Küldetések, típusai, és a Château Frontenac használata

III. Dementia

Aktív tag
A wiki is több éves, pont mint a játék. Hibák vannak, lesznek benne. Ha szól valaki, hogy ez vagy az hibás, akkor javítjuk.
Ha meg nem pontos a meghatározás, csak általánosan minősít, az ellen nem tehetünk semmit, marad minden a régiben.
Pl.
A páncéloknál az van írva, hogy nem kaphat x sebzésnél többet.
A repülő egységeknél meg az, hogy nem támadhatja a tüzérség.

Ezek az állítások, amióta van jövő kor, azóta nem igazak, mindezt úgy, hogy pont ezen védekezések ellen találták ki az "erős lövést".

Magyarul, vagy az erős lövés képesség működése hibás, mert negligálja a repülési képességet, páncélt, vagy a leírás az.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Pedig nagyon egyszerű.
Azért egy stratégiai játékban, főleg egy ilyen öszetettben egy ilyen állítás nagyon nem állja meg a helyét.

A történetküldetések miatt soha nem tűnik el semmi, ilyet ne terjesszetek (és nem is tapasztalhattatok).
Ez jogos, ezt elírtam.

Történetküldetés mindig van és nem megszakítható.

A történetküldetések mellett vannak „Mellékküldetések”:

Egyszerű mellékküldetés: minden korhoz tartozik néhány, teljesítésük opcionális.
Bónuszküldetés-sorok: bizonyos feltételek teljesülése esetén aktiválódnak, teljesítésük nem megkerülhető (nem lehet megszakítani őket).
Visszatérő küldetések: ezekből is minden korhoz tartozik néhány, teljesítésük opcionális és csak akkor jelennek meg, ha nincs másik mellékküldetés.

Nos, nekem jelenleg van történet, mellékküldetés és visszatérő is. Tehát megint ott tartunk, hogy a játékosnak halvány fogalma sincs arról, hogy miért tűnik el ez, miért tűnik el az, csak jönnek össze vissza a dolgok.

Aki leragad egy korban, vagy nem akar továbblépni adott ideig, az vállalja ezzel azt is, hogy a játék egyes elemei elérhetetlenek lesznek számára.

Ez jogos, abból a szempontból, hogy aki vaskorban akar maradni akár évekre, az fogadja el, hogy nem használhatja a régiségkereskedőt, a pvp arénát, stb. De a visszatérő, ahogy te is írtad minden korban elérhető. Ugyanakkor mégse feltétlenül. Nekem nemrég 2 koron keresztül nem volt visszatérőm. Hogy miért, azt senki nem tudja, vagy nem akarja megmondani. Elvileg előrerohantam térképen, de most is ugyanúgy előrébb vagyok mégis van. Sőt, történet küldetésben is előrébb vagyok a koromtól. De korábban is előrébb jártam a térképen és történetben mégis volt visszatérőm.

Nem azért van kitalálva a játék mechanikája, hogy minden játékos a saját kénye-kedve szerint azt csináljon benne, amit akar. Akinek ilyen igénye van, az írjon játékot saját magának.

Nem saját kénye kedvről van szó. Egyszerűen jó lenne érteni, hogy miért történik az ami, úgy ahogy. Ennyi. Viszont ha már így kijelented, hogy ne akarjuk átalakítani a dolgokat, akkor tavaly miért kérdeztétek a véleményünket, miért kértetek tőlünk ötleteket?

Nem hiányos a tájékoztatás. Pontosan annyi információ elérhető, amennyi kell a játékhoz.

Minden információ, amit a játék kitalálói a játékosok tudomására akarnak hozni, az megtalálható a játék wikijében.

De hiányos, méghozzá sok témában. És nem, messze nem annyi infó érhető el, ami kell a játékhoz. Bár itt kérdés, hogy mit értünk játék alatt. Mert ha azokat is idevesszük, akik naponta belépnek, némi túlzással össze vissza kattintgatnak és halvány sejtelmük nincs arról mit is csinálnak, akkor valóban igazad van. Ha a komolyabb játékosokat nézzük, akkor viszont nagyon nem. Nem véletlenül található annyi leírás a neten, megy annyi kérdés a supportnak, a facebook csoportban vitáznak az emberek mi miként van.
A wiki hasznos, vannak benne jó és értékes infók. De nagyon, nagyon hiányos és valahol nem is egészen érthető, mit is akar a költő.

Az meg sem fordul a tisztelt jákékosfejekben, hogy nem véletlenül van így?

De megfordult. De a miértről sem tudunk. Tehát ugyanott tartunk.
 
Örülök ennek a topiknak, mert én is hasonló gondban vagyok.
Új világban (is) kezdtem játszani. Vaskorban vagyok és - egyelőre - nem szándékozom a következő korba lépni.
A kontinens térképen „átcsúsztam" a Kora középkorba. Két tartomány felderítve. A tech-fán a vaskorból még téma vár feloldásra.
Ami a küldetéseket illeti: Történet. Két szál. Az egyik a Történet küldetés, ami nem megszakítható, a másik (megszakítható) a Mellékküldetés. Mind a kettő a Kora középkorra vonatkozó küldetést ad. Azaz, hogy teljesíteni tudjam, át kéne lépnem a következő korba. Ezt viszont nem szeretném!
Amit szeretnék, ha visszatérő küldetések lennének. Mi a megoldás?

Az a megoldás, hogy a mellékküldetéseket megszakítod! Vaskorban arra figyelj, hogy Észak-Amerika Desperation szektorán ne menj túl! (Igazából Garrincton környékén jön be egy iparos bónusz küldi sor, ami elveszi a visszatérőktől a helyet)
 
Fent