Nevezetes épületek

Ez elég érdekes lehet egy sakk mérkőzésen! Persze lehet úgy is sakkozni, hogy kerülgetjük egymást, mint a forró kását, aztán ütés nélkül megegyezünk egy remiben. De azért ennek elég kicsi az esélye, bár nem kötelező ütni, mint ahogy a malomban sem! Ámbátor elég unalmas partik lehetnek az ilyenek! Vagy a lépésem előtt megkérdezem, hogy leüthetem-e a bábúját, hisz azzal kárt okozok neki! Vagy felajánlom cserébe az én figurám leüthetését! Valljuk be, ez azért elég nonszensz!
Nem érzed kicsit sem falsnak a meglátásod? Ez egy ilyen játék! Itt szabad így játszani! Ha téged ez zavar (feltételezem még a játék elején tartasz), akkor nem jó játékot választottál (nem reklámoznék más játékokat, de biztosan rálelhetsz olyanra, ahol a szeressük egymást gyerekek szintű babázgatás folyik), mert ilyen elképzelésekkel itt nem sok jóra számíthatsz.
Tavaly november 28. óta játszom, és játszom más békés játékot is, a sakkos példád mellé lő, mivel abban a játékban azok a szabályok ,hogy leüssük egymást, ebben nem itt lehet magányosan,csapatban,gyémánt brigádban játszani van aki építkezik más sokat csatázik, nincs egyenlőség jel köztünk. Mindenképp másként tekintünk a dolgokra, ami nem probléma . Amúgy a tegnapi nappal ünnepeltem a 10000-ik csatámat engem sem kell félteni. A mondás ami ide illik ( Ki mint él úgy ítél) :)
 
Utoljára szerkesztve:

Próféta

Nagyon aktív tag
A sakknál rosszul tudod, ugyanis nem kötelező ütni! Olvasd át a szabálykönyvet!
A másik amiben tévedsz, hogy ezt a játékot is játszhatod magányosan! Nem kötelező barátokat szerezni, és céhbe sem kötelező tartozni. Igaz a fejlődés a barátok és a céhtársak segítségével gyorsabb és eredményesebb, meg persze élvezetesebb is, de szingliként is nyomulhatsz.
Engem például nem zavar, ha mások építkeznek, ha gyémántvárost építenek, sőt az sem, ha semmit, addig téged zavar az én stílusom! Ahogy írod, mindenki másképp, más felfogásban játszik.
És ha már a mondásoknál tartunk, akkor "Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! " (Máté 7, 1-3)! Fogadd el és békélj meg vele, hogy vannak olyan játékosok, akik harcolnak, akik "segítenek" betakarítani (bár ez ellen a lehetőség a te kezedben van), akik kéretlenül pakolnak (odafigyeléssel ez megakadályozható)!
A gondot az jelenti, hogy a játékosok egy része kényelmes, és nem szeret előre tervezni, vagy nincs elég idejük a játékra, így inkább azt szeretnék elérni, hogy ezt korlátozó szabályokkal oldják meg helyettük!
 
A sakknál rosszul tudod, ugyanis nem kötelező ütni! Olvasd át a szabálykönyvet!
A másik amiben tévedsz, hogy ezt a játékot is játszhatod magányosan! Nem kötelező barátokat szerezni, és céhbe sem kötelező tartozni. Igaz a fejlődés a barátok és a céhtársak segítségével gyorsabb és eredményesebb, meg persze élvezetesebb is, de szingliként is nyomulhatsz.
Engem például nem zavar, ha mások építkeznek, ha gyémántvárost építenek, sőt az sem, ha semmit, addig téged zavar az én stílusom! Ahogy írod, mindenki másképp, más felfogásban játszik.
És ha már a mondásoknál tartunk, akkor "Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! " (Máté 7, 1-3)! Fogadd el és békélj meg vele, hogy vannak olyan játékosok, akik harcolnak, akik "segítenek" betakarítani (bár ez ellen a lehetőség a te kezedben van), akik kéretlenül pakolnak (odafigyeléssel ez megakadályozható)!
A gondot az jelenti, hogy a játékosok egy része kényelmes, és nem szeret előre tervezni, vagy nincs elég idejük a játékra, így inkább azt szeretnék elérni, hogy ezt korlátozó szabályokkal oldják meg helyettük!
A sakkról tényleg nem tudtam,hogy lehet ütés nélkül játszani, bár értelmezhetetlen hogyan lesz vége, a magányos játékot én is írtam, a stílusoddal semmi gondom csak másként gondolkodunk ennyi.Én nem engedek meg magamnak olyat amit én sem szívesen kapnék, de nem is tennék, ez fontos.És az is biztos, hogy én nem ítélkezem.:)
 
Ahhoz is kommunikációra volna szükség, hogy ha meg akarod határozni, hogy ki rakhasson pontot és melyik helyre, tehát előre le kellene beszélni, és ilyen alapon akkor ilyen szabályozás nélkül is le lehet beszélni a barátaiddal, hogy mikor vannak akkor nyitod, tesznek az első kettőbe és máris nem tudnak nyerészkedni idegenek.
Egyébként meg nincsen meghatározott hely és soha nem is volt, hogy ki melyik helyre pakol.
A legtöbb pontot betevő játékos kerül legfelülre a legkevesebb pedig legalulra pont egyenlőség esetén pedig aki korábban tett.
A többi csak matek és megegyezés.
Nem mindenki építkezik 1,9 X pontrendszerben vannak akik láncoznak és ilyen esetben ha kap bele a szomszédjától ingyen pontot akkor annyival kevesebbe kerül neki felépíteni. különben a teljes pontmennyiséget ki kell osztania, hogy visszakaphassa.
ugyanez a helyzet akik csak saját maguknak pakolnak,nekik minden pont segítség amit ingyen kapnak és az, hogy a rendszer és a bárka X mennyiséggel többet ad vissza az az építkezőnek nem kerül semmibe mert különben önmaga pakolta volna tele.
Ez a lényeg ,beszéljük meg, ne rabolgassunk én is ezt mondom
 

Próféta

Nagyon aktív tag
A sakkról tényleg nem tudtam,hogy lehet ütés nélkül játszani, bár értelmezhetetlen hogyan lesz vége, a magányos játékot én is írtam, a stílusoddal semmi gondom csak másként gondolkodunk ennyi.Én nem engedek meg magamnak olyat amit én sem szívesen kapnék, de nem is tennék, ez fontos.És az is biztos, hogy én nem ítélkezem.:)
Pl.: a Bolondmatt :D Meg a pár lépéses remik
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Engem, megbántani? Ugyan már ;) Egy angyal vagyok, végtelen türelemmel és kifogyhatatlan magyarázatokkal :D
 

erika5503

Aktív tag
a játékfejlesztők elgondolkodhatnának azon, hogy a nevezetes épületek egységesen 4x4területüek legyenek ne legyen nagyobb tőlük és régi 3x3 területek maradnának. így több hely lenne az új eventes épületekhez ami mindig nagy területek még az 1x-es terjeszkedés sem állja a területet amit elvárnak. jobb kedvük és lehetőségük lenne a játékban fejlődni és játszani. Már ha a forgatás lehetőségét nem adták meg soha 2016 januárja óta vagyok a játékban,, de nyögvenyelős minden mikor új dolgokat vezetnek be ami működött az már nem működik.
ott dolgozik az sok okos fejlesztő informatikus, lehet agyalni.
 

Xadornix

Aktív tag
a játékfejlesztők elgondolkodhatnának azon, hogy a nevezetes épületek egységesen 4x4területüek legyenek ne legyen nagyobb tőlük és régi 3x3 területek maradnának. így több hely lenne az új eventes épületekhez ami mindig nagy területek még az 1x-es terjeszkedés sem állja a területet amit elvárnak. jobb kedvük és lehetőségük lenne a játékban fejlődni és játszani. Már ha a forgatás lehetőségét nem adták meg soha 2016 januárja óta vagyok a játékban,, de nyögvenyelős minden mikor új dolgokat vezetnek be ami működött az már nem működik.
Engem nem zavar, ha gondolkodnak rajta, csak be ne vezessék :p
A játékban az épületek "jóságát" épp a terület:haszon arány határozza meg. És a játékos dolga, hogy eldöntse, neki melyik épületek használata éri meg, melyik nem. Vagy ha jön egy jobb, akkor minek a helyére rakja.
Ha úgy érzed, kevés a hely, ezzel az érzéssel nem vagy egyedül, tényleg lehetne a jövőben finomítani valamit, de nem hiszem, hogy a visszamenőleges "törvényalkotás" lenne a megoldás.
Egyébiránt ha minden négyzet alakú lenne, akkor azzal a forgatás is meglenne, szóval most annál jóval nagyobb kívánsággal álltál elő.
ott dolgozik az sok okos fejlesztő informatikus, lehet agyalni.
Hát, nekem nem tűnnek annyira okosnak, legalábbis ami a hibagyakoriságot, illetve azok javításának tempóját illeti. A játékfejlesztés amúgy sem az ő kompetenciájuk, ők csak az algoritmizálásban (és annak kódolásában) érintettek.
 

Keaira

Aktív tag
Egy céhtársamat egyszer megkérdeztem, hogy miért nem védi a helyeket és hagyja, hogy fosztogassák? Azt válaszolta, hogy ő ezt másképp látja: azokat a pontokat ajándékba kapja.
Bevallom őszintén, hogy nagyon tetszett a hozzáállása. Semmi idegeskedés, semmi stressz, annak örül amit kap :) Ennek ellenére persze továbbra is védtem a saját nevikben a helyeket :-D
Mivel szerencsére mindannyian különbözőek vagyunk, más-más stílusban játszunk. Amíg valaki nem sért játékszabályt, el kell fogadni, hogy ő így játszik, más elveket vall és addig is örülj a pontoknak, amiket ajándékba kapsz. Vagy számolj és próbáld kizárni a lehetőséget, hogy "nyerészkedjenek" rajtad.
Ez egyébként felvet bennem egy újabb kérdést. Az is aljas nyerészkedő, aki 150-es bárkával csak 1.9-t pakol? Ugye ezt senki sem gondolja. Akkor miért nézünk rossz szemmel arra, aki 1.9 alatt pakol, amit ráadásul a nevi gazdája tett lehetővé?
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Egy céhtársamat egyszer megkérdeztem, hogy miért nem védi a helyeket és hagyja, hogy fosztogassák? Azt válaszolta, hogy ő ezt másképp látja: azokat a pontokat ajándékba kapja.
Bevallom őszintén, hogy nagyon tetszett a hozzáállása. Semmi idegeskedés, semmi stressz, annak örül amit kap :) Ennek ellenére persze továbbra is védtem a saját nevikben a helyeket :-D
Mivel szerencsére mindannyian különbözőek vagyunk, más-más stílusban játszunk. Amíg valaki nem sért játékszabályt, el kell fogadni, hogy ő így játszik, más elveket vall és addig is örülj a pontoknak, amiket ajándékba kapsz. Vagy számolj és próbáld kizárni a lehetőséget, hogy "nyerészkedjenek" rajtad.
Ez egyébként felvet bennem egy újabb kérdést. Az is aljas nyerészkedő, aki 150-es bárkával csak 1.9-t pakol? Ugye ezt senki sem gondolja. Akkor miért nézünk rossz szemmel arra, aki 1.9 alatt pakol, amit ráadásul a nevi gazdája tett lehetővé?
Érdekes szemlélet :)
 
Egy céhtársamat egyszer megkérdeztem, hogy miért nem védi a helyeket és hagyja, hogy fosztogassák? Azt válaszolta, hogy ő ezt másképp látja: azokat a pontokat ajándékba kapja.
Bevallom őszintén, hogy nagyon tetszett a hozzáállása. Semmi idegeskedés, semmi stressz, annak örül amit kap :) Ennek ellenére persze továbbra is védtem a saját nevikben a helyeket :-D
Mivel szerencsére mindannyian különbözőek vagyunk, más-más stílusban játszunk. Amíg valaki nem sért játékszabályt, el kell fogadni, hogy ő így játszik, más elveket vall és addig is örülj a pontoknak, amiket ajándékba kapsz. Vagy számolj és próbáld kizárni a lehetőséget, hogy "nyerészkedjenek" rajtad.
Ez egyébként felvet bennem egy újabb kérdést. Az is aljas nyerészkedő, aki 150-es bárkával csak 1.9-t pakol? Ugye ezt senki sem gondolja. Akkor miért nézünk rossz szemmel arra, aki 1.9 alatt pakol, amit ráadásul a nevi gazdája tett lehetővé?
Aki időt,pontot és fáradtságot beletett abba, hogy 150-es legyen a bárkája az nem aljas mert (csak)1.9-el épít, ez az ő bónusza nem rabol hanem extra profitja van amivel nem károsít senkit szerintem.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Aki időt és energiát beletett abba, hogy legyen egy EGY-es szintű bárkája, az nem aljas, ha csak annyi pontot tesz, amennyit alapból ad vissza egy nevezetes.

A bárkája bónusza a tulajdonos játékának az eredménye. Ha valakinek ad belőle, !!!ÉS TELJESEN MINDEGY, HOGY MENNYIT!!!, csak egy pontot, vagy 1,9-es szorzóval teszi ezt, mindenképpen a saját bárkájának a nyereségéből teszi. Ehhez meg semmi köze annak, akihez pontot tesz. Tesz, ha akar és annyit amennyit akar. És aki ezért rablónak, tolvajnak, aljasnak vagy bármi hasonlónak nevezi, annak óriási baj van az értékrendjével.

Azt kellene felfogni, hogy nem az építtető nevezetese adja azt a pontot, hanem az építő dolgozott meg azért (felhúzta a bárkáját), hogy a bárkája adjon neki pontot, ha másnál épít.
 

erika5503

Aktív tag
Aki időt és energiát beletett abba, hogy legyen egy EGY-es szintű bárkája, az nem aljas, ha csak annyi pontot tesz, amennyit alapból ad vissza egy nevezetes.

A bárkája bónusza a tulajdonos játékának az eredménye. Ha valakinek ad belőle, !!!ÉS TELJESEN MINDEGY, HOGY MENNYIT!!!, csak egy pontot, vagy 1,9-es szorzóval teszi ezt, mindenképpen a saját bárkájának a nyereségéből teszi. Ehhez meg semmi köze annak, akihez pontot tesz. Tesz, ha akar és annyit amennyit akar. És aki ezért rablónak, tolvajnak, aljasnak vagy bármi hasonlónak nevezi, annak óriási baj van az értékrendjével.

Azt kellene felfogni, hogy nem az építtető nevezetese adja azt a pontot, hanem az építő dolgozott meg azért (felhúzta a bárkáját), hogy a bárkája adjon neki pontot, ha másnál épít.
ez tényleg igaz , nem az építtető érdeme a bárka bónusz és semmi köze hozzá
ezt jó lenne ha eszükbe vésnék azok akik terméket adnak el építésért és ha helyezést ér el azépítő, az építtető akkor ne kérje el vagy vonja le az építő bárka bónuszát.
 

Xadornix

Aktív tag
A bárkája bónusza a tulajdonos játékának az eredménye. Ha valakinek ad belőle, !!!ÉS TELJESEN MINDEGY, HOGY MENNYIT!!!, csak egy pontot, vagy 1,9-es szorzóval teszi ezt, mindenképpen a saját bárkájának a nyereségéből teszi. Ehhez meg semmi köze annak, akihez pontot tesz. Tesz, ha akar és annyit amennyit akar. És aki ezért rablónak, tolvajnak, aljasnak vagy bármi hasonlónak nevezi, annak óriási baj van az értékrendjével.

Azt kellene felfogni, hogy nem az építtető nevezetese adja azt a pontot, hanem az építő dolgozott meg azért (felhúzta a bárkáját), hogy a bárkája adjon neki pontot, ha másnál épít.
Csakhogy engem nem az érdekel, hogy az építésben résztvevő mennyi FP-t kap, és az miből származik neki. Tőlem aztán kaphat egyetlen FP-ért tízezret is, nem sajnálom tőle!

Engem az érdekel, hogy az építésben nekem besegítők - barátok, céhtársak, vagy akár tényleg kedves szomszédok - mekkora terhet vesznek le a vállamról a nevezetesem egy adott szintjén. És amíg akad elég barát, aki 190 %-al (vagy épp 195..200 %-al) is segít, addig az, aki elég ügyes, hogy ezt ehelyett csak 10%, 90%, 100%, 150%, vagy akár 189% magasságában tegye, az ilyenformán nem segít, hanem hátráltat.

Nem vitatom, hogy mindenki annyit tesz, amennyit akar. Azt sem vitatom, hogy bármennyit tenni szabályos, vagy hogy mennél nagyobb "nyereséggel támogatni" ne lenne ügyes dolog. Ellenben egy ilyen ügyes lépés a "támogatott" számára veszteség, és az, hogy negatív jelzőkkel illeti a veszteség okozóját, nem jelent semmiféle értékrendi tévedést.

A pásztor is joggal szidja a bárányát elrabló farkast, pedig amaz csak éli természetes ragadozó életét.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Amennyiben neked a barátaid, céhtársaid nagylelkűen adják a bónuszukat, akkor te meg legyél annyira ügyes, hogy ezt ki is használd és más nem tudjon ebbe beleszólni. De ha „beleszól” egy szomszéd, akkor ne a szomszédot szidd, illesd mindenféle jelzővel, hanem maximum magadat, hogy „ezt megint jól el... számoltam”.
A pásztor nem szidja a farkast (de ha teszi, attól nem lesz több báránya, az biztos, tehát értelmetlenül teszi), hanem védi a bárányait. Ha jó pásztor, akkor megvédi, ha nem jó pásztor, azért nem a farkas a hibás, mint írtad te is, a farkas csak éli a saját életét.
 
Fent