Takarítás és Motiválás szabályzása !

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24269

Guest
Sziasztok!

Ahogy látom nem csak engem zavar az hogy hiába írom ki NE TAKARÍTS KÉRLEK !!!

A szerintem tökéletes megoldás: 120% Boldogság felett ne lehessen takarítani. Hiszen utánna már ugyse nő tovább.
Vagy legalább az autómata ne takarítson 120% felett.

1. Vagy be lehetne állítani ha valaki nem szeretné hogy valamelyiket : takarítást vagy motíválást kapjon.Bár az utobbit nem nagyon hiszem. Elég bosszantó amikor takarítást kapok, holott nincs rá szükségem.Mert 120% on vagyok alapból.Csak bonyolítja a város tervezést. + a termelőim meg motíválatlanok.

Lehetne még + :

2. Amikor rámegyek a boldogságra : + megjelöléssel külön írja ki az alapon felüli kapott takarítási pluszt.

3. A nem kívánt segítséget hagy lehesen levenni az épület,dekor,stb.-ről. Egy megszakítás gombbal mint a termelésnél.Viszont arra már ne lehessen újabb támogatást tenni ameddig le nem járt volna amúgy is róla.

Én probálom úgy építeni a dolgokat hogy ne keljen másoktól függenie a lelkesedésnek.Nagyon bekavar amikor ösze visza minden apróra is takarítanak.Még mielőtt megkérdeznétek.Igen inkább vállalom hogy akkor nem kapok semmit, ha valaki csak takarítana vagy nincs inyére való nálam.
Főleg az autómata motivácionál ami most fog jönni hiába írom ki mit szeretnék vagy nem.

Köszönöm a figyelmeteket.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Sziasztok.

Megertem White Dragont. En pl egy egyszeru ki-be kapcs gombbal oldanam meg a problemat.
Szerintem rengetegen lehetnek akiket megorjit a keretlen taki. Es van aki keres utan is csinalja.
Szoval jo lenne ha ezt meg lehetne oldani valahogy...
Udv.
R. De nyiro
 

Vanek ur

Aktív tag
Engem is idegesített egészen addig, amíg le nem töröltem az ilyeneket a barátlistámról (vagyis szelektálni kell). Azóta csak heti 2-3 'félrenyomás' van a barátlistámról, ami pedig bőven belefér.
 

DeletedUser24269

Guest
Engem is idegesített egészen addig, amíg le nem töröltem az ilyeneket a barátlistámról (vagyis szelektálni kell). Azóta csak heti 2-3 'félrenyomás' van a barátlistámról, ami pedig bőven belefér.
Sziasztok!
Igen de a szomszédság akkor is ott van. Öket sajna nem lehet szelektálni :) és az automata motiválásnál pláne:( Kapásból a tigrisbarlangok az elsők pl. Mivel kedvetkapnak az autómatától kb 2 perc sincs 80 ember. Hamar a takarítás marad csak . Akor meg cucli még az 1x1 is takarítva lesz.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24269

Guest
Na tessék nálam már az összes cserepes nővényt sikerül takarítani meg a többit is :(
Inkább amit lehet törlök. Csak ne takarítsanak anyit.Nem tetszik az autómata így.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Minden kulturalis es dekoriacios epuletem ragyog, annak ellenere, hogy nincs is ra szuksegem. Eleve ugy tervezem az epitkezest, h ne fuggjek a takaritastol.

A beallitast en is tamogatom. Szerintem megoldhato lenne.
 

DeletedUser24410

Guest
Én is támogatóm ezt az ötletet mert nálam is virágos bokor világított. végül inkább töröltem az össze 1x1-es dekorációt
 
Semmi értelme. Egy kis odafigyeléssel siman elkerulheto, hogy barmit takaritsanak. Városrendezésen mulik az egesz.
 

Vanek ur

Aktív tag
Semmi értelme. Egy kis odafigyeléssel siman elkerulheto, hogy barmit takaritsanak. Városrendezésen mulik az egesz.

Aha. Persze. Mert most éppen takarít boldog-boldogtalannak. De mi van akkor, ha hajnalban gyűjteném be a cuccokat, és akkor 'elfogy' a boldogságom (mert hiszen 'átrendeztem' a városom, és már csak annyi kultúrépület van, amennyi takarítva már boldogságot ad)? Honnan szedek plusz boldogságot? És ha éppen az 'SOS takarító' illető támogató gombot nyom, és akkor éppen nem takarítani fog, hanem motiválni? ÍJ? És ezt nevezed 'odafigyelésnek'? Szerintem ez a szerencsére hagyatkozás, nem odafigyelés. Az odafigyelés az, amikor azt adsz a barátodnak, vagy a céhtársadnak, amit Ő kér; nem az, hogy nekem kelljen arra figyelni, hogy szerencsés esetben hogyan járok jól, mert a másik lusta (és sz@rik a fejemre). Ez a hozáállás pont olyan, mint hogy a friss házasok a 10. turmixgépet kapják ajándékba - és Ők a hibások, mert nem olyan családot vezetnek, és/vagy nem olyan házban élnek, ahol 10 turmixgépet tudnának használni (holott mindenkinek megmondták, hogy nem kérnek turmixgépet).
 

DeletedUser24269

Guest
Semmi értelme. Egy kis odafigyeléssel siman elkerulheto, hogy barmit takaritsanak. Városrendezésen mulik az egesz.

Majd rájösz ha nagyobb szinten leszel.És mondjok az élmezönyhöz is akarsz tartozni esetleg.Azmellet hagy döntsem én el ha lehet hogy akarok vagy nem takarítást kapni amire nincs szükségem.Boldogságbol lehet + 4000 is.De akkorse lesz több semiből. A plafon +120% és kész.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser20654

Guest
Ha az élmezőnybe tartozol, akkor jól építetted fel a városod. Ha jól építetted fel, akkor semmi gondot nem okoz az automoti.
 

DeletedUser24269

Guest
Nem tartozok csak próbálok a szomszédok közül az elsők között lenni.És pont a tervezést nehezítí ha állandóan az egyensúlyt fentartva kell építkeznem ,de bezavarnak.Tőlem aki takarítást akar had kapjon. De nekem ha egyszer nem kell akkor hadjon vele.Ez olyan mint a kéretlen reklám ,szoró lap ,stb.És ez ott is marad sokáig a nyakamon.Mire letelne kapom a következőket.Csak egy kapcsolót szeretnék amivel nem kapok takarítást és kész.Mindenki eldönthetné mit akar és mit nem. Ez miért zavarna téged? Ha neked jó ahogy van nem kapcsolgatnád.Választási lehetöség ,szabad játék.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Ha az élmezőnybe tartozol, akkor jól építetted fel a városod. Ha jól építetted fel, akkor semmi gondot nem okoz az automoti.

Ez így ahogy van, egy hatalmas bar..ság. Azért mert az MI egy fajta játékmenetnek kedvez, míg másnak meg nem; attól még nem 'rossz' a másik (csak azok gondolkodnak így, akiket egyáltalán nem érdekli a másik; csak saját maguk - nyomnak egy gombot, és akkor már tiszta is a lelkiismeretük, mert ők 'segítettek').
Egy újabb példa: ha bejönnek olyan dolgok, hogy a védőknek kedveznek, akkor a támadók 'rosszul' játszanak? Ugye, hogy nem bennük van a hiba, hanem a készítőkben, akik egyik oldal javára kedveznek?
 

DeletedUser23561

Guest
Tőlem aki takarítást akar had kapjon. De nekem ha egyszer nem kell akkor hadjon vele.

Az automata bevezetése előtt is előfordulhatott, hogy nem kértél takarítást, mégis kaptál. Van aki nem olvassa el, mit kér a másik, vagy ha elolvassa, akkor is a dekorációdat fogja takarítani, mert tervrajzot vár abból a korból és a saját érdekét helyezi előre.
Pár nap tapasztalata után viszont elmondhatom, az automata lehetőség annyira megnövelte a támogatási kedvet, hogy a dekorációk mellett az összes fontos épület is mind motivált, takarított. Persze ha valakinek 1 órás házai vannak, egy órás termeléseket végez és mellette még mondjuk 50 darab bokorban, szoborban, szökőkútban akar gyönyörködni, ott lehetnek gondok. Akkor el kell adni a dekorációkat és kultúrális épületeket vagy boldogságot adó nevezeteseket felhúzni helyette.
 

DeletedUser23544

Guest
Üdv!

Lexia utolsó hozzászólásával teljesen egyetértek! Nem is értem, miért van a támogatással sokaknak problémája.

Ui: ezeket a fórum bejegyzéseket mostanában olvassák az illetékesek?
 

DeletedUser24269

Guest
Üdv!

Nem is értem, miért van a támogatással sokaknak problémája.


Te írtad. Ha sokaknak probléma akkor talán megoldás kell. És nem fikázni azokat akik keresik rá.

- - - Updated - - -

Akkor el kell adni a dekorációkat és kultúrális épületeket vagy boldogságot adó nevezeteseket felhúzni helyette.

A helykihasználásról nem hallottál?Nem tudsz úgy építkezni hogy ne maradjon 1x1. Oda mit raksz hogy hasznos legyen? És nem az út a megoldás.
 

DeletedUser23544

Guest
Erre értettem white dragon:
Lexia írta: "...és mellette még mondjuk 50 darab bokorban, szoborban, szökőkútban akar gyönyörködni..."

Szét kell nézni a fórumon. Javasoltam megoldást. A dekoráció (alapdekor, nem premium, nem különleges) takarítását ki kell venni a programból és kész.

A fennmaradó 1x1-es területeket meg nem kötelező kitölteni dekorációval, most meg aztán pláne, amikor az aktívabb játékosok 99%-a Támogatást használja, természetesen addig, míg megoldás nem születik a problémára.
 

DeletedUser23561

Guest
Javasoltam megoldást én is egy másik topikban. Érzékelje az automata a 120% boldogság meglétét és ebben az esetben inkább motiválásokat osszon.
A dekorációtakarítás megszüntetését nem tartom a legjobb ötletnek. Ugyanis ha tudom valakiről, hogy tervrajzot gyűjt egy bizonyos nevezeteshez, segíthetem azzal, hogy kiteszek neki dekorációt az adott korból, hadd takarítsa. Ha nem lehetne dekorációt takarítani, ez a lehetőség elveszne.
Addig is, amíg kitalálnak valamit, alkalmazkodni kell a helyzethez.
Nem mondtam, hogy le kell gyalulni az összes 1x1-et (bár láttam már olyan céhet, ahol ez újabban elvárás), de csökkenteni kell a számukat annyira, hogy ne zavarjanak be túlzottan a támogatásba. Nekem kb 10 darab dekorációm maradt a városomban, és bár mindig megy ezekre is takarítás automata által, emellett a szükséges motiválásokat is megkapom, így semmi gond velük.
Amúgy semmi hátrány nem ér a játék során, ha van a városodban néhány üres mező. Ha a következő korba érsz, lehet hogy nagyobb épületeket kell majd letenned és akkor pont jól jön.
 

DeletedUser24269

Guest
Na akkor mivel ennyit foglalkoztunk a kérdéssel, és mindenki változtatni akar. Tehát így nem jó.Lenne egy szerintem mindenkinek egyszerű megoldás. A kapott támogatást le lehessen venni ha nem kell.Így mind a két fél megnyugodhat.Aki adta örül hogy adott. Aki kapta szintén mert eltávolíthatja ha nem kell. És még áttervezni se kell a játékot hozzá nagyon.Egy megszakítás gomb mint a termelésnél és kész.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23561

Guest
Ezzel az a gond, hogy ha leveszed a csillagot a takarított dekorációról, a következő támogatás megint arra mehet. A végén még rosszabbul jössz ki, mintha pár órán át rajta van és akkor, ha már nincs mit takarítani, jön motiválás is.
Ha semmiképp nem akarod minimumra csökkenteni az 1x1-esek számát, a legjobb ha felveszel minél több barátot, akivel megegyeztek, hogy a régi módszerrel motiváljátok, takarítjátok egymást és tőlük akkor azt kapod, amit szeretnél.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent