Takarítás és Motiválás szabályzása !

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Na akkor mivel ennyit foglalkoztunk a kérdéssel, és mindenki változtatni akar. Tehát így nem jó.Lenne egy szerintem mindenkinek egyszerű megoldás. A kapott támogatást le lehessen venni ha nem kell.Így mind a két fél megnyugodhat.Aki adta örül hogy adott. Aki kapta szintén mert eltávolíthatja ha nem kell. És még áttervezni se kell a játékot hozzá nagyon.Egy megszakítás gomb mint a termelésnél és kész.

Csak páran "pörögtög" ezen még mindig... :) A többségnek nagyon is hasznos és kifizetődő lett ez a változtatás. Persze... lehetne még csiszolgatni rajta, de ha így marad ahogy most van, már akkor is jól járt (aki tud élni vele...) :)


"Segíts magadon a Forge is megsegít!" :D:D
 

DeletedUser24269

Guest
Ez egy végtelen vita amibe mindíg beleszól az akinek úgy is jó ahogy van.De minek?Nyomkodd a támogatás gombot és légy boldog.Én végig szoktam olvasni a szomszédaim kéréseit.Sokan írják NE TAKARÍTS.Vagy utolsó helyre rakja ha más már nincs.Azért mert ide nem ír attol még zavarja.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24269

Guest
Ezzel az a gond, hogy ha leveszed a csillagot a takarított dekorációról, a következő támogatás megint arra mehet. A végén még rosszabbul jössz ki, mintha pár órán át rajta van és akkor, ha már nincs mit takarítani, jön motiválás is.
Ha semmiképp nem akarod minimumra csökkenteni az 1x1-esek számát, a legjobb ha felveszel minél több barátot, akivel megegyeztek, hogy a régi módszerrel motiváljátok, takarítjátok egymást és tőlük akkor azt kapod, amit szeretnél.

A lényeg felett siklunk el.Építkezésnél kell tudnom a pontos boldogság adatokat. Ha mindig válozik és keresgélni kell hol menyi. Osztani ,szorozni, vissza számolni minden takarított épültről a +-t az idő és ideg rabló. Ha nem kapok nincs gond. A 120% -os elgondolásod jó :) De nyugottabb lenék ha én amikor akarom levehetném azt is amit direktbe kapok.Vagy eleve nem kapok mert nem kérem :)Nincs rá szükségem.Ez miért zavar valakit ha nem kérek valamit?Nem károsítok vele senkit és nem szolok bele ezzel mások játékába se.

- - - Updated - - -

Én ide már nem írok többet nem vitatkozom.A készitők döntenek.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
[...]
Én ide már nem írok többet nem vitatkozom.A készitők döntenek.

Pedig a készítők az alapján döntenek, hogy mi a visszajelzés. Ha az, hogy ez nem jó, akkor -remélhetően- változtatnak majd ezen. A 'Coni-félék'-kel pedig ne foglalkozz. Ők a tipikus "Nekünk így jó; csináljátok ti is így!" emberek. Nem az ilyenek miatt változtattak a támadók- illetve a védők bónuszain; hanem az olyan-félék gondolatai miatt, mint Te (amikor a támadóknak volt jelentősebb bónuszuk, akkor a védők 'sírtak', amikor a védőknek jöttek a bónuszok, akkor a támadók - most egy nagyjából mindenkinek jó (vagy mindenkinek egyformán rossz) kompromisszumos megoldás él; amihez hasonlót esetleg el lehetne érni, ha tovább folytatod a meggyőzéseket (és esetleg konkrét lehetőségeket is kitalálsz, megosztasz a készítőkkel)).
 

DeletedUser

Guest
Nem akartam már ehhez a témához semmit hozzáfűzni, de...

Könyörgöm! Gondolkozzatok már egy kicsit!!!
Nem abból kell kiindulni, hogy itt hányan szólnak hozzá a témához! Azt vegyétek alapul amit tapasztaltok a játékban!
Ha a játékosok többségének nem tetszene ez az új funkció akkor egyszerűen nem használnák. Ha nem használnák akkor ez a téma alapból létre sem jött volna, hiszen nektek fel sem tűnt volna és nem csinálnátok ebből gondot.

Mivel titeket ennyire bosszant, hogy nem azt kapjátok amit kipingáltatok a profilra, arra enged következtetni, hogy bizony szinte mindenki nyomogatja azt a gombot és örül, hogy több ideje marad más egyéb dolgokra a játékban, ezmellett örömmel veszi a megsokszorozódott segítseget is amit ezáltal kap!

Az az érzésem, hogy rettentően rugalmatlanok vagytok!
Csökönyösen ragaszkodtok valamihez amit Ti magadok is meg tudnátok jól oldani. Inkább azt várjátok, hogy más oldja meg a problémáitokat...

Nagyon sok olyan változás történ a játékban ami tőlünk játékosoktól teljesen független! Nem tudunk tenni ellene semmit. Vagy elfogadjuk vagy továbbállunk...

- egyes nevezetes bónuszainak megnyírbálása (amire többen konkrétan pénzt áldoztak anno...)
- menet közbeni harci egységek halálra butítása vagy éppen erősítése
- irracionálisan magas védelmi bónuszok
- átgondolatlan (sokkal szigorúbb szabályozásra szoruló) GvG
- a sokszor ismételgetett fair play-t szembeköpő PvP csaták (a szabályozatlan GvG óta különösen!!!!!)

és még lehetne sorolni napestig...
na többek között ezek ellen semmit nem tehetsz... Mindegy mit teszel, mindegy mit csinálsz... ez van!

Bár őszintén remélem, hogy a két utóbbi hamarosan napirendre kerül, mert hosszabb távon a játékosok jelentős részét érintő súlyos következményei lesznek, ha nem találnak megoldást arra, hogy ne lehessen kijátszani a kiskapukat!

Ezzel szemben itt ez a tak/mot amit úgy használsz ahogy neked tetszik!!! Lehet maradni a hagyományos verziónál, le lehet cserélni a barátokat olyanokra akik hajlandóak nálad az eredeti verzó szerint motizni. Mindenki maga dönti el!

És bocsi, hogy az ilyen 'Coni-félék'-nek is van véleménye, de egy kicsit sem érdekel, hogy ilyen 'Vanek ur' féléknek ez tetszik-e vagy sem...
Igenis van véleményem és úgy érzem, hogy igyekeztem ezt mindig a lehető legkultúráltabb módon megfogalmazni még akkor is, ha szívem szerint egy mondattal intéztem volna el...:p
 

DeletedUser23561

Guest
A lényeg felett siklunk el.Építkezésnél kell tudnom a pontos boldogság adatokat. Ha mindig válozik és keresgélni kell hol menyi. Osztani ,szorozni, vissza számolni minden takarított épültről a +-t az idő és ideg rabló. Ha nem kapok nincs gond.

Én megértem a problémádat. Előfordult velem is, hogy le akartam cserélni a házaimat, számolgattam, hányat építhetek, hogy a lakosság lelkes maradjon, aztán nem vettem észre, hogy ki van takarítva az egyik gaz és eggyel több házat építettem. A következő begyűjtésnél meg már nem volt meg a plusz boldogság és így a 120% se.
Vagyis már a támogatás bevezetése előtt is lehetett olyan helyzetbe kerülni, ami most téged bosszant. Egyszerűen nincs biztos recept arra, hogy ha nem kérsz takarítást, akkor ne is kapj.

A támogatás a játékosok többségének jó, ugyanis megsokszokrozódott általa a napi motiválások, takarítások száma. Próbáld úgy építeni a városodat, hogy a lehető legtöbbet profitálj belőle te is.
 

DeletedUser20654

Guest
Majd Húsvétkor lesz igazán gond ez a fajta takarítás.
A csillagos díszekre nem lehet tojást rakni.
 

DeletedUser23561

Guest
Még Karácsony sincs, én annyira még nem aggódnék azon, mi lesz majd Húsvétkor. Bevezethetnek addigra akár néhány speciális, nem takarítható díszt is, kifejezetten tojások számára. Biztosan meg lesz oldva, hogy működjön az event.
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem akartam már ehhez a témához semmit hozzáfűzni, de...

Könyörgöm! Gondolkozzatok már egy kicsit!!!
Nem abból kell kiindulni, hogy itt hányan szólnak hozzá a témához! Azt vegyétek alapul amit tapasztaltok a játékban!
Ha a játékosok többségének nem tetszene ez az új funkció akkor egyszerűen nem használnák. Ha nem használnák akkor ez a téma alapból létre sem jött volna, hiszen nektek fel sem tűnt volna és nem csinálnátok ebből gondot.

Egyrészt az a baj, hogy az éremnek 2 oldala van. Mert hiába 'tetszik' a gomb nyomása az egyik oldalról, ha a másik (a vevő) oldaláról meg nem működőképes. (Például tegnapelőtt írt rám egy barátlistás illető, hogy most már visszaáll a 'normális' tak/mot-ra, mert bár egyszerűbb egy gombot nyomni, de ha ő is ezt kap, az már neki nem jó.) Másrészt a jól megszokott "Egyél sz@rt! Több milliárd légy nem tévedhet!" itt is működik - vagyis nem biztos, hogy amit sokan használnak, az jó. Lehet, hogy csak túl egyszerű, vagy túl jó a reklámja, vagy ...

De egy felmérés a céhünkben: 36 ember. Ebből 7 embernél lehet használni a támogatás gombot, 5 embernél vegyesen van felírva (szerepelt a támogatás használatának engedélyezése is, de ugyanakkor a lista is a támogatás gomb nélküli működéshez), 3 embernél semmi nincs kiírva - a többieknél (vagyis 21 embernél) szerepel a 'Ne támogass', vagy az ezzel egyenértékű 'ezt tedd'-lista. (A felmérés ma készült az után, hogy a frissítéskor lett írva egy körlevél, hogy akinél lehet használni a támogatás gombot, az ezt írja ki; akinél meg nem, az meg vagy azt írja ki, hogy ne használjuk, vagy azt, hogy mi a sorrend.) A következtetések levonását meghagyom mindenkinek...
(Mellesleg jegyzem meg, hogy a támogatás használatát főképp azok engedélyezik, akik magasabb korban vannak (főként jelenkoriak); vagyis akiknél kevesebb az épület is.)

[...] örül, hogy több ideje marad más egyéb dolgokra a játékban, [...]

Na, ez az, ami messzemenőleg nem igaz. Ugyanis a 'nemharcolók' nem maradnak többet fent (nincs miért); a harcolók meg úgyis csak addig harcoltak/harcolnak, amíg a katonáik száma engedi. Mint a másik témában írtam is, inkább kevesebbet játszanak - gyorsabban 'letudják' a dolgaikat, aztán már mennek is.

[...]És bocsi, hogy az ilyen 'Coni-félék'-nek is van véleménye, de egy kicsit sem érdekel, hogy ilyen 'Vanek ur' féléknek ez tetszik-e vagy sem... [...]

Nem az a baj, hogy van véleményed. Még az sem gond, hogy mást gondolsz a játékról. Az a gond, hogy nem vagy képes megérteni a másik gondját; hanem egyszerűen letudod egy "rosszul csináljátok, csináljátok úgy, mint én"-nel (erre mondtam, hogy "Coni-félék"; mert Ti vagytok azok, akik nem törődtök a másikkal, csak magatokra gondoltok). Mert én hiába csinálok bármit is, ha nekem alapanyagra lenne szükségem, és a 'gomb' meg takarítást (amire veszettül nincs szükségem) meg ház (ráadásul 1 órásakra) motiválást ad (amivel már megint kitörölhetem). Eddig rengeteg féle stratégiával lehetett ezt a játékot játszani (sőt!). Most viszont mindenkit arra kényszerít, hogy egy fajta taktikával játsszon. Ez pedig nagyon nem jó. Sőt, az épületek egy részét feleslegessé teszi. Ami megintcsak nem jó.
 

DeletedUser

Guest
Jajjjjjj... kezd már lerágott csont effektus lenni... :D

Az a helyzet, hogy a céh vezetőjének/vezetőinek jogukban áll egyedi szabályok kialakítására céhen belül!!!
Ha már ennyire benne vagy a statisztikában miért nem indítványozod, hogy hozzanak szabályt a céhen belüli hagyományos tak/mot-ra, főleg, hogy a többségnek ez az érdeke?
36 emberből nagy valószínűséggel mindenki azt kapja majd amit szeretne.

Kicsit vedd le a szemellenződet és vedd észre, hogy ezek a 'Coni-félék' eddig próbáltak alternatívákat adni, hogy hogyan segítsetek magatokon, de semmi nem jó, sőt egoista önimádók lettünk... :D

Te vagy az aki folyamatosan egyet fúj: "Jajjj-jajj, csináljátok vissza az egészet, mert nekem úgy volt jó ahogy volt, akinek meg tetszik annak meg csak azért tetszik, mert nagyívben tojik mindenkire, nem kell velük foglalkozni."

Egyébként nagyon hízelgő, hogy most már más témáknál is megemlítesz, már-már gyűjtőnév lettem. :D
Mivel én ilyen önimádó vagyok ezt kifejezetten bóknak veszem! :D:D

További szép hétvégét Mindenkinek! :) Élvezzétek ezt a szép napot, vagy morgolódjatok, kinek mi tetszik...;)
 

Vanek ur

Aktív tag
Jajjjjjj... kezd már lerágott csont effektus lenni... :D

Az a helyzet, hogy a céh vezetőjének/vezetőinek jogukban áll egyedi szabályok kialakítására céhen belül!!!
Ha már ennyire benne vagy a statisztikában miért nem indítványozod, hogy hozzanak szabályt a céhen belüli hagyományos tak/mot-ra, főleg, hogy a többségnek ez az érdeke?
36 emberből nagy valószínűséggel mindenki azt kapja majd amit szeretne.

Kicsit vedd le a szemellenződet és vedd észre, hogy ezek a 'Coni-félék' eddig próbáltak alternatívákat adni, hogy hogyan segítsetek magatokon, de semmi nem jó, sőt egoista önimádók lettünk... :D

Te vagy az aki folyamatosan egyet fúj: "Jajjj-jajj, csináljátok vissza az egészet, mert nekem úgy volt jó ahogy volt, akinek meg tetszik annak meg csak azért tetszik, mert nagyívben tojik mindenkire, nem kell velük foglalkozni."

Egyébként nagyon hízelgő, hogy most már más témáknál is megemlítesz, már-már gyűjtőnév lettem. :D
Mivel én ilyen önimádó vagyok ezt kifejezetten bóknak veszem! :D:D

További szép hétvégét Mindenkinek! :) Élvezzétek ezt a szép napot, vagy morgolódjatok, kinek mi tetszik...;)

Ahogy említettem többször is: nem vagy képes megérteni, amit leír az ember. Leírtam egy példát a saját céhünknél, ahol aki amit kér, azt kap (ha elég a gombot nyomni, akkor azt). Erre Te kihozol belőle egy olyan hozzászólást, mint ez. Aminek szinte semmi köze a példámhoz; semmi köze egy olyan felméréshez, amit a játékból vettem azért, hogy megmutassam; nem Ti vagytok a többségben (illetve leírtam, hogy az éremnek két oldala van; és a másik oldalról messze nem vagytok többségben). Nem tudom, mit kellene még leírnom, hogy végre egy cseppet használd azt, ami a fejedben van...

Mellesleg nem azt mondom, amit kiemeltél (köszönöm, hogy ezt sem vagy képes megérteni); hanem azt, hogy ezzel az 'újítás'-sal több dolgot tönkretettek. Egyrészt több fajta játékstílust megöltek; másrészt több fajta épülettípust is. Megölték azt az előnyt, amit az 1 órás házak (és a rövidebb idejű termelések) adtak - amit azok használtak, akik többet vannak gép előtt (és amit minden 'normális' játék ad). Most -mint már leírtam konkrét példaként (mert Te csak személyeskedni tudsz, meg :) és :D -ket nyomni; vagyis semmi konkrétum)- azok járnak a legjobban, akiknél csak 24 órás házak, és 24 órás termelés megy. A többiek meg le vannak .....

Ja, és igen. Azt mondom, hogy vonják vissza; hiszen egy olyan megoldást úgysem fognak összehozni, amiben a 'kapó' állíthatná be a sorrendet - hiszen ha kiszedték a grafikai gyorsítás kikapcsolásának lehetőségét; ha a semmiért lehet tervrajzokat kapni teljesen logikátlanul; ha ...; akkor ilyen komplikáltabb beállítási dolgot úgysem hoznak tető alá, és nem igazán lesz más megoldás, mint a visszavonás (vagy a teljesen átgondolás). Bár tudom, hogy ennek is kb. ugyanannyi az esélye; de így legalább lenne egy sokkal kiegyenlítettebb játék (mint az, ami most van).

Illetve még egy reagálás (a saját színvonaladban): ha ironikusan írnék valamit rólad, akkor annak is örülnél? :) Mert akkor gratulálok, nagyon okos vagy! :D
 

DeletedUser23561

Guest
Vanek úr, ha te olyan szerencsés helyzetben voltál, hogy az összes céhtársad, barátod naponta látogatott és az összes 1 órás arany- és alapanyagtermelésedet motiválva szedhetted be, akkor neked az új támogatási rendszer valóban csak árthatott.
Viszont NEM KÖTELEZŐ használni! Ha te ilyen pédás társaságban játszol, semmi nem akadályoz meg benneteket abban, hogy továbbra is a hagyományos módszerrel látogassátok és támogassátok egymást.

Ellenben ahogy én a hozzászólásokat, illetve egyes céhek leírásában az elvárásokat olvastam, eddig a heti 3 maximum 4 látogatás volt a legtöbb helyen a jellemző és tapasztalatom szerint sokak még ezt se tudták mindig betartani. Most ezektől a "lusta" játékosoktól, akik a többség céhtársai közt és barátlistáján szerepelnek, heti 3 helyett heti 6-7 támogatás is várható. Tehát a legtöbb város sokkal több támogatást kap mint azelőtt, hadd örüljünk neki és nehogy vissza legyen csinálva az egész!
Ha neked és céhtársaidnak, barátaidnak nem jön be, ismétlem, nem kötelező használnotok.
 

Vanek ur

Aktív tag
Vanek úr, ha te olyan szerencsés helyzetben voltál, hogy az összes céhtársad, barátod naponta látogatott és az összes 1 órás arany- és alapanyagtermelésedet motiválva szedhetted be, akkor neked az új támogatási rendszer valóban csak árthatott.
Viszont NEM KÖTELEZŐ használni! Ha te ilyen pédás társaságban játszol, semmi nem akadályoz meg benneteket abban, hogy továbbra is a hagyományos módszerrel látogassátok és támogassátok egymást.

Ellenben ahogy én a hozzászólásokat, illetve egyes céhek leírásában az elvárásokat olvastam, eddig a heti 3 maximum 4 látogatás volt a legtöbb helyen a jellemző és tapasztalatom szerint sokak még ezt se tudták mindig betartani. Most ezektől a "lusta" játékosoktól, akik a többség céhtársai közt és barátlistáján szerepelnek, heti 3 helyett heti 6-7 támogatás is várható. Tehát a legtöbb város sokkal több támogatást kap mint azelőtt, hadd örüljünk neki és nehogy vissza legyen csinálva az egész!
Ha neked és céhtársaidnak, barátaidnak nem jön be, ismétlem, nem kötelező használnotok.

Direkt hagytam egy kis időt ülepedni. Szóval...
Nem, nem volt minden 1 órás házam és termelésem motiválva; sőt (és nem is látogatott mindenki naponta: a céhen belül is a 2 naponta a kötelező, és a barátlistán sem váltam meg senkitől, aki 'csak' 2 naponta látogatott meg - viszont voltak olyanok, akik majdnem minden nap voltak)! Viszont nem is vártam el senkitől, hogy 1 órás dolgokat motiváljon; így ezt nem is tették. És pont ez a baj, hogy most meg (szinte) csak ez van. Most tele vagyok takarítással, meg 1 órás ház motival; korábban pedig 'ésszerűen' a 24 órás házak voltak motiválva, és a gazdasági épületek. Ahogy kértem. Most meg hiába kérek; 1-2 kivételtől eltekintve csak a céhtagok adnak 'normális' segítséget.
Ja, és a barátlistás rendszeresen járó embereket hosszú idő alatt szedtem össze. Megnéztem, hogy ki az, aki szomszédlistán rendszeresen segít; aztán amikor elkerültünk egymástól, már vettem is fel. A ranglistán is rendsezresen szétéztem, felvettem embereket, aztán megnéztem, hogy mennyire aktív. Általában azok voltak, de aki meg nem, attól egy korrekt levéllel elváltak útjaink. Vagyis 'megdolgoztam' a listámért (ne tudd meg, mennyit kellett excel táblázatokat készíteni, hogy ki mikor volt, és ki volt az, aki már több, mint 1 hónapja felém sem nézett), hogy olyan aktív emberek legyenek rajta, akik rendszeresen jártak (és akikhez én is rendszeresen visszajártam). De ez a rendszer mindent felrúgott, és tönkretett. És nem egyedül vagyok. A saját felmérésem is arra született, hogy megmutassam, a 'nem a csúcson' lévő játékosoknak egy része (bár nincsenek itt jelen a fórumon, de) nem biztos, hogy kisebbséget alkotnak.

Az meg, hogy "NEM KÖTELEZŐ", és ne használjuk, az nem segít - hiszen nem az adással van a baj; hanem a kapással. Azt pedig én nem tudom befolyásolni, hogy mit kaphassak, vagy hogy kitől kaphassak (ekkor lenne igazán 'szabad' a választás; így csak látszat, hogy az).
Ha már karácsony van egy példával mutatom meg a dolgot. Nem az számít, hogy mennyi időt töltesz vásárlással; hanem hogy az ajándék személyre szabott legyen. Ha X-től már hosszú évek óta csak és kizárólag ugyanazt a haszontalan ajándékot kapod, amire már korábban többször mondtad, hogy ne adja, mert nem tudsz vele mit kezdeni; akkor el lehet gondolkodni azon, hogy miért nem képes arra, amire Y igen, vagyis hogy olyan ajándékot ad, amit szeretnél. Nem nagy a különbség, csak annyi, hogy Y gondol rád, amikor az ajándékot készíti/veszi; X pedig nem, és letudja annyival, hogy "ez is megvan". A játékban pedig még emellett kap is érte valamit az adó, mert "ő olyan jó volt, hogy adott ajándékot" (holott pont azért nem kellene 'jó' ajándékot adni, ha nem képes 'jó' ajándékot hozni).
 

DeletedUser23561

Guest
A "NEM KÖTELEZŐ" és ne használjátok, úgy volt értve, hogy ne csak te ne használd, hanem egyezz meg a céhtársaisddal és a barátaiddal, hogy ők se használják nálad, és nincs gond. Ha engem valaki erre kérne, én biztos megtenném neki.
Mivel eddig ez nem történt meg, ebből arra következtetek, az én céhtársaim és barátaim ÖSSZESSÉGÉBEN elégedettek az új támogatással, és valószínű, az összes számukra fontos épületre is megkapják a mot/tak-ot, a haszontalan támogatások mellett, hozzám hasonlóan. (Bár én felmérést nem végeztem az ügyben:D)

(A barátlistádba fektetett munkádért minden tiszeteletem a tied. Bevallom, a látogatások nyilvántartását illetően én ilyen fokú precizitásra nem lennék képes. Ha a hozzászólásomból valamiért azt vetted ki, hogy irigylem tőled az aktív barátokat, nagyon sajnálom, nem így értettem, amit írtam és egy pillanatig se voltak ilyen érzéseim.)

Most pedig itt befejeztem a témát, mert úgy érzem, nem tudok már újat mondani, csak magamat ismételgetem és magyarázkodom.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24269

Guest
Most pedig itt befejeztem a témát, mert úgy érzem, nem tudok már újat mondani, csak magamat ismételgetem és magyarázkodom.
Én is így érzek.
Bár megfogattam hogy nem írok ide, de most utoljára :)
Töbször is feltettem a kérdést de választ nem kaptam rá.
Miért fáj az nektek ha valaki nem akar kapni takarítást ????
Egy gomb ami ezt nem engedi és boldogok lennénk.És garantáltan nem lenne gond.Ti nem használjátok.Nektek nem változna semmi.Nem válaszolok több :
-De akkoris így jó.
-Tervezd át a városod-ra . Megtettem.

Üdv.:WD
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23561

Guest
Akkor én is most utoljára.:)
Nekem nem fáj, ha valaki nem akar takarítást kapni. Csak (mint ahogy egyszer már írtam), nincs biztos recept rá semmiféle gombbal, hogy valóban ne kapj. Bármelyik elvetemült szomszédod bemehet hozzád és kisikálhatja a szökőkutadat, mert tervrajzot remél, vagy csak simán azért, mert bosszantani akar.

Hogy tisztázzuk a dolgokat, ennél az automata támogatás gombnál az én szívemnek is sokkal kedvesebb lenne 2 gomb a portré alatt: motiválás és takarítás. De valami azt súgja nekem, ezt nem fogjuk megkapni. Pontosan azért, mert nem akarják, hogy az automata pont olyan jó legyen, mint a a régi látogatás. Mint ahogy az automata csata se olyan eredményes, mint a kézzel lejátszott.
Ugyanakkor itt felröppentek olyan ötletek is, hogy csinálják vissza az egész automata támogatást, amit én egyértelműen rossznak tartanék, mert továbbra is úgy gondolom, a játékosok többsége nyert ezzel a fejlesztéssel. Leginkább a támogatók, sok-sok időt. A támogatottak nagy része pedig sokkal több motiválást, takarítást naponta.

Addig meg, amíg mi itt vitatkozunk, a fejlesztők meg esetleg valamit megvalósítanak az ötleteinkből, addig is játszani és fejlődni kell és pillanatnyilag ehhez az a legjobb, ha minimalizálod a dekorációk számát. Nekem is kevésbbé tetszik így a városom, de megtettem.
 

DeletedUser24269

Guest
nincs biztos recept rá semmiféle gombbal, hogy valóban ne kapj. Bármelyik elvetemült szomszédod bemehet hozzád és kisikálhatja a szökőkutadat, mert tervrajzot remél, vagy csak simán azért, mert bosszantani akar.

Már bocs de te miért csak az autómatában gondolkozol? Én eleve az egész takarítás kikapcsolásásáról beszélek. Vagy motívál vagy nem tesz semmit. És van most is hogy nem lehet valakiket se motíválni se takarítani .Mert mindene tele vagy takarítani való meg nincs jóformán mert megunta a dolgot hogy csak arra kap.Mint én is.Nem kifogás hogy akkor szegény mitt tegyen. Ha anyira nem zavarja az embereket a takarítás nem használná a kikapcsolást csak akit igen. Szerintetek az meg elhanyagolható. Ami nem így van.És arról nem beszélve mennyire felesleges lett egy csomó dekor stb. Ha nem akarok arra kapni mindent.Az idő ráforditás igaz pont ezért nem ellenzem az autómatát.Én már csak tudom szinte minden nap végigmegyek a szomszédokon és barátokon egyesével. Innen is tudom nem a szívük csücske a takarítás :)
Nem vagyok az autómata ellen . Csak nem úgy hogy a fő profilja a takarítás.
De tényleg befejeztem mert úgyis jön a válsz hogy .: De........
Majd eldöntik ők.

TE ÍRTAD ami Nagyon jó ötlet : 120% boldogság felett ne lehessen takarítani. EZ tökéletes lenne.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23561

Guest
Mivel az egész topik az automata támogatás bevezetése idején született, amikor sokaknak bosszantóvá vált a sok dekor takarítás, úgy értelmeztem, az automatáról van szó. Bocsáss meg, ha félreértettelek.
Így, ahogy írod, természetesen elérné a gomb a célját, hogy ne legyen takarítás, mindazonáltal nem hiszem, hogy ezt be fogják vezetni. Mégpedig azért nem, mert aki a városodat meglátogatja, annak is joga van eldönteni, mit csináljon ott és nem feltétlen köteles azt tenni, amit kérsz, pláne ha szomszédról van szó. Ha ő a cserepes növényedet szeretné rendbetenni, mert a saját tervrajzigényét a te fejlődési igényed elé helyezi, ahhoz is joga van. Választási lehetőség, szabad játék, írtad egy helyen. Nem csak neked, másnak is.

Annak örülök, hogy tetszik az ötletem, de az én ötletem csak és kizárólag az automatának szólt. Ugyanis, aki automata támogatást választ, az ezzel vállalja, hogy az esetleges tervrajrészlet random korból esik majd, az általa választott kor helyett. Így semmiféle kár nem éri, ha ebben az esetben nem takaríthat dekort, mert nem kell több boldogság.

De ha én lemondok az automata kényelméről egy szomszédnál, és meglátogatom a városát, azt azért teszem, hogy a számomra legjobb tervrajzot kaphassam a támogatásom által. És ha erre a cserepes növényből van esélyem, én azt akarom kitakarítani a választásom és a szabad játék alapján.:)

Na, Boldog Új Évet!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent