Szomszédok

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser22049

Guest
Sziasztok!
Nem tudom hogy ki hogy van vele de engem zavar hogy a szomszédaim jóval előrébb vannak, és könnyen áttörik a védelmem, és másokét is
Míg a lista elején a gyarmatosítás korában vannak, a végén még csak most kezdték el a vaskorszakot. Így ők naponta megtámadnak és evvel gátolják mások fejlődését.
Az a javaslatom volna hogy a szomszédságba csak egy kor eltéréssel kerülhessenek játékosok. Így mindenkinek megvan az esélye a csata megnyerésére hisz az előzőkor katonáival, ha jól taktikázunk megverhetjük az előttünk lévő játékosokat is. De az sem lenne rossz ha hetente, vagy havonta véletlenszerűen kevernének a játékosok, és így bárki kerülhet a lista elejére akár egy hétre is. Persze itt is betartva az egy koros különbséget. És nem lenne rossz új játékosok megismerése sem. Remélem tetszik az ötlet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21403

Guest
Én egyetértek vele és az ötletet is támogatom! Én a szomszédságban legelöl vagyok és engem is zavar h míg én és a szomszédság fele gyarm.- késő ill-virágzóban járunk addig a másik fele meg korai ill. vaskorszaki játékos! Elég unalmas sztem ez így! Ahogy már én is kértem h a játékosokat jó volna két koronként de legrosszabb esetben is három koronként csoportosítani és egy szomszédságba helyezni! Mert így aki előrébb van az komolyabb ellenfeleket kapna míg aki hátrébb az könnyebben tudna fejlődni!
 

DeletedUser

Guest
Ezt már volt téma régebben is. Butaság a korszak korlátozásos javaslat úgy ahogy van, hiszen ha valaki virágzóban van, de valamiért kell neki bronz vagy vaskoros cucc, akkor honnan szerzi be? Varázsol? Azért van így, hogy a kontinensen fellelhető legyen minden korszak terméke (többek között). Az viszont igaz, hogy inkább azt kéne megoldani, hogy ne a mostani szempont szerint működjön a kontinenscsere, én példának okáért már több mint fél éve vagyok ugyanazon a kontinensen, na az az igazán unalmas. Ha gyakrabban lenne kontinenscsere - függetlenül a kontinens méretétől - tegyükfel minimum 2 hetente, akkor a kicsik is jobban járnának, hiszen a következő kontinensen lehet hogy nem sokkal nagyobbakkal kerülnek egybe, vagy a nagyok nem támadják őket csak a pontokért.
 

DeletedUser21403

Guest
Előre lehet látni h mi kell akár bronzból akár másból! akkor letermeled ami kell ill. cserélsz és fosztasz! De az már milyen vicces h gyarm. korosok támadják a vaskorosakat! És ebben nem mi vagyunk a hibásak hisz csak őket tudjuk támadni hiszen ők a szomszédaink másokat meg nem lehet! Valahol olvastam h 40% lehet az eltérés a szomszédok között meg úgy is vonják egybe a szomszédságokat! Most kérdem én h nekem 200k felettinek miért van még mindig 10e alatti szomszédai? És sajna nem is egy! Ezzel azért lehetne igazán mit kezdeni! Mert ez így nekünk se jó akik előrébb vannak és azoknak se akik hátrébb!
 

DeletedUser

Guest
Miért kéne nekem 3 korszakra meg fél évre előre összeszámolnom, és biztosítanom a nyersanyagokat? Ez vicc kategória. Meg ugye az összes nevezetes épület nyersanyagát is biztosítsam, mert azt meg végképp ki tudja előre melyiket fogja lerakni.
De mondok mást, az alacsonyabb koros honnan fog magasabb koros nyersanyagokat gyűjteni? Ja tudom, a céhből mert az ugye egy kötelező játékelem nem csak egy lehetőség. Aztán ha vacak a céh akkor meg így járt.

Attól, hogy beversz egy alacsony korost még semmi baja nem lesz. Nem hátráltatja a növekedésben, nem kicsit nem, hanem semennyire nem. Ha kitudod fosztani a nyersanyag vagy luxus cikk termelőjét az tudja hátráltatni, de ez viszont teljesen független attól, hogy mennyi korszakkal magasabb játékosok vannak a kontinensen. Ráadásul csak az ő hibája, mér nem szedte le amikor lejárt. Ha otthagyja a cuccot félnapokig anélkül, hogy le szedné, akkor így is - úgy is le lenne fosztva. Annyi változna, hogy 1 korral lenne magasabb az aki lefosztja és nem pedig 4-el. Védekezni ugyanúgy nem tudna ellene, és az most mitől jobb?

Megint más, mindenki harcolhat 1 pvp toronyban, jajj de izgi lenne. Mert ugye bajosan fogok 2-3 korszakkal alacsonyabb toronyban harcolni, úgy ha a "legkisebb" is csak 1 korszakkal van alattam a kontinensen.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10514

Guest
Ez a probléma néha nem ok nélkül alakul ki. Én Cirgardon csak korai közepén járok, más már kezdi a virágzót, de van olyan szomszédom, aki bronzkorból sem lépett ki. Egyszóval ez nem csak besorsolás, hanem az egyén döntése, illetve hogy mennyi ideje van a játékra. Habár meggondolandó volna fejlesztői részről, hogy legalább havonta úgy rendezzék a kontinenseket, hogy nagyjából azonos fejlettségű játékosok kerüljenek egymás mellé.
 

DeletedUser21403

Guest
Nem értem milyen fél évről beszélsz!? 3 hónapja játszom és mindjárt végzek! Másrészt hogy hogyan szerezzen jobb anyagot!? Ha úgyse tudja legyőzni a védelmem akkor tök mindegy hisz nem tud fosztani! Viszont nekem meg a többieknek baromi uncsi h lentebbiekkel kell versenyezni! Semmi kihívás nincs benne az egész dögunalom! Az anyagokat meg pikk-pakk össze lehet szedni a legkisebb megerőltetés nélkül is! Ennek az lenne az értelme h mindenki a saját szintjén lévőkkel tudna játszani és nem lenne lehetőség egymás hátráltatására meg talán lenne benne egy kis kihívás is!
 

DeletedUser20839

Guest
Engem nem zavar hogy vannak nálam erősebbek, amikor kezdtem a játékot a legutosó voltam a szomszéd listán, az idő múlásával feltornásztam magam a szomszédlista elejére sokan betámadtak, jóval erősebbek is de hamar megtaláltam a megfelelő védekezést, az akarom mondani ezzel hogy a szomszédaim nem változtak, csak a fele kikopott, a másik fele lemaradt, pont ezek a lemaradt játékosok hőzöngenek, hol ott némelyik kezdésemnél jóval előrébb jártak! Az elején mindenki egyforma esélyekel indul szerintem, sőt voltak össze vonások és ki fogtam jóvan erősebb játékosokat is, de ez engem nem zavar!
 

DeletedUser21403

Guest
Azzal gondolom senkinél sincs gond hogyha egyik másik játékos erősebb vmivel! De h egy gyarm. és nemsokára egy ipari korszakban járó játékos szomszédságában van még mindig vas ill. korai fejletségű játékos! Ez az ami igazán zavar engem!
 

DeletedUser

Guest
Man, nem értek veled egyet. Memnonnak igaza van, miért kéne nekem előre tudnom, hogy milyen anyagokra lesz szükségem? Akár fejlesztéshez, akár nevezeteshez. Másrészt miért jó az ha 80an vagytok ugyanabban a pvp toronyban? Azért hogy 5-6 játékos aki sokat van gép előtt és tud harcolni elvigye a medálokat, a többi meg így járt? Ha több kor van egy kontinensen akkor ez az arány megoszlik, sokkal nagyobb eséllyel szerez medált valaki ha csak 10-20an vannak egy pvp-ben, mintha 80an. És akkor ott úgyis az vinné el, aki fejletebb, még ha csak 1 korszak is van köztük. Szóval ez így teljesen értelmetlen, szerencsére szerintem tuti hogy nem fognak ilyenekkel foglalkozni a fejlesztők mivel egyrészt felesleges, másrészt van ennél fontosabb dolguk is.
 

DeletedUser21403

Guest
Egyrészt megnézed a fejlesztési ágat és már látod is h mire van szükséged! Még el sem kezdődött az ipari kor de már minden anyagom megvan a végéig persze az ipari anyagokat leszámítva! Másik meg továbbra is értelmetlennek és unalmasnak tartom h rengeteg "kishallal" vagyok/vagyunk összezárva holott lennének komolyabb ellenfeleim/ellenfeleink! Nem azt írtam hogy csak egy korban szereplők legyenek hanem h a 3 egymást követő!!!!! Így megmaradna a változatosság és a tornyokban se lenne tülekedés!
 

DeletedUser

Guest
Milyen változatosság? A támadó mindig győz ha nem teljesen analfabéta. Viszont azonos korszak esetén akkora lesz a sebződése, vesztesége, hogy fél nap mire újra harcolhat az a sereg. Vagy majd támadja ugyanúgy az alacsonyabb szintűt, akkor meg tök mindegy hogy 1-2 vagy 5 szinttel alacsonyabb, pont ugyanannyira izgalmas mind.
Csak még unalmasabb lenne az egész, pont ugyannyira lenne izgalmas 1-1 csata mint most, de még a csaták száma is a tizedére esne. Tényleg nagyszerű.

Az iparosodás kora utáni korszak, fejlesztési fáját hol látom, hogy arra is tudjak spájzolni gyarmatos cuccokat?
És különben is, mért kell nekem kötelezően előre spájzolni? Ha nekem úgy esik jól a játék, hogy mindig abból és annyit biztosítok ami éppen kell akkor miért kellene ezt játéktechnikailag ellehetetleníteni?

Amúgyis egy teljesen lineáris lego az egész játék. Amiről itt szóvan, attól csak még sematikusabb lenne. Jelenleg is csak annyira komlex ez a játék, hogy egy csimpánz is elboldogulna vele.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21403

Guest
Hát igen az gond h végtelenül egyszerű ezért kéne változatosabbá tenni!
 

Ötzi

Aktív tag
Én teljesen elégedett vagyok a szomszédaimmal, számomra olyanokká váltak a hónapok alatt, mintha együtt töltöttük volna a gyerekkorunkat és együtt jártunk volna már az óvodába is..., de nem lehetne végre új szomszédokat kapni?

44 szomszédom van, ez közelében sem jár a 80-nak... lehetne már valami összevonás, hogy meglegyen a létszám.

Az előbbi hozzászólásomban elvicceltem a témát, de most komolyan (is) kérdezem: mikor lesz már szomszéd összevonás? Fogynak a szomszédaim, lassan már nincs kit megtámadni...

összevontam
tito
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser21403

Guest
Akkor van a legnagyobb valószínűsége hogyha a szomszédságodban már csak 35-40-en vagytok!
 

Ötzi

Aktív tag
Jaj Tito, bár a szomszédokat vontad volna ilyen gyorsan össze, mint az én két hozzászólásomat! :)
 

DeletedUser21964

Guest
Nálam majdnem minden felsorolt probléma előjön. Eleve csak 40 szomszédom van abból egy kétszer olyan erős mint én a többi közül még egy van abban a korban ahol vagyok ( KésőK), aztán nuku. Mindig ketten harcolunk a KésőK és a GYK tornyok első és második helyéért és ez unalmas. ráadásul nem tudok megfelelő erősségű egységekkel harcolni: az esetek 98-100% úgy jövök ki a csatából, hogy ugyan meg se tud karcolni az ellenfél, de nagyon kevés harci pontot kapok érte.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
Én a takarítás és a motiválás mellé beraknék egy morálnövelést. Az elképzelés az ha morált akarok növelni a szomszéd védőcsapatán, akkor megjelenne a védő serege, és egy emberére kattintva növekedne a védelme pár százalékkal.
Mi a véleményetek?
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent