Taposo akna,az automata cssatazas mumusa

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23505

Guest
Sziasztok!

Tegnap pattant ki a fejembol ez a gondolat, ami megvaltoztatna a csatazas menetet az ``auto-fuggok`` karara :D
Az elkepzelesem szerint a csataterre a vedo egysegek javara (mivel ok vannak hazai terepen) a csata kezdetekor a gep kihelyezne 10 db taposo aknat, 10 hexagonra, teljesen random. Az akna konkret helye nem lathato, csak abban az esetben, ha epp arra a hexagonra viszi ra a nyilat a tamado, ekkor nem pl.``legelo`` lenne kiirva, hanem akkor jelezne, hogy ott taposo akna talalhato. :D Termeszetesen a vedo sereg reszerol, a gep intelligenciaja kiterjedne ra, hogy nem lep ra az aknara, hiszen ok telepitettek. Viszont a tamado sereg AI-je nem kerulne ki, mert ez lenne a lenyeg. :) A serules merteket MINIMUM (!) kb. a zsivany sebzesehez hasonlo mertekben hataroznam meg, es a vedo egyseg fejlettsege hatarozza meg annak erejet. Egybol megszunne az automata csatazok jokedve! :D Mindezt kiterjesztenem a GVG-re is, mert ami ott megy... :D a szomszed puhitas, (70-et fel ora alatt) sehol sincs hozza! :D
Azert,a kattintgatok javara is volna otletem, mert ez az uj verzioval erkezett ``ketszer gyorsabban korzozo egysegek`` , lehet, hogy csak szamomra, de szinte eszrevehetetlen. :D Nem tudom, hogy eddig hany jatekos alkalmazza rendszeresen a``lepj egy lepest automatikusan`` funkciot, de annak a helyere, (vagy akar a masik, inaktiv ikonra) elferne egy olyan, hogy setalgatas kikapcsolasa. Ezt aktivalva, a kijelolt egyseg ``ott terem`` ahova klikkelek, rengeteg idot megsporolva Nekunk, de megis kotelezoen megmarad a strategiai elmeny, es nem lenne eleg a ``folhuzattam a neviket, megyek, lenyomok Mindenkit`` hozzaallas,es kicsit az esz is ervenyesulhetne a csatakban. :)
Velemenyeteket,javaslatokat ennek finomitasara, orommel olvasnam. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23561

Guest
Nagyon jó ötlet! Én annyit finomítanék rajta, hogy ha nem automatán játszom, legyen lehetőségem hatástalanítani az aknát, és mégiscsak az adott mezőre lépni, ha az a mező lenne a legelőnyösebb nekem. Valamint az aknatelepítés feltétele korhű, teljes létszámú védelem legyen, azért 2 lándzsás ellen már hadd ne kelljen végigjátszani a csatát.
El tudnám képzelni, hogy az aknatelepítés extra gombként jelenjen meg ott, ahol a védősereget összeállítom, és addig inaktív legyen, amíg minden védőhely fel lesz töltve megfelelő korú (aktuális kornál legfeljebb 1 korral régebbi) egységekkel.
A GvG-ből az automata csatázás lehetőségét pedig egyszerűen ki is venném.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23505

Guest
Lexia,ugy erzem, ez hianyzott a mondandombol! :D
Az akna telepito gombot hasonlokepp tudom elkepzelni, mint a GVG-ben, sereg csere eseten, vagy ostrom elhelyezesekor megjeleno ikont, ami addig inaktiv, amig nincs bent a 8 egyseg (annyival modositva, hogy az egy korral regebbi, korhu, valamint kuldetesbol kapott magasabb kori fuggetlen egyseget is elfogadja). Ezzel megszunhetne a telepesek allando sirankozasa, hiszen ilyen feltetelek mellett mar tisztesseges csataban lehetne csak legyozni Oket. :) A ket landzsas vedelem, minden esetben megerdemli a fosztast is, nem csak azt, hogy mihamarabb tul legyunk rajtuk. :D Es jogosnak erzem, hogy a csatateren, ha latom, hogy nincs bent a 8 vedo egyseg, kulonosebb aggodas nelkul eltoljam automatan, vegtere is az ilyen ``meltatlan`` csatak lezavarasa volna szerintem az eredeti funkcioja.
Amit meg kifelejtettem, az a csatazas meggyorsitasara iranyulo, setalgatas mentesito ikon hasznalatara vonatkozolag meg, termeszetesen ugy kepzeltem, hogy ha bekapcsolom, akkor nem csak a tamado sereg terem ott azonnal a kijelolt hexagonon, hanem a gep altal vitt vedekezo sereg is igy lep, kulonben mi ertelme is lenne az egesznek? :D
Nos, mivel mar nagyon konkret elkepzelesekkel rendelkezunk, ami esz ervekkel ala is van tamasztva, javasolnam a T. Fejleszto gardanak, hogy fontolja meg ennek a lehetosegnek a bevezeteset. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21972

Guest
A ket landzsas vedelem, minden esetben megerdemli a fosztast is, nem csak azt, hogy mihamarabb tul legyunk rajtuk. :D Es jogosnak erzem, hogy a csatateren, ha latom, hogy nincs bent a 8 vedo egyseg, kulonosebb aggodas nelkul eltoljam automatan, vegtere is az ilyen

tattusz az ötletedhez nem szólnék hozzá, mivel engem teljesen kielégít amit a területeken és a GvG.n harcikálok......de ehhez a mondatodhoz igen...mert nem értek vele egyet.
Miért, mert gondolom Te is voltál kezdő és tapasztaltál hasonlókat....képzelj el egy kezdő játékost aki nem napi 24 órában nyomja a játékot csak napi 20-30 percet tud rászánni....eleinte se alapanyaga se pénze se területe se népessége se semmije hogy több laktanyát 3-4 -t is letudjon tenni....de haladni, fejlődni szeretne, mert egyébként nincs értelme a játéknak...és miből is tegyen be 8 egységet??!!...ha a területen elveszti az összes egységét vagy max. 1-2 sérültje marad....idő még újra gyártogatja és ugye az amit gyártott megint kellene a területen a harcokhoz mivel nem tud mindent kereskedéssel megszerezni hiszen áruja se sok van ..és akkor jössz Te ,hogy húúú nincs védelmed fosztalak....szép elgondolás igaz?!...nos vagy fejlődik vagy neked és a hozzád hasonlóaknak tesz be védelmet és megreked...ez mihez is vezet...a játék abbahagyásához.
Másik ha van bent védelmed és akkor is fosztanak...kiveszed akkor legalább pontot ne kapjon , erre megint jössz Te ,hogy nincs védelmed fosztalak...szóval a 22-es csapdája egyeseknek.
Nos az a megállapításod hogy " A két lándzsás védelem minden esetben megérdemli a fosztást" ...kicsit átgondolásra való szerintem.
 

DeletedUser23561

Guest
....képzelj el egy kezdő játékost aki nem napi 24 órában nyomja a játékot csak napi 20-30 percet tud rászánni....eleintese alapanyaga se pénze se területe se népessége se semmije hogy több laktanyát 3-4 -t is letudjon tenni....de haladni, fejlődni szeretne, mert egyébként nincs értelme a játéknak...és miből is tegyen be 8 egységet??!!

Ha jól emlékszem, az első küldetések között van, hogy rendelkezzünk 8 lándzsással, és a laktanyát is minimális anyagköltséggel fel lehet építeni, és az elsesett lándzsásokat 30 másodperc alatt lehet szintén nagyon olcsón újraképezni.
Nekem szinte a játék elejétől kezdve mindig volt 8 fős, korhű védelmem, legalább 5 laktanyám (nem egyszer fönn is akadtak rajta a támadók, pedig hol volt akkor még a lecsökkentett támadóbónusz, meg az őrlángok sokasága) és valahogy mégis tudtam fejlődni. Az 5 laktanya mellett gond nélkül fenntartottam a két bónuszos termelőmet az aktuális korból és kettőt az előzőből is.
A fosztás ellen pedig leginkább a termékek időben történő beszedésével kell védekezni.

De itt most nem a fosztásról, hanem arról van szó, hogy jó lenne a játék örömét visszaadni a valóban harcolóknak az Alcatrazos-automatásokkal szemben, hogy például ne ilyenek nyerjenek a PvP tornyokban rendszeresen.
 

DeletedUser23505

Guest
Lizzy, hat sikeresen leoffoltuk az alap temat, koszonet erte, ezt a nezetemet egy masik topicban is olvashattad mar, ott is reagalhattal volna ra, az eredeti temahoz pedig nem szoltal hozza, na mindegy. :)
A lenyeg: Kisse tulzonak tartom az allitasaidat, hogy nem fer bele egy varosba 2 laktanya, hogy vedje azt, ugyanis en is 0 pontrol kezdtem, megis megoldottam. Sosem tudtak kifosztani, de ha megis meg tudtak volna tenni, az csak arra osztonozne, hogy tegyek valamit ellene. :)
Vitatkoznek Veled ezen, es peldanak egyik Arvahallos cehtarsadat hoznam fel, aki regota szomszedom, (gondolom feketelistas vagyok mar Nalatok :D ) es be kell vallanom rendszeresen kifosztom, mivel ``csakazertis`` elven nem hajlando vedelmet berakni. :D Tudom. ;) Tudom azt is, hogy kepes lenne ra, ha akarna, ugyanis O a keso kozepkorban jar, es 6 (!) laktanyaja van lerakva, 4 keso kori, 1 viragzos, es 1 zsivany tanya. :D
Szoval kerdem en, a 6 laktanya szerinted sem termel annyi katonat, hogy berakjon 8 vedot az illeto? :D :D :D
Vagy esetleg, ha megprobalna nem passzivnak lenni, kiderulne szamara, hogy a motit motival viszonzom, de meg meg sem probalta. :D
Husvetkor rejtett el nalam tojast,amit minden esetben viszonoztam, pedig kiirtam a profilomra, hogy ne adjanak, mert nem viszonzom! :D
Ugyhogy a keresedre atgondoltam a dolgot, kesoi korban, 6 laktanya eseten, passzivitas eseten, 2 landzsasert a reszemrol fosztas jar. :)
Lehet, hogy Neki ez a 22-es csapdaja, de ugy erzem, hogy megis az en elveim humanusabbak annal, aki foszt, ha kell, ha nem. :) Es szerintem sokkal tobben vannak igy ezzel, hogy megfeleo vedelem eseten nem fosztanak. En korrektul tartom magam az elveimhez altalaban, ha bent a 8 vedo, nem csabulok el semmilyen villamra, meg Csarnokra sem, pedig attol az egyen nem karosodik kozvetlenul.
vannak persze kivetelek, amikor valaki tervrajzert 1X1 takival felel az en profil szoveget figyelembe vett takmotimra, de ezt mar inkabb kihivasnak tekintem, es ott nem nezem, hogy volt-e 8 vedo, meltatlannak erzem, amit tett, es fosztok. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21972

Guest
Lizzy, hat sikeresen leoffoltuk az alap temat, koszonet erte, ezt a nezetemet egy masik topicban is olvashattad mar, ott is reagalhattal volna ra, az eredeti temahoz pedig nem szoltal hozza, na mindegy. :)
A lenyeg: Kisse tulzonak tartom az allitasaidat, hogy nem fer bele egy varosba 2 laktanya, hogy vedje azt, ugyanis en is 0 pontrol kezdtem, megis megoldottam. Sosem tudtak kifosztani, de ha megis meg tudtak volna tenni, az csak arra osztonozne, hogy tegyek valamit ellene. :)
Vitatkoznek Veled ezen, es peldanak egyik Arvahallos cehtarsadat hoznam fel, aki regota szomszedom, (gondolom feketelistas vagyok mar Nalatok :D ) es be kell vallanom rendszeresen kifosztom, mivel ``csakazertis`` elven nem hajlando vedelmet berakni. :D Tudom. ;) Tudom azt is, hogy kepes lenne ra, ha akarna, ugyanis O a keso kozepkorban jar, es 6 (!) laktanyaja van lerakva, 4 keso kori, 1 viragzos, es 1 zsivany tanya. :D
Szoval kerdem en, a 6 laktanya szerinted sem termel annyi katonat, hogy berakjon 8 vedot az illeto? :D :D :D
Vagy esetleg, ha megprobalna nem passzivnak lenni, kiderulne szamara, hogy a motit motival viszonzom, de meg meg sem probalta. :D
Husvetkor rejtett el nalam tojast,amit minden esetben viszonoztam, pedig kiirtam a profilomra, hogy ne adjanak, mert nem viszonzom! :D
Ugyhogy a keresedre atgondoltam a dolgot, kesoi korban, 6 laktanya eseten, passzivitas eseten, 2 landzsasert a reszemrol fosztas jar. :)
Lehet, hogy Neki ez a 22-es csapdaja, de ugy erzem, hogy megis az en elveim humanusabbak annal, aki foszt, ha kell, ha nem. :) Es szerintem sokkal tobben vannak igy ezzel, hogy megfeleo vedelem eseten nem fosztanak. En korrektul tartom magam az elveimhez altalaban, ha bent a 8 vedo, nem csabulok el semmilyen villamra, meg Csarnokra sem, pedig attol az egyen nem karosodik kozvetlenul.
vannak persze kivetelek, amikor valaki tervrajzert 1X1 takival felel az en profil szoveget figyelembe vett takmotimra, de ezt mar inkabb kihivasnak tekintem, es ott nem nezem, hogy volt-e 8 vedo, meltatlannak erzem, amit tett, es fosztok. :)

tattusz nálam nem vagy fekete listás, mivel sosem voltunk szomszédok a nálatokat meg nem értem mire gondolsz?:)
Védelmem meg van mindig én már megtudom oldani, de volt idő mikor még elharcolgattam a területeken az egységeim és szerintem vannak ezzel így mások is:)
És nem azokról beszéltem akik megtehetnék és nem teszik és nem azokról akik már későbbi korokban járnak.
Ja és bocs de nem olvastam máshol tőled erről, vagy elsiklottam felette...és igen csak annyi volt a célom amit meg is tettél átgondoltad azt a bizonyos mondatot:)
 

DeletedUser23505

Guest
Lizzy, a ``Nalatok`` alatt az Arvahallos cehedet ertettem, es konkretan cehes forumos feketelistara gondoltam, nalatok nincs ilyen?
Akkor jo, mert ez esetben nem lehetek rajta ! :D
Persze, hogy azert en is merlegelek, es egy szomszedsagba tevedt vaskori jatekost nem fosztok azonnal, csak ha huzamosan nem rak be vedelmet, de valljuk be, 8 landzsasra Neki is futja... :)
A level, ahova valojaban a reakciod jobban beillene, ugyanitt, a ``javaslatok, otletek`` topicban van, ket temaval lejjebb a ``kicsik vedelme`` alatt talaod, en voltam az utolso hozzaszolo. :)
Jobban orulnek, ha itt inkabb az uj felvetessel foglalkoznank, ami az automata csatazast volna hivatott kicsit hatterbe szoritani. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
[...]
Amit meg kifelejtettem, az a csatazas meggyorsitasara iranyulo, setalgatas mentesito ikon hasznalatara vonatkozolag meg, termeszetesen ugy kepzeltem, hogy ha bekapcsolom, akkor nem csak a tamado sereg terem ott azonnal a kijelolt hexagonon, hanem a gep altal vitt vedekezo sereg is igy lep, kulonben mi ertelme is lenne az egesznek? :D
[...]

Izé. Én szoktam azt nézni, hogy sorrendben melyik csapattest hová lép, így tervezem a stratégiámat is (nem mindegy, hogy a sor elején lévő egységeket irtod először, vagy a sor végén lévőket). Ha pedig nem látom, hogy melyik egység hová lép, csak annyit, hogy egyik helyről az egyik egység eltűnik, és máshol meg megjelenik (vagy nem jelenik meg, mert láthatatlan lesz az erdőben), akkor a csata közben ez a funkció nemhogy gyorsítana, hanem még lassít is (mert akkor minden lépés előtt át kell nézni, hogy most éppen melyik csapat hová is lett).
 

DeletedUser23505

Guest
Vanek ur, amirol Te beszelsz, az az egysegek sorrendje, hogy melyik, melyik utan kovetkezik, alul egy sorban,elol az aktulaisan lepo egyseggel. Errol en nem irtam, hogy meg kellene valtoztatni, hiszen letfontossagu, strategiai szemontbol. Felreertesz. :)
Nem az egysegek mutatasat gondolnam kikapcsolni, csupan azt a mozzanatsort, amig az egyseg a regi helyerol, 12 hexagonon keresztul vanszorogja magat az uj helyere. Azt, hogy epp melyiket loned,ugyis ugy latod, hogy alul raviszed a nyilat az egysegre, ekkor a csatateren megmutatja azt, hatotavjat egy sarga keretben. (egyebkent itt a felugro informacios ablak is elegge zavaro, ha epp kitakarja a kivalasztott egyseget). Az elkepzeles szerint pedig valaszthato lenne ez a funkcio (akar csata kozben is ki-be kapcsolhato), tehat ezzel Mindenki csak nyerhet,mert aki szereti nezni, ahogy az egysegek vonulnak, tovabbra is nezhetne. :)

szerk: A ``lathatatlan`` egyseg problemajat nem ertem, az igy is, ugy is felig atlatszo.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Ha látod, hogy melyik egység hová mozog, akkor nem kell alul nézelődni. Ha nem látod (vagy nem tudod megjegyezni), akkor kell. Aztán amit elvesztesz a rév-en azt visszakapod a vám-on. Kicsit lassabb (a vánszorog az elég túlzó jelző; pláne, hogy lehet változtatni a sebességén is) a lépés mutatása, de közben már tudsz gondolkodni a lépéseden; és nem kell azt nézned, hogy most melyik jönne.
 

DeletedUser23505

Guest
Vanek ur, Te most egy olyan feltetelezett modositas (ami valoszinuleg sosem fog megvalosulni) ellen hozol fel erveket, ami az elkepzeles szerint egy kikapcsolhato, extra funkcio lenne, valasztasi lehetoseget adva a jatekosnak. :D
Szerinem ebben a ``megjegyzem melyik kovetkezik`` dologban is attol fugg, hogy mennyire vegyes a sereg osszetetele. 6 egyforma egyseg eseten, ha Te meg tudod jegyezni, es nem kell ravinned a nyilat az egysegre, hogy melyiket kell tamadnod, akkor Gratulalok, kituno memoriad van! :D En sajna nem vagyok igy ezzel, es a biztost valasztom, raviszem a nyilat az egysegre a lepes elott... :)
Az alap otletre, az auto-csatazas hatterbe szoritasara kivantam inkabb kielezni a temat, az sem teljesen kiforrott gondolat, arra kivitelezesi, vagy etikai szempontbol felhozott ellenerveket orommel latnam, es ha netan eljut olyan magasra az info, a bevezetes megfontolasakor tobb szempontot is figyelembe tudnak venni . :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
1. Ha nem fog megvalósulni, akkor minek véded? 1:1 :) Mellesleg nem támadtam, csak megfogalmaztam a gondolataimat, és leírtam, hogy miért tűnik számomra feleslegesnek.
2. A gép általában úgy harcol, hogy az első megy előre, a többiek meg mögötte felsorakoznak. Bonyolult megjegyezni a lépésük sorrendjét, ha látod. :) Kevés olyan eset van, amikor a sorrend felborul, de akkor azon kevésnél pont jól jön, ha látod, hogy melyik 'előz', és melyik áll be a sorba.
3. Az auto-csatázás elleni ötletre semmi kifogásolnivalót nem találtam (bár, ha nagyon akartam volna ... :D ). Erre a másikra is csak annyit, hogy egy nagyon szűk rétegnek való dolgot nem biztos, hogy meg fognak lépni, ha sokkal fontosabb programozási feladataik is akadnak. Olyan problémákra kellene ötleteket hozni, amik globálisak, és sokakat érint. Azt nagyon valószínű, hogy egy rövid pozitív megvalósíthatósági terv után beépítik. (De persze, ez is csak az én véleményem. Lehet, hogy nincs is igazam... :) )
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Egy kicsit később csöppenve a témába... elmondaná nekem valaki, hogy miért is van erre szükség? Miért is baj az ha valaki autózik? Miért is kell az autosokat büntetni?

Csak egy pillanatra gondolkodjunk:

1. Céh tagok - tak / mot ~40-50 fő
2. Barátok - tak / mot ~80fő
3. Szomszédok - csata ~70-80 fő

Van erre mindenkien ideje? Azt könnyen elhiszem, hogy az időmilliomosoknak a "napi feszített munka" mellett / után, még van minezekre ideje, sőt a csatákat normál módban végigvinni! Persze, hoszen mit is csinálna a nap hátralévő részében??? Dög unalom lenne a nap!

Igen, én autopárti vagyok. Ránézésre meg lehet állapítani, hogy van e értelme az autonak (irreális veszteségek elkerülése) vagy nincs.
De használjuk a szürkeállományunkat, ha már megadatott nekünk! Ha gondotok van az autóval, tudtok ellene tenni. Húzzátok a védő neviket, tegyetek be vegyes sereget, vagy akinek lehetősége van .. vásároljon őrlángot!

Nem megbántva senkit... ez a gondolkodás annyira tipikus kis hazánkban (sajnos)! " Valaki oldja meg a vélt / valós problémámat, de nekem ne kerüljön semmibe!"

Bocsánat, ha valakit megbántottam, nem ez volt a szándékom!

üdv, ijakab
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem tisztem megvédeni az eredeti felvetést, így azt nem is teszem (sőt, ha valaki visszaolvas... :) ). Viszont megvilágítanám, hogy miért is jött fel az ötlet:
Sokan azért használják az autocsatát, mert lusták. Van egy csomó seregük, és így akarnak minél kisebb idő alatt minél több embert megtámadni, és kirabolni. Erre lett a felvetés, hogy ha a védők amúgy is hátrányban vannak (hiszen nem tudnak védekezni, az MI meg hatalmas böszmeségeket tud csinálni); akkor legalább az autocsatások ellen legyen egy kis nehezítés.

(Mellesleg ha nálad felmerült, hogy miért is kell egy kis hátrányt adni a támadóknak, akkor a másik oldalon felmerülhet, hogy miért is kell végig menned annyi emberen? Semmi sem 'kötelező'. Nem kell minden szomszédot megtámadni. Ennyi erővel lehetne olyan dolgot is behozni, hogy automatán végezze el a gép a tak/mot-ot is. Sőt, automatán csináljon mindent, Te előre beállítod, hogy mit szeretnél, és majd megcsinálja - akár egy hétre előre is, aztán be sem kell lépni. Az lenne ám az igazi játék! Nem is értem, miért nincs ilyen opció?! :) :) :) )

Szerk.: Még egyszer: ez a hozzászólás csak segít megvilágítani a felmerülő ötlet indokát. Nem mondtam véleményt egyik oldalról sem; csak próbáltam megvilágítani, hogy mi lehetett a mozgatórugó. Ha pedig ez megvan, akkor korrektebben lehet ellene vagy mellette érvelni. (Illetve megemlítettem, hogy számomra egy bizonyos indok miért nem elfogadható.)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser23505

Guest
Az eredeti felvetés nem azért jött, mint ötlet, mert rendszeresen kifosztanak, sőt! :D
Semmilyen vélt-valós sérelmem nincs a "támadókkal" 400% +-os a védelmem. Félreértettél, ha arra gondoltál, hogy azért irtam, mert azt várom, valaki oldja meg a problémámat, ugyanis nincs problémám. :)
Ha hiszed, ha nem, az ötletet az aránytalanul rossz helyzetbe került szomszéd esélyeinek javitása miatt, és nem magam miatt irtam le. :)
Ezzel a felvetéssel senki nem akarná elvenni az auto csatázás "örömét" Tőled, vagy bárkitől, mert lehetne autocsatázni, csak nagyobb veszteségek árán. :D
Én elhiszem, hogy Neked jobban tetszik úgy legyalulni a szomszédságot napi szinten, hogy elveszik max. 3 Gyártható zsiványod a 79 csatán, de szerintem ez csak akkor jár, ha átgondolt stratégiával lejátszod azokat a csatákat.
Pusztán gyors gombnyomogatásért, legyen csak érezhető vesztesége a magas bónusszal rendelkező, mégis kizárólag klikkelgető Hadvezéreknek! :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Kedves tattusz!

Ezt az utolsó hozzászólásodat olvasva erős ingerem lett a válaszra (pedig tudom, hogy totál felesleges...)!
Kicsit most megint elkanyarodok, mert nem elsősorban a bugyuta taposó aknás ötlet volt ami felpiszkált!

A nyitó hsz-ből kiemelnék első körben valamit:
"megmarad a strategiai elmeny, es nem lenne eleg a ``folhuzattam a neviket, megyek, lenyomok Mindenkit`` hozzaallas,es kicsit az esz is ervenyesulhetne a csatakban."

Ez pedig az utolsó hozzászólásod egy gyöngyszeme:
"Semmilyen vélt-valós sérelmem nincs a "támadókkal" 400% +-os a védelmem. Félreértettél, ha arra gondoltál, hogy azért irtam, mert azt várom, valaki oldja meg a problémámat, ugyanis nincs problémám. " (Szerintem van, nem is kicsi, de most ez más téma...:D)

Nagyon nagy mellénnyel vagy, pedig Te is baromi sokat tettél azért a jó ég tudja hány őrlángért a városodban! Kemény munka volt, megdolgoztál érte... A védő nevezeteseid sehol nincsenek, biztos nagy erőfeszítés volt pörgetni párszor... :D

De hagyjuk is, mert az eredeti gondolatom az az volt amikor olvastalak, hogy fogalmad nincs a csatákról már jó ideje! Nem tudom milyen álomvilágban élsz Te és a hozzád hasonló gondolatokkal megáldott játékosok, akik elképzelik, hogy auto csatával végig lehet verni egy vonalat 2-3 katona veszteséggel!!!

Ha harcolnátok néha és nem csak unalmatokban mindenféle agymenéseket találnátok ki, hogy hogyan lehet méginkább elvenni a harctól a kedvét mindenkinek, akkor ezt nagyon jól tudnátok...

Aki autozik, az már nagyon régóta tetemes veszteséggel csatázik, ez egyértelműen látszik a toronyban!! Hogy mégis miért teszi? Ki tudja? Sok esetben valószínűleg időhiány miatt! Bevállal nagyobb veszteséget is azért, hogy mégis haladjon..
Persze a játékosok nagy részének a mai napig nincs fogalma arról, hogy melyik egység mire való, mi ellen mivel érdemes csatázni stb... ők akkor sem fognak ebbe belemélyedni, ha totálisan megszűntetnék az auto csata lehetőségét, inkább kiszállna a játékból!

A végére én is szeretnék tenni egy javaslatot, ha már így belemerültem...

Javasolnám, hogy a következő kortól kezdődően szűntessék meg a fejlesztők a harci egységeket!! Nem kell a katonasággal bajlódni, helyettük tervezzenek arató és vetőgépeket! A térképen pedig a jövőben ne kelljen harcolni, hanem vessétek be búzával, amit (terület nagyságától függően) 4-6-8 óra lenne learatni, vagy a műveletlen földet bevetni valami finomsággal, amit majd ügyesen el lehet adni a piacon!

Akkor talán végre meg lennének elégedve kedves játékostársaink is... Vicc már ez az egész.... :(
 

DeletedUser23168

Guest
Itt lényegi változtatás kellene, nem pedig ilyen buta taposóakna ötletek - maximum a széked alá. Akkor nyilván jobban tudnál gondolkozni is, helyhez kötve.
 

DeletedUser23561

Guest
Én lényegi változtatásként javasolnám a GvG-ből az automata csatázás lehetőségének törlését. Ugyanis a GvG-nek szerintem arról kéne szólnia, hogy melyik céhben vannak jobb stratégák, nem pedig arról, hogy kinek van több föláldozható katonája.
Akinek azzal van gondja, hogy ez túl sok ideig tart, tattusznak erre is volt ötlete, el kell rendesen olvasni.

Ami a szomszéd csatákat illeti, egyáltalán nem azért támogattam a javaslatot, mert fosztogatókkal lenne gondom (már az idejét se tudom, mikor támadtak meg utoljára, nemhogy fosztottak volna). Nem is a szerencsétlenebb sorsúakat sajnáltam meg, hanem a valóban csatázó (játszó!) játékosokra gondoltam, akiknek esetleg még nem áll az Alcatraz meg nincsenek maximumra húzva a nevezetesek.
Mert miért is egy olyan nyerje meg rendszeresen a tornyot, akinek esetleg fogalma sincs a csatázásról, csak éppen mindegy neki, hogy hány egysége esik el, szemben egy olyannal, aki rendes stratégiával viszi végig a harcokat, mert neki még vigyáznia kell az egységeire?
 

DeletedUser23505

Guest
Kedves Coni!

Ingered támadt a válaszra? :D Csak nem magadra ismertél, amikor a "klikkelő Hadvezéreket" emlitettem ?? :D
Erről én nem tehetek, én csak nagy általánosságban beszéltem "Rólunk,Rólatok", és egyáltalán nem személyeskedtem, ellentétben Veled.
Látom, megnézted az Őrlángokat, hát igen, könnyű úgy kukucskálni, ha a fórumozó van annyira gerinces, hogy a saját játékosnevén regisztrál a nyilt fórumon is... :D (igen, én is szivesen megnéztem volna magamnak azt a játékost, aki ilyen terjedelmes irományban alkot rólam véleményt) Lehet, hogy fogalmam sincs a játék katonai, stratégiai részéről, miközben egy céhet, és annak GvG ügyeit vezetem, mégis, közel 12 ezer nyert csatával a hátam mögött nem tudom igy elhelyezni magam egy nem létező "Coni" játékos mögött, aki megkérdőjelez hadi ügyekben... :D

Warrych, Te pedig megirtad, hogy "eevették a munkát..." :D :D :D
Kb. ennyi értelem szorult, vicces, másfél soros mondandódba... :D
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent