PVP aréna

ildi2202

Új tag
Sziasztok!
Én arra lennék kíváncsi hogy Titán korban a virtuális ellenfelek ellen lehetne menni a legtöbb pontért, de akkor miért kapjuk érte a legkevesebb pontot? Mostanában max 360 pontot láttam érte de leginkább kevesebb pontot adnak, míg a többi szerveren kisebb korban lévő városaimban jóval több pontért harcolok a magasabb korúak ellen. Jó volna tudni hogy ez most egy hiba vagy tényleg ennyire lehúzzák pontokkal azokat akik a legmagasabb korban vannak.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Az azonos csatáért sosem járt több pont. Majd ha jön egy újabb kor, akkor megint lehet gyűjtögetni, persze ha nem lépsz gyorsan kort!
 

ildi2202

Új tag
Az azonos csatáért sosem járt több pont. Majd ha jön egy újabb kor, akkor megint lehet gyűjtögetni, persze ha nem lépsz gyorsan kort!
Eddig úgy tudtam hogy a legmagasabb korban lévőknek a virtuális ellenfelek a nagyobbak, mert vannak saját korban lévő ellenfelek még kevesebb pontért.
Ezt így nem tartom igazságosnak! Szinte büntetés akkor a legmagasabb korban lenni! Virtuális és Marsi korban vannak városaim más szervereken ott érdekes hogy 400 feletti pontokért is tudok harcolni.
Nevetségesnek érzem azt hogy a legmagasabb korban lévők kapják a legkevesebb pontot az Arénban. Igy akár egy Virtuális korban lévő játékos is lehet a rangsorban az első ha medálokat áldoz rá.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Nevetségesnek érzem azt hogy a legmagasabb korban lévők kapják a legkevesebb pontot az Arénban. Igy akár egy Virtuális korban lévő játékos is lehet a rangsorban az első ha medálokat áldoz rá.
Egyrészt igazad van.
Másrészt mivel medálért (vagy gyémántért) korlátlan számú próbálkozást lehet vásárolni, így akinek korlátlanul áll rendelkezésére medál (vagy gyémánt), az bármelyik korban is van, lehet első a rangsorban.
 

Xadornix

Aktív tag
Eddig úgy tudtam hogy a legmagasabb korban lévőknek a virtuális ellenfelek a nagyobbak, mert vannak saját korban lévő ellenfelek még kevesebb pontért.
Ezt így nem tartom igazságosnak! Szinte büntetés akkor a legmagasabb korban lenni! Virtuális és Marsi korban vannak városaim más szervereken ott érdekes hogy 400 feletti pontokért is tudok harcolni.
Nevetségesnek érzem azt hogy a legmagasabb korban lévők kapják a legkevesebb pontot az Arénban. Igy akár egy Virtuális korban lévő játékos is lehet a rangsorban az első ha medálokat áldoz rá.
Sok szempontból gyengébb kihívás a virtuális ellenfél. Egyrészt egy idő után kiismered mind, és tudni fogod milyen egységei vannak, míg egy másik játékos ellen nincs ilyen fix esélyed.
Sok szempontból gyengébb kihívás a tieiddel azonos egységek ellen küzdeni, mint mondjuk 5 korral frissebbek ellen.
Ezeket a szempontokat az Aréna üzemeltetői is látják, a közönség nyilván tombol, amikor parittyások rohamoznak tankokat (pláne, ha még nyerni is tudnak), ebben van nekik a nagy üzlet. Biztos ezért ilyenek a szabályok.
Mindenki úgy indul, hogy tisztában lehet a szabályokkal, mi abban az igazságtalan, hogy betartják azokat?

Szinte (?) büntetés? Nincs itt semmi szinte. Rengeteg szempontból előnyösebb a magasabb kor, sok másik szempontból pedig előnytelenebb. Például jóval több terület áll rendelkezésre harci bónuszokat termelni, némelyik épület jobb is a későbbi korokban, ugyanakkor, mondjuk CE-n nagyobb bónuszai vannak a kihívásoknak is, és nincs esélyed a saját korodnál fejlettebb egységek beszerzésére sem. Ezeknek a különbségeknek az ismeretében több játékos is akad, aki megállt valamilyen, neki szimpatikus korban, és nem tervez továbblépni. Mindenki eldöntheti magának. A jelenkorban például nem okozott gondot a CE5 csatákkal, már a bevezetésekor sem. Az űrkorban lévő céhtársaimnak többedjére is erős kihívás volt.
A PvP csak egy másik ilyen helyzet. A heroikus küzdelmet díjazzák, és a Titán korban erre a többségnek nincs esélye. (Bizonyos autóversenyeknél komoly díjazás jár egy előzésért, még sem sír az a versenyző, aki rajt-cél győzelemmel egyszer sem tud előzni.)

Akár Virtuális korban? Hetekig voltam második Jelenkorral és az első sem az akkori top korban járt. Tényleg kedvezett nekem, hogy 3 korral felettem járókat (és néha még annál is feljebbi korból való egységeket) tudtam legyőzni, mert az aréna szabályzata ezt jutalmazta. Még nagyobb segítség volt, hogy nem buktam sorban védéseket, mert az erősebbek nem támadtak (a kevés jutalom miatt), a gyengébbek meg nem nyertek a jövős/jeges védők ellen a jelennél is tipikusan kisebb egységekkel. Ellenben nekem is nehezítés volt, amikor már csak virtuális ellenfelet kaptam, mert azokért kevesebb pont járt (kisebb is volt a kihívás benne).

Egyébiránt medált költeni nem áldozat, amikor semmi másra nem jó :)
 
Fent