Kibeszélő Tavaszi esemény 2020 kibeszélő

Lef------

Nagyon aktív tag
a példa annyira gyerekes, mint a hozzáállás ahhoz, hogy ha nem tudod mit kell csinálni, akkor a játék a hülye...
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Pontosan lehetett tudni, hogy melyik origamival éri meg ugrálni, ha nagyobb távot akarsz megtenni és melyikkel, ha a napi jutalomra hajtasz.
A gyengébbek kedvéért még egy táblázat is szerepelt itt ebben a beszélgetésben:

Name of AnimalDaily special chanceLantern CostCost/Daily Special RatioCost/Distance Ratio
Origami stag Stag8% Lanterns 15118.8837.75
Origami lion Lion12% Lanterns 15212.6738.00
Origami giraffe Giraffe9% Lanterns 15216.8938.00
Origami swan Swan12% Lanterns 1109.1736.67
Origami raccoon Racoon13% Lanterns 1108.4636.67
Origami elephant Elephant10% Lanterns 11311.3037.67
Origami fox Fox10% Lanterns 848.4042.00
Origami cat Cat12% Lanterns 796.5839.50
Origami dog Dog12% Lanterns 806.6740.00
Origami rabbit Rabbit8% Lanterns 526.5052.00
Origami mouse Mouse5% Lanterns 5010.0050.00
Origami butterfly Butterfly7% Lanterns 557.8655.00
 

manningi

Új tag
A példa elsősorban igaz és csak annyira gyerkes, amennyire annak kellett, hogy legyen ahhoz, hogy bárki megértse az ordító igazságtalanságot. A táblázatot már láttam, ha a magasabb értékekre ugrálok akkor előbb fogy el a szirmom, de ez senkit ne zavarjon. Míg mások százasával gyűjtötték az incidensekből a szírmokat, addig nekem 3 db-okat adott. Na itt a mesterséges átverés, mert lényeg barátom nem a játék hülyesége, hanem a gerictelen szabályozás és az arcátlan lehúzás kapzsi szándéka. Nyilván előre beállították, hogy például 70 százalék szopik, vagy költsön gyémántot, 30 meg bejut és eléri a legfelsőbb szintet. Nézegethettél te itt bármilyen táblázatot. Erősen beszédes az is, hogy amióta lezajlott ez a balma event, ezt a táblát már másodjára látom, mig előtte valahogy senki nem botlott bele a céhemből. pedig vagyunk egy páran. Képzeljétek el, hogy adott egy társasjáték aminek a szabályzatát csak azután kaptam meg amikor már jól átvertek. Azt kívánom neked kedves LEfHQ, hogy naivitásodért mégha az esetleg álságos is, cserébe csupa ilyen korrekt dolog legyen az életedbe, mint amilyen ez az esemény volt a játékodba. Meg is érdemelnéd.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Szomorú egy életed lehet, hogy egy játék miatt nekiállsz személyeskedni...
2020. március 15-én kinn volt a video a youtube-n (foehints) az eseményről, hogy mit érdemes és hogyan csinálni... az hogy te nem tudtad, és a céhed sem... nos... ez egy már egy másik történet :)
 

manningi

Új tag
Szomorú egy életed lehet, hogy egy játék miatt nekiállsz személyeskedni...
2020. március 15-én kinn volt a video a youtube-n (foehints) az eseményről, hogy mit érdemes és hogyan csinálni... az hogy te nem tudtad, és a céhed sem... nos... ez egy már egy másik történet :)
Tehát akkor nem volt elég gyerekes a válaszom, mert látom továbbra sem érted. Hiba néztél te táblázatot videót bármit, ha az incidensekből nem tudtál annyi szirmot szerezni, akkor csak gyémátért szerezhetted meg azt, amit más megkapott az incidensek jóvoltából. Ennek melyik részét nem érted? Mivel minden feladatot teljesítettem így te sem voltál több vagy jobb nálam, hiába nyomod itt a videót nézett, táblázatokat nyálazott bölcset. Véleményem szerint egy beállítás alapján egy csomó játékost a program hátrányba rakott másokhoz képest, nyilván nem véletlen. De nem azért mert nem nézett meg valaki egy közönséges videót, hanem azért mert ilyen volt a beállítás. De legalább mostmár tudom, hogy amit nyomsz az tényleg álnaivitás. Ezért fizetnek valahol valamivel? Ilyen elintézési módok után, már ezt is elhinném. Érdekes amúgy, hogy amikor te személyeskedtél mondjuk előbb mint én, valahogy nem ostoroztad magad, már csak ezért is cserélnél az én szomorú életemmel kisegér!
 

Vanek ur

Aktív tag
Igen, ezért is volt inkorrekt ez az egész.

Na a gyengébbek kedvéért egy ártatlan példával akkor elbábozom ami történt. Vevő mondja a boltban: bocsika de az én 300 Ft-omért miért csak negyedkiló kenyeret kapok? Eladó: azért kedveském, mert Ön a fekete járólapokon szökdécselve jutott be a boltba. És Ő miért kapott ugyanennyi pénzért 1 kg-os kenyeret? Eladó: Mert Ő a fehér kockákon ugrált. Vevő: Na de kérem, nem azt kérdeztem, hogy kapott-e kenyeret, hanem azt, hogy az enyém miért drágább?Eladó: azért mert a magáé frisebb! Vevő: De ez nem igaz, az enyém szárazabb és különben sem tudtam, hogy melyik kockákon kell szökdécselni. Eladó: Hát kérem ez már a maga baja. :) Na kedves lorant96 ezután te nagy kedvvel mennél mégegszer abba a boltba vásárolni ahol ennyire gerinctelen az értékesítés? Ha igen, meg is érdemled.
Ahogy a többiek is említették, rossz a példa. Mondok egy másikat. Van 1ezer pénzed (direkt nem forint, mert ez csak egy példa). Ebből vehetsz 2db 2 kg-os kenyeret, vagy 5db 1kg-osat, vagy 6db 0,5kg-osat. A 0,5kg-osnak az az előnye, hogy tovább tárolhatod; a 2kg-os előnye, hogy sokkal finomabb, mint a többi; az 1kg-osnak meg annyi az előnye, hogy ugyanannyi pénzből azt tudsz legtöbbet venni. Innen Te választasz, hogy melyiket kéred (a finomat, a legtöbbet vagy a legtovább eltarthatót); de utólag ne a péket szidd, mert Te úgy döntöttél, ahogy. És nem ez az első ilyen típusú esemény, vagyis még csak azt sem lehet mondani, hogy 'jaj, de hát nem volt még rá példa, és most ez nem lett jó'. Lehetett erre előre készülni.
 

manningi

Új tag
Ahogy a többiek is említették, rossz a példa. Mondok egy másikat. Van 1ezer pénzed (direkt nem forint, mert ez csak egy példa). Ebből vehetsz 2db 2 kg-os kenyeret, vagy 5db 1kg-osat, vagy 6db 0,5kg-osat. A 0,5kg-osnak az az előnye, hogy tovább tárolhatod; a 2kg-os előnye, hogy sokkal finomabb, mint a többi; az 1kg-osnak meg annyi az előnye, hogy ugyanannyi pénzből azt tudsz legtöbbet venni. Innen Te választasz, hogy melyiket kéred (a finomat, a legtöbbet vagy a legtovább eltarthatót); de utólag ne a péket szidd, mert Te úgy döntöttél, ahogy. És nem ez az első ilyen típusú esemény, vagyis még csak azt sem lehet mondani, hogy 'jaj, de hát nem volt még rá példa, és most ez nem lett jó'. Lehetett erre előre készülni.
Köszönöm, hogy vetted a fárdtságot és írtál egy másik szerinted érvényes példát. Igazából nem értünk egyet, de van ilyen. Arra viszont senki nem reagált, amit már korábban írtam. S épp ezért már csak idézem magam, " Hiába néztél te táblázatot videót bármit, ha az incidensekből nem tudtál annyi szirmot szerezni, akkor csak gyémátért szerezhetted meg azt, amit más megkapott az incidensek jóvoltából. " A Párom is játszik, ugyanúgy nem tudott a táblázatról, viszont 100-asával szedte a szirmokat míg én 3-asával, csak néhányszor volt 20 szírmos és lááássunk csodát, Ő símán elérte a legfelsőbb szintet a liga nélkül is, sőt a végén még lett egy semmire kellő plusz szintje, miközben ha a több hét alatt én is felborítok kb. 3-4 db 100 szirmos incidest, akkor mindenféle táblázat és liga nélkül én is behúzom az utolsó szintet. Ennek köze!! nem volt a ligás dologhoz, pedig az is már megér egy misét. Mondtam már, hogy véleményem szerint mindegy volt, hogy Te itt mit csinálsz, ez egy irányított bukta volt, amit az incidensek értékével korrigáltak a kívánt irányba. Így tehát meglátásom az, hogy ami csalás (és hiába van ez a játék ingyen), az csalás. Kijelentem, hogy ezen a logikán a játék irányítói szándékolt módon inkorrekt gyakorlatot folytattak ennek az eseménynek a kapcsán és kész. Persze ettől semmi nem fog változni, ezután is lesznek további gerinctelenségek, hiszen nem először veszem ezt észre másokkal egyetemben, csak mások félve a következménytől nem merik leírni.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Igazad van. Csalás volt, hogy a párod annyi szirmot kapott.
De áruljátok már el, hogy mit kellett tennie, hogy csaljanak érte a játék fejlesztői!
 

manningi

Új tag
Igazad van. Csalás volt, hogy a párod annyi szirmot kapott.
De áruljátok már el, hogy mit kellett tennie, hogy csaljanak érte a játék fejlesztői!
Nem bonyolult lorant! Mi itt nem játékosok, hús vér emberek vagyunk, hanem csak egy statisztikai elem. Akinek van jogosultsága elég azt beállítani, hogy 67 ezer elemből ilyen meg ilyen szempontok alapján 17.000 kapjon elegendő szirmot, 50 ezer meg pont ennyivel vagy annyival kevesebbet. Téve ezt azért, hogy nagy számban kényszerítsen résztvevőket a gyémánt költésére. S ezzel az a hiba, hogy pénzen vehető gyémántok okán nyereségvágyból embereket, tehát nem statisztikai elemeket előre megfontolt szándékkal hátrányos helyzetbe kényszerít a többihez képest. Ezt kifogásolom én. A mégnagyobb baj pedig a szűklátókörűség, mert nem fogják föl, hogy ezzel engem elbizonytalanítanak, hogy érdemes-e az event során mindenféle ökörségekre késztetni, (például, hogy bontsak el, egy aktívan használt katonai gyárat) akkor, amikor majd a végén ők csalással eldöntik, hogy én eljuthatok-e a legfelsőbb szintig vagy sem. Így a válasz értelemszerű, hogy nincs miért bevállalni azt a rengeteg önpusztító feladatot. Mindössze ennyi. Ezért is gondolom, hogy a befolyással való visszaélés még ilyen környezetben sem elfogadható.
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek ur

Aktív tag
Nem bonyolult lorant! Mi itt nem játékosok, hús vér emberek vagyunk, hanem csak egy statisztikai elem. Akinek van jogosultsága elég azt beállítani, hogy 67 ezer elemből ilyen meg ilyen szempontok alapján 17.000 kapjon elegendő szirmot, 50 ezer meg pont ennyivel vagy annyival kevesebbet. Téve ezt azért, hogy nagy számban kényszerítsen résztvevőket a gyémánt költésére. S ezzel az a hiba, hogy pénzen vehető gyémántok okán nyereségvágyból embereket, tehát nem statisztikai elemeket előre megfontolt szándékkal hátrányos helyzetbe kényszerít a többihez képest. Ezt kifogásolom én. A mégnagyobb baj pedig a szűklátókörűség, mert nem fogják föl, hogy ezzel engem elbizonytalanítanak, hogy érdemes-e az event során mindenféle ökörségekre késztetni, (például, hogy bontsak el, egy aktívan használt katonai gyárat) akkor, amikor majd a végén ők csalással eldöntik, hogy én eljuthatok-e a legfelsőbb szintig vagy sem. Így a válasz értelemszerű, hogy nincs miért bevállalni azt a rengeteg önpusztító feladatot. Mindössze ennyi. Ezért is gondolom, hogy a befolyással való visszaélés még ilyen környezetben sem elfogadható.
1. Igen, az ilyen eseményeken van szerepe a szerencsének (vagyis nem, nem a 'csalás'-nak, ahogy Te próbálod ezt előadni - ezt pont a párod esete mutatja). Ez van. Ha mindenki mindent egyszerűen megkapna, akkor nem lenne annyi pénz bevétele a cégnek. És a cég nem jótékonyságból csinálták ezt a játékot, hanem hogy legyen bevételük belőle, hogy legyen miből fenntartani a rendszereket, a programozókat, a dizájnereket, ...... vagyis az egész céget, és még egy kis haszon is lehessen belőle. Ezért bevezették a szerencse szerepét. Van akire egyik eseményben rámosolyog a szerencse, van, akire nem.
2. Nem kötelező pénzt költened! Senki nem mondta, hogy márpedig neked KELL. Azzal pedig, hogy valaki megkap-e valamit az eseményeknél megint nem hivatkozhatsz. Ennyi erővel jöhetsz azzal is, hogy 'dehát XY már a játék legelejétől itt van, mekkora előnye van mindenkivel szemben, hiszen ő a korábbi eseményeknél az akkori épületeket is megkapta'. Aztán ezt mégis el tudod engedni. De azt, hogy a szerencse most épp nem állt melletted (megjegyzem, én is alig kaptam virágot (2-3-5-10-esek voltak néha-néha), de ennek ellenére az ezüst liga mégis sikerült) nagyon nem tudod. Pedig ilyen az élet is...

MODERÁLVA
by Sedar
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

manningi

Új tag
1. Igen, az ilyen eseményeken van szerepe a szerencsének (vagyis nem, nem a 'csalás'-nak, ahogy Te próbálod ezt előadni - ezt pont a párod esete mutatja). Ez van. Ha mindenki mindent egyszerűen megkapna, akkor nem lenne annyi pénz bevétele a cégnek. És a cég nem jótékonyságból csinálták ezt a játékot, hanem hogy legyen bevételük belőle, hogy legyen miből fenntartani a rendszereket, a programozókat, a dizájnereket, ...... vagyis az egész céget, és még egy kis haszon is lehessen belőle. Ezért bevezették a szerencse szerepét. Van akire egyik eseményben rámosolyog a szerencse, van, akire nem.
2. Nem kötelező pénzt költened! Senki nem mondta, hogy márpedig neked KELL. Azzal pedig, hogy valaki megkap-e valamit az eseményeknél megint nem hivatkozhatsz. Ennyi erővel jöhetsz azzal is, hogy 'dehát XY már a játék legelejétől itt van, mekkora előnye van mindenkivel szemben, hiszen ő a korábbi eseményeknél az akkori épületeket is megkapta'. Aztán ezt mégis el tudod engedni. De azt, hogy a szerencse most épp nem állt melletted (megjegyzem, én is alig kaptam virágot (2-3-5-10-esek voltak néha-néha), de ennek ellenére az ezüst liga mégis sikerült) nagyon nem tudod. Pedig ilyen az élet is...

1. OK! Most mit állítassz? Hogy ez vak szerencse volt és nem tervezett hátrányba hozás, vagy azt, hogy szándékos hátrányba hozás volt, hogy egy része a játékosoknak ne kapja meg csak úgy egyszerűen a bármit is, mert kell a szegény cégnek a mégtöbb pénz bevétel? Az amúgy nagyon aranyos, hogy "bevezették a szerencse szerepét". Szerintem meg csaltak! :)

2. Azzal nincs baj, ha valaki vesz gyémántot és halad vele, hogy a cég ne jótékonyságból csinálja a játékot. De, hogy mindezt azzal igyekezzen fokozni, hogy egyeseket indokolatlanul büntet az szerintem átverés. Akárhonnan ragozzuk ezt.

3. Ha már ott tartunk, igen azt is pofátlanságnak találom, hogy valóban vannak előttem vagy ötvenen, 10-szer, húszszor erősebbek mint én, persze, hogy szétfarmolják az agyukat, utánam meg vannak vagy hatan, velem közel azonos szintűek. Az is biztos azért, hogy szegény cég ne éhezzen.

Tudod Vanek ur, nekem is van vállalkozásom több is. De senkit sem verek át a mégtöbb bevételért, hogy tudjak fizetni két PR-ossal többet, vagy legyen még progranzóm vagy bármi, mert ha oda a tisztességem, oda a hitelem. Ezek bebizonyították számomra, hogy ebben a játékban nincs tisztesség, így tilos extra szolgáltatást, vagyis gyémántot venni! Azt meg végképp nem eszem meg, hogy végsősorn ez nem egy átverés volt, hanem tervezett szerencse, ráadásu szerintem ez az egész totál kontraproduktív is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26614

Guest
A pagoda 1 szintet beszúrtátok, de fejlesztést nem adtatok hozzá, így 4 db pagoda 1 szintet adtam el az ócskásnál. Ennek így mi értelme van?
Gyártjátok a sok sz.rt amit fel sem lehet tenni, mert nincs hely, ahelyett, hogy a régi épületekhez adnátok fejlesztéseket.
Kezd elmenni a kedvem a játéktól, pedig már beletoltam egy kis pénzt.....
 

DeletedUser26614

Guest
Szia!
Ha elolvasod az esemény leírását, akkor ott megtalálod, hogy "41 azonnali küldetést és 21 napi küldetést fogsz tudni végrehajtani az idei eseményen."
Tehát, ha az azonnali küldetésekkel már végeztél, akkor naponta csak 1 napi küldetést fogsz kapni.
És ez valószínűleg azért van így, hogy ne lehessen pár nap alatt letudni az eseményt, hanem minden napra jusson legalább 1 feladat.
És a jó ezüst vagy arany pozíciódat itt veszted el, én is itt kezdtem visszaesni
 

Vanek ur

Aktív tag
1. OK! Most mit állítassz? Hogy ez vak szerencse volt és nem tervezett hátrányba hozás, vagy azt, hogy szándékos hátrányba hozás volt, hogy egy része a játékosoknak ne kapja meg csak úgy egyszerűen a bármit is, mert kell a szegény cégnek a mégtöbb pénz bevétel? Az amúgy nagyon aranyos, hogy "bevezették a szerencse szerepét". Szerintem meg csaltak! :)

2. Azzal nincs baj, ha valaki vesz gyémántot és halad vele, hogy a cég ne jótékonyságból csinálja a játékot. De, hogy mindezt azzal igyekezzen fokozni, hogy egyeseket indokolatlanul büntet az szerintem átverés. Akárhonnan ragozzuk ezt.

3. Ha már ott tartunk, igen azt is pofátlanságnak találom, hogy valóban vannak előttem vagy ötvenen, 10-szer, húszszor erősebbek mint én, persze, hogy szétfarmolják az agyukat, utánam meg vannak vagy hatan, velem közel azonos szintűek. Az is biztos azért, hogy szegény cég ne éhezzen.

Tudod Vanek ur, nekem is van vállalkozásom több is. De senkit sem verek át a mégtöbb bevételért, hogy tudjak fizetni két PR-ossal többet, vagy legyen még progranzóm vagy bármi, mert ha oda a tisztességem, oda a hitelem. Ezek bebizonyították számomra, hogy ebben a játékban nincs tisztesség, így tilos extra szolgáltatást, vagyis gyémántot venni! Azt meg végképp nem eszem meg, hogy végsősorn ez nem egy átverés volt, hanem tervezett szerencse, ráadásu szerintem ez az egész totál kontraproduktív is.
- Szóval szerinted az összes szerencsejátékban csaltak/csalnak és csalni fognak. Nem csak itt, hanem még a hivatalos szerencsejátékban is. Számomra kicsit nevetséges, de gratulálok! Biztosan igazad van, és "szándékosan csalnak", nem pedig a szerencse alapján dolgoznak (vannak rnd generátor-ok, vagy hozzájuk kapcsolódó függvények; de biztosan nem ezeket használják, hanem szándékosan megnézik, hogy kinek adjanak és kinek nem). Ezért kapott a párod, és ezért nem kaptál Te. Ilyen a szerencse. De nem a szándékosság (mert itt nincs olyan, hogy "nem fizettél -> nem kaphatsz").
- Mellesleg az eventek/események alatt Te (és mindenki más is, még én is) plusz dolgokat kap. Vagyis nem, ezek nem 'alap' épületek, amikkel mindenkinek rendelkeznie kell (vagy mindenkinek lehet). Ezek olyanok, hogy kaphatsz, ha szerencsés vagy. Vagy megveheted, ha nem akarod a szerencsére bízni. De alapból ezek 'plusz'-ok, és nem járnak mindenkinek. Amik járnak, azok ott vannak az építhető épületek között.
- Ha nem tetszik a rendszer, el lehet menni, hiszen nem tartanak fegyvert a fejedhez, hogy márpedig neked ezzel játszanod kell. Vannak más játékok, ahol még sokkal rosszabb a helyzet (az Empires játéknál például ingyenesen nem is fogsz tudni játszani, mert a 20-30. szint környékén szétszednek a sokat fizető játékosok, mert pénzzel 2-3x erősebb dolgokat tudsz venni a váradhoz/embereidhez - és ott nem az van, hogy ha nem figyelsz, akkor egy kevés termékedet elviszik, hanem még szét is rombolják az épületeidet, hogy még termelni se tudj (mint a Travianban is)). Így a FoE még egy elviselhetőbb fajta. nem véletlen, hogy ennyi játékosa van.
- Ha már vállalkozás: Te ingyen adsz a vállalkozásodból bármit is? Ugye, hogy nem? Itt meg lehet ingyen játszani. INGYEN! Lesz hátránya? Igen, lesz, amikor események vannak, és bejönnek a játékba új speciális épületek, akkor lehet, hogy nem tudod megszerezni, ha nem figyelsz oda eléggé (mert aki odafigyel, annak érdekes módon így is összejön). Ez az 'ára', hogy nem fizetsz egy fillért sem. Máshol az az ára, hogy reklámvideókat kell nézni. Megint máshol az, hogy folyton felugró figyelmeztetéseket/plusz reklámokat kapsz. Van, ahol meg csak időkorlátosan tudod használni, így egy idő után már nem fog menni. Mindenhol megvan az ingyenesség hátránya. De itt nem célzottan viszik hátrányba az embereket (XY nem fizetett, akkor nem kaphatja meg), hanem a szerencse szerepével (ha szerencséd van, akkor jól járhatsz, ha nincs, akkor meg ott maradsz, ahol eddig is voltál; de negatív hátrány nem fog érni).

Szerk.: Illetve szakmabeliként nem árt(ana) ismerni a pay to win és free to pay módozatokat. Bár erre a játékra egyik sem ül teljesen, de a pay to win azért félig-meddig ráerőszakolható.
 
Utoljára szerkesztve:

manningi

Új tag
- Szóval szerinted az összes szerencsejátékban csaltak/csalnak és csalni fognak. Nem csak itt, hanem még a hivatalos szerencsejátékban is. Számomra kicsit nevetséges, de gratulálok! Biztosan igazad van, és "szándékosan csalnak", nem pedig a szerencse alapján dolgoznak (vannak rnd generátor-ok, vagy hozzájuk kapcsolódó függvények; de biztosan nem ezeket használják, hanem szándékosan megnézik, hogy kinek adjanak és kinek nem). Ezért kapott a párod, és ezért nem kaptál Te. Ilyen a szerencse. De nem a szándékosság (mert itt nincs olyan, hogy "nem fizettél -> nem kaphatsz").
- Mellesleg az eventek/események alatt Te (és mindenki más is, még én is) plusz dolgokat kap. Vagyis nem, ezek nem 'alap' épületek, amikkel mindenkinek rendelkeznie kell (vagy mindenkinek lehet). Ezek olyanok, hogy kaphatsz, ha szerencsés vagy. Vagy megveheted, ha nem akarod a szerencsére bízni. De alapból ezek 'plusz'-ok, és nem járnak mindenkinek. Amik járnak, azok ott vannak az építhető épületek között.
- Ha nem tetszik a rendszer, el lehet menni, hiszen nem tartanak fegyvert a fejedhez, hogy márpedig neked ezzel játszanod kell. Vannak más játékok, ahol még sokkal rosszabb a helyzet (az Empires játéknál például ingyenesen nem is fogsz tudni játszani, mert a 20-30. szint környékén szétszednek a sokat fizető játékosok, mert pénzzel 2-3x erősebb dolgokat tudsz venni a váradhoz/embereidhez - és ott nem az van, hogy ha nem figyelsz, akkor egy kevés termékedet elviszik, hanem még szét is rombolják az épületeidet, hogy még termelni se tudj (mint a Travianban is)). Így a FoE még egy elviselhetőbb fajta. nem véletlen, hogy ennyi játékosa van.
- Ha már vállalkozás: Te ingyen adsz a vállalkozásodból bármit is? Ugye, hogy nem? Itt meg lehet ingyen játszani. INGYEN! Lesz hátránya? Igen, lesz, amikor események vannak, és bejönnek a játékba új speciális épületek, akkor lehet, hogy nem tudod megszerezni, ha nem figyelsz oda eléggé (mert aki odafigyel, annak érdekes módon így is összejön). Ez az 'ára', hogy nem fizetsz egy fillért sem. Máshol az az ára, hogy reklámvideókat kell nézni. Megint máshol az, hogy folyton felugró figyelmeztetéseket/plusz reklámokat kapsz. Van, ahol meg csak időkorlátosan tudod használni, így egy idő után már nem fog menni. Mindenhol megvan az ingyenesség hátránya. De itt nem célzottan viszik hátrányba az embereket (XY nem fizetett, akkor nem kaphatja meg), hanem a szerencse szerepével (ha szerencséd van, akkor jól járhatsz, ha nincs, akkor meg ott maradsz, ahol eddig is voltál; de negatív hátrány nem fog érni).

Szerk.: Illetve szakmabeliként nem árt(ana) ismerni a pay to win és free to pay módozatokat. Bár erre a játékra egyik sem ül teljesen, de a pay to win azért félig-meddig ráerőszakolható.

Azért ha lassan is, de végül csak kibújik a szög a zsákból! :) Ezúttal már beismered, hogy léteznek olyan függvények, melyek szándékosan kevés szirmot adtak az incidensekből, hiába ugrálhattam táblázat szerint a békámmal. Következés képp gyémánt költés nélkül másokkal ellentétben én nem tudtam volna behúzni az event legutolsó nyeremény szintjét, pedig minden feladatot végrehajtottam ugyan úgy mint bárki más. Így tök felesleges volt végig nyomnom az eventet egy csomó tapló feladattal fizetve, mert végül hátrányba hozott az általad szerencse faktornak nevezett, szerintem meg ellehetetlenítésnek nevezett függvény, ami szintén nem magától generálódott, hanem nyilván a játék készítői építették bele. Nos, hogy ezt ki minek nevezi, meghogy ez mennyire nevetséges, szerintem kultúra kérdése. Ugyanakkor fentebbi beismeréseddel azért mégis előrébb jutottunk valamicskével, bár utána meg elkezded magyarázni a bizonyítványukat. Végül előhúzod a végső kártykat, a nem muszáj ezt játszani, meg a máshol rosszabb. Mintha ez bármiféle mértékben mentesítené az inkorrektséget. Na, szerintem meg ez a nevetséges.

S igazad van, semmit sem adok ingyen a vállalkozásaimban, mert amiért nem kell fizetni, az bele van kalkulálva a többiek által fizetett árba. Ilyen például a vendég illemhely. Ha bejönnek hozzám és használják, cserébe nem fogom egy függvény alapján elzárni a budi papírt, mert nem használtak egyéb, fizetős szolgáltatást is. De ha például egy alkalmazottam még lenne is ekkora paraszt, én mint üzemeltető, biztos. hogy nem fogadnám el azt, ha egy másik vedégem bölcsen közölné a szerencsétlenül járttal, hogy bocs öreg de most nem volt szerncséd, legközelebb kérd a többi szolgáltatást is. Szerintem ezen a logikán annak, hogy mesterségesen csalnak egy ingyenesen megjelenő esemény során, semmi köze a fizetős szolgáltatás megvásárlásához. Sőt, ahogy korábban már írtam is, kontraproduktív ostobaság. Képzeld csak el azt a fodrászt aki reklám céllal vállalja, hogy befesti a hajadat ingyen mondjuk szőkére, de végül rózsaszínre sikerül. Erre a másik székben ülő vendég azt mondja, hogy ingyen volt a festés, most mit pattogsz, hogy neked már nem jutott a szőke festékből. Érdekes lenne hallani, hogy az általad fentebb leírtak alapján mint elszenvedő fél vajon mit mondanál neki? S, hogy itt ne érne negatív hátrány, már hogy ne érne? Becsapva érzem magam. Vagy neked mindegy, hogy átvágnak-e vagy sem csak ingyen legyen? Szerintem ez is kultúra kérdése. S hogy nem látunk reklámokat? Itt maga az ingyenes játékrész a reklám, hogy vásárolj pénzért gyémántokat. Hogy ingyenes lenne ez a játék? Te teljes tévedésben vagy. Egy része a lehetőségeknek ingyenes azért, hogy egy másik részéért meg fizess, ha azt is akarod játszani. De az ingyenesen elérhető lehetőségrészből nem kell szükségképpen következnie egy függvény által generált "szerencsének" mesterséges csalásnak. Szerintem.
 
Fent