Következő kor: A jövő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek ur

Aktív tag
Ismét korszakváltás következik (a hírek szerint még az idén, de csak valamikor a Halloween-i event után kerül fel a bétára); és a kor neve 'A Jövő'.
(Elvileg az utolsó, de vannak pletykák arról, hogy lesz még egy Antarktisz is: http://foeplayer.com/en/newcontinent/ )

Amilyen infók már elérhetőek:
- épületek kinézete, pár épület tulajdonsága, új avatárok, pár egység képe, zenék: http://foeplayer.com/en/futureeraspoilers/
- további épület tulajdonságok, térképek (GvG és PvE): http://foeplayer.com/en/newspoilersfutureera/

A hivatalos wiki oldal is lassan bővül, és oda is felkerülnek az infók (vagyis érdemes ezt is figyelni): http://forgeofempires.wikia.com/wiki/Category:Future_Era
 

DeletedUser20654

Guest
A bétán már megjelentek a jövő kori nevezetesek :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Igen, bár -szerintem- sokkal hamarabb kellett volna megjelenniük - már a tulajdonságaiknak. Aki a holnap korban van, nem hiszem, hogy olyan nagyon örül a tervrészletek sűrűbb potyogásának (hacsak nem a nevezetesek minél magasabbra építése a célja - és így megúszik majd pár gyémánt vásárlást). A másik új 'speciális' tulajdonság is sokkal jobban jön a 'kicsik' számára, mint a nagyokéra (bár azért ez jóval több magas szintűnek is jól fog jönni).
 

DeletedUser2883

Guest
Deazonban ellenben a Holnap Kor még nem kapta meg a 2. nevezetesét.
 

Vanek ur

Aktív tag
Nyersanyag-szükségletek (és az új nyersanyagok):

"Megújuló erőforrás 450
Acél 300
Félvezető 640
Ipari szűrő 370
Genetikai Adat 450

Elektromágnes 840
Gáz 915
Műanyag 790
Robot 910
Bionikus Adat 1035

Üvegbeton 720
Okosanyag 880
Papírbeton 775
Tartósítószer 940
Élelmezés kutatás 520

Tisztított Víz 380 (Bazalt adja a motiválást, Ipari szűrő kell gyártáshoz. 7x4-es, 492 a népeség a lerakáshoz)
Nanorészecske 465 (Sárgaréz adja a motiválást, Acél kell a gyártáshoz. 5x5-ös, 3620 a népeség igény)
Szupravezető 425 (Csillámpor adja a motiválást, Félvezető kell a termeléshez. 4x6-os, 3220 népeség kell a lerakáshoz)
Moszat 450 (Selyem a motiváláshoz, Genetikai adat a termeléshez. 6x5-ös, 5020 népeség kell hozzá)
Biogeokemikális Adat 450. (Puskapor a motiváláshoz, Megújuló kell a gyártáshoz. 5x5-ös, 3620 népeség kell hozzá)
"

Mondjuk a tisztított víznél lehet, hogy egy 0 lemaradt a népességigény végéről. :) A fenti adatok 'másoltak', én nem vagyok bétán, így nem tudom ellenőrizni.
 

DeletedUser20654

Guest
Tényleg lemaradt a 0.

Egyébként szerintem a morált módosítók is - bár az programilag. Mert ha nem, akkor elég nagy az aránytalanság az epületek közt.
Igaz a nyersi termelőknél sincs- A katonai épületek se adnak támadási/védekező bónuszt.

Más. Remélem a gyors egység 1-es lőtávja csak programhiba, mert egyébként az semmire se használható.
 

Vanek ur

Aktív tag
Közben egyre többet hallani arról, hogy még egy kor lesz; valami távoli jövő - jégkorszak szerű megoldással.

Viszont a gyors egység lőtávja valószínűleg direkt van 1-esre rakva, hiszen amellett, hogy repül amellett a 'véletlen lerakás' képességével is fel van ruházva (vagyis mint az Ultra AP, vagy a csapásmérő egység, netán az ejtőernyős nem 'hátul' fog kezdeni; így szinte mindig el fogja tudni érni a támadandó célpontot).
- De a tulajdonságok megtekinthetőek már az alábbi oldalon (az alsóbb részen, az összegzős adatos résznél): http://forgeofempires.wikia.com/wiki/Units_Through_the_Ages
- Illetve a korábban már említett FoE wiki-s oldalon már fent vannak a képek (egységek képei is), illetve a nevezetes épületek nyersanyag-szükségletei is (meg már sok minden): http://forgeofempires.wikia.com/wiki/Category:Future_Era
 

DeletedUser21403

Guest
Na jó ok hogy repül meg minden de az 1-es lőtáv akkor is gyenge! Szinte minden egység vissza tudja majd sebezni egyből!
 

DeletedUser20654

Guest
Ráadásul csak 18-as a mozgása. Még kezdéskor sem éri el az ellenfelet. Ráadásul nem előre,, hanem hátrafelé mozog. Szóval úgy rossz ahogy van.
 

DeletedUser21403

Guest
:) akkor még jobb! Bár minden korban a gyors egység számít a leggyengébnek!
 

DeletedUser20654

Guest
A tank azonban ránézésre elég brutál. Reaktív páncél + rejtőzködés. Ráadásul már a lőtávja is jó (12)
 

Vanek ur

Aktív tag
Hátrafelé mozog? Nem oly mindegy? Ha hátra tud menni 18-at, akkor pont olyan, mintha előre tudna menni 18-at. :)
A gyors egységek a leggyengébbek? Ezen el lehet vitatkozni, mert többet értem velük támadásnál, mint például a gyalogos egységekkel (amik szerintem a tankos/kocsis koroktól a leggyengébbek).

Persze, ettől még lehet ugyanolyan, mint a MIRV-es rakétatüzér (vagyis hogy használhatatlan), de próbáltak valami olyasmit létrehozni, ami nem csak a 'megszokás'-ra épít; és 'új' (vagyis nem csak arról szól, hogy kap egy kis támadó meg védőbónuszt, aztán el van intézve). Egyébként szerintem a láthatatlan ellenfelek ellen pont jók; azok nagyrészt úgyis csak közvetlen közelről sebezhetők; és a 170-es támadóérték ezt segítheti is (persze, mondjuk még egy kis védelmi plusz belefért volna, és akkor már tényleg használható lenne egyes esetekben).
Szerk.: még azon gondolkodtam, hogy egy 'nem visszatámadható' tulajdonságot is kaphatna; de az már viszont brutállá tenné.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser21403

Guest
Igen egyértelmű hogy a gyors egységek a leggyengébbek! A bajnokot is messze nem használták olyan sokan mikor még gyors egységnek számított és nem nehéznek!
 

Vanek ur

Aktív tag
:D Rendben. Akkor viszont én k@ jó vagyok, mert többségében helikkel szedtem le még a holnap kori egységeket is a térképen. :)

De a viccet félretéve pár kérdés (csak jelenkorra, mert ott harcolgattam eddig - de ha nagyon belemennék, akkor hasonló jelleggel pár másik kornál is lehetne találni ellenpéldát).
Mi előnye van a csapásmérő egységeknek? Maximum annyi, hogy az ellenfél egységeit addig lefoglalják, amíg a többi egységgel közel nem tudsz kerülni, és le nem tudod azokat szedni.
Mi előnye van a rakétának? Mert én semmit nem láttam. Ugyan tud több egységet sebezni, de ez csak minimális sebzés és csak egyszer tudja ezt megtenni, utána eltűnik (ráadásul helit még véletlenül sem tud támadni).
De mindegy, szerinted ezek jobbak, mint a helikopter. Szerintem meg nem. :)

A bajnokot meg azért nem használták korábbi korokban, mert
a) korai korokban még nem volt elérhető a bajnok :) (aki régóta játszik, az emlékezhet arra, hogy mintha csak tavaly lett volna bevezetve a bajnok egység, ami pedig már eléggé előrehaladott korban érte az éppen játszókat - de az újrakezdők sem kaptak egyből bajnokot; mert csak bizonyos eventeknél lehetett szerezni; de ott sem volt garantált a megszerzése)
b) aki azzal a stratégiával játszik, ami a lassú, de erős védelemre alapul (lásd: tankok), az nem fogja tudni használni a gyors egységeket (lásd például a Starcraft-ot; ahol minden fajhoz más stratégia illik; és a zergekkel való játéknál a betonvédekezésre építő játékos nem fog könnyen boldogulni - hiszen a zergek ereje a mennyiségben van, nem a minőségben). De ettől még nem a zergek gyengék, hanem a játékos nem tudja őket a megfelelő taktikával/stratégiával használni.

De ennyit az offról. Térjünk vissza az eredeti témához...
Aki nincs fent bétán, annak már lehet tanulmányozni a tech-fát (és hogy mire, mennyi arany/alapanyag/nyersanyag kell majd): http://foeplayer.com/en/techtreefuture/
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser20654

Guest
Vanek ur - vegyük ketté a küldetés térképet és a többit.
A helikopter az 1.-n jól használható még a holnap korin, is ellenben sehol máshol nem érdemes használni hacsak nem ágyúval védekezik az ellenfél.
Egyebként a jelenkori egységeket simán elrontották. Védekezni csak tankokkal érdemes (nagy védő bónusz mellett bajnok), támadni meg 1 távolsági + 7 zsivány. Kész ennyi. A másik 3 egység simán felejthető volt (kivétel a heli a térképen).

A bajnoknak is van elönye. Főleg kor váltásnál - átlépéskor átfested a sátrat majd leszeded az Alcatrazt és a GVG-n már lehet is haladni.
 

DeletedUser24487

Guest
Ideje van mindennek:)
Szerintem itt lenne már a játék végének is:)
Elég rámenni a bétára,ilyen munkát kiadni a kezük közül:)
Valaki irta,hogy mekkora munkájuk lehet itt ezzel,hát én szégyelném magamat,de hogy a nevem nem adnám hozzá ,az tuti:)
Ingyen játék ide vagy oda,ebből akarnak megélni,tessék jobban csinálni,mert elveszitik azt a kevés fizetős emberkét is:)
A végén még Vanek is megunja:)
 

DeletedUser20654

Guest
Még csak 3 napja van az újkor, de már elég sokmindent változtattak rajta. De már legalább nem várnak ott 2 hetet a hibák javításával.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent