Szomszédok

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24536

Guest
Sziasztok,

nem világos számomra a szomszédok összerakása: most a virágzó középkorban vagyok, eddig négyszer volt szomszédcserém és minden egyes alkalommal az utolsó 3 közé kerültem az új sorban - az elsők 2-3 korral magasabban. Tudnátok segiteni miért mindig ilyen érdekesre sikerül ez a szomszédcserém? Már unalmas, hogy mire kicsit összeszedném magam máris újra a leggengyébb láncszem vagyok :)

Szerk: Hmmm... most utólag átnézve a szomszédokat, kivétel nélkül minden szomszédom nálam magasabb korban van, vannak akik kettővel is. Elég gáz igy ez a "rencer"

Üdv
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21403

Guest
igen érdekes pedig az a cél hogy nagyjából egyformák legyen a játékosok korban max 1 kor eltérés! Nálam még nem volt gond ezzel! Volt h kettővel fentebbit rakor de az is csak 1-2 volt ami egy 80 körüli listában nem sok! Hát sajna nincs szerencséd ,viszont így nem igen van ellenfeled a korobéli toronyban!:D
 

DeletedUser21972

Guest
Sziasztok:)

Feketébb érdekes, hogy anno teljesen más volt beharangozva a szomszédcseréknél és most mi történik...az ,hogy mi volt a cél valami kiegyensúlyozottabb szomszédságról szólt, ehhez képest elképesztő ami a szomszédleosztásoknál folyik....
pl. most a B-n 13 milla 745 ezres az első és 94 ezer pontos az utolsó és az Ipari korban jár még csak....szó sincs már a max. 80 fős szomszédságról 84-85.-k is voltam már...szerintem szándékosan tesznek be ilyen kicsiket is ,hogy a sok nagynak legyen kit fosztogatnia...szégyen.
Ma cserélődött újra a szomszédságom sokat nem javult , eddig 50 milla fölötti volt az első én a 84. voltam a párszázezremmel....sem kereskedni sem szót érteni nem lehetett velük csak zsarolták a kisebbeket, ---ha húzzuk a nevezeteseiket, nem fosztanak.....még a 78. helyen lenő is jóval milla fölött volt és a Jelenkort befejezte....kíváncsi lennék ki találta ki ezt az egész balgaságot, és ki az aki szerint ez kiegyensúlyozott szomszédság???!!
 

DeletedUser24536

Guest
... Hát sajna nincs szerencséd ,viszont így nem igen van ellenfeled a korobéli toronyban!:D
Nemigen? Haha... senki sincs :S
Ami pedig a szerencsét illeti, nem hiszem, hogy ez szerencse dolga: ahogy látom nem alulról épitik a szomszédságot váltásnál, hanem felülről: a sor első fele elég homogén aztán az "alsó fertály" már tákolmány hatalmas fejlettségi különbségekkel.
 

DeletedUser21403

Guest
Lehet,én a saját magamét ismerem! Most 80-an vagyunk ebből 4 későkori és 76 gyarmkoros van velem együtt! Ez azért eléggé kiegyenlített véleményem szerint!

Az hogy kinek mennyi pontja van nem számít hisz a pontok nem védenek meg senkitől:D CSak a kor számít hogy ki milyen fejlettségi korban van! Akkor tényleg elég nagy gond lehett hogyha másoknál ez másképp van!
 

DeletedUser24536

Guest
Az hogy kinek mennyi pontja van nem számít hisz a pontok nem védenek meg senkitől:D CSak a kor számít hogy ki milyen fejlettségi korban van! Akkor tényleg elég nagy gond lehett hogyha másoknál ez másképp van!

Nos, ahogy elnézem, éppenhogy a pontszám miatt szivok: bár alacsonyabb korban vagyok, a pontszámom által hátulról a 3. vagyok és belenézve az előttem lévő öt városba, hát hogy is mondjam csak... :)
 

DeletedUser21972

Guest
Lehet,én a saját magamét ismerem! Most 80-an vagyunk ebből 4 későkori és 76 gyarmkoros van velem együtt! Ez azért eléggé kiegyenlített véleményem szerint!

Az hogy kinek mennyi pontja van nem számít hisz a pontok nem védenek meg senkitől:D CSak a kor számít hogy ki milyen fejlettségi korban van! Akkor tényleg elég nagy gond lehett hogyha másoknál ez másképp van!

Mint fentebb is írtam a legtöbben már befejezték a Jelenkort az utolsó meg Ipari kori...ez szerinted kiegyensúlyozott...?
..és bizony számítanak a pontok mert, 10 millás vagy a fölötti tuti nem ipari korban van:))
 

DeletedUser21403

Guest
Értem de a pont még mindig lényegtelen! Kor alapján kell összerakni a szomszédokat és nem pont alapján!
 

DeletedUser24536

Guest
A legjobban az bosszant, hogy sokfelé itt a fórumon hangozatják a modok az "egyenlő esélyeket" ilyen-olyan magyarázatok illetve tiltások kapcsán. Kérdem én, hol van ott egyenlő esély, amikor az összes szomszédból egyedül vagyok egy-két korral lemaradva, és nem először?!
 

DeletedUser23561

Guest
Például azért lehet értelme összerakni ilyen eltérő korú játékosokat, mert modern kori gyártáshoz gyarmati kori termékekre van szükség, posztmodern gyártáshoz ipari kori áru kell, és nem árt ha van valaki a környéken, akitől ezek beszerezhetők. Nyilván az ideális megoldás a kereskedés lenne, fosztogatni ekkora korkülönbséggel elég aljas dolog.
Én kétszer voltam ilyen "túlkoros" szomszédságban B és C szervereken, szerencsére két héten belül mindig elkerültem onnan. A fosztogatók ellen 2 dolgot szoktam tenni, amennyiben nem lehet velük tárgyalni: védelem ki és igyekezni pontosan beszedni mindent. Most, hogy Androidon is megy a játék, ez azért már elég jól megoldható. Nincs annál bosszantóbb dolog egy fosztogatónak, mint amikor betör egy városba és se pontot, se zsákmányt nem tud szerezni.:D
Amúgy meg szorgalmasan nyomogassátok a támogatás gombot magas szintű szomszédoknál, nagyszerű lehetőség begyűjteni a tervrajzokat későbbi korokra. (Notórius fosztogatóknál én speciálisan 1x1-eket takarítok ebből a célból.:cool:)
 

Vanek ur

Aktív tag
Például azért lehet értelme összerakni ilyen eltérő korú játékosokat, mert modern kori gyártáshoz gyarmati kori termékekre van szükség, posztmodern gyártáshoz ipari kori áru kell, és nem árt ha van valaki a környéken, akitől ezek beszerezhetők. Nyilván az ideális megoldás a kereskedés lenne, fosztogatni ekkora korkülönbséggel elég aljas dolog.
[...]

Ad1.: Van még céhes lehetőség kereskedelemre (az még ingyenes is); illetve ott a barátlista. Ha valakivel kereskedni akarsz, akkor felveszed, és kész.
Ad2.: A nevezetes épületek a modern kortól már olyan terméket állítanak elő, ami a termelésedhez kell; vagyis még kereskedni sem kell, ha nem akarsz.
Ad3.: Az nem lehet ok az ilyen módon történő összerakásra, hogy a magasabb szintűnek kell alacsonyabb szintű nyersi. Az alacsonyabb szintűnek is kell a nyersi, neki miért nem adjuk meg a lehetőségét, hogy esélye legyen megvédeni? Mert az messze nem 'lovagias' (korrekt), hogy a magasabb szintű veszteség nélkül (még automata csatával is) simán átgyalogol rajta a fejlettebb egységeivel; míg neki esélye sincs tőle 'visszalopni' semmit, mert a védelme is sokkal fejlettebb...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser23561

Guest
Ad1.: Van még céhes lehetőség kereskedelemre (az még ingyenes is); illetve ott a barátlista.

Előfordulhat, hogy a céhben, barátlistán is már a legtöbben túl vannak ezeken a korokon, és a nevezetes épületek ellenére is lehet hiány egy-egy termékből, különösen, amikor frissen lép valaki az új korba. Nem baj, ha a szomszédkereskedelem sincs teljesen kizárva a beszerzési lehetőségek közül.

Az alacsonyabb szintűnek is kell a nyersi, neki miért nem adjuk meg a lehetőségét, hogy esélye legyen megvédeni?

Több helyen írtam, de akkor újra: A nyersit legjobban pontos beszedéssel lehet megvédeni. Aki állandóan ott hagyja prédaként a termékeit, azt az azonos korú is könnyedén kifoszthatja, akár katonai veszteség nélkül is.
A magasabb szintű szomszédtól pedig nem a termékeket lehet ellopni, hanem értékes tervrajzokat lehet nyerni már előre az épületeiből, támogatással.
És persze a kicsi szintű játékos is felnő egyszer, eljöhet a bosszú napja.
 

Vanek ur

Aktív tag
Előfordulhat, hogy a céhben, barátlistán is már a legtöbben túl vannak ezeken a korokon, és a nevezetes épületek ellenére is lehet hiány egy-egy termékből, különösen, amikor frissen lép valaki az új korba. Nem baj, ha a szomszédkereskedelem sincs teljesen kizárva a beszerzési lehetőségek közül.

Ettől még nem kell azt elintézni, hogy a magasabb korúak lopni tudjanak. Lerakhatnak alacsonyabb korú termelőt is, ha hiányuk van...

Több helyen írtam, de akkor újra: A nyersit legjobban pontos beszedéssel lehet megvédeni. Aki állandóan ott hagyja prédaként a termékeit, azt az azonos korú is könnyedén kifoszthatja, akár katonai veszteség nélkül is.
A magasabb szintű szomszédtól pedig nem a termékeket lehet ellopni, hanem értékes tervrajzokat lehet nyerni már előre az épületeiből, támogatással.
És persze a kicsi szintű játékos is felnő egyszer, eljöhet a bosszú napja.

Bár nem írtam több helyen, de: nem mindenki tud pontosan 'érkezni'. Van lehetőség 4 órás, 8 órás meg 24 és 48 órás termelésekre. Nekem például 12+ órás munkaidőm van; ehhez még az oda- és visszaút párosul. Ezen kívül a nappalos meló után éjszakás jön. Akkor melyik verziót is válasszam, ha pontosan akarok beszedni? Mert nem fogok ilyent találni. De akinek 8 órás a munkaideje, annál is kérdéses, hogy mit válasszon (persze, egyszerű lehetne, hogy a 24 órásat, de mi van akkor, ha egyik nap később kel, és másnap meg korábban kell indulnia - mert ekkor megint csak meg van lőve, akár percek kérdése is lehet). Vagyis az, hogy időben szedje le, az nem megoldás. Ne már a kisebbet szívassuk azzal, hogy percre pontosan figyelnie kelljen a beszedési időket, mert egyébként a nagyok folyton lerabolják!
Ja, és az igazán jól esik a kicsiknek, hogy 'bosszúból' mehetnek támogatni azt, aki kirabolta; meg esetleg a nevezetesét építeni. Szerintem előbb hagyják abba a játékot, minthogy a kirablójuknak segítsenek...

És szintén szerintem (automata vagy kézi) csatába azonos korúakat nem fogsz úgy legyőzni, hogy veszteséget sem szenvedsz - én speciel nagyon jól tudtam védekezni azonos korúak ellen, pedig még védő nevezeteseim sem nagyon voltak. (Igaz, az is egy tökéletes védekezés, ha ugyan legyőznek, de vissza tudsz egyből támadni - 'riasztottam' már el így engem támadókat és tőlem rablókat, hogy nagyobb értékben raboltam vissza cuccokat tőlük. Viszont egy alacsonyabb korú teljesen ki van szolgáltatva a sokkal magasabb korúnak; így még ezt a lehetőséget sem tudja használni.)
 

DeletedUser21972

Guest
Sziasztok:)

Teljesen egyetértek Vanek Úrral, annyit fűznék csak hozzá....Lexia11 megjegyzéséhez... "És persze a kicsi szintű játékos is felnő egyszer, eljöhet a bosszú napja.".... persze mire felnő hozzá, ha lesz türelme kivárni és nem hagyja abba játékot...addigra épp elviszik a szomszédságából...szóval kicsit gyenge érvre sikeredett ez a megjegyzésed is a többivel együtt:)
 

DeletedUser23561

Guest
Korábbi termelőt természetesen le lehet rakni, bár ez nálam például pillanatnyilag elég nagy átszervezést igényelne. És azt gondolom, nem is az a játék célja, hogy mindent egyedül állítsak elő, hanem hogy kapcsolatba lépjek a többi játékossal.
Vanek úr, ha nem megoldható a pontos beszedés, a fosztás lehetősége sajnos fennáll nálad, teljesen mindegy, hogy 3 korral vagy egy korral jár előtted a szomszédod, vagy veled egykorú; sőt ha jó egységeket hoz meg elég nagy a támadóbónusza, akár egy korral korábbról is legyőzhet. (Nem állítom, hogy veszteség nélkül, de pl Alcatraz mellett elhanyagolható veszteséggel. Ha meg kifejezetten a fosztásra megy és kiszúrja, hogy nálad mindig van be nem szedett termék, ezt simán be is vállalja.)
Ha neked más a tapasztalatod, akkor az eddigi támadóid kifejezetten tehetségtelenek, netán lusta automatázók voltak.

Én adtam nektek (saját tapasztalaton alapuló) ötleteket, hogy próbáljatok túlélni ellenséges környezetben, és hogy lássátok meg ebben is a jót, de ha ez nektek "gyenge érv", akkor tessék, jajgassatok inkább tovább, én kiszálltam az eszmecseréből.
Még talán annyit, hogy engem is fosztottak már ki, de soha egy pillanatra fel se merült bennem, hogy emiatt abbahagyjam a játékot.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21972

Guest
Lexia11 milyen ötletet adtál szedjünk be időben...ezt magunk is tudjuk, de mint Vanek Úr már leírt pár dolgot és még sok-sok minden jöhet közbe ...amiért késhetsz a beszedéssel.
Én ráadásul nem csak a magam véleményét írtam le hanem azoknak a kezdő játékosokét is akik időnként elkeserednek a sok támadás és fosztás miatt.
VÉLEMÉNYT ÍRTAM ÉS NEM JAJGATTAM.
 

Vanek ur

Aktív tag
Én is véleményt formáltam. Leírtam, amit gondoltam: hogy a szomszédoknál nem szabadna olyan különbségeknek lenniük, amik vannak. Leírtam, hogy az ezzel ellentétes véleményeddel miért nem lehet azonosulni (például: "Az nem lehet ok az ilyen módon történő összerakásra, hogy a magasabb szintűnek kell alacsonyabb szintű nyersi."). Leírtam, hogy ha már a 'nagyok' kezében egy ágyú van (a jelentős szintelőnnyel járó sokkal erősebb egységek), akkor nem fair a 'kicsiknek' egy kis kavicsot adni a kezükbe ('beszedhetitek időben is a nyersanyagot'). Ezt a jelentős hátrányt tüntetné el a megfelelő és jó szomszéd-lista. De ha ez nem működik, ....
 

DeletedUser24261

Guest
Itt se jobb a helyzet. Az elsőnek 143 millió pontja van. Az utolsónak 97 ezer. Ennyit az egyenlő esélyekről.
 

DeletedUser24536

Guest
Az az egyik gond, hogy gagyi a szomszéd-összerakó algoritmus... de engem még ennél is jobban bosszant az, hogy sokfele a modok, illetve a szabályzat mind-mind az egyenlő esélyekről beszél. Már attól sem igaz ez, hogy pénzért lehet fejlődni. Igazából attól kattantam be, hogy a párom nem játszhat úgy, hogy egymást segítjük... végül is nem jött ide, máshol toljuk együtt, ahol nem gond, hogy ugyanarról az IP-ről tolja egy pár és segítik egymást... biztos óriási itt kis hazánkban a foe aktív játékosbázisa, nincs szükség újakra.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent