Jön a kvantumportya

Darkpepp

Aktív tag
Betan mar nem tetszesuket adjak arra, hogy minden alkalommal ujra es ujra fel kell epiteni a qi varost.
Szerintem is egy faszsag es idopocsekolas.
Masik a kvantumido, naponta le tudsz nyomni 10-15 csatat/targyalast, ebben mi a jatek?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Betan mar nem tetszesuket adjak arra, hogy minden alkalommal ujra es ujra fel kell epiteni a qi varost.
Szerintem is egy faszsag es idopocsekolas.
Masik a kvantumido, naponta le tudsz nyomni 10-15 csatat/targyalast, ebben mi a jatek?
Nem muszáj csinálni, ha szerinted időpocsékolás.
Ha ellenben úgy gondolod, hogy még több időt szeretnél vele tölteni, akkor csináld egyszerre 5 szerveren, úgy ötször annyi csatát le tudsz nyomni.
 

Xadornix

Aktív tag
Betan mar nem tetszesuket adjak arra, hogy minden alkalommal ujra es ujra fel kell epiteni a qi varost.
Szerintem is egy faszsag es idopocsekolas.
Egyetértek.
Masik a kvantumido, naponta le tudsz nyomni 10-15 csatat/targyalast, ebben mi a jatek?
6-7000 pont óránként, az napi 144-168 ezer pont. Egy akció 3500, az napi 40 - 48 akció. Honnan jön a 10-15? (Mellesleg milyen tárgyalást említesz?)
Nem muszáj csinálni, ha szerinted időpocsékolás.
Az újraépítgetésre mondta, hogy időpocsékolás, nem az egész QI-re. Előbbi nélkül viszont nem nagyon megy az utóbbi, bár 160 haladást talán ki lehet hozni város nélkül is ;-)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Jóval kevesebbet kell építkezni, mint például egy kulturális településen. És ott is minden alkalommal előröl kell kezdeni.
 

Xadornix

Aktív tag
Jóval kevesebbet kell építkezni, mint például egy kulturális településen. És ott is minden alkalommal előröl kell kezdeni.
Teljesen igaz, de az összehasonlításnak sok haszna nincs, mert a kulturális települések esetén:
  • Van vagy 7 féle különböző, mind más játékstílussal, amit így nehezebb elunni.
  • Lényegileg csak az építkezésről szólnak (1-2 apró extrával)
  • Nem szól rohanásról, mert ugyan van idő alapú jutalom benne, de az mára teljesen devalválódott.
  • Építkezhetsz benne ügyetlenül, akkor is a végére érsz.
  • Nem fáj senkinek (céhtagok), ha egyáltalán nem is csinálod.
Szóval megmaradhatna valami a bajnokságon belül a korábbi szezonokból, és akkor reális esély is lenne kicsit tovább jutni a szintekkel. Ahogy elnézem, a statisztikákat, a nagy többség nem jut el a 3. szint elejénél tovább (a második szezon végén 30-40 céh sincs 7000 pont körül szerverenként).
 

Hellgate76

Aktív tag
Szóval megmaradhatna valami a bajnokságon belül a korábbi szezonokból, és akkor reális esély is lenne kicsit tovább jutni a szintekkel. Ahogy elnézem, a statisztikákat, a nagy többség nem jut el a 3. szint elejénél tovább (a második szezon végén 30-40 céh sincs 7000 pont körül szerverenként).
Miért baj, ha a kisebb céhek csak a 2.-3. szintig jutnak el? Ha csak az egyéni jutalom a fontos jobb kisebb céhben lenni.
 

Xadornix

Aktív tag
Miért baj, ha a kisebb céhek csak a 2.-3. szintig jutnak el? Ha csak az egyéni jutalom a fontos jobb kisebb céhben lenni.
Az egyéni jutalom nagyobbik része az egyén által produkált haladáson múlik, ebben nem igazán oszt vagy szoroz a céh többi tagja.
Az egyéni jutalom másik (kisebb) része a ládákból jön a szezon végén, ott viszont nem mindegy, meddig jutott a céh. Ha nem ért el a 2. szint végéig, akkor csak egyszeri erőforrást remélhet, mindössze egy napi termelés töredékét. Ha elkezdik a 3.-at, akkor van egy kis esély épülettöredékre, ha a 4.-et is, akkor egyre több esély.
Szóval az egyéni jutalom szempontjából nem jobb kisebb céhben lenni.

A jelenlegi rangsorok alapján nagyságrendileg bő 1000 céh vesz részt egy szerveren, amiből kb. 30 fejezi be a 3. szintet - a többi mind a "kisebb céhek" kategória? Szuper. Akkor hamarosan ez a lehetőség sem fog több embert megmozgatni, mint a GvG, ennyi erővel maradhatott volna inkább az.

Ha valami maradna a szezonok közt a kvantumvárosból, az a céhek sorrendjét lényegében nem befolyásolná, csak az elkészült programrészeknek jutna több felhasználó, a felhasználóknak meg több élmény.
 

Hellgate76

Aktív tag
Az egyéni jutalom nagyobbik része az egyén által produkált haladáson múlik, ebben nem igazán oszt vagy szoroz a céh többi tagja.
Nagyon is számit. Egy nagy céhben 1.-2. nap kivan nyitva a 3.-4. szint. Harcolni akarsz kell támadó/védő bónusz nem is kevés. Ce 5. szintet nem sokan csinálják (pedig kellene, mert megéri). Csatatéren gyémánt ligában is 2-3e csata kell a lovagitorna pályához. Kulturális települések épületeről nem is beszélve. Nincs meg mindenkinek mind maxos szinten. De ha ez mind meg is van dekoráció nélkül nem igazán tudsz menni nagyobb szinteken. Épiteni kell a város folyamatosan. Kis céhben ahol 2.-3.-4. szintig jutnak el nem kell dekorációt lerakni. Max 2 nap alatt megvan a város. Napi 2x pár perc alatt megvannak a jutalmak.
Az egyéni jutalom másik (kisebb) része a ládákból jön a szezon végén, ott viszont nem mindegy, meddig jutott a céh. Ha nem ért el a 2. szint végéig, akkor csak egyszeri erőforrást remélhet, mindössze egy napi termelés töredékét. Ha elkezdik a 3.-at, akkor van egy kis esély épülettöredékre, ha a 4.-et is, akkor egyre több esély.
A szeron végén 2 ingyen ládád van. Szilánkot nem éri meg rá költeni. Töredéket kapsz 1. szintű épületekhez. Hát kinek, hogy éri meg.
Szóval az egyéni jutalom szempontjából nem jobb kisebb céhben lenni.
Még mindig jobb kisebb céhben lenni, ha nem vagy aktiv Ce-n, csatatéren és a kulturális településeken.
A jelenlegi rangsorok alapján nagyságrendileg bő 1000 céh vesz részt egy szerveren, amiből kb. 30 fejezi be a 3. szintet - a többi mind a "kisebb céhek" kategória? Szuper. Akkor hamarosan ez a lehetőség sem fog több embert megmozgatni, mint a GvG, ennyi erővel maradhatott volna inkább az
Ha valaki csinálta és szerete a gvg-t én az VOLTAM. Évekig minden este harcoltam, de nagyon elment rossz irányba. Átverés, csalás és még sorolhatnám miről szólt.
Azt nem értem miért baj, ha valaki nem akar top céhbe menni? Miért gond, ha nyugiba akar játszani?
Ha valami maradna a szezonok közt a kvantumvárosból, az a céhek sorrendjét lényegében nem befolyásolná, csak az elkészült programrészeknek jutna több felhasználó, a felhasználóknak meg több élmény.
Szilánkok maradnak ;)
 

Darkpepp

Aktív tag
@Xadornix
En csak 5000 pontot kapok orankent, ezt hogyan lehetne novelni?
Ha ezzel szamolunk akkor az kb. 30 csata/egyezkedes, mivel oda is kell lepni a szektorra ami pontba kerul. (Nem biztos, hogy van annyi, majd megszamolom egyik nap)
Targyalas alatt az aruval valo egyezkedest ertettem.
 
Nagyon is számit. Egy nagy céhben 1.-2. nap kivan nyitva a 3.-4. szint. Harcolni akarsz kell támadó/védő bónusz nem is kevés. Ce 5. szintet nem sokan csinálják (pedig kellene, mert megéri). Csatatéren gyémánt ligában is 2-3e csata kell a lovagitorna pályához. Kulturális települések épületeről nem is beszélve. Nincs meg mindenkinek mind maxos szinten. De ha ez mind meg is van dekoráció nélkül nem igazán tudsz menni nagyobb szinteken. Épiteni kell a város folyamatosan. Kis céhben ahol 2.-3.-4. szintig jutnak el nem kell dekorációt lerakni. Max 2 nap alatt megvan a város. Napi 2x pár perc alatt megvannak a jutalmak.

A szeron végén 2 ingyen ládád van. Szilánkot nem éri meg rá költeni. Töredéket kapsz 1. szintű épületekhez. Hát kinek, hogy éri meg.

Még mindig jobb kisebb céhben lenni, ha nem vagy aktiv Ce-n, csatatéren és a kulturális településeken.

Ha valaki csinálta és szerete a gvg-t én az VOLTAM. Évekig minden este harcoltam, de nagyon elment rossz irányba. Átverés, csalás és még sorolhatnám miről szólt.
Azt nem értem miért baj, ha valaki nem akar top céhbe menni? Miért gond, ha nyugiba akar játszani?

Szilánkok maradnak ;)
A szilánkok nem csak a bajnokság végéig maradnak?
A medál az, ami végleg megmarad. Illetve amíg ki nem találják mire tudod majd elkölteni...
 
Egyetértek.

6-7000 pont óránként, az napi 144-168 ezer pont. Egy akció 3500, az napi 40 - 48 akció. Honnan jön a 10-15? (Mellesleg milyen tárgyalást említesz?)

Az újraépítgetésre mondta, hogy időpocsékolás, nem az egész QI-re. Előbbi nélkül viszont nem nagyon megy az utóbbi, bár 160 haladást talán ki lehet hozni város nélkül is ;-)
ez valami változó? nekem 5000 lépést ad óránként.
 

Xadornix

Aktív tag
@Xadornix
En csak 5000 pontot kapok orankent, ezt hogyan lehetne novelni?
Ha ezzel szamolunk akkor az kb. 30 csata/egyezkedes, mivel oda is kell lepni a szektorra ami pontba kerul. (Nem biztos, hogy van annyi, majd megszamolom egyik nap)
Építs házakat, azok is adnak óránként 50/100/200 akciópontot.
Targyalas alatt az aruval valo egyezkedest ertettem.
Egyre jobb ;-) Se tárgyalás, se egyezkedés nincs benne :cool:
Van helyette adományozás. Tiszta ügy, Te döntöd el, mit és mennyit adsz.

(Ellentétben az Inno által tárgyalás meg egyezkedés (CE és CST alatt) néven felcímkézett leginkább vesztegetésnek tűnő dologgal, ahol pl. adsz 10 vasat az egyik delikvensnek, mire az közli "Óóó, nem ez kell, de azért megtartom...")
ez valami változó? nekem 5000 lépést ad óránként.
Akkor Te sem építettél házakat ;)
 
Építs házakat, azok is adnak óránként 50/100/200 akciópontot.

Egyre jobb ;-) Se tárgyalás, se egyezkedés nincs benne :cool:
Van helyette adományozás. Tiszta ügy, Te döntöd el, mit és mennyit adsz.

(Ellentétben az Inno által tárgyalás meg egyezkedés (CE és CST alatt) néven felcímkézett leginkább vesztegetésnek tűnő dologgal, ahol pl. adsz 10 vasat az egyik delikvensnek, mire az közli "Óóó, nem ez kell, de azért megtartom...")

Akkor Te sem építettél házakat ;)
oké. Így tiszta a >5000 lépés óránként. Bár ugye semmi nem tájékoztat összesítőszerűen, hogy mennyi az annyi, ha van 10-15 villám meg 5-6 kanalam...
 

Xadornix

Aktív tag
... Bár ugye semmi nem tájékoztat összesítőszerűen, hogy mennyi az annyi, ha van 10-15 villám meg 5-6 kanalam...
Hát, az épületépítés menüben, és a kész épületnél is írja, melyik mennyit ad.
Nyilván a pontok számlálójánál írhatná, hogy 6200 pontot kapsz 17 perc múlva, de hát még a pontot és percet sem sikerült eltalálni, mit várunk...
Egyébként nem egyszerre adja, az 5000 pont megjön a várt időpontban, majd kicsit később a bónuszok is hozzáadódnak a készlethez.

A céhes statisztikában ott van az elköltött akciópontod, abból visszaoszthatod így utólag, hogy nagyjából mennyi jutott átlagosan egy órára, nálam ~6440 jön ki a most végetért szezonra.
 

va767

Új tag
Az egyéni jutalom nagyobbik része az egyén által produkált haladáson múlik, ebben nem igazán oszt vagy szoroz a céh többi tagja.
Az egyéni jutalom másik (kisebb) része a ládákból jön a szezon végén, ott viszont nem mindegy, meddig jutott a céh. Ha nem ért el a 2. szint végéig, akkor csak egyszeri erőforrást remélhet, mindössze egy napi termelés töredékét. Ha elkezdik a 3.-at, akkor van egy kis esély épülettöredékre, ha a 4.-et is, akkor egyre több esély.
Szóval az egyéni jutalom szempontjából nem jobb kisebb céhben lenni.

A jelenlegi rangsorok alapján nagyságrendileg bő 1000 céh vesz részt egy szerveren, amiből kb. 30 fejezi be a 3. szintet - a többi mind a "kisebb céhek" kategória? Szuper. Akkor hamarosan ez a lehetőség sem fog több embert megmozgatni, mint a GvG, ennyi erővel maradhatott volna inkább az.

Ha valami maradna a szezonok közt a kvantumvárosból, az a céhek sorrendjét lényegében nem befolyásolná, csak az elkészült programrészeknek jutna több felhasználó, a felhasználóknak meg több élmény.
Lehet, hogy cél is, hogy csökkentsék a céhek számát, így aki akar valami komolyan vehető jutalmat CST-ből vagy kvantumból, annak nincs más választása, egy top céhbe kell mennie. Így aztán jobban koncentrálódik az aktív játékosbázis.
 
Fent