részről. Röviden ezek miatt nehezen valósulhat meg az ötleted.
A városháza foszthatósága viszont jó ötlet.

Ez esetben igazatok van akkor a javaslatom a következő:

Mikor bejelent a szolgánk hogy megtámadtak és cselekedni kell és jönne be a tábornok és azt mondja mit tegyün kés gyorsabban kell cselekedni a város védelmért. Hogy kire bizuk a csapatunkat ebből lenne két választási lehetőség mi vezetjük a harcot vagy a gép és ennek gondolkodási ideje lesz 15-mp a választásra.

A küzdelmek alatt a védő és támadó harcos irányításra max. 8-mpként menne ha nem lép senki akkor a gép vagy mahától lép vagy pedig nem lép és lapoz tovább a kövi harcosra.

És a medálokat illeti, ha a védők azonos erősségű ellenfelet győznek le akkor 2-medált kapnak a vesztes vigaszdíjból 1-et kapna. De viszont ha a támadó nyer akkor fordítva....Mellé még ha a támadó nagyobb szintű seregel támadna és esetleg a védő sereg gyengébb és ha az nyer akkor 4-medált kapna az ellenfél vigaszdíjból 2-tőt kapna. De ha fordítva van a helyzet az erősebb legyőzi a gyengét akkor csak 3-medált kap és a védő vigaszból 2-tőt...

Nos ezzel egyértetek amit írtam így elfogadható az ötlet...

- - - Updated - - -

amúgy a játékban az lenne a lényeg, hogy ki tud jobban fejlődni és ki tud jobb stratégiát bevinni a játékban...
 

DeletedUser11

Guest
Én sajnos nem támogatom az ötletet. Aki masokat meg tamad, az azert teszi, hogy gyorsan szerezzen nyersanyagot, es harci pontot. Ez korulbelul egy perc. Ha a ti otleteteket is beleraknank, es mindenki meg tudna vedeni magat, az tobb percet is igenybe venne. Inkabb javasolnam pl. Cehen beluli utkozeteket, probakat, hogy jatekon beluli jatekbol, vagy harci pontokert lehessen harcolni.
 

DeletedUser

Guest
Amúgy a régi időkben is ez ment a csatákban. Vagy védekezik az ember vagy el búk....Lényeg az lenne benne és annál szebb lenne a játék, hogy az ellenfelet legyőzni ha valakit naon erősen elhárítunk akkor kétszer is meggondolná, hogy újra megtámadja...Akkor új ellenfelet és könnyen hódítható embert keresne. Hamarosan írók még egy téma kört javaslatként...
 

DeletedUser7560

Guest
a medálokat még mindig nem támogatom
sokkal jobb lenne szerintem, ha ilyen esetben a védő harci pontot kapna, ha jól emlékszem ezt már írták előttem is és más ötletben is meg lett már említve
 

DeletedUser

Guest
jó, akkor a medálokat hanyagoljuk..hamarosan újabb módosító ötletet írók ezen a témában...
 

DeletedUser

Guest
Hello!

Elolvastam a javaslatot, hogy a bejelentkezett jatekos iranyitsa a vedo egysegeket egy tamadas eseten. Jo otlet lenne, de tulsagosan sok buktatot latok benne - amint ti is ravilagitottatok. A jatek meg tulsagosan gyermek cipoben jar ehhez.
1. Az en javaslatom inkabb a gep MI-nek az emelesere vonatkozna. Nevetseges, hogy hosszuleptu egysegeim vannak a vedok soraiba, ami max. 1.5 kor alatt ater a palyan es leuti a tavolsagi fegyvereket egybol. Ehelyett mit csinal a gep?! Osszetomoriti egy helyre a katonaimat es fokozatosan halad elore. Minden fosztogatas ugy megy vegbe, hogy meg sem utik a katonaim a tamadokat. Tavolsagi egysegeket igenis irtsa ki vagy torekedjen ra. Ezt peldanak okaert lehetne mondjuk vmihez kotni. Ha pl a tamado csak ostromgeppel tamad, akkor a gep MI-je erzekelje ezt es tamadja be rogton es ne sasszezzon nekem 4-5 mezoket koronkent.

2. Tavolsagi egyseg tamad tavolsagi egyseget - pl: ijasz ijaszt, akkor a vedekezo tavolsagi katona vissza kellene tudjon utni, amennyiben hatokoron belul van.

3. Tavolsagi egyseg nem ut vissza, ha kozvetlen megtamadod. Pedig lehet nala kard, kes ...stb. pluszba.

4. Valamint realisabb lenne, ha a mar serult egysegek kisebbet sebeznenek. Amint lattam a kezdetek ota ez valtozott, de csak eppen. Egy felig lesebzett katona kozel ua-t ut, mint egy ep egyseg.

5. Lehetne mondjuk vedmuvek epiteset bevezetni es amikor vkit otthon tamadnak meg, akkor ez a vedelem hozzaadodna a sajat egysegei vedelmehez. Sztem igy az ostromgepeknek is tobb lenne az ertelme.

6. - Igerem utolso... :D Lehetne olyan epuletet/technologiat bevezetni, amivel gyorsithatjuk a katonak gyogyulasat. Pl: orvostudomany, korhaz, felcser...stb.

Udv,
M
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent