Kibeszélő Történelmi esemény

Hellgate76

Aktív tag
17.PNG18.PNG
"Korlátozott idejű épület,10 nap után orgonakert- 1. szint lesz" bétán nincs. Lehet tudni miért?
Megvan a válasz ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Gróf úr

Aktív tag
Na, akkor számomra véget is ért az event!
Amíg nem veszitek ki a „vásárolj x Forge pontot", addig ez így lesz.
 

Xadornix

Aktív tag
Nem teljesen mindegy, ha egyszer ugyanazt jelenti? A HP (Hit Point - szó szerint ütéspont/sebzéspont) a magyar szóhasználatban 30 éve jelen van. Mivel a fordítására gyakran használt ÉP (Életerő Pont) nem mindig pontos, megjelenik mellette az FP (Fájdalom Pont) elnevezés is, ami szintén nem teljesen egyező jelentés. Az ütéspontot viszont nem vette be a magyar nyelv, ezért igen elterjedt a HP.

Ehhez képest sokkal durvább, hogy a kártya neve "lefolyó" lett, gondolom eredetileg drain lehet, ami ebben az esetben elszívás lehetne helyesen...
 

Xadornix

Aktív tag
Na, akkor számomra véget is ért az event!
Amíg nem veszitek ki a „vásárolj x Forge pontot", addig ez így lesz.
Hát, én nagyon utálom ezt a feladatot, pláne amikor ezres tételben kell elkölteni FP-t, hogy férjen a sávba. És a "kedvencem" amikor utána a költs el 200 FP-t küldetés következik...
Bevallom, szívesebben kifizetném az árát, és ne adjanak semmit, csak ez a plusz szivatás ne lenne vele...
(A másik rühellt a szerezz ennyiannyi + boldogságot...)
Ellenben eszembe nem jut, hogy ezek miatt ki kellene hagyjam az eventet, ez csak a Te döntésed.
 

Darkpepp

Aktív tag
Ha nagy korban van az ember miert gond a vegyel x fp-t? Az embernek van mar kb. 90+ milliard goldja ugyis, ez nem lehet problema.
 

Xadornix

Aktív tag
Segítsetek értelmezni!
24evfBug1.png
  1. Legyőztem 8 ellenséget, azaz mindet, mégis vereségnek könyvelte! Ha ez változás a korábbi verzióhoz képest (Vérfarkasos/vámpíros/élőholtas verzió), ezt illene nagy betűkkel reklámozni, mert ott még az értékelésben nem számított, hogy kikapnék, ha az utolsó ellenfél is elpusztult.
  2. A 8. legyőzöttér nem járt jutalom sem...
  3. Nehéz bónusz x1 Ez most mit szeretne jelenteni? Mert azért választottam a nehéz fokozatot, hogy több ligaponthoz jussak (Ez áll a leírásban: "Magasabb nehézség. Nemcsak hogy jobb jutalmakat ad, a ligapontok szorzóit is növeli: 2x a könnyű, 3x a közepes, 5x a nehéz szinteken.") Ehhez képest az x1, az nem valami komoly szorzó...
Megjegyzem, a nehéz szint extrém nehéznek tűnik. Erre az egy csatára elment az összes érme, annyiszor húztam újra, hogy mindig bónusszal üssem az ellent (amíg volt még olyan lap), de a pakli össz sebzése sem lett volna elég minden ellenfelet eliminálni. A választott képességkártyákból egy mindig sebző volt, és a végén egy 3-6 sebzésű állt a főellenség megmarad 4 HP-jával szemben, meg is úszhatta volna...
 

Xadornix

Aktív tag
Ha nagy korban van az ember miert gond a vegyel x fp-t? Az embernek van mar kb. 90+ milliard goldja ugyis, ez nem lehet problema.
Előtted leírtam a választ, miért nem olvasod el?
Azért mert hiába van milliárdnyi pénzed, ki kell ürítsd az FP sávot, különben nem enged venni.
 

Hellgate76

Aktív tag
Nem teljesen mindegy, ha egyszer ugyanazt jelenti? A HP (Hit Point - szó szerint ütéspont/sebzéspont) a magyar szóhasználatban 30 éve jelen van. Mivel a fordítására gyakran használt ÉP (Életerő Pont) nem mindig pontos, megjelenik mellette az FP (Fájdalom Pont) elnevezés is, ami szintén nem teljesen egyező jelentés. Az ütéspontot viszont nem vette be a magyar nyelv, ezért igen elterjedt a HP.

Ehhez képest sokkal durvább, hogy a kártya neve "lefolyó" lett, gondolom eredetileg drain lehet, ami ebben az esetben elszívás lehetne helyesen...
Nem.
 

Hellgate76

Aktív tag
Legyőztem 8 ellenséget, azaz mindet, mégis vereségnek könyvelte! Ha ez változás a korábbi verzióhoz képest (Vérfarkasos/vámpíros/élőholtas verzió), ezt illene nagy betűkkel reklámozni, mert ott még az értékelésben nem számított, hogy kikapnék, ha az utolsó ellenfél is elpusztult.
Miért kellene nagy betűkkel reklámozni? Nem 1x írják figyeljün az életerőre. Csak figyelmesen kellene olvasni. ;)
 
Köszönöm, jó szar lett az event. Nekem az előző kártyás tetszett, bár az ottani szemétségeket jól megtartottátok. Első körben, alacsony életerővel rendelkező ellenfél ellen szándékosan erős kártyát adtok, hogy egyből cserélni kelljen, a végén meg persze gyenge kártyákat adtok, akár két húzás után is. Az teljesen természetes, hogy az ellenfél rendre maximumot sebez, én meg csak akkor, amikor a minimummal is nyerek. Ha az ellenfélnek 3 életereje van és 2-3 erősségű a kártyám, az kva élet, hogy csak kettőt sebzek, hogy még egy kártyát elhasználjak, és az is fix hogy utána bedobtok egy 4-5 erősségűt, amire semmi szükség. undorító ez a hozzáállás, amit a játékosok felé tanúsítotok. Mindemellett a nyeremények nullák. van ötszáz darab aknavetőm.
 
Ja, az még kimaradt, hogy a csata jegy és csataérme osztogatása sincs arányban. Hiába van egy csomó csatajegyem, érme nélkül sokat nem tudunk haladni.
 
A leggyengébb kártyáknál kapható csaták közti 2fp, 4fp, 8fp igazán bőkezű nyeremény. Őszintén csodálkozom, hogy nem jutott még eszébe az Innonak, hogy fp-t is csak töredékekben lehessen megszerezni...
Ráadásul, most már minden eventen az inno-matek mellett más játékosok pénztárcájával is meg kell küzdeni, ha valami értelmeset is nyerni akarna az ember. Én passzolok...
 

8.Sandokan

Új tag
Segítsetek értelmezni!
2311 bővítmény megtekintése
  1. Legyőztem 8 ellenséget, azaz mindet, mégis vereségnek könyvelte! Ha ez változás a korábbi verzióhoz képest (Vérfarkasos/vámpíros/élőholtas verzió), ezt illene nagy betűkkel reklámozni, mert ott még az értékelésben nem számított, hogy kikapnék, ha az utolsó ellenfél is elpusztult.
  2. A 8. legyőzöttér nem járt jutalom sem...
  3. Nehéz bónusz x1 Ez most mit szeretne jelenteni? Mert azért választottam a nehéz fokozatot, hogy több ligaponthoz jussak (Ez áll a leírásban: "Magasabb nehézség. Nemcsak hogy jobb jutalmakat ad, a ligapontok szorzóit is növeli: 2x a könnyű, 3x a közepes, 5x a nehéz szinteken.") Ehhez képest az x1, az nem valami komoly szorzó...
Megjegyzem, a nehéz szint extrém nehéznek tűnik. Erre az egy csatára elment az összes érme, annyiszor húztam újra, hogy mindig bónusszal üssem az ellent (amíg volt még olyan lap), de a pakli össz sebzése sem lett volna elég minden ellenfelet eliminálni. A választott képességkártyákból egy mindig sebző volt, és a végén egy 3-6 sebzésű állt a főellenség megmarad 4 HP-jával szemben, meg is úszhatta volna...
Elsőt az ellenfél üti, már 0 életerővel ütünk vissza. Nekem is így volt. Ez a legrosszabb Event.
 

Xadornix

Aktív tag
Ehhez képest sokkal durvább, hogy a kártya neve "lefolyó" lett, gondolom eredetileg drain lehet, ami ebben az esetben elszívás lehetne helyesen...
Fantasztikus, hol tart ma a tudomány. Realizálták, hogy a lefolyó itt nem a megfelelő fordítás, így kicserélték elszivárgásra, ami ismét nem azt fejezi ki, amit az angol név. Pedig a szótári lehetőségek közt is akadna megfelelő (lecsapolás), ha az ábrán lévő vámpírfogakhoz kapcsolható (vér)szívás ige nem nyerte el a tetszésüket.
 
Fent