Taposo akna,az automata cssatazas mumusa

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Kedves tattusz!

Had legyen már a magánügyem, hogy milyen néven és hová regizek. Egyébként is sokkal régebb óta játszom, mint ahogy ide a fórumra írni kezdtem volna és mivel ez a név a játékban (a többiek által) ragadt rám, gyanítom nem nagy talány, hogy ki vagyok. :)

De csak Neked: Conquistador101
hogy tudjál kukkolni...
A, B tingli-tangli, C szerver fő szerver. :-D Remélem most már minden info adott...

Ja, és elárulok egy titkot... soha nem autozok... nekem nem éri meg, ráadásul nem azért ülök itt, hogy egy gombot nyomogassak mint egy beidomított maki.

Szép napot! ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23505

Guest
Hát megnéztem, és gratulálni tudok csak, az eddigi teljesitményedért minden tiszteletem a Tiéd. Ennek ellenére a nézeteim auto-csatázással kapcsolatban nem változnak. Hogy Neked sem, azt is megértem, hiszen egészen más szinten játszol, másféle szomszéd- összetétellel, és minimum kétszer annyi ideje, mint én. Mindezt elismerem, de ez még nem indok arra, hogy igy "méltass" a leveledben, és ez mellett nem tudok szó nélkül elmenni, még ha a Globál top-1 játékosától kapom az oltást, akkor sem. :)
Szép napot Neked is ! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Na látod, éppen ezért volt bőven elég a Coni... :)

Nem állt szándékomban sem téged, sem mást oltogatni!
Nem szeretném újra leírni, olvastad így láthatod mi csapta ki a biztit. Nem is a taposóaknás buli volt a lényeg... :)

A taposóaknás ötletre visszatérve...
Kezdetben azzal érveltem volna, hogy sokaknak egyszerűen nem fér bele az idejébe, hogy manuális csatázzon naponta. Azóta mondjuk sokat változott a helyzet az auto tak/mot kapcsán, így végeredményben aki akarna tudna rá időt szakítani (most már).
;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23505

Guest
warrax, jogos, a hozzászólók figyelembe vételével tényleg nem volt egyértelmű, megszólitás nélkül.. :D

Coni, tudom én jól, hogy mi csapta ki a biztit, nem az volt a szándékom. :) Én csak valamivel alá akartam támasztani azt a tényt, hogy ezzel az ötlettel nem a magam helyzetét kivánnám megkönnyiteni, mert olyan szempontból nem befolyásol. Inkább szándékoznék vele olyanokon segiteni, akik jelenleg elnyomott helyzetben vannak a fentiek okán, egyes szomszédságokban.
Csak a saját szomszédságomon tudom lemérni, hogy mennyi veszteséggel lehet gyorsan végig érni, nálam kb. ennyivel.
Azon viszont én is elgondolkodtam, hogy egy ilyen nehezités nem húzná-e le a PvP tornyokban csatázók számát, aktivitását, ez tényleg kérdéses.
Viszont minderről szivesen lemondanék, ha a nemrég felvetett élő csatás tornyot valahogy megvalósitanák a fejlesztők. :D
 

DeletedUser

Guest
Plusz lehetőségként és nem utolsó sorban nem elkapkodva, hanem átgondoltan és kidolgozottan (élesbe küldve) én is maximálisan támogatom az élő csatás PvP-t!

A GvG a funkcióját tekintve már semmi pluszt nem ad a játékhoz. Sajnos jelenlegi formájában egészen másnak ad teret.. :(

Ez az élő csata új színt hozna a játékba és sokkal tovább lekötné a játékosokat mint a GvG! :)
 

DeletedUser23561

Guest
sokaknak egyszerűen nem fér bele az idejébe, hogy manuális csatázzon naponta.

Hol van az megírva, hogy naponta mind a 80 szomszédot végig kell verni? Ha napi 20 csatával tornyot lehetne nyerni, a támadóknak a medál ugyanúgy meglenne és úgy mellékesen a kicsik is örülhetnének, hogy ritkábban vannak kifosztva.

Nekem az a gondom, hogy ha kifogok egy ilyen "farmolós" szomszédot, aki ha nem is 80 de legalább 60 szomszédját naponta automatán végigüti, én is autozásra kényszerülök, hogy tudjam vele tartani a lépést és esetleg nyerhessek a toronyban.
Valami megoldás kellene arra, hogy ne az automata csaták sorozatával lehessen elérni a legjobb eredményt.
Leginkább persze én is az élő PvP-nek örülnék. Az arányokat mindenesetre úgy kéne eltalálni, hogy ugyanannyi idő ráfordításával lényegsen többet lehessen nyerni, mint most az automatázással.
 

DeletedUser

Guest
Sehol nincs megírva! Viszont azt ne feljetsük el, hogy nem mindenki a PvP pontokért csatázik!
Fogadok, hogy van egy halom olyan játékos, akinek elég lenne megütni napi 20 szomszédot és vinné a tornyot, mégis végigtámadja a vonalat naponta, mert a globálon szeretne előrébb mászni.
A leggyorsabb módja a pontszerzésnek pedig egyértelműen a napi csata. Ezen nem lehet vitatkozni. :)

Mindenkit más motivál ebben a játékban. Ettől még egyik sem rosszabb mint a másik.

Nekem mondjuk teljesen mindegy, mert én mindig is harcoltam. Gondolom ezután is így lesz, aknával vagy anélkül, élőben vagy sem, lényegtelen. :)
Nekem az nem szórakoztató, hogy napont párszor feljövök aratni meg fp-t dobni.

Valami megoldás kellene arra, hogy ne az automata csaták sorozatával lehessen elérni a legjobb eredményt.
Leginkább persze én is az élő PvP-nek örülnék. Az arányokat mindenesetre úgy kéne eltalálni, hogy ugyanannyi idő ráfordításával lényegsen többet lehessen nyerni, mint most az automatázással.

Pont, hogy azzal nem lehet elérni a legjobb eredményt! :) A legjobb eredményt manuális csatákkal lehet elérni! Időigényes? Naná! :D
Viszont bármelyik automániás verhető vele.
 

DeletedUser23561

Guest
Ebben igazad van, napi 60 automata csatánál garantáltan többet hoz napi 60 vagy több manuális csata. Viszont egy manuális csata még a legideálisabb esetben is 3-4 perc. Ha ebből 60-at le kell nyomnom, az 3-4 óra és nekem nincs MINDEN NAP ennyi időm a játékra és szerintem a játékosok többsége ezzel így van.
Tehát újra fogalmazom: Valami megoldás kellene arra, hogy átlagos időráfordítás mellett ne az automata csaták sorozatával lehessen a legjobb eredményt elérni.

Egyébként én is mindig harcoltam, és fogok is mindig, mert engem is ez szórakoztat. Viszont, ha van egy szabad órám, amikor játszanék, és azt látom, hogy 600 ezer PvP pontnyi csatát kell tolnom ezalatt a progresszív toronyban, hogy az élre kerülhessek, már húzom a szám, mert tudom, hogy automatázás lesz és ez már nekem nem szórakozás, hanem munka. Amikor ilyen érzéseim vannak, én általában akkor szoktam otthagyni egy játékot.
Biztos van egy olyan szintje a játéknak, amikor már minden medálos terjeszkedést megszerzett valaki és csak a pontokra meg a globál ranglistára koncentrál. Tény, hogy ha nem lehetne ilyen eredményesen automatázni (csatánként átlagosan 300 pontnyi sérülést szerzek automatán, tehát max 10-20 ezer ponttal lennék előrébb, ha mind a 60 csatát kézzel vívnám), akkor globális ranglistán lassabban jönnének sokaknak a pontok, viszont az összes többi játékosnak is tehát nem maradna le senki.

Amit én szeretnék, hogy a manuális csata visszanyerje a becsületét és lényegesen jobb eredményt lehessen elérni általa, mint az automatázással. Mert ez a plusz 300 pont csatánként nagyon gyér előny.
 

DeletedUser23505

Guest
A csaták pontozásának (PvP és presztizs pontok) számolásánál egyében is változtatnék. Még sosem tűnt fel, hogy a magas (kb. 100% fölötti) védelmi bónuszos városokban aratott győzelmekért mintha egyáltalán nem, vagy csak minimálisan járna több pont. Ezen változtatnék. Közel sem egyenlő a veszteség a két véglet között. Jó lenne, ha ilyen városokban a kihiváson túl, még értékes pontokat is szerezhetnének a játékosok, igy vállalva a komolyabb veszteségek, vagy a teljes vereség kockázatát.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23561

Guest
Ezzel csak egyetérteni tudok, a pontozásban tükröződnie kellene a támadó- és védőbónusz különbségének. Minél kisebb támadóbónusszal győzök le minél magasabb védekező bónuszú sereget, annál több pontot kellene kapnom.
Ha például manuális csatában legyőzök egy erős védelmű szomszédot, akihez az automatás nagy valószínűséggel be se szagol, és ezzel nyerek annyi pontot, amennyi 3-4 súlytalan szomszéd elleni automata csatával összejött volna, akkor már közeledne a pontozási rendszer ahhoz, ami nekem tetszene.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent