Kibeszélő Mogul Birodalom!

  • Témaindító Deleted member 28593
  • Kezdés ideje

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szerintem ez eléggé egyértelmű:

1393 bővítmény megtekintése

Na, ez a baj, hogy szerintetek ez egyértelmű. :)
Mivel szett-eket írtatok, így a városon belül megszokott szettekre gondol az ember.
Ezt olvastam, a techfán nézegettem a chatri-t vagy hogy hívják. Ott pl nem ír semmit.
Szóval alapvetően nem elég egyértelmű a leírás. Ha már kikutatta az ember és letette, akkor lehet egyértelműbb lesz azt még nem tudom. Holnap megmondom. :)
 
Szerintem ez eléggé egyértelmű:

1393 bővítmény megtekintése
" Eközben a nagy diplomáciai épületek rendelkeznek beállított képességgel , ami azt jelenti, hogy naponta egyszer további kulturális javakat gyűjthetsz össze azzal, hogy egyedi nagy épületeket helyezel el a nagykövetség szomszédságában (bárhol a közelben) a nagykövetségre, nem feltétlenül a főépület oldalára vagy elé). "

Azért ez szerintem nem annyira egyértelmű.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
De amúgy nem csak ez a gond a mogullal. A rúpia igényt és termelést nagyon elrontották. Vagy legalábbis az elején amit a házak adnak az nem elegendő. Az árutermelők sokszor vannak üresben, ami miatt a haladás lassú.
 

III. Dementia

Aktív tag
Jaaa, hogy direkt a játékosok idegesítése volt a cél. Értem. Vagyis nem értem, de ok. Jó tudni, hogy így törődnek velünk a fejlesztők.
Ha nyersanxaghiány miatt üresen ketyeg a termelő, az azt jelenti, hogy túlméretezett a kapacitásod.
Lehet, bontanod kéne.
Vagy felhalmozni a nyersit, és raktárról termelni.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ha nyersanxaghiány miatt üresen ketyeg a termelő, az azt jelenti, hogy túlméretezett a kapacitásod.
Lehet, bontanod kéne.
Vagy felhalmozni a nyersit, és raktárról termelni.

Amikor annyira kevés rúpia se jön be, hogy 1 termelőt 24órán keresztül hasznosítsak az miként lehet túlméretezett kapacitás?
Raktárról miként termelsz?
 

III. Dementia

Aktív tag
Amikor annyira kevés rúpia se jön be, hogy 1 termelőt 24órán keresztül hasznosítsak az miként lehet túlméretezett kapacitás?
Raktárról miként termelsz?
Ruppót a házak termelik.
Tudod, hogy mennyi ruppó kell a következő lépcsőig.
Telerakod házzal a területet, és addig gyártod a ruppót, amíg annyi nem lesz, amennyi kell.
Lerakod az árutermelőt, és feléled a ruppót.
Így, nem lesz üresjáratod.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ruppót a házak termelik.
Tudod, hogy mennyi ruppó kell a következő lépcsőig.
Telerakod házzal a területet, és addig gyártod a ruppót, amíg annyi nem lesz, amennyi kell.
Lerakod az árutermelőt, és feléled a ruppót.
Így, nem lesz üresjáratod.

Ezt nem tudom miként sikerült kimatekolnod. De ha nincs lenn termelőm az pont olyan üresjárat, mint amikor van lenn, de nincs rá keret. Semmivel nem vagyok előrébb, sőt még az építést is meg kell várnom, ha nem akarom erre elkölteni az összes létező gyémántot.
Szóval olyan javaslatod van, amivel tudunk kezdeni is valamit?
 

III. Dementia

Aktív tag
Ezt nem tudom miként sikerült kimatekolnod.

Értek hozzá.

De ha nincs lenn termelőm az pont olyan üresjárat, mint amikor van lenn, de nincs rá keret.
Akkor van üresjárat, ha nem termelsz, vagy olyan dolgot termelsz, amire nincs szükséged.
Nyersanyagra, a ruppóra, szükséged van, így amíg nem termeltél belőle szükségleten felül, az adott terület nem volt üresjáraton.

[/QUOTE]

Semmivel nem vagyok előrébb, sőt még az építést is meg kell várnom, ha nem akarom erre elkölteni az összes létező gyémántot.
Ha kiszámolod, hogy a kifejlesztendő -tényleg szükséges- cucchoz mennyi ruppó kell, meg azt, hogy a ruppó elhasználása során mennyi fog keletkezni, a területeden folyamatos termelést tudsz végezni.
Pontosan egyszer kell felépítened az adott termelőépületet, ami azt jelenti, hogy az üresjárat az építés ideje, nem pedig az, ahogy most működteted, amikor az építés idejéhez hozzáadódik a ruppótlanság ideje is.

[/QUOTE]

Szóval olyan javaslatod van, amivel tudunk kezdeni is valamit?
Ennél konkrétabban nem tudom elmesélni az erőforrásgazdálkodás alapjait: ha a nyersanyag lassabban jön, mint a feldolgozási kapacitásod nyersanyagigénye, akkor "n" termék legyártásának az idejét növeli a korán lerakott termelőépület, mert a termelőépület a nyersanyagforrástól veszi el a területet.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A japánon, a vikingen és az egyiptomin is túl vagyok. Néha az egyiptominál fordult elő üresjárat, mert nem volt elegendő hadizsákmány. De a vikingnél és a japánnál soha.
Így és az időhöz kötöttség, haladás szempontjából amit leírsz bár működik, de ugyanúgy nem haladsz vele előre.
Ahogy azzal is csak hátráltatják a haladást, hogy minden egyes újabb épület feloldásához le kell tarolni a teljes várost és tele kell pakolni diplomáciát adó cuccokkal.
Szóval továbbra is az a véleményem, hogy ezt a mogult erősen elrontották. Az egymáshoz csatlakoztatható cuccok és a főépülethez csatlakoztatható cuccok jó gondolatok voltak. De a kivitelezés inkább idegesítő.
 

III. Dementia

Aktív tag
A japánon, a vikingen és az egyiptomin is túl vagyok. Néha az egyiptominál fordult elő üresjárat, mert nem volt elegendő hadizsákmány. De a vikingnél és a japánnál soha.

Én, a gyipókat úgy csináltam, hogy mindig, az elejétől kezdve mindhárom csatát leharcoltam, így kb. a szintidő harmadára elegendő hadizsákmány gyűlt össze a teljes küldetéshez.
Onnantól kezdve nem is volt harci épületem, a vége felé lévő hadizsákmánygyűjtő küldit a független egységekkel abszolváltam.

A többi kulturálist meg úgy nyomtam, hogy folyamatosan építettem, bontottam.
Napközben négyórás termelések, alváshoz a nyolc.

Ám, a mogulok, érdektelenek.
Igazából abbahagytam a kulturális településeket, mert egyik sem tud már olyat adni, amire szükségem lenne, és így nem éri meg a ráfordított időt.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Az eddigi települések főépülete hasznos. Kivétel nélkül.
Ez a mogul is az lenne. Csak iszonyatosan elszúrták a tematikát. Amit nem értek, mert idejük volt rá. Bár a beta után elég hamar kitették a normál szerverekre is. De ezek szerint a betások azt mondták, hogy királyság, amit nehezen hiszek.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A japánt már eladtam, az egyiptominak meg érik rendesen az ócskás.
Az obeliszkek is elavultak, a rúnákat, dojokat kb egy éve kidobtam.

Te városod. Ettől még az összes főépület hasznos. Az időalapúak azért megosztóak, mert lehet némi hasznuk, de hosszútávon talán az obeliszk az ami megéri.
 

Fancsiki

Új tag
Ezt a Mogult teljesen fölösleges csinálni. Nem ad jó jutalmat. Maga a falu küldetés végig csinálása csak az időt rabolja. Egy előnye, hogy szép a grafikája.
 
Egy nagy rakás szar ez a mogul birodalom. Folyton le kell bontani mindent, aztán diplomáciaiakat építeni, majd 5 perc múlva vissza az egész. Az 1240-es meg 1500-as diplomácia alig jön össze.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent