Raktárban csoportosítás szettek szerint

7kilenced

Új tag
Nem tudom (kerestem de nem találtam) volt-e már ilyen ötlet: Csak az egy szetthez tartozók kivetítése a raktárban, ha rákattintok a pici szett ikonra. (pl téli vonat étkezőkocsi-hálókocsi-teherkocsi összekeresgélése. Főleg ha nem tudja név szerint valaki mik tartoznak egy szettbe.)
A raktárban jelenleg egy szetthez tartozó dolgok nem mindig egymás mellett vannak. eléggé nehézkes az egy szetthez tartozók összekeresgélése, megtervezése. Oly annyira nehézkes, hogy el is veszi a kedvet.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Akkor neked még nagyon sok fejtőrést és bosszúságot fog okozni ez a játék! Minden egyes szetthez tartozó elemnél a bal felső sarokban láthatsz egy pici ikont. Az jelzi, hogy melyik szetthez tartozik. És, hogy az adott szettből melyiket és mennyit teszel le (mert nem fontos mindegyiket, hisz e egy stratégiai játék) az a Te egyéni döntésed! Tudom eleve már úgy kellene a raktárba kerülnie, hogy egy kattintásra a teljes szett lent legyen, de nem oldanak meg helyettünk mindent. Gondolkodni, tervezni kell. Ez egy ilyen "agyalós" játék :)
 

Lef------

Nagyon aktív tag
vagy letöltesz egy bővítményt és az megoldja :)
[a harmadik féltől származó bővítményeket az inno nem támogatja, használatuk csak saját felelősségre]
 

III. Dementia

Aktív tag
Akkor neked még nagyon sok fejtőrést és bosszúságot fog okozni ez a játék! Minden egyes szetthez tartozó elemnél a bal felső sarokban láthatsz egy pici ikont. Az jelzi, hogy melyik szetthez tartozik. És, hogy az adott szettből melyiket és mennyit teszel le (mert nem fontos mindegyiket, hisz e egy stratégiai játék) az a Te egyéni döntésed! Tudom eleve már úgy kellene a raktárba kerülnie, hogy egy kattintásra a teljes szett lent legyen, de nem oldanak meg helyettünk mindent. Gondolkodni, tervezni kell. Ez egy ilyen "agyalós" játék :)
Pedig, nem butaság, amit kér a kolléga.

Van kb. Sokszáz tétel, és azt kell végigböngészni, ám, ha lenne egy fülimüli, hogy tavaszi szet, téli falu, vonat, mitzoménmi, nem menne rá a fél délután.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ha a raktárban a kereső alkalmas lenne rá hogy szetteket keressünk.. már az megoldás lenne a problémára.
 

Keaira

Aktív tag
Minden egyes szetthez tartozó elemnél a bal felső sarokban láthatsz egy pici ikont. Az jelzi, hogy melyik szetthez tartozik.
Ez nem teljesen igaz. Mint ahogy az ábrán is látszik, van ahol ott van, van ahol nincs ott az ikon. Az tény, hogy ahol nincs ott az ikon, azok választók és fejlesztők, de mégis a szetthez tartoznak és csak ezekkel együtt kapsz teljes képet arról, hogy mit tudsz letenni.

1637264606429.png
1637264638845.png

Valóban hasznos lenne egy szűrő a szett nevére. De még jobb lenne, ha csak a kis ikonra kellene kattintani :)
 
Utoljára szerkesztve:

7kilenced

Új tag
Akkor neked még nagyon sok fejtőrést és bosszúságot fog okozni ez a játék! Minden egyes szetthez tartozó elemnél a bal felső sarokban láthatsz egy pici ikont. Az jelzi, hogy melyik szetthez tartozik. És, hogy az adott szettből melyiket és mennyit teszel le (mert nem fontos mindegyiket, hisz e egy stratégiai játék) az a Te egyéni döntésed! Tudom eleve már úgy kellene a raktárba kerülnie, hogy egy kattintásra a teljes szett lent legyen, de nem oldanak meg helyettünk mindent. Gondolkodni, tervezni kell. Ez egy ilyen "agyalós" játék :)
Persze .. van aki összekeveri a babot a lencsével, mert milyen jó móka kiválogatni. És van aki külön edényben tartja
 

Próféta

Nagyon aktív tag
És van, aki átlátja az egészet :)
És amíg a városod tele van vaskori épületekkel, addig felesleges a raktár fejlesztésről vitatkozni, mert nincs miért!
 

Keaira

Aktív tag
És amíg a városod tele van vaskori épületekkel, addig felesleges a raktár fejlesztésről vitatkozni, mert nincs miért!
Ez nagyon csúnya érv volt... A két dolognak - a vaskori épületeknek és a raktárfejlesztésnek - amúgy semmi köze egymáshoz. A raktár fejlesztésről nem vitázni kellene, hanem támogatni, mert jó ötlet.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
De igenis van :) Egy vaskorban leledző egyénnek nem lehet még akkora a raktárkapacitása, hogy ne láthassa át hogy hogyan is áll. A legnagyobb probléma az az én meglátásom szerint, hogy sok játékosnak halványfogalma sincs arról, hogy melyik szettbe mi tartozik, és nem is nagyon töri magát ezért! Várja a mennyei áldást, hogy valaki megoldja helyette. Akinek ez gond, annak tudom javasolni a jó öreg noteszt! Ott szépen lehet vezetni, hogy mihez mi tartozik, melyiknek mi a haszna és miből mennyim van! Na és persze ki kellene söpörni a raktárat és megszabadulni a felesleges kacatoktól, de megértem, persze ez vesződés meg fáradtság, sokkal egyszerűbb ha helyettem valaki ezt megcsinálja!
Nem pont idevágó dolog, de azért megosztom veletek! Köztudomású, hogy szeretem a szomszédjaim az őrületbe kergetni! Hogy is teszem mindezt, kérdezhetnétek? Íme: Szomszédváltáskor szépen felírom az összes delikvens nevét (modern vagyok, tehát excel), milyen katonákkal érdemes mennem, néhány nap alatt kitapasztalom, hogy mikor szokott aratni (így tudom követni az értékesebb hadisarc lehetőségeket), és itt jelzem azt is, hogy melyik termelő épülete a bónuszos, sőt még azt is tudom követni, hogy a nevezetesei hogyan állnak! Tudom, ez rengeteg idő, de nem is játszom több világban, csak egyben.
Ha valakinek valami fontos, tegyen azért, hogy könnyebb vagy eredményesebb legyen játszania, mert van ebben a játékban ennél jónéhány sokkal, sokkal fontosabb fejlesztés! Csak a példa kedvéért: PvP-vel kellene valamit kezdeni, eljárt felette az idő, nagyon ráférne már egy jókora ráncfelvarrás! A csatatér még nagyon sok sebből vérzik. A fogadót is fejleszteni kellene, de legalábbis más, hasznosabb funkciókkal ellátni. A CE-nél simán mehetne akár egy 5. pálya is! A harcoló alakulatok egy gombos lecserélése, az előre beprogramozott formációk egy kattintásos harcba küldése, a zsiványoknak egy külön gomb. És akkor az apróbb hibákról még nem is beszéltem!
Amint látjátok mindenkinek vannak problémái, gondjai és ötletei, mégsem írjuk tele a falat, mindenfélével, pláne nem olyanokkal, ami nagyjából már megoldott! Mert az azonos szetthez tartozó épületek már egy helyen vannak! Benneteket a fejlesztők és választók zavarnak! Ha ez a gond, akkor válassz és fejlessz, és gond megoldva, pipa ✔
 

helen

Nagyon aktív tag
De igenis van :) Egy vaskorban leledző egyénnek nem lehet még akkora a raktárkapacitása, hogy ne láthassa át hogy hogyan is áll. A legnagyobb probléma az az én meglátásom szerint, hogy sok játékosnak halványfogalma sincs arról, hogy melyik szettbe mi tartozik, és nem is nagyon töri magát ezért! Várja a mennyei áldást, hogy valaki megoldja helyette. Akinek ez gond, annak tudom javasolni a jó öreg noteszt! Ott szépen lehet vezetni, hogy mihez mi tartozik, melyiknek mi a haszna és miből mennyim van! Na és persze ki kellene söpörni a raktárat és megszabadulni a felesleges kacatoktól, de megértem, persze ez vesződés meg fáradtság, sokkal egyszerűbb ha helyettem valaki ezt megcsinálja!
Nem pont idevágó dolog, de azért megosztom veletek! Köztudomású, hogy szeretem a szomszédjaim az őrületbe kergetni! Hogy is teszem mindezt, kérdezhetnétek? Íme: Szomszédváltáskor szépen felírom az összes delikvens nevét (modern vagyok, tehát excel), milyen katonákkal érdemes mennem, néhány nap alatt kitapasztalom, hogy mikor szokott aratni (így tudom követni az értékesebb hadisarc lehetőségeket), és itt jelzem azt is, hogy melyik termelő épülete a bónuszos, sőt még azt is tudom követni, hogy a nevezetesei hogyan állnak! Tudom, ez rengeteg idő, de nem is játszom több világban, csak egyben.
Ha valakinek valami fontos, tegyen azért, hogy könnyebb vagy eredményesebb legyen játszania, mert van ebben a játékban ennél jónéhány sokkal, sokkal fontosabb fejlesztés! Csak a példa kedvéért: PvP-vel kellene valamit kezdeni, eljárt felette az idő, nagyon ráférne már egy jókora ráncfelvarrás! A csatatér még nagyon sok sebből vérzik. A fogadót is fejleszteni kellene, de legalábbis más, hasznosabb funkciókkal ellátni. A CE-nél simán mehetne akár egy 5. pálya is! A harcoló alakulatok egy gombos lecserélése, az előre beprogramozott formációk egy kattintásos harcba küldése, a zsiványoknak egy külön gomb. És akkor az apróbb hibákról még nem is beszéltem!
Amint látjátok mindenkinek vannak problémái, gondjai és ötletei, mégsem írjuk tele a falat, mindenfélével, pláne nem olyanokkal, ami nagyjából már megoldott! Mert az azonos szetthez tartozó épületek már egy helyen vannak! Benneteket a fejlesztők és választók zavarnak! Ha ez a gond, akkor válassz és fejlessz, és gond megoldva, pipa ✔
Annyit azért a szösszenetedhez hozzáteszek, hogy vaskoros játékos nem tud megszabadulni a lomjaitól , mert neki még nem áll rendelkezésére az ócskás..
De a többi amit írsz, az ott van. :)
 

Keaira

Aktív tag
De igenis van :) Egy vaskorban leledző egyénnek nem lehet még akkora a raktárkapacitása, hogy ne láthassa át hogy hogyan is áll. A legnagyobb probléma az az én meglátásom szerint, hogy sok játékosnak halványfogalma sincs arról, hogy melyik szettbe mi tartozik, és nem is nagyon töri magát ezért! Várja a mennyei áldást, hogy valaki megoldja helyette. Akinek ez gond, annak tudom javasolni a jó öreg noteszt! Ott szépen lehet vezetni, hogy mihez mi tartozik, melyiknek mi a haszna és miből mennyim van!
Ez az érvelés egyre rosszabb :) Egy dolog jön le belőle, hogy egy géniusz vagy és nincs szükséged sem grafikára se másra, annak örülnél a legjobban, ha minden infó csak a konzolra lenne kiírva, lehetőleg sortörés nélkül :-D
Sajnos nem mindenki ilyen okos, és van aki örülne egy olyan fejlesztésnek, amiben lehet szűrni a szettekre.
Attól, hogy valakinek vannak vaskori épületei még lehetnek jó ötletei, és ezt továbbra is jó ötletnek tartom.
Te is azt mondod, hogy sok játékosnak fogalma sincs arról, hogy melyik szettbe mi tartozik. Miért ne lehetne őket segíteni egy ilyen fejlesztéssel?
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Vagy tanulással. esetleg önképzéssel!
Ne mástól várjuk már a csodát! Egy roppant elkényelmesedett világ részesei vagyunk, és azt szeretnénk, ha minden felcímkézve, csoportosítva, kategorizálva lenne elénk tolva, hogy a lehető legkevesebbet kelljen gondolkodnunk! Ha az agyat nem tornáztatjuk, az is ugyanúgy elcsökevényesedik, mint az izom, amit nem eddzenek!
Nem vagyok géniusz, és még zseninek sem tartom magam (jó, egy kicsit azért igen), csak szeretem a kihívásokat!
De visszakanyarodva a felvetésre, adott egy több elemből álló épületegyüttes, mert csak ezeknél áll fent a vázolt probléma. Mindegyiknek van egy saját nyelvre lefordított hivatalos neve. Alcsoport meghatározásként szerepel a szett neve. A fejlesztővel az adott épületet tudod fejleszteni, míg a választóval a szett valamelyik épületét tudod kiválasztani. Ezt a kettőt a raktár elején a fejlesztők között lehet megtalálni. Ebből a bonyolultabb eset a választó.
Leírom, én hogy csinálom.
Mikor meghirdeti a játék az épületegyüttest, akkor azonnal eldöntöm (ha még sem, akkor utána nézek és kérdezek), hogy kell-e ez nekem egyáltalán vagy sem (ha nem, akkor ahogy jön, megy is az ószereshez)! Ha kell akkor kisokos elővesz,, és lejegyzetelem, hogy miből mire van szükségem, mert nem mindig fontos felhasználni az összes elemet, sőt! De ez egy másik történet!
Tehát összeírom! Mikor a szükséges épületek megvannak, a megfelelő szintek fejlesztőivel (ennek az ellenőrzése kb. 10 másodperc, ha tudod, hogy mit keress - kisokos) együtt, akkor, és csakis akkor teszem le őket. Ezt azért általában naponta elég egyszer vagy maximum kétszer ellenőrizni, mert azért olyan sűrűn nem potyognak az égből az épületek. Így tehát nincs mit keresgélnem. És ha tisztában vagyok a városomban található épületek, nevezetesek, szettek más egyéb dolgok milyenségét és mennyiségét illetően, akkor azt is tudom, hogy a raktáramba kerülő új dolgok, amiket a raktár első, kevésbé figyelmes játékosok esetében az első kettő oldalon lehet megtalálni, tudom-e használni. Ha nem akkor megy az ószereshez, ha igen, akkor marad! Ha ez szetthez tartozó épület, fejlesztő vagy választó, akkor a kisokosba megy a jel, és alkalom adtán tovább bővíthető vagy fejleszthető a szettem. Nem ördöngösség, nem is zsenialítás és még profizmusnak sem hívnám, csak szervezettség, stratégia, odafigyelés! Ennyi!
De nyilván könnyebb a fotelben elnyúlva, rágcsákat ropogtatva, cukros üdítőket iszogatva, azon merengeni és gondolkodni naphosszat, hogy mások, hogy tehetnék egyszerűbbé az életem. Főleg úgy, hogy ez egy ingyenes játék!
Tehát elvártok valakiktől ellenszolgáltatás nélküli valamit, amit nem kis munka lenne visszamenőlegesen megoldani. De gondolom, ha csak 1 gyémántot is kérnének minden egyes szűrés alkalmával, na akkor lenne aztán igazán felháborodás, hogy mit képzelnek ezek magukról.
A fejlesztőket is meg lehet érteni, hogy inkább olyan programokba teszik bele a munkájukat, amivel esetlegesen és a lehetőségekhez mérten anyagi ellenszolgáltatáshoz juthatnak.
Ne legyünk már ennyire önzőek, és ne csak a saját érdekeinket nézzük, nem beszélve arról, hogy pici időráfordítással saját magunk is megoldhatjuk az adott gondunkat! De valahogy ebbe a rohanó világba, ez már egy elfogadott dolog, hogy a problémát szívesebben megkerüljük, vagy mástól várjuk a megoldást, nem pedig keményen beleállva felülkerekedünk az elébünk tornyosuló akadályon!
 

III. Dementia

Aktív tag
Vagy tanulással. esetleg önképzéssel!
Ne mástól várjuk már a csodát! Egy roppant elkényelmesedett világ részesei vagyunk, és azt szeretnénk, ha minden felcímkézve, csoportosítva, kategorizálva lenne elénk tolva, hogy a lehető legkevesebbet kelljen gondolkodnunk! Ha az agyat nem tornáztatjuk, az is ugyanúgy elcsökevényesedik, mint az izom, amit nem eddzenek!
Nem vagyok géniusz, és még zseninek sem tartom magam (jó, egy kicsit azért igen), csak szeretem a kihívásokat!
De visszakanyarodva a felvetésre, adott egy több elemből álló épületegyüttes, mert csak ezeknél áll fent a vázolt probléma. Mindegyiknek van egy saját nyelvre lefordított hivatalos neve. Alcsoport meghatározásként szerepel a szett neve. A fejlesztővel az adott épületet tudod fejleszteni, míg a választóval a szett valamelyik épületét tudod kiválasztani. Ezt a kettőt a raktár elején a fejlesztők között lehet megtalálni. Ebből a bonyolultabb eset a választó.
Leírom, én hogy csinálom.
Mikor meghirdeti a játék az épületegyüttest, akkor azonnal eldöntöm (ha még sem, akkor utána nézek és kérdezek), hogy kell-e ez nekem egyáltalán vagy sem (ha nem, akkor ahogy jön, megy is az ószereshez)! Ha kell akkor kisokos elővesz,, és lejegyzetelem, hogy miből mire van szükségem, mert nem mindig fontos felhasználni az összes elemet, sőt! De ez egy másik történet!
Tehát összeírom! Mikor a szükséges épületek megvannak, a megfelelő szintek fejlesztőivel (ennek az ellenőrzése kb. 10 másodperc, ha tudod, hogy mit keress - kisokos) együtt, akkor, és csakis akkor teszem le őket. Ezt azért általában naponta elég egyszer vagy maximum kétszer ellenőrizni, mert azért olyan sűrűn nem potyognak az égből az épületek. Így tehát nincs mit keresgélnem. És ha tisztában vagyok a városomban található épületek, nevezetesek, szettek más egyéb dolgok milyenségét és mennyiségét illetően, akkor azt is tudom, hogy a raktáramba kerülő új dolgok, amiket a raktár első, kevésbé figyelmes játékosok esetében az első kettő oldalon lehet megtalálni, tudom-e használni. Ha nem akkor megy az ószereshez, ha igen, akkor marad! Ha ez szetthez tartozó épület, fejlesztő vagy választó, akkor a kisokosba megy a jel, és alkalom adtán tovább bővíthető vagy fejleszthető a szettem. Nem ördöngösség, nem is zsenialítás és még profizmusnak sem hívnám, csak szervezettség, stratégia, odafigyelés! Ennyi!
De nyilván könnyebb a fotelben elnyúlva, rágcsákat ropogtatva, cukros üdítőket iszogatva, azon merengeni és gondolkodni naphosszat, hogy mások, hogy tehetnék egyszerűbbé az életem. Főleg úgy, hogy ez egy ingyenes játék!
Tehát elvártok valakiktől ellenszolgáltatás nélküli valamit, amit nem kis munka lenne visszamenőlegesen megoldani. De gondolom, ha csak 1 gyémántot is kérnének minden egyes szűrés alkalmával, na akkor lenne aztán igazán felháborodás, hogy mit képzelnek ezek magukról.
A fejlesztőket is meg lehet érteni, hogy inkább olyan programokba teszik bele a munkájukat, amivel esetlegesen és a lehetőségekhez mérten anyagi ellenszolgáltatáshoz juthatnak.
Ne legyünk már ennyire önzőek, és ne csak a saját érdekeinket nézzük, nem beszélve arról, hogy pici időráfordítással saját magunk is megoldhatjuk az adott gondunkat! De valahogy ebbe a rohanó világba, ez már egy elfogadott dolog, hogy a problémát szívesebben megkerüljük, vagy mástól várjuk a megoldást, nem pedig keményen beleállva felülkerekedünk az elébünk tornyosuló akadályon!
Mivel nincs jegyzettömb a foe-ban, az Általad vázolt megoldás egy olyan megoldása a felvetett problémának, amit a "gányolás" névvel szokak illetni.
Valamint, nem mindenki egy platformról játszik, jómagam pl. öt különböző eszközről szoktam bejelentkezni, a virtuális cetlik nem működnek mindenkinél.
A korpuszkuláris cetli pedig csak a kényszeresek fegyvere a modern világban.
Amúgy, képzeld, én pl olyan kényelmes vagyok, hogy a könyveimet is rendszerezem: van külön mappa a WH40k-nak, a magus-nak, a bilógiai szakkönyveknek, mangáimnak, stb. így kb. minden értékelhető kategória külön csoportosul a rendszerben.
Valamint, úgy szoktam passzív-agresszív aktusokat megejteni a nemszeretem embereknek, hogy ömlesztve szolgáltatok adatot, direkt minden szűrési lehetőség nélkül.
Szóval, amikor először szembesültem azzal, hogy nem lehet szettre keresni, én is nagyon meglepődtem.
Persze meg tudtam ugrani a problémát, lévén a szettek közül kevés használható van, de ez nem jelenti azt, hogy ne tartanék hasznosnak egy ilyen -mellesleg könnyen, kb egy sor bővítéssel megoldható- szűrési feltétel bevezetését.
Sőt, azt is meg tudom érteni, ha ez a probléma eltörpül pl. az mellett, hogy bizonyos design elemek nem jelennek meg, ha az opera n-12. verzióját használja valaki AMD processzorral, esetleg a csatatéri lagg megoldása emészti fel az erőforrásokat, de nem kéne lehurrogni egy olyan ötletet, ami gyakorlatilag egy HIBA kijavítására irányul.
Mert tévedés ne essék, ha egy adatbázisból nem lehet leszűrni egy szükséges paramétert, a technikailag a szűrő hibája.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nagy örömömre szolgál, hogy Te is megszólaltál és megosztottad velünk (velem) az észrevételeidet, a tapasztalataidat!
Hidd el, a kis zsebnotesz tökéletes megoldás, de Isten lássa lelkem, nem szeretnélek rábeszélni! Mindenki úgy csinálja, ahogy jó neki! Amúgy azért megsúgom, hogy ha már 5 féle platformon nyomod, hogy esetleg megpróbálhatnád a táblázatot felhő alkalmazásban, és akkor bárhol bármikor elérhető lenne a számodra! Nem kifogásokat kellene gyártani, hogy ez és az miért nem megy!
De visszatérve a programozáshoz, bár én nem vagyok szakember, annyit azért konyítok hozzá, hogy ha termékre, elnevezésre szeretnél szűrni, az édes kevés, hogy beteszel plusz egy sort. A szűréshez szükséges elnevezésnek szerepelnie kell az adott termék, épület vagy bármi parancssorában. Tehát, hogy ez működhessen, ehhez további fejlesztések szükségesek. És nem csak egy ember munkája, mert ezt minden adott nyelvre programszinten vázolni kellene! És ha fizettél volna a játékért, akkor megértem, hogy esetlegesen elégedetlenkedsz, de így ...
De megfordítom, ha már olyan rendszerező típus vagy! Van egy üzletem, és forgalmazok kb. 4 000 terméket. Nekem az a jó, ha családonként és gyártónként van csoportosítva. Ám az Ügyfeleim egyik része azt szeretné, ha ár szerint lennének, a másik szín szerint szeretné, a harmadik típusonként, a negyedik pedig méret szerint. Szerinted megoldható? De lenne egy javaslatom, beszaladsz a boltomba és megcsinálod a rendszerezést, csak úgy pusziért! Mit szólsz hozzá?
 
Fent