Menü ötletelés!

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser3

Guest
Sziasztok!

Szeretnénk a játékban a menüt fejleszteni, jobbá tenni. Ehhez szeretnénk kérni a ti véleményeteket is. A céhek most a globális menüben vannak, ami nem teljesen egyértelmű, nem könnyen elérhető.

Tudjuk hogy már megszoktátok mi hol van és a menüpontok áthelyezése esetleg több gondot okozna mint jót. Azt szeretnénk ha megváltoztatjuk akkor az valóban előrelépés legyen.

Van pár ötletünk hogy milyen legyen az új menü. Olvass tovább majd szavazz arra, amelyiket a legjobban szereted. Ha van bármi hozzáfűznivalód akkor azt is írd le, kíváncsiak vagyunk a véleményedre! Nyitottak vagyunk az ötletekre, javaslatokra, de vannak azért megkötések: például nem adhatunk hozzá több elemet mert akkor az nem férne el kisebb felbontású kijelzőkön.




Menü A


Hud_option2.jpg

Itt minden üzenettel kapcsolatos dolog egy külön menüpontba került (MC): céhes fórum, üzenetközpont és fórum gombok. Egy toplista gomb is került a menübe.

Menu B


Hud_option1.jpg

Itt nincs toplista gomb, a fórum gomb kikerült a menüből (egy más helyre a játékban). A céhes fórum és a céh gomb bekerült külön menüpontként.


Még egy dolog: minden ország játékosait megkérdezzük ezzel kapcsolatban. Ennek ellenére nem garantáljuk hogy a legtöbb szavazatot kapott menü kerül bevezetésre. Amit szeretnénk: visszajelzéseket és szavazatokat amelyeket összegíűjtünk - a javaslatokkal együtt - hogy a lehető legjobb megoldást válasszuk mindenkinek.

Köszönjük hogy időt szánsz erre!


Üdvözlettel:
a Forge of Empires csapata
 

DeletedUser4764

Guest
Sziasztok,
véleményem szerint felesleges ezen változtatni. Nem olyan nehéz ezt a menürendszert megszokni, az ikonok épp elég beszédesek, és a régi játékosok pedig már valóban megszokták a jelenlegi beosztást. Azok a részek, melyek nem azonnal, hanem neadjisten két, esetleg három kattintással érhetőek el, nem annyira igényelnek géppuskakezet a tartalmuk miatt.
 

DeletedUser23757

Guest
Sziasztok! nekem igy is tetszik ahogy most van! Szerintem felesleges a bevált megszokott formákat változtatni! de rátok bízom viszont van játék amit én és a barátaim a változtatások miatt hagytam abba. erre fel kell készülni van akinek majd nem tetszik és kiszáll. Én maradok mert a játék nagyon tetszik.
 

DeletedUser23679

Guest
Sziasztok!

Csak úgy mint az előttem szóló én is azon a véleményen vagyok, hogy ez a menüsor váltás felesleges.A régi játékosok már megszokták ezt a menüsort, ami nem olyan bonyolult. Az új játékosok meg hamar megtudják tanulni. Az ikonok sokat segítenek és pillanatok alatt rálehet jönni mi hol van.

Üdv.:Danez
 

DeletedUser23560

Guest
Üdvözletem!

Amíg a kapott levelek 2-3-szor is aktiválják az ikont, heves villogásra ösztökélve ezzel, addig az első variáció halálos lenne.

Azt támogatnám,hogy a céh kerüjön ki külön ikonnal. A globális toplista elérésére meg ott van a helyezésjelző a bal felső sarokban, az bőven elég, esetleg kicsit figyelemfelkeltőbbé lehetne tenni, és a lenti menüből teljesen kivenni.

A mostani állapot még mindig jobb, mint bármelyik - főleg, mert aki játszik, megszokta már, aki meg most kezd, az úgyis azt szokja meg, ami van - , de ha kell, a B-re voksolnok.

Honsu
 

DeletedUser22972

Guest
Üdv mindenkinek!

Személy szerint én sem változtatnék semmin.Így éppen eléggé átlátható és használható!
saxne
 

DeletedUser23642

Guest
Szerintem is a régi menűsor tökéletes csak 1 hozzá fűzni valóm volna hogy nem e lehetne megoldani azt hogy csak akkor jelenjen meg a menűsor a képernyő alján ha csak rá kattintok és ne legyen fojton ott mert sokat levesz a képből és így nagyobb területet lehet belátni ha nincs ott,és úgy jönne elő mind a szomszédos és a szövetséges játékosok listája,és ez minden ilyen fix pontok eltüntesére vonatkozna(lásd a jobb felső sarkot is).
De azért én legszivesebben az ( A ) menűre voksolok.
 

DeletedUser23390

Guest
Sziasztok Fejlesztők!

Véleményem szerint a mostani rendszer teljesen megfelelő!

Ha változtatni szeretnétek akkor pl azon, hogy ha már felépített a játékos egy nevezetest de a raktára tele van olyan térképpel amik a már felépített nevezeteshez tartoznak akkor ezekkel a térképekkel lehessen már kezdeni valamit!!!!!!!!

No ezen változtassatok ha lehet. A tök felesleges térképrészletet el tudja pl ajándékozni vagy más nem szükséges térképrészletre lehessen cserélni, vagy árura a piacon!!!!

Esetleg hogy az ajándék ikont tudjuk végre használni!!!

Ennyi amit mondani szerettem volna építő jelleggel!

üdv Péter
 

DeletedUser23571

Guest
Sziasztok!

Csatlakoznék az elöttem szólókhoz. A Menü szerintem is rendben van, ha változás lesz mindenképpen,akkor talán én a hadsereg irányítást vonnám össze a Kontinenstérképpel,mert nem tudom más hogy van vele, de én pl. a hadseregemet külön nem kezelem, hanem a csatáknál teszem be az aktuális sereget,amikor látom az ellenfél seregét is. Amivel nekem gondom van,az a raktár és a piac..Külön kell lépegetnem piacolásnál, h lássam mit szerezzek be a nevezetes letételéhez amikor a termékeket szerzem be, vagy jegyzetelek cetlire :D
Szerintem a városháza funkcióin kellene gondolkozni :) Én azt pl nem használom, ugyanis: Áru: megtalálom a piacnál is, és a Hírek, Profil és Áru megtalálható bal felül a városnevemnél is, úgy, mint a városházánál..

Még egy változtatást javasolnék,ami ugyan nem a Menü része, de ide írom: A Kincsárból az árut ki lehessen venni, mert akik a cvsc-t abbahagyták azoknak áll a raktárba és semmit nem tudunk vele kezdeni :( Viszont vannak céhtagok akik onnan akár cserével hasznát tudnák venni :) Ráadásúl a modernkori új nevi is oda termel feleslegesen :( Csak annak éri meg letenni, aki cvsc-zik..
Üdv Day.
 

DeletedUser20920

Guest
Én a 'B' verzióra szavazok. A kommunikációs fórumokat érdemes egy gombnyomással elérhetővé tenni, a toplista ellenben koránt sem olyan érdekes, hogy azonnal elérhető legyen.
 

DeletedUser

Guest
sziasztok szerintem a menü igy jó ahogy van mindenki ehez szokott és könyen kezelhető szerintem nem igényel változtatást
 

DeletedUser4929

Guest
Ha minden áron változtatni akarjátok a menüt, akkor a "B" verzió szimpatikusabb.
Sokkal értelmesebb változtatás lenne, amit már az előzőekben leírtak a többiek.
A céhkincstárból a felesleges anyagok kivehetősége, vagy a többször meglévő
tervrajzrészletek cserélhetősége, eladhatósága esetleg elajándékozhatósága.
 

DeletedUser6840

Guest
Hali!

Nem igazán kell változtatni, de ha már választani kellene akkor "B".
Illetve azon lenne érdemes változtatni még, hogy ne szakítsa meg az éppen aktuális folyamatot az ha valaki takarított/motívált nállam, stb.
Mert nagyon idegesítő, hogy ha például levelet/üzenetet írok valakinek vagy piacolok, akkor is megszakítja és bedob valami hasonlót "Elnézését kérem felség, de fontos esemény történt...".

:-(
 

DeletedUser

Guest
Kedves Fejlesztők!
Az "A" verzió nekem szimpatikusabb.

Egy almenü módosításra tennék javaslatot:
Takarításnál és motiválásnál háromféle dolgot lehet csinálni és erre mégis csak két gomb van.
1.Gazdasági épület motiválása (alapanyag kellene)
2.Házak motiválása (pénz kellene)
3.Takarítás (vidámság kellene)
Cégtagként szeretnénk azt csinálni, amit kérnek tőlünk, de elég macerás figyelni, hogy nehogy rosszra kattintsunk.

ÉSZREVÉTEL ACÉHES CSATÁKKAL KAPCSOLATOSAN:
A céhes csaták nagyon leapasztották az anyagkészleteket és nehézkessé vált a piacolás. Az jogos, hogy a háborózás a valós életben is pénzbe és nyersanygba kerül, de a valós életben is nyersanyagot és pénzt kapnak a nyertesek. Ha tovább folytatódik a készletek céhes háboróba ölése elvész a járék egy élvezetes része. Régebben max egy fél napon belül tudtunk cserélni amit akartunk, most napokig hiába várunk anyagra áll a fejlesztés. VONTATOTT A JÁTÉK!! Jó lenne nem tönkretenni a játék egy élvezetes részét égy új funkció miatt. Ráadásul a céhes harcokban harcolóként csak a járákosok kis része vesz részt, kereskedni viszont többen szeretnének.

Egyébként szuper a játék!
Köszi:LALA
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem tudom, csak én vagyok-e vele úgy, de ha már változtatás, akkor mindenképpen jobb lenne a 'maradó' menürészleteket ott meghagyni, ahol vannak (gondolok itt a fejlesztés, a hadsereg irányítás és a kontinenstérkép sorrendiségének megtartására). A megszokás nagy úr, és pl. a fejlesztési fát én nem kép alapján érem el, hanem már menühely alapján (felső-középső helyre kattintás). :)

Egyébként nekem egyértelműen a második a szimpatikusabb. Egyrészt a kikerülő részeket el lehet majd érni máshogy is (toplista: a felső sávban rákattintani a helyezésre; fórum: ahogy említve lett, máshol lesz), másrészt az 'A' verzióban lévő 'MC' gomb nagyon nem illeszkedik a menü dizájnjába (tudom, oda még lehet fejleszteni egy új ikont/piktogramot; de az az 'előugrósága' miatt sem tetszik annyira). Ja, és akkor már a sorrendiség itt is működhetne: a felső sor második helyére mehetne az üzenetküldés, és a többi általam említett 'megszokott' gombok maradhatnának a helyükön is.
 

DeletedUser11472

Guest
Sziasztok!

Én nem a menüt fejleszteném a fejlesztők helyében, hanem inkább a játék memóraigényességén változtatnák, mert gondolom nem csak én vagyok azzal így, hogy pár csata, vagy 10-20 játékos meglátogatása után annyira lelassul a játék, meg lefagy a gép, hogy tisztára elveszi a játék élményét, és ha azt nézzük ez csak egy sima online játék. Komolyabb PC játék se lassítja le ennyire a gépet...
 

DeletedUser

Guest
Kedves FEJLESZTŐK!

Aminek szerintem mindenki nagyon örülne, hogy a céhes levelezés (nem fórum), mikor egynél több címzett a levél címzettje kerüljön külön gombra. Nagyobb céhnél állandóan villog a levél, miközben választ várunk egy baráttól, viszont a céhes levelezés általában nyafogás, sárdobálás tartalmú ezeket tévénézés helyett olvasnám pszicho thrillerként. Egy egyszerű szűréssel ez megoldható lenne.

Másik javaslatom, hogy nem szükséges 5 barátot/céh tagot/szomszédot látni a listában elegendő 4-et és így lenne hely még plusz gomboknak a menüsoron, igaz ez már lehet grafikai módosítást is igényel nem csak egy egyszerű motor átparaméterezést.
 

DeletedUser23602

Guest
Köszönöm a lehetőséget a hozzá szóláshoz.

1, A levelező rendszernél az érkezett leveleket valami villogó menűponttal kellene jelezni.
2, Hihetetlenűl magasak a terület foglaláskor az értékek, harcolni pedig értelmetlen, mert a területeken olyan védelem van, amit a jelen kori harcosokkal nem lehet megvívni, így vagy megvásárolod a magas értékeket, vagy 1-2 értékben termeled pl. a gyógynövényt! A foglaláskor több anyaglelőhely kellene, hogy nagyobb mennyiséget tudjunk termelni.
3, A házak lakosság száma túl alacsony, így nem lehet tovább lépni, mert alacsony a lakosságszám.

Köszönm
Noel
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent