Nevezetes épületek

zsoltesz77

Új tag
Sziasztok!

Olyan opció nem lehetne, hogy én mondjam meg, hogy ki támogathat a nevezetes épületekben? Vagy esetleg letiltani a nevezetes épületekben való hozzájárulását?
Esetleg még azt is be lehetne állítani, hogy melyik játékos hanyadik pozícióra rakhatom.
Vagy akár szimplán azt, hogy csak barátok segíthetnek.
Szerintem nagyban elősegítené a játékosok közti támogatást, és a kommunikációt.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Szerintem meg nagyban hátráltatná a játékosok fejlődését (tervezésben, előrelátásban mindenképp).
 

zsoltesz77

Új tag
Szerintem meg nagyban hátráltatná a játékosok fejlődését (tervezésben, előrelátásban mindenképp).
Csak egy példa:
2-en vagyunk.
Ugyebár ez az egyik opció, hogy térkép darabjaihoz jussak.
Ha belerakok a tiedbe 1 fp-t és 100 a jutalom, nemhogy kapok épület részeket, de még 99 fp-t is.
De ha te megmondod, hogy figyi ez az elvárásom,hogy minimum 150-et rakjak be,
akkor ha akarok jutalmat, kénytelen vagyok olyan elvárásokat teljesíteni, amiket elvársz tőlem.
Sok pofátlan tag van, akik jóval a jutalom alatt teljesítenek.
És ha nem tetszik akkor én magam lassabban fogok tudni haladni a játékban, mert nem teljesítem az elvártakat.hiba.jpg

Vagy akkor mért nem csak barátok támogathatnak?

Én személy szerint utálom az élősködőket...
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Évente ha egy-két, általad „élősködőnek” nevezett játékos pakol hozzám (néha még fel is húzom a szemöldököm, hogy ez mit keres itt, de ennyi).

Nem élősködő, hanem játékos, aki játszik, gondolkodik, tervez, és mindezt a játék szabályai és lehetőségei szerint.
Az 1,9, a láncok és minden hasonló csak egy megállapodás két adott játékos (aki kapja és aki adja) között. Semmi más.
Te is játszol, úgy alakítod a saját játékodat, hogy neked jó legyen szintén a játék szabályai, lehetőségei szerint, például véded a nevezeteseid helyeit, ha teheted. (Tudod, stratégiai játék.)
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Az élősködők, mint jó magam is, tulajdonképpen nem is élősködnek, hanem csak kihasználják egyes játékosok matematikai hiányosságait. Azt szoktam mondani, hogy ha már mindenáron hibást kell keresni, akkor az legyen az, aki a lehetőséget megteremtette! Hisz ő nem figyelt, és nem számolt az eshetőségekkel, nem védte be a helyeket, vagy hagyta parlagon heverni a pozíciókat. Akkor kell új szintet nyitni, ha biztosan van legalább két építőd, akik pakolnak Forgét a nevezeteseidbe. A stratégia, a cselekvések egy hosszabb távú terve egy bizonyos cél elérése érdekében, amely gyakran egy probléma megoldása is lehet. Tervezd meg előre, hogy mikor, mit csinálsz, és ne ad hoc cselekedj! Ne azon törd a fejed, hogy hogyan tudnál másokat korlátozni a játékában, mert neked az a kényelmesebb, hanem alakítsd úgy a játékodat, hogy mindezt meg tud akadályozni: építkezz úgy, hogy védett helyeid legyenek, vagy olyan személyek, akik még túl is pakolnak szívesen, arass időben a birtokodon. Nem olyan nehéz ez, csak jó néhányan, mint például te is, arra fecsérlik az idejüket, és olyan új szabályok bevezetésén gondolkodnak, hogy hogyanis ne kelljen gondolkodniuk!
 

zsoltesz77

Új tag
Félig jogos a ti álláspontotok. Ezért jár a lájk :)
De akkor ezek szerint nem olyanoknak való, akik épp kikapcsolódásképp játszanak egy keveset,
és nem akar kommunikálni - csak kikapcsolódni.
Köszönöm a válaszaitokat! :)
 

Horribile Dictu

Aktív tag
De akkor ezek szerint nem olyanoknak való, akik épp kikapcsolódásképp játszanak egy keveset,
és nem akar kommunikálni - csak kikapcsolódni.

Attól még számolni tudni kell
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Hiába tud számolni, ha olyan szinten van a nevezetese, ami nyitás után egyből rabolható. Azt kommunikáció nélkül nem fogja tudni megoldani, hogy annyit pakoljanak be, amennyit ő szeretne.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Félig jogos a ti álláspontotok. Ezért jár a lájk :)
De akkor ezek szerint nem olyanoknak való, akik épp kikapcsolódásképp játszanak egy keveset,
és nem akar kommunikálni - csak kikapcsolódni.
Köszönöm a válaszaitokat! :)
Ha a kezdetek kezdetén figyelmesen elolvasod a játékleírást, a játékszabályzatot, akkor már eleve tisztában lehettél volna ezekkel a dolgokkal, és akkor lett volna rá lehetőséged, hogy még idejekorán eldöntsd azt, hogy akarod-e ezt a stresszes "életformát".
Amúgy nem kell és nem is kötelező kommunikálni, csak úgy simán elszórakozhatsz a játékkal, és ha nem veszel mindent halálosan komolyan, akkor még a kéretlen pakolásoknak is tudsz örülni!
Találd meg az egyéniségednek legmegfelelőbb stílust, arra gondolj ki egy stratégiát, és mindezt próbáld meg rendszeresíteni! Hidd el, a végén még élvezni is fogod :D
 
Ha a kezdetek kezdetén figyelmesen elolvasod a játékleírást, a játékszabályzatot, akkor már eleve tisztában lehettél volna ezekkel a dolgokkal, és akkor lett volna rá lehetőséged, hogy még idejekorán eldöntsd azt, hogy akarod-e ezt a stresszes "életformát".
Amúgy nem kell és nem is kötelező kommunikálni, csak úgy simán elszórakozhatsz a játékkal, és ha nem veszel mindent halálosan komolyan, akkor még a kéretlen pakolásoknak is tudsz örülni!
Találd meg az egyéniségednek legmegfelelőbb stílust, arra gondolj ki egy stratégiát, és mindezt próbáld meg rendszeresíteni! Hidd el, a végén még élvezni is fogod :D
Ez a játék is kiválóan alkalmas, egy társadalom , és személyeinek adott kori morálját leképezni. Stratégia?Igaz de azt lehet kulturáltan tenni és lehet (élősködve), másokat letiporva .Mindenből lehet tanulni még a rossz példákból is, akinek egy kis esze is van, és morálja azonnal láthatja az utat maga előtt .A tiéd mi ?
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Ez a játék is kiválóan alkalmas, egy társadalom , és személyeinek adott kori morálját leképezni. Stratégia?Igaz de azt lehet kulturáltan tenni és lehet (élősködve), másokat letiporva .Mindenből lehet tanulni még a rossz példákból is, akinek egy kis esze is van, és morálja azonnal láthatja az utat maga előtt .A tiéd mi ?
azért abból, hogy egy játékban (annak szabályzatát nem megszegve) valaki nyer 200 pontot egy idegen nevezetesének a pakolásából messzemenő következtetéseket nem vonnék le :)
 
Ahhoz is kommunikációra volna szükség, hogy ha meg akarod határozni, hogy ki rakhasson pontot és melyik helyre, tehát előre le kellene beszélni, és ilyen alapon akkor ilyen szabályozás nélkül is le lehet beszélni a barátaiddal, hogy mikor vannak akkor nyitod, tesznek az első kettőbe és máris nem tudnak nyerészkedni idegenek.
Egyébként meg nincsen meghatározott hely és soha nem is volt, hogy ki melyik helyre pakol.
A legtöbb pontot betevő játékos kerül legfelülre a legkevesebb pedig legalulra pont egyenlőség esetén pedig aki korábban tett.
A többi csak matek és megegyezés.
Nem mindenki építkezik 1,9 X pontrendszerben vannak akik láncoznak és ilyen esetben ha kap bele a szomszédjától ingyen pontot akkor annyival kevesebbe kerül neki felépíteni. különben a teljes pontmennyiséget ki kell osztania, hogy visszakaphassa.
ugyanez a helyzet akik csak saját maguknak pakolnak,nekik minden pont segítség amit ingyen kapnak és az, hogy a rendszer és a bárka X mennyiséggel többet ad vissza az az építkezőnek nem kerül semmibe mert különben önmaga pakolta volna tele.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Ez a játék is kiválóan alkalmas, egy társadalom , és személyeinek adott kori morálját leképezni. Stratégia?Igaz de azt lehet kulturáltan tenni és lehet (élősködve), másokat letiporva .Mindenből lehet tanulni még a rossz példákból is, akinek egy kis esze is van, és morálja azonnal láthatja az utat maga előtt .A tiéd mi ?
Az én utam? Ez egy jó kérdés!
Elég változatosra sikeredett. Az elején (hajdanán), mivel még nem volt nevezetesem terméket termeltem, mert így tudtam olyan nevezetesek rajzaihoz és termékeihez jutni, melyeket szerettem volna idejekorán megszerezni. Én is beleestem abba a hibába, hogy leszegett fejjel csak faltam a kilométereket. Végig jártam a szamárlétrát. Volt építőtársam, akivel idővel egymás nevezeteseibe pakoltunk helyezéstől függetlenül, majd beszálltam 10 - 20 - 25 - 50 Forgés építőcsoportokba, bízva az esetleges nagyobb nyereményben. Ezek felesleges és hamvába holt ötletek voltak, de valahol mégiscsak el kellett kezdeni ;)

Mivel akkoriban még nem volt ennyi Event épület, így a velem egy korban tartózkodó játékostársaim többnyire a termelő épületeim termékeit "fölözték" le hadisarc gyanánt. Nem esett túl jól! Nem volt kellemes nap mint nap szembesülni a szomszédjaim "kedveskedésével"! Ezért mikor már volt termelő nevezetesem (Bábel, Alexandria stb.), akkor áttértem a városom védelmére, és közben a fogadóm fejlesztettem ezerrel, hogy minél több éhes és szomjas barátot (akkor még 80 volt a max.) tudjak vendégül látni! Mindenkit válogatás nélkül támogattam, eszem ágában sem volt a szomszédok zargatása. Mégis jöttek, győztek és vitték amit tudtak. Volt akit sikerült meggyőzni (nem is keveset) arról, hogy több haszna van a barátságomnak, mint az alkalomszerűen néhanapján megszerezhető csekély jutalomnak. Aktív barátaimnak köszönhetően ráadásul az épületeim támogatása (fosztás elleni védelme) részben megoldott volt.

Senkinél nem követelőztem, senkit nem sértegettem, talán ennek köszönhető az, hogy tanácsokkal, ötletekkel is támogattak. Így tudtam meg, hogy szinte teljesen felesleges a város védelmére pazarolnom az erőforrásaimat, mert aki kicsit is jobb játékos, az úgy megy át rajta, mint forró kés a vajon! És ha időben és rendszeresen begyűjtöm a javaimat, akkor nem tudnak tőlem elvinni semmit, vagy alig valamit, az meg hogy megtámadtak és legyőztek, nekem, mint védőnek nem okoztak vele kárt! Kapott érte pontot és ennyi. Nem kell vele foglalkozni.
Mivel azért valamit mégis csak kellett kezdenem a felszabadult területtel, épültek a laktanyák. Akkoriban még fogalmam sem volt az Alcatraz fontosságáról. De miután azt is sikerült megszereznem, már a laktanyák száma is lecsökkent.
Közben persze rengeteget olvastam, különböző fórumokat bújtam, hogy jobb és erősebb játékos lehessek. Jött egy akkori bölcs céhtársam (áldassék a neve), aki felhívta a figyelmem az esztelen rohanás következményére. Az egy dolog, hogy folyamatosan kócos lesz a hajam, de sosem leszek elég erős az adott korban, szenvedés és kínlódás lesz a sorsom, kiégek és fásultan abbahagyom a játékot, mert nem lesz sikerélményem.
Változtattam ismét a stratégiámon, nyomtam egy aszfalt szaggató padlóféket, és megálltam. Új tervet készítettem, hogy mikor és milyen körülmények együttállásánál lépek kort. És mivel szerettem volna izgalmasabbá és érdekesebbé tenni a saját játékom, én is elkezdtem agyusztálni, abajgatni a szomszédjaim. Eleinte manuálisan, majd ahogy jöttek a győzelmek, a sikerek, egyre bátrabban toltam automatán.
Jött az újabb jótanács, ha már átjutottam a védelmen, miért nem gyűjtöm be az engem megillető, a győzelmemért járó jussom? Ekkor éreztem rá a vadászat valódi ízére, hogy nem csak úgy összevissza, adhoc csapok le egy-egy épületre, hanem próbálom a lehető legjobbat kiválasztani a lehetőségek tárházából. Épp ezért van egy szint, ami alá igyekszem nem leereszkedni, de persze én is belefutok néha olyanba, amire nem vagyok túl büszke, de ez van :D

A következő lépcsőfok a szomszédok nevezetesének kéretlen pakolása, kisebb-nagyobb nyereség reményében, amit én a matematika elvén közelítek meg. Tehát, úgy és akkor pakolok oda, ha az nekem megéri. És csakis akkor tudok oda beszemtelenkedni, ha valaki hibázott! Esetleg a tulaj nem védte be a helyeket, vagy olyankor nyitott mikor nem volt kéznél segítő, de olyan is volt, hogy a támogató számolta el magát, vagy pedig visszatérőzött, és így apránként tette csak be a Forge pontjait, én pedig jókor voltam jóhelyen.

De mindig igyekszem a játékszabályzat szellemében játszani és kerülöm a tiltott szerek használatát! Mindig, mindenkivel kulturáltan társalgok, a barátaimnál csak engedéllyel építkezem, céhen belül pedig maximális bárka bónusszal, önzetlenül fejlesztem társaim épületét.
Aki kéri és igényt tart rá, annak mesélek a kacskaringós életutamról és segítem tanácsaimmal, ötleteimmel, Forge pontjaimmal. Nem az a típus vagyok, aki a "Ki nevet a végén" játékban megharagszik azért, mert leütik a bábúját, de én sem esem kétségbe, ha lehetőségem adódik hasonló eset kapcsán, és döntenem kell, hogy ütök vagy inkább másik bábúval lépek, hogy elkerüljem a "rossz fej" titulust!
Teljesen felesleges a másikra mutogatni, mert mindenki úgy játszik, ahogy akar a játékleírás keretein belül. Nincs értelme senkit sem ilyen-olyan jelzőkkel ellátni! Van akinek kevesebb ideje, van akinek több ideje jut erre a játékra, így a stratégiák is különbözőek, és az hogy valaki megtámadja és "kifosztja" a szomszédja egyik épületét, a játék velejárója, ezzel együtt kell élni, ezzel számolni kell. Ez egy olyan lehetőség, amivel előre lehet és kell is kalkulálni.
És pont ugyanilyen a nevezetesek építése is, az hogy valaki nem pakol máshoz, az nem jelenti azt, hogy hozzá sem fognak! Ez egy ilyen játék. Gondolkodni, tervezni és figyelni kell! És ha valakinél olyan történik, amire nem számított, nem kalkulált vele, az nem az elkövető hibája, hanem az övé, mert nem gondolkodott két lépéssel előbbre.
Aki ebben a játékban falakat, korlátokat akar felhúzni, annak azt tudom mondani, hogy rossz helyen tartózkodik, mert ez nem az a játék!
Amit te javasoltál, az pont ennek a játéknak sava-borsát venné el és tenné ráadásul unalmassá is.
Ez nem egy olyan naponta egyszer 5 percre beugrok játék! Aktív jelenlétet igénylő, úgy is mondhatnám, hogy pici fanatizmust, de mindenképpen rákattanást kívánó, folyamatos időtöltést óhajtó szórakozási forma!
Ilyen vagyok, ez vagyok én! Lehet szeretni, és lehet utálni is a cselekedeteimért, de minden lépésem a saját magam szórakoztatására, a lehetőségeim kiaknázására és a tudásom pallérozására irányul!
 
Utoljára szerkesztve:

Lef------

Nagyon aktív tag
Ez egy naponta 5 percet belépek játék volt (aratás, némi nevezetes építés, fanatikusoknak 8-kor 10 perc gvg). Aztán az évek folyamán ez totálisan megváltozott. Most aki a top100-ban (500,1000) van annak akár több órája is belemehet, s persze vannak akik ezzel kelnek és fekszenek, s még éjszakára is ébresztőt állítanak :) Ha áldozol rá (pénzt, de leginkább időt) akkor jól fog pörögni....
 
Nagyon köszönöm mindegyikőtök reflexióját, meglehet az én gondolkodásmódommal van gond. Én soha semmilyen módon nem tudtam ártani készakarva másoknak, ez alaptermészet, példák sora és tapasztalás amiről beszélnünk. Soha nem támadnék meg senkit, még a játékban sem azért, hogy bármit is elszedjek tőle, az más kérdés amikor rám támadtak, támadtam, ha fosztottak fosztottam, de kéretlenül senkihez sem pakolok ,kérek, ha igen ,az jó ha nem tiszteletben tartom , nincs semmi ami rávenne, hogy a saját morálomat és értékrendemet átlépjem. De az is biztos, hogy sosem hajlanék meg az előtt, hogy bárki kényszerítsen arra tegyek pontot bármiébe, az kudarc, a részéről kérhet aztán igen , nem majd én eldöntöm.
Egy jó példa a szerintem normális játékmenetről, ha új szomszédaim vannak egyet ,egyet megkérdezek megtámadhatjuk e egymást csak a pontokért és nincs fosztogatás , szerintem ez korrekt
 
Utoljára szerkesztve:
azért abból, hogy egy játékban (annak szabályzatát nem megszegve) valaki nyer 200 pontot egy idegen nevezetesének a pakolásából messzemenő következtetéseket nem vonnék le :)
Távolról sem erről beszéltem, ez egy megengedett forma amivel nincs is gond , én a készakarva károkozásról , probléma keltésről írtam
 

Próféta

Nagyon aktív tag
A készakarva károkozáson a kéretlen nevezetes pakolást érted? Vagy a városod megtámadása utáni inkasszót?
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nagyon köszönöm mindegyikőtök reflexióját, meglehet az én gondolkodásmódommal van gond. Én soha semmilyen módon nem tudtam ártani készakarva másoknak, ez alaptermészet, példák sora és tapasztalás amiről beszélnünk. Soha nem támadnék meg senkit, még a játékban sem azért, hogy bármit is elszedjek tőle, az más kérdés amikor rám támadtak, támadtam, ha fosztottak fosztottam, de kéretlenül senkihez sem pakolok ,kérek, ha igen ,az jó ha nem tiszteletben tartom , nincs semmi ami rávenne, hogy a saját morálomat és értékrendemet átlépjem. De az is biztos, hogy sosem hajlanék meg az előtt, hogy bárki kényszerítsen arra tegyek pontot bármiébe, az kudarc, a részéről kérhet aztán igen , nem majd én eldöntöm.
Egy jó példa a szerintem normális játékmenetről, ha új szomszédaim vannak egyet ,egyet megkérdezek megtámadhatjuk e egymást csak a pontokért és nincs fosztogatás , szerintem ez korrekt
Ez elég érdekes lehet egy sakk mérkőzésen! Persze lehet úgy is sakkozni, hogy kerülgetjük egymást, mint a forró kását, aztán ütés nélkül megegyezünk egy remiben. De azért ennek elég kicsi az esélye, bár nem kötelező ütni, mint ahogy a malomban sem! Ámbátor elég unalmas partik lehetnek az ilyenek! Vagy a lépésem előtt megkérdezem, hogy leüthetem-e a bábúját, hisz azzal kárt okozok neki! Vagy felajánlom cserébe az én figurám leüthetését! Valljuk be, ez azért elég nonszensz!
Nem érzed kicsit sem falsnak a meglátásod? Ez egy ilyen játék! Itt szabad így játszani! Ha téged ez zavar (feltételezem még a játék elején tartasz), akkor nem jó játékot választottál (nem reklámoznék más játékokat, de biztosan rálelhetsz olyanra, ahol a szeressük egymást gyerekek szintű babázgatás folyik), mert ilyen elképzelésekkel itt nem sok jóra számíthatsz.
 
Fent