Küldetések, típusai, és a Château Frontenac használata

LoveCanKill

Aktív tag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. :)

Valaki elmagyarázná ezt az.. "Egészet"?


Szóval van 3 féle küldetés típus.
-Főküldi
-Mellékküldi
-Bónusz küldetés


A Fronti lényege az, hogy a küldetések után kapható jutalmakat x %-al növeli. Eddig ezt értem. :)

De. Két korral ezelőtt pár küldetés (hogy most a mellékküldi vagy a bónuszküldi-nél volt-e azt hirtelen nem tudom) folyamatosan ismétlődött, amíg abban a korban voltam. Nem is tudom... Talán olyan 6 küldi. És hiába megszakítottam azt ami nemtetszett, előbb utóbb ugyanúgy megint az jött. És így a frontival.. Egész jó volt. :)

Viszont kort léptem, és abban a korban maradtam egy ideig. Ott viszont nem volt ilyen.. "Visszatérő" küldi. Hanem folyamatosan újak jöttek, és egy idő után már a kövi korbol kért valamit mindegyik.. :/

Most Ipari korban vagyok, itt még csinálgatom a küldiket, nem tudom hogy itt lesznek-e visszatérők, bár igazibol pár nap múlva szeretnék a kövi korba lépni, ott viszont elég sokáig szeretnék maradni.

Progresszív korban leznek ilyen.. "Visszatérő" küldik? Vagy csak valami hiba miatt volt a későközépkorban? :/
Mert ha nem lesz, akkor nem fogom fejlesztgetni 1 darabig a frontit)

Vagy minden korban kellene hogy legyen..? De akkor az előző korban mit rontottam el, hogy ott nem voltak visszatérők? :O



Előre is köszönöm a válaszokat..! :)
 

LoveCanKill

Aktív tag
Köszönöm..! :)

De ha már a mellék és a bónusz küldetések is a kövi korhoz kapcsolódnak, (gopndolom akkor még nem csináltam meg a főküldis küldetéseket abban a korban) akkor azzal lehet csinálni valamit?

Ha befejezem abban a korban lévő főküldetéseket, amiben vagyok, "átállítódnak" a mellék és bónuszküldetések arra a korban lévő viszatérő küldikre, amiben vagyok? :O
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Köszönöm..! :)

De ha már a mellék és a bónusz küldetések is a kövi korhoz kapcsolódnak, (gopndolom akkor még nem csináltam meg a főküldis küldetéseket abban a korban) akkor azzal lehet csinálni valamit?

Ha befejezem abban a korban lévő főküldetéseket, amiben vagyok, "átállítódnak" a mellék és bónuszküldetések arra a korban lévő viszatérő küldikre, amiben vagyok? :O
Igen . Ha letudtad a fő és mellék küldiket az adott korban akkor automatikusan jönnek a visszatérők .
 

Gróf úr

Aktív tag
Örülök ennek a topiknak, mert én is hasonló gondban vagyok.
Új világban (is) kezdtem játszani. Vaskorban vagyok és - egyelőre - nem szándékozom a következő korba lépni.
A kontinens térképen „átcsúsztam" a Kora középkorba. Két tartomány felderítve. A tech-fán a vaskorból még téma vár feloldásra.
Ami a küldetéseket illeti: Történet. Két szál. Az egyik a Történet küldetés, ami nem megszakítható, a másik (megszakítható) a Mellékküldetés. Mind a kettő a Kora középkorra vonatkozó küldetést ad. Azaz, hogy teljesíteni tudjam, át kéne lépnem a következő korba. Ezt viszont nem szeretném!
Amit szeretnék, ha visszatérő küldetések lennének. Mi a megoldás?
 

III. Dementia

Aktív tag
Örülök ennek a topiknak, mert én is hasonló gondban vagyok.
Új világban (is) kezdtem játszani. Vaskorban vagyok és - egyelőre - nem szándékozom a következő korba lépni.
A kontinens térképen „átcsúsztam" a Kora középkorba. Két tartomány felderítve. A tech-fán a vaskorból még téma vár feloldásra.
Ami a küldetéseket illeti: Történet. Két szál. Az egyik a Történet küldetés, ami nem megszakítható, a másik (megszakítható) a Mellékküldetés. Mind a kettő a Kora középkorra vonatkozó küldetést ad. Azaz, hogy teljesíteni tudjam, át kéne lépnem a következő korba. Ezt viszont nem szeretném!
Amit szeretnék, ha visszatérő küldetések lennének. Mi a megoldás?
Kort kell lépni.
Mert túlszaladtál a térképpel.
 

III. Dementia

Aktív tag
Sokkal inkább át kellene gondolni a fejlesztőknek a küldetés rendszer felépítését.
Szetintem, egyrészt nincs értelme vaskorban kempelni, másrészt, ha lenne egy rendes leírás a játékról, annak szabályai, működési mechanizmusai nem szájról szájra terjednének.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szetintem, egyrészt nincs értelme vaskorban kempelni, másrészt, ha lenne egy rendes leírás a játékról, annak szabályai, működési mechanizmusai nem szájról szájra terjednének.

Az, hogy szerinted nincs értelme az egy dolog. Van aki szereti a vaskort, nagyon. Amivel nincs is gond. Az, hogy ezzel elveszt néhány lehetőséget a játékban a játékos egyéni döntése.
Pont ezért kellene átdolgozni a küldetések adását, megoldását a fejlesztőknek, hogy ha már van lehetőség előremenni a térképen, akkor ne vesszenek el a visszatérők és/vagy ne kelljen megszakítani olyan mellékküldetéseket amiket magasabb korban megtudna csinálni az ember.

De ez is csak egy a sok dolog közül amire nagyon ráférne a ráncfelvarrás.
 

Gróf úr

Aktív tag
Köszönöm a válaszokat! Egyben reagálok.
A gond az, hogy amikor azt a küldetést adta, hogy derítsek fel egy bizonyos területet, akkor nem figyelmeztetett arra, hogy az már a következő korhoz tartozik!
Azt is mondhatnám, hogy a program húzott csőbe. Mert itt még kontinens térkép sincs, ahol esetleg figyelni lehetne, hogy adott korhoz mennyi tartomány tartozik.
Nem szándékozom a vaskorban megöregedni, de bizonyos célokat állítottam magam elé, melyek részletezését most mellőzöm. :)
 

III. Dementia

Aktív tag
Az, hogy szerinted nincs értelme az egy dolog. Van aki szereti a vaskort, nagyon. Amivel nincs is gond. Az, hogy ezzel elveszt néhány lehetőséget a játékban a játékos egyéni döntése.
Pont ezért kellene átdolgozni a küldetések adását, megoldását a fejlesztőknek, hogy ha már van lehetőség előremenni a térképen, akkor ne vesszenek el a visszatérők és/vagy ne kelljen megszakítani olyan mellékküldetéseket amiket magasabb korban megtudna csinálni az ember.

De ez is csak egy a sok dolog közül amire nagyon ráférne a ráncfelvarrás.
Nem a küldetések adását kéne átdolgozni, hanem egy rendes leírást kéne készíteni a játékról, amiben le van írva pl. a kolléga által megtapasztalt dolog, hogy ne kelljen játékostárs segítsége triviális -és mellesleg felfedezhetetlen- működési mechanizmusok megismeréséhez.
 

Gróf úr

Aktív tag
Nem a küldetések adását kéne átdolgozni, hanem egy rendes leírást kéne készíteni a játékról, amiben le van írva pl. a kolléga által megtapasztalt dolog, hogy ne kelljen játékostárs segítsége triviális -és mellesleg felfedezhetetlen- működési mechanizmusok megismeréséhez.
Abszolút egyetértek!
A játék indulása óta játszom (Arvahall) és ahogy nyíltak a lehetőségek, haladtam előre. Igaz, magamnak kellett megtapasztalnom, hogy mik a lehetőségek, mi hogy működik, de akkor nem okozott gondot, mert nem is kerülhettem ilyen csapda helyzetbe. Aki most kezd játszani és ismerkedni a játékkal, az nem is tudja, hogy lenne más lehetősége, mint tudomásul venni, hogy a program csak hajszolja előre és arra kényszeríti, hogy menjen előre. Ez nagyon etikátlan!
Bizony nagyon is szükség van egy leírásra és ha megint lesz olyan akció, ahol javaslatokkal élhetünk a fejlesztéssel kapcsolatban, biztos, hogy javasolni fogom ezt!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Valóban jó lenne egy rendes leírás, amiben minden részlet benne van. De erre vajmi kicsi az esély, mert van néhány részlete a játéknak amit 1-2 fejlesztőn kívül senki nem ismer pontosan.
De ettől még a küldetések adását is át kellene dolgozni. Mert pl nem teljesen értem, hogy korlépést követően a történet és mellékküldetések miatt miért tűnik el a visszatérő. Simán maradhatna folyamatosan, főleg mivel azért egy olyan eleme a játéknak, amit nagyon sokan használnak.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Pedig nagyon egyszerű.
A történetküldetések miatt soha nem tűnik el semmi, ilyet ne terjesszetek (és nem is tapasztalhattatok).

Történetküldetés mindig van és nem megszakítható.
A történetküldetések mellett vannak „Mellékküldetések”:
  1. Egyszerű mellékküldetés: minden korhoz tartozik néhány, teljesítésük opcionális.
  2. Bónuszküldetés-sorok: bizonyos feltételek teljesülése esetén aktiválódnak, teljesítésük nem megkerülhető (nem lehet megszakítani őket).
  3. Visszatérő küldetések: ezekből is minden korhoz tartozik néhány, teljesítésük opcionális és csak akkor jelennek meg, ha nincs másik mellékküldetés.
Egy bizonyos kor után aktiválódik egy harmadik küldetéshely is, szintén a mellékküldetéseknek.
Ennyi.

Aki leragad egy korban, vagy nem akar továbblépni adott ideig, az vállalja ezzel azt is, hogy a játék egyes elemei elérhetetlenek lesznek számára.

Nem azért van kitalálva a játék mechanikája, hogy minden játékos a saját kénye-kedve szerint azt csináljon benne, amit akar. Akinek ilyen igénye van, az írjon játékot saját magának.
 

Gróf úr

Aktív tag
Nem azért van kitalálva a játék mechanikája, hogy minden játékos a saját kénye-kedve szerint azt csináljon benne, amit akar. Akinek ilyen igénye van, az írjon játékot saját magának.
Ez aztán a felhasználóbarát válasz. Gratulálok!
Senki nem mondta, hogy a saját kénye-kedve szerint szeretne azt csinálni, amit akar. A hiányos tájékoztatásra mutattunk rá.
Maga a játék is szorgalmazza, hogy adott játékos ne csak egy világban játsszon, tehát furcsa lenne felróni, hogy valaki rendelkezik némi tapasztalattal. Persze nyolc, kilenc év távlatában nem biztos, hogy minden mozzanatra emlékszünk, de a lekezelő stílusodat visszautasítom!

Történetküldetés mindig van és nem megszakítható.

Ez így, ebben a formában nem igaz. Ha az elérhető kor végére ér a játékos és nincs hová továbblépni, akkor a „Történet" fül alatt vannak küldetések – jelesül három (Visszatérő küldetés) – és ezek mindegyike megszakítható. Tehát akár fogalmazhatunk úgy is, hogy az addigi a „Történet" fül alatt található (Történet küldetés) és (Mellékküldetés) eltűnik. De, ha úgy jobban tetszik, akkor időlegesen lecserélődnek a visszatérő küldetésekre. A lényeg, hogy nincsenek ott.
A kérdés pont arra vonatkozott, hogy mikor és mitől függően történik meg ez a csere. Ez a kérdés még mindig nem lett megválaszolva.

Egy bizonyos kor után aktiválódik egy harmadik küldetéshely is, szintén a mellékküldetéseknek.

Egy bizonyos kor után… Tehát vagy nem tudod, hogy melyik bizonyos kor után, vagy valami érthetetlen okból nem árulod el. Egyik lehetőség sem jobb a másiknál. Nevezhetjük mellékküldetésnek, de a játékban akkor is visszatérő küldetés a neve!

Aki leragad egy korban, vagy nem akar továbblépni adott ideig, az vállalja ezzel azt is, hogy a játék egyes elemei elérhetetlenek lesznek számára.

Világos és nincs is vele baj. A baj azzal van, hogy nem lehet tudni, hogy milyen cselekedet vezet oda, hogy akaratunk ellenére mégis tovább lépünk, mert nincs megfelelő tájékoztatás erről!

És akkor most én mondom, hogy ennyi!
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
A hiányos tájékoztatásra mutattunk rá.
Nem hiányos a tájékoztatás. Pontosan annyi információ elérhető, amennyi kell a játékhoz.
Minden információ, amit a játék kitalálói a játékosok tudomására akarnak hozni, az megtalálható a játék wikijében.

Ez így, ebben a formában nem igaz. Ha az elérhető kor végére ér a játékos és nincs hová továbblépni, akkor a „Történet" fül alatt vannak küldetések
Ez egyetlen egy esetben lehetséges, az utolsó kor utolsó történeti küldetése után. Szóval ne kavarjuk a semmit, az út végén mit akarnál még?

Egy bizonyos kor után…
Tudom, és aki régebbi játékos, az is tudja, hiszen már túl van rajta. Ha játszik valaki, akkor megtudja, amint odaér. Ez így működik. (Arról nem is beszélve, hogy ha nagyobb játékost megkérdez, akkor akár előre is tudhatja.)

Nevezhetjük mellékküldetésnek, de a játékban akkor is visszatérő küldetés a neve!
Tévedsz, ami nem történeti küldetés, az mind mellékküldetés, aminek az egyik alfaja a visszatérő. És mint mondtam, csak akkor jelenik meg, ha nincs másik mellékküldetés.

Világos és nincs is vele baj. A baj azzal van, hogy nem lehet tudni...
Az meg sem fordul a tisztelt jákékosfejekben, hogy nem véletlenül van így?

(A „lekezelős” részére az írásodnak inkább nem reagálok. :-()
 

III. Dementia

Aktív tag
Nem hiányos a tájékoztatás. Pontosan annyi információ elérhető, amennyi kell a játékhoz.
Minden információ, amit a játék kitalálói a játékosok tudomására akarnak hozni, az megtalálható a játék wikijében.

A wiki, gány.
Nem, egy, nem két olyan állítás van benne, ami egyszerűen nem úgy van.
De erre csak akkor jössz rá, ha kipróbálod.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
A wiki is több éves, pont mint a játék. Hibák vannak, lesznek benne. Ha szól valaki, hogy ez vagy az hibás, akkor javítjuk.
Ha meg nem pontos a meghatározás, csak általánosan minősít, az ellen nem tehetünk semmit, marad minden a régiben.
 
Fent