Kibeszélő Tavaszi esemény 2020 kibeszélő

DeletedUser26840

Guest
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy miért van az, hogy 2. napja a játék KORLÁTOZ abban, hogy NE OLDHASSAK meg 1 nap alatt 1-nél több feladatot, MIÉRT VAN EZ? 6 -os szinten vagyok már és tovább nem tudok haladni a feladatok megoldásával a napok meg telnek. ...pedig nagyon szeretném végig megcsinálni!
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy miért van az, hogy 2. napja a játék KORLÁTOZ abban, hogy NE OLDHASSAK meg 1 nap alatt 1-nél több feladatot, MIÉRT VAN EZ? 6 -os szinten vagyok már és tovább nem tudok haladni a feladatok megoldásával a napok meg telnek. ...pedig nagyon szeretném végig megcsinálni!
Szia!
Ha elolvasod az esemény leírását, akkor ott megtalálod, hogy "41 azonnali küldetést és 21 napi küldetést fogsz tudni végrehajtani az idei eseményen."
Tehát, ha az azonnali küldetésekkel már végeztél, akkor naponta csak 1 napi küldetést fogsz kapni.
És ez valószínűleg azért van így, hogy ne lehessen pár nap alatt letudni az eseményt, hanem minden napra jusson legalább 1 feladat.
 

DeletedUser26840

Guest
köszönöm a választ :) remélem meg lesz azért.! Jól ki van ez találva!!!
 

Vanek ur

Aktív tag
Csillagvizsgáló nem fp-t ad :)
Amire te gondolsz az a "Felszentelt csillagvizsgáló", de azt sem érdemes lerakni, úgyhogy nem igazán jó példa.
Megint mondom, ez az épület nagyon kezdőknek jó esetleg, de késöbb kidobják ők is.
Ő a gyakorlatból vette a példát. Az előtte szóló kritizálta az eventes épületet, és az előtte szólónál van ez így (vagyis ott van sok lerakott csillagvizsgáló (és igen, a felszentelt fajta, amire rá lehetett volna jönni, amikor azt írta, hogy sok darab van belőle)). Vagyis lehet, hogy feléd nem jó példa, de nem is rád reagált.

Egyébként... A védősereg támadóbónusza olyan, mint a támadósereg védőbónusza. Első pillantásra semmi szükség rá, de másodikra meg rájön az ember, hogy hiába van 1000+-os védőbónusza a védőseregének, ha támadásakor egy 0-s támadóbónusszal kellene visszatámadnia, így ezért (is) nem fog sikerülni. Mint ahogy támadásnál sem érne sokat valaki az 1000+-os támadóbónuszával, ha nem lenne mellette a védőbónusza is, mert visszatámadáskor hullana a sereg (igen, a támadó stratégiát követőket jobban jutalmazza a rendszer; de ettől függetlenül vannak olyan védelmek is, amik megizzasztanának téged is, ha egyáltalán át tudnál menni rajtuk). Vagyis ahogy elkezdték a támadóknak is adni a védőbónuszos épületeket, úgy elkezdték a védőknek is adni a támadóbónuszos épületeket. Lehet, most úgy érzed, hogy épp Te nem kapsz semmit, de nem is várható el, hogy minden eventben minden lehetséges stratégiát 'toljanak'. A legutóbb kaptál, most nem. Sőt, lehet, hogy a következő esemény fődíja sem fog tetszeni (annál nem is lesz választási lehetőség a végén - vagyis egyfajta lesz mindenkinek). De majd legközelebb.
 

DeletedUser26204

Guest
Sziasztok.... Ez az event most csak azért nem tetszett annyira, mert rengeteg gyémántot zabált fel, hogy be tudjam fejezni....de egyébként ha már cseriszett választót nem sikerült tömegével szereznem, ahogy akartam, azért ezt-azt napi díjként lehetett kapni, ami legalább mosolyt csalt az arcomra. A híd, amely a támadási bónuszt adja a városvédőknek az nagyon is érdekes, csatlakozom az előttem szólóhoz.
Nekem pont úgy van, ahogy írja Vanek úr, a védelmem 650-700% között van, ami duplája volt legalább a támadóm támadó erejénél. De akár mekkorára is húzom föl kevés. Ezen valamit változtathatna később a játék, mert egy 50-es és egy 15ös szintű támadó épülettel átütötték simán 50% ember veszteséggel.....ez azt jelenti, hogy 3-4 támadó épülettel átmennek úgy, mint kés a vajon, annak ellenére, hogy sok helyet foglal a védelem a forgék és egyebektől elvéve a helyet. A biztonság csak látszat, és hamis. Csak bátor játékosok kellenek és siker.

Viszont 102%-os támadó erővel a védő seregeknél, már amikor a sarkköri működött a 9-ből 8 kockányi életerőt levett a védőm az ellenfél katonájából ugyanabban a csatában..... ÉS sarkköri tudjuk ha működik 50%-ot dob a támadás erejére. Ez azt jelenti, hogy valamiféle átszervezést azért kellene csinálni a városon hosszú távon. Na most ha a visszatámadó erő felhúzása az egekbe sem fog működni hasonló kaliberű játékosnál, ami én vagyok, akkor a készítők valamit nagyon elronthattak. De az esélyt meg kell adni hátha, és ezt csak kísérletezés útján lehet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
"Ha megfelelően ugrál a béka....."
Az a "ha" kicsit túl nagy lutri.
Nem régóta játszom, de ez a tavaszi esemény rögtön elvette a kedvem az egésztől.....
13 órával a következő céhexpedíció kezdete előtt ez derék. Persze véletlen, de azért remek.
A sereg pedig legyőzhetetlen a jelenlegi szintemen, még bónusszal is. Cseresznyefát pedig két napja nem láttam incidensben.
Elég sokat beletettem, nem is voltam itt az elejétől, de a lezárás elég komoly kiszúrás.
Szóval csak így tovább! Nem hiszem, hogy sokáig leszek itt...FoE köszi.jpg
 

Xantos Philus

Aktív tag
Ez az event már eléggé le van járva. Nincsenek olyan bónuszt vagy egyéb megérő dolgokat adó épületek ami ezért a rengeteg (mert ez az) területért megérné lerakni. Nem tudom valaki másnak nem jutott még eszébe, de szerintem ez az fp vásárlás is egy lejart dolog. Már korábban is gájt hogy meg kell ilyen sok penzeet cserében venni de most már tenyleg itt volt a határ. Nem mondhatom hogy nem jó a pénzellátáskm mert a koromhoz képest így is van fölösleg es meg így is sok! 2 fp vasarlás oké. De nézem a következőket és szinte közvetlenül utána még 7? Nem túl sok ez? És ráadásul minél többre vagyok kényszeritve venni, annál drágább lesz!
Szóval tavaly előtt a focis eventem óta ez az első evenz amkt nem fejeztem be.
 

manningi

Új tag
Minden feladatot megcsináltam, miden nap betakarítottam amit kell, az összes incidest begyűjtöttem és mégsem tudtam teljesíteni az eventet. Nem úgy ugrált a béka. Röhej! Na de legalább ezt is megértük, innen már amúgy sincs hova süllyedni. Semmi baj, üzenem Yenkének-nak és Hansé-nak, vagy hogy a fenébe nevezik magukat, hogy innentől a sekélyes eventjeik sem érdekelnek, mert mint látható, végképp nincs értelme. Gyémánttal ugyan simán tovább léphetnék de csak azért sem, amúgy ahhoz a nyeremény is kellőképpen érdektelen. Mielőtt röhögve tenyeret dörgölne bárki a gyémántokat sem vettem, szőval tőlem felkophat itt bárkinek az álla. :)))))
 

manningi

Új tag
8 ponttal az amatőr ligába kerültem, úgy, hogy a 9 pont már az ezüst. A bronzba helyet nem osztották ki. Hát ez blama. :)))))))))))
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser24512

Guest
Ezt hogy sikerült összehozni??? A Bronz liga tílott zóna? :D
 

Csatolmányok

  • ligaeredmények.JPG
    ligaeredmények.JPG
    96,1 KB · Megtekintések: 12

DeletedUser24512

Guest
Ő a gyakorlatból vette a példát. Az előtte szóló kritizálta az eventes épületet, és az előtte szólónál van ez így (vagyis ott van sok lerakott csillagvizsgáló (és igen, a felszentelt fajta, amire rá lehetett volna jönni, amikor azt írta, hogy sok darab van belőle)). Vagyis lehet, hogy feléd nem jó példa, de nem is rád reagált.

Egyébként... A védősereg támadóbónusza olyan, mint a támadósereg védőbónusza. Első pillantásra semmi szükség rá, de másodikra meg rájön az ember, hogy hiába van 1000+-os védőbónusza a védőseregének, ha támadásakor egy 0-s támadóbónusszal kellene visszatámadnia, így ezért (is) nem fog sikerülni. Mint ahogy támadásnál sem érne sokat valaki az 1000+-os támadóbónuszával, ha nem lenne mellette a védőbónusza is, mert visszatámadáskor hullana a sereg (igen, a támadó stratégiát követőket jobban jutalmazza a rendszer; de ettől függetlenül vannak olyan védelmek is, amik megizzasztanának téged is, ha egyáltalán át tudnál menni rajtuk). Vagyis ahogy elkezdték a támadóknak is adni a védőbónuszos épületeket, úgy elkezdték a védőknek is adni a támadóbónuszos épületeket. Lehet, most úgy érzed, hogy épp Te nem kapsz semmit, de nem is várható el, hogy minden eventben minden lehetséges stratégiát 'toljanak'. A legutóbb kaptál, most nem. Sőt, lehet, hogy a következő esemény fődíja sem fog tetszeni (annál nem is lesz választási lehetőség a végén - vagyis egyfajta lesz mindenkinek). De majd legközelebb.
Most kérlek ne kezd el magyarázni a százalékokat, mert túl fáradt vagyok ehhez... Szeinted 5 évnyi játék alatt nem jöttem rá?
NA mindegy cserébe én is magyarázok:
A játékba úgy kell belépni, hogy beírod a böngészőbe, hogy "hu0.forgeofempires.com" majd nyomsz egy entert. (az enter az egy nagyobb gomb a billentyűzet nagyobb részének bal szélén....) Folytassam? :D
 

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
Ezt hogy sikerült összehozni??? A Bronz liga tílott zóna? :D

Tavaly Vanek ur nagyon szépen levezette, és ez most sincsen másképp.


Túl sokan teljesítettek 'átlagosan', ezért 'tűnt el' a bronz liga. De részletesebben:
A képen rajta van a lényeg: a bronz liga nyereményt azoknak adják, akik a legjobb 20%-ban vannak benne, de nem ezüst vagy arany ligások. Viszont ha a szerver 20%-a eléri a 9-et (az ezüst szintjét), és csak minimális az arany szintűek száma, akkor -mivel holtversenyes 9-nél nem tudnak 'bontani', így- minden 9-et elérő megkapja az ezüst szintet. De hogy egyyszerűsítsem, egy példát is írok hozzá:

Legyen 100 játékos (a nagyon leegyszerűsítés végett).
- abból például 2 érte el a 13-at, így ők a "legjobb 1%" (holott ez már 2%, de mivel mindketten ugyanannyit értek el, így holterseny van köztük).
- a továbbiak közül 1 volt 11-gyel, 1 volt 10-zel, és 22 volt 9-cel. Ekkor a "legjobb 5%"-ban a két aranyoson kívül benne van a 11-es, a 10-es is, és még a sok 9-es is, hiszen itt is holtverseny van (és ha csak a 10-esig számolnánk, akkor csak a legjobb 4% lenne, nem 5).
Viszont ebben az esetben nincs bronz ligás, mert a "legjobb 20%"-ban (legjobb 20-ban) benne van a sok 9-es is, akik ezüst ligások (így is már 26-an vannak, akik 9+-os módon teljesítettek; ami jelen példánál már 26% a sok holtverseny miatt).

Innen már csak a példa kedvéért viszem tovább a felbontást, azaz például
- amatőr ligás ("legjobb 50%") még a 10 darab 8-as, a 9 darab 7-es és a 7 darab 6-os is (itt is a holtverseny miatt)
- hobbi ligás a maradék 48 játékos, akik 0-5 teljesítést értek el.

Szerk.: hasnló módon levezethető pl. 6 darab arany ligással az ezüst eltűnése az arvahallon. De azt már részletesebben nem írom le. Csak kicsit kell gondolkodni, meg számolni, és belevenni a sok egyformán teljesítőt (holtversenyt). Mint bármilyen sportágban. Pl. ha 2 aranyérmes van, akkor nincs ezüst érmes; vagy ha 3 aranyérmes van, akkor nincs bronzérmes se; vagy ha több ezüstérmes van, akkor szintén nincs bronzérmes. Mert alapból csak 3 érmes van.
 
Utoljára szerkesztve:

manningi

Új tag
Tavaly Vanek ur nagyon szépen levezette, és ez most sincsen másképp.
Ja túl sokan! S gondolm nyilván bárkinek eltörhetett volna keze lába, ha netán az amúgy sem túl értékes főnyeremény épület elbukása mellé kiosztásra került volna mindenkinek aki elérte a bronz szintet a bronz nyeremény. Pitiáner ez az egész és kész. Ezzel csak az eventek sírját ássák, ennyi. A jövőben event címén bolond leszek teljesen ostoba feladatokat megcsinálni, ha nem éri meg igazán. Tanultam ebből is. Abszurd, hogy ebben a játékban egyre inkább azt érzem, hogy az a jó, ha valami nem jó. Mikor veszik már észre, hogy itt nem csak nyálcsorgató idióták játszanak, hanem többségében normális értékrenddel megáldott emberek? Hálámként most egy darabig marad a 24 órázós lélegeztető gép, mert teljesen elhánytam magam ettől az egésztől.
 
Utoljára szerkesztve:

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
Ja túl sokan! S gondolm nyilván bárkinek eltörhetett volna keze lába, ha netán az amúgy sem túl értékes főnyeremény épület elbukása mellé kiosztásra került volna mindenkinek aki elérte a bronz szintet...
Nincs bronz szint, hisz aki elérte a bronz ligát az ezüst ligás lett, így nincs is mit kiosztani.
 

manningi

Új tag
Érdekesen furcsa hatással van rám ez a simlis elintézési gyakorlat. Egyszerűen zavar, hogy bár teljesítettem az event minden feltételét és az azt kiegészítő tennivalók egészét, én 8 ponttal az amatőr ligában végeztem, míg más ismerősöm aki szintén teljesítette azt és 9 pontja volt, az ezüst ligában végzett. Tehát, hogy világos legyen, engem ez a játék úgy fosztott meg a Hanami híd 8. szintjétől, (vicces módon egy viruális ostobaságtól) hogy az aki megkapta semmivel sem tett többet azért, hogy megnyerje, hanem véletlenül másként ugrált a békával. Ez a végkifejlet mifelénk bizony simlis elintézési módnak minősül, hiába magyaráz itt bárki bármit. Eleinte úgy voltam vele, hogy o.k., 24 órázok és lélegeztetőn tartom a játékot amíg ki nem fújom az undoromat, de ahogy megy előre az idő, jelentős érdeklődés vesztést is tapasztalok a játékot illetően. Hát csak így tovább. ezek az eventek príma dolgok. Üzenem Yenkének meg Hansenak vagy tudom is én mi a nevük, hogy az hogy átdobják az embert mi a ..... a palánkon, az akkor is fáj, ha mindaz ingyen éri az embert, még szerencse, hogy legalább nem fizetett érte. Ezen nem segít az sem, ha halál ciki módon, a pincébe bohóckodják magukat videóikon keresztül, amire természetesen az sem mentség, ha kettejük össz életkora sem nagyon éri el a középkort. Üzenem még, hogy az egyenes gerinc az minden korban egyenes, a görbe meg görbe kedves Community managerek, már ha egyáltalán ezek szóba állnak veletek.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Lehet, hogy aki ezüst ligába került, az nem véletlen ugrált máshogy a békával.
Ugyanis nem minden origamival lehetett ugyanannyit haladni.
Volt amelyik a napi nyereményre adott jobb esélyt, de távban kevesebbet tett meg. Aki rendre ilyet választott, az több napi nyereményhez juthatott, viszont cserébe alacsonyabb ligában végzett.
 

manningi

Új tag
Lehet, hogy aki ezüst ligába került, az nem véletlen ugrált máshogy a békával.
Ugyanis nem minden origamival lehetett ugyanannyit haladni.
Volt amelyik a napi nyereményre adott jobb esélyt, de távban kevesebbet tett meg. Aki rendre ilyet választott, az több napi nyereményhez juthatott, viszont cserébe alacsonyabb ligában végzett.

Igen, ezért is volt inkorrekt ez az egész.

Na a gyengébbek kedvéért egy ártatlan példával akkor elbábozom ami történt. Vevő mondja a boltban: bocsika de az én 300 Ft-omért miért csak negyedkiló kenyeret kapok? Eladó: azért kedveském, mert Ön a fekete járólapokon szökdécselve jutott be a boltba. És Ő miért kapott ugyanennyi pénzért 1 kg-os kenyeret? Eladó: Mert Ő a fehér kockákon ugrált. Vevő: Na de kérem, nem azt kérdeztem, hogy kapott-e kenyeret, hanem azt, hogy az enyém miért drágább?Eladó: azért mert a magáé frisebb! Vevő: De ez nem igaz, az enyém szárazabb és különben sem tudtam, hogy melyik kockákon kell szökdécselni. Eladó: Hát kérem ez már a maga baja. :) Na kedves lorant96 ezután te nagy kedvvel mennél mégegszer abba a boltba vásárolni ahol ennyire gerinctelen az értékesítés? Ha igen, meg is érdemled.
 
Fent