Haszonszerzők megszüntetése nevezetes épületekből

Janubisz

Új tag
Sokan,főleg szomszédok elviszik az 1.helyet a nevezetes épületekből.Úgy hogy meg se kérdezik az embert.Ha láncban építünk barátokkal és kivan írva hogy 1-3 hely Fix és ne rakjon bele.Mégis belerak.Ezt szeretném megszüntetni.Arra gondoltam,hogy lenne egy aktíváló gomb arra,hogy aki szeretne rakni a nevibe az rákattint és a tulajdonos dönti el,hogy kiét aktíválja és ki maradjon ínaktív.Így a tulajdonos dönti el a barátok és szomszédok közt,hogy ki rakhat bele és ki hányadik legyen. Mindenki prifélképénél letne a hely ahol lehetne X-elni ,hogy elfogadjuk vagy se. Ennyi lenne. Köszönöm!
 

Vanek ur

Aktív tag
Szerintem nem lesz ilyen. A játék egyik sava-borsa, hogy lopj a másiktól. Vagy termelést, vagy (ha nem figyel oda a nevezeteseire), akkor a nevezeteseiből pontokat. És a nevezetesek mindig is nyitottak voltak mindenki előtt - olyan meg nincs, hogy X-től elfogadom a támogatást, Y-tól meg nem.
Megoldás: figyelni kell. Akkor nyitod a nevezetesed következő szintjét, ha már megvannak a pakoló emberek. Akkor nem tudnak a nevezeteseiden nyerészkedni 'külsősök'. De ha Te kinyitod 100-ig az összes nevid szintjeit, akkor a 'középső' szinteken rendszeresen fognak menni nyerészkedő játékosok.
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
A játék alapeleme forge pont, amit a nevezetesekből lehet kapni. Ha túl van fixálva a helyezés, csak a hülye nem pakol bele kevesebb pontért, mint amennyit visszakap. Ennek semmi köze nincs a tőzsdéhez, így jut ingyen FP-hez a pakoló.

És sosem fog az Inno szvsz olyan gombot belerakni, amit szeretnél.

Így marad az, hogy nem fixálod túl, 1.9-es építő csoportot keresel, és a láncokat is felejtsd el, akkor már inkább valakivel napi pontcserét toljál, de még ott is figyelni kell arra, hogy ne fixáld túl a helyezéseket.
 

Hellgate76

Aktív tag
Vedd el az utat a nevezetesedtől, akkor nem tudnak bele pakolni. Ha meg valakinek engedni akarod, akkor vissza rakod arra az időre.
Nem jó ha elveszed az utat. pl. bárka nem adja a bónuszt, fp és termék nem termelődik. Épités közben a legjobb a dupla beszedés. Számolni kell ennyi a titok. Láncot és pontcserét is lehet használni, de ott mégtöbbet kell számolni.
Bárka 80-ra 1,9-el épiteni rengeteg rajz és medál lesz. Saját nevibe önrészt rakni és 1,9-el kérni a helyeket.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Legyen a legjobb barátod a számológép, és meg van oldva minden gondod :)
És ahogy Roomceyes mondta, az nem nyerészkedés, ha valaki él a tálcán felkínált lehetőséggel!
Ha lehetőséget biztosítasz arra, hogy kevesebb Forgéval is meg lehessen szerezni helyeket a nevezetesedben, akkor nem értem, hogy min csodálkozol!
Ilyenkor belőlem is kibújik a kisördög, és Fillérre kiszámolva cuppantom be a popómat egy haszonnal kecsegtető helyre! Sőt nem is válogatok, mindegy melyik nevezetes fűszerezi meg az életemet, csak forogjon a Forge :)
 

Jáde*

Tag
Nem jó ha elveszed az utat. pl. bárka nem adja a bónuszt, fp és termék nem termelődik. Épités közben a legjobb a dupla beszedés. Számolni kell ennyi a titok. Láncot és pontcserét is lehet használni, de ott mégtöbbet kell számolni.
Bárka 80-ra 1,9-el épiteni rengeteg rajz és medál lesz. Saját nevibe önrészt rakni és 1,9-el kérni a helyeket.
Ha jól csinálod, megfelelő az időzítés/megbeszélés, akkor az út elvétele csak nagyon rövid ideig tart, így néha lehet ezzel a megoldással is élni. :)
 

Jáde*

Tag
Legyen a legjobb barátod a számológép, és meg van oldva minden gondod :)
És ahogy Roomceyes mondta, az nem nyerészkedés, ha valaki él a tálcán felkínált lehetőséggel!
Ha lehetőséget biztosítasz arra, hogy kevesebb Forgéval is meg lehessen szerezni helyeket a nevezetesedben, akkor nem értem, hogy min csodálkozol!
Ilyenkor belőlem is kibújik a kisördög, és Fillérre kiszámolva cuppantom be a popómat egy haszonnal kecsegtető helyre! Sőt nem is válogatok, mindegy melyik nevezetes fűszerezi meg az életemet, csak forogjon a Forge :)
Teljesen egyetértek, mivel ez egy játék adta lehetőség, ez is bent van a pakliban. :)
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A rablást már herélik kifelé az új nevezetessel, majd erre is lesz nevezetes egy-két év múlva, hogy a sírás befejeződjön :)
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Könyörgöm, felejtsük már el ezt a megfogalmazást, hogy rablás! Olyan rossz szájíze lesz tőle az embernek!
Csatázási győzelemért járó ugyanolyan jutalom inkább, mint amilyen a CE-n vagy a CéhCsatatéren van. Csak míg azok a küzdelmek a rendszer által kitalált ellenfelek ellen folynak, és ezáltal a FoE adja a jutalmakat, addig ez a szomszédok egymás közötti csatározásából, és a legyőzött fél által kínált lehetőségből tevődik össze!
 

Zsebe

Tag
Sokan,főleg szomszédok elviszik az 1.helyet a nevezetes épületekből.Úgy hogy meg se kérdezik az embert.Ha láncban építünk barátokkal és kivan írva hogy 1-3 hely Fix és ne rakjon bele.Mégis belerak.Ezt szeretném megszüntetni.Arra gondoltam,hogy lenne egy aktíváló gomb arra,hogy aki szeretne rakni a nevibe az rákattint és a tulajdonos dönti el,hogy kiét aktíválja és ki maradjon ínaktív.Így a tulajdonos dönti el a barátok és szomszédok közt,hogy ki rakhat bele és ki hányadik legyen. Mindenki prifélképénél letne a hely ahol lehetne X-elni ,hogy elfogadjuk vagy se. Ennyi lenne. Köszönöm!
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de aki láncokban épít, az meg is érdemli hogy lerabolják. Meg kéne érteni, hogy ez egy ész játék. Valakinek több van, valakinek kevesebb.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ha nem lehetne szabadon építeni szomszédoknál, barátoknál vagy céhtagoknál, sokan elesnének a tervek megszerzésének a lehetőségétől is. Régebben nem volt 1,9-es építés :p Ha tervet akartál, betettél a nevibe annyit, hogy senki ne előzhessen ki. Most mi van? Jön valaki hogy tervet szeretne, de védd le a helyét, mert 1,9-nél nem akar többet berakni.. :p Teljesen mindegy hogy most épp nem azt a nevezetest fejlesztenéd, vagy hogy a hely már sok tervet ad. Vagy a másik, hogy tennél valahová pontot mert jó lenne a terv, meg a medál, és ha esetleg kevesebb pontból bevéded magad mint ami az 1,9 lenne, jön a hiszti hogy egészítsd ki mert nincs meg az 1,9.. :p Persze hogy építőként mindenkinek az az érdeke hogy kevesebb pontból megússza a dolgot, esetleg még nyerjen is pár fp.-t, építtetőként viszont az az érdeke, hogy minél több pontot tegyen be 1-1 építő, hogy kevesebb önerőre legyen szüksége. Szerintem fölösleges lenne kivenni a szabad építés lehetőségét. Sőt, káros lenne. Építtetőként, számolni kell ha el szeretnéd kerülni a "rablást". Ha nem számoltál, és valaki pontot vitt tőled, így jártál. Ha láncban építetted a nevezetesedet, és 1 szomszéd pontot rak be kielőzve valakit, még örülnöd is kéne hogy ennyivel kevesebb pontot kell tenned láncba. S akit kielőztek, az vissza kapta már a pontjait.. Hogy elesett tervtől? Hát istenem, ez van. Személy szerint nem tartom a tervgyűjtés legjobb módjának a láncozást. Arra jó, hogy ha épp van a sávban pontom, és nincs időm keresgélni hogy hova építhetem be, és saját nevibe nem szeretném rakni, akkor láncozok. Tervgyűjtésre inkább a célzott építést, illetve a páros cserét tartom jónak. Nagyon sok nevezetesem van abból, hogy szomszédoknál gyűjtöttem terveket hozzá, mert a céhemben még nem volt olyan nevezetes. Most is van olyan amit gyűjtenék de nincs még a céhemben.... S most is építek szomszédnál. Van ahol tervért , és ott ha kell, még többet is rakok. De van ahol nem érdekel a terv, csak az fp. amit nyerek. Nálam is próbálkoznak szomszédok, tegyék. Ez így kerek. :)
 

helen

Nagyon aktív tag
Nagyon sz*r épület lesz. Ami FP-t beleraksz, hogy mondjuk 20. szinten legyen esélyed 16%-ra, hogy ne fosszanak, abból vígan "eltartasz" 1000 Teraszos 2. szint fosztását :)
Lehet hogy lesz akinek megéri lerakni, hogy ezzel elkerülje a napi 2 termékének a fosztását.. :p
 

Hellgate76

Aktív tag
Lehet hogy lesz akinek megéri lerakni, hogy ezzel elkerülje a napi 2 termékének a fosztását.. :p
Komolyan kiváncsi vagyok, hogy kinek éri meg. Több ezer fp kell, hogy komolyabb szinten legyen. Nagyobb szinten több %-ot ad, de...
Több ezer fp-t elkölteni, hogy naponta x fp vagy termék megmaradjon?
Lehet többen a termék miatt rakják majd le.
Nem rossz elgondolás, de lehet nem nagy segitség lesz a kicsiknek. De az is lehet én gondolom rosszul.
 

Vanek ur

Aktív tag
Könyörgöm, felejtsük már el ezt a megfogalmazást, hogy rablás! Olyan rossz szájíze lesz tőle az embernek!
Csatázási győzelemért járó ugyanolyan jutalom inkább, mint amilyen a CE-n vagy a CéhCsatatéren van. Csak míg azok a küzdelmek a rendszer által kitalált ellenfelek ellen folynak, és ezáltal a FoE adja a jutalmakat, addig ez a szomszédok egymás közötti csatározásából, és a legyőzött fél által kínált lehetőségből tevődik össze!
Lehet, hogy rossz lesz tőle a szád íze, de a rablás az rablás. Ha tőlem rabolnak, akkor nem én ajánlottam fel a rablónak a 'jutalmat', hanem erővel (támadással) vette el tőlem. Anélkül, hogy én ehhez hozzájárultam volna. És lehet, hogy nem is azonnal, hanem majd hajnalban 'suttyomban', mert véleltenül valamit nem szedtem be.
Így meg marad a rablás, mint szó, mert ez tényleg rablás. :D
 
Fent