Haszonszerzők megszüntetése nevezetes épületekből

Vanek ur

Aktív tag
Lehet hogy lesz akinek megéri lerakni, hogy ezzel elkerülje a napi 2 termékének a fosztását.. :p
Ahogy írták, nem a lerakással van a gond, hanem a beleölt forge pontba. Mert nagyon sokat kell belerakni, míg eléred mondjuk azt az esélyt, ahol már látni lehetne a hatását. De addig meg rengeteg mást tudnál csinálni abból a sok forgéból, és fel sem tűnne, ha netán egyszer-egyszer elvinnék az aznapi egyik 4 órás termelést. :)
 

helen

Nagyon aktív tag
Ahogy írták, nem a lerakással van a gond, hanem a beleölt forge pontba. Mert nagyon sokat kell belerakni, míg eléred mondjuk azt az esélyt, ahol már látni lehetne a hatását. De addig meg rengeteg mást tudnál csinálni abból a sok forgéból, és fel sem tűnne, ha netán egyszer-egyszer elvinnék az aznapi egyik 4 órás termelést. :)
Nem véletlenül írtam így hogy a napi 2 termékének a fosztását akarhatja majd valaki elkerülni vele. Ha valakinek gyarmatos, progresszíves, stb. korokban még csak odáig jut el a termék előállítása, hogy csak 2 terméket tudsz tőle fosztani, annak nem jut el az sem, hogy mennyi forget kell beleölnie ebbe az épületbe. Az igenis le fogja rakni, és igenis meg fogja tömni, hogy nehogy véletlenül valaki lerabolja a 2 kis termékecskéjét, mert nélküle nem tud soha haladni, és jajj milyen szemét is a játék, hogy létezik benne rablás, és jajj milyen szemét is a szomszédja, amiért kifosztotta őt. Termék miatt TALÁN megéri lerakni.. de ahhoz hogy tényleg elfogadható mennyiségű terméket adjon, azért szépen bele kell tömni..
 

helen

Nagyon aktív tag
Komolyan kiváncsi vagyok, hogy kinek éri meg. Több ezer fp kell, hogy komolyabb szinten legyen. Nagyobb szinten több %-ot ad, de...
Több ezer fp-t elkölteni, hogy naponta x fp vagy termék megmaradjon?
Lehet többen a termék miatt rakják majd le.
Nem rossz elgondolás, de lehet nem nagy segitség lesz a kicsiknek. De az is lehet én gondolom rosszul.
Szerinted mindenki gondolkodik ? :) Lesz aki leteszi, mert azt nézi hogy így kevesebbet rabolnak majd tőle.. :p S nem számít mennyi fp. megy bele.

Termékért TALÁN pár szint elfogadható lesz, kicsik számára. Vannak olyan épületek amik nagyobbaknak már nem éri meg, de 1 kicsinek még igen, addig, míg nem lesz neki jobb helyette. mert így egy kevéskével több a termelése . kicsinek minden kevéske + nagyon is számít. aztán már ahogy nagyobb lesz, már cserélni kell az épületet, amikor már elérhető neki a jobb, ami többet ad.
 

Hellgate76

Aktív tag
Szerinted mindenki gondolkodik ? :) Lesz aki leteszi, mert azt nézi hogy így kevesebbet rabolnak majd tőle.. :p S nem számít mennyi fp. megy bele.

Termékért TALÁN pár szint elfogadható lesz, kicsik számára. Vannak olyan épületek amik nagyobbaknak már nem éri meg, de 1 kicsinek még igen, addig, míg nem lesz neki jobb helyette. mert így egy kevéskével több a termelése . kicsinek minden kevéske + nagyon is számít. aztán már ahogy nagyobb lesz, már cserélni kell az épületet, amikor már elérhető neki a jobb, ami többet ad.
Igazad van :) Sokan nem számolnak és nem gondolják át a dolgokat.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Mindenkinek jogában áll és lehetősége is van rá, hogy tegyen ez ellen!
Nem részletezném, de a lényege, hogy meg kell próbálni erős védelmet rakni (bár olyan fal nincs, amin nem lehetne áthatolni), mindent időben kell beszedni (és akkor csak pontozni lehet nála), vagy venni kell a Fogadóban "Városvédelmet" (és minden meg van oldva, kvázi nyugodtan alhat mindenki, nincs mitől tartania)! De akár a "barát" jelöléssel is meg lehet próbálkozni!
De az nem járja, hogy amikor valaki úgy dönt, hogy szeretne ezzel a játékkal játszani, és a szabályzatban világosan le van fektetve, hogy mi miért történik és minek mi a következménye, ám viszont amikor meg megtörténik az incidens, akkor elkezdek kárálni, hogy ez igazságtalanság, ez nem járja, ezt és ezt tiltsák meg, mert én nem tudom így élvezni a játékot! Tudod mi jut nekem erről az eszembe? A "Ki nevet a végén" :)
Nagyon jól tudom, a játék egyik lényege, hogy ki lehet ütni bárkit bármikor, de ha mindez a cél előtt történik meg, akkor az azért nem esik igazán jól! És van olyan aki ezért megsértődik, olyan is aki földhöz vágja a társast, és olyan is van aki bosszút áll, meg persze olyan is, aki csak mosolyog rajta, mert ez egy játék! Nem vérre megy!
Azért vagyunk itt, hogy szórakozzunk, kikapcsolódjunk és igen, a játéknak vannak olyan elemei, amik lehetővé teszik egymás megtámadását! Ezen felesleges megsértődni, sőt az is megengedett, hogy a támadó (ha le tudta gyűrni a védőket - és itt nem az acélos két lándzsásra gondolok - amit nagyon sok városban tapasztalok alkalomadtán, mikor arra járok) beszerezzen ezt-azt a legyőzött félnél! Jogában áll, engedélye van rá, 24 órán belül bármikor megteheti!
Amúgy meg, szíve-joga, hogy él-e ezzel a kiváltságával vagy sem, de azért orrolni valakire, mert él azzal a lehetőséggel, amiért megküzdött, elég szomorú! Miért csak a 6-os után dobunk újból? Ez is igazságtalan, nem? Ráadásul ezzel előnyre is szert lehet tenni, még az is lehet, hogy pont ezzel fognak leütni :)
Még soha nem olvastam senkitől olyat, hogy képzeljétek ez és ez megtámadott, legyőztem és elhullott a serege! Majd tovább görgetve a mondanivalóját, arra tett volna bárminemű célzást, hogy mi módon vagy hogyan tudná kárpótolni őt! Hisz nagyon jól tudjuk, a védők a támadás után azonnal teljes harckészültségbe helyeződnek, míg a támadónak újra kell termelnie a vesztesége pótlását, ami pénzbe és anyagba kerül! Akkor ez éppenséggel hol igazságos?
Az azért nem járja, hogy aki kockáztat és nyer, ne kapjon semmi külön jutalmat! Mert kockáztat, ezt mindenki tudja! Ugyanis nem lehet tudni előre, hogy milyen erős védelemmel hozza össze a sors!
Javaslatom, hogy a rablást nevezzük át! Ezentúl legyen az új neve hadisarc!
A sarc mértékét és idejét a támadó sereg fővezére választhatja ki! Erre az opcióra 24 óra áll rendelkezésére. Egy nap elteltével ez a lehetőség nullázódik, és csak újabb sikeres támadás esetén kerülhet vissza a birtokába!
Mit szóltok hozzá?
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Az én olvasatomban ez a Galata-torony nem nyújt semmiféle különleges biztonságot! Gyakorlatilag kicsit olyan, mint egy fordított Himedzsi! Az első 2-3-4 támadás esetén ad "x"% esélyt arra, hogy sikertelen lesz a támadás! Egy jó stratéga kifigyelheti, hogy az adott torony mikor frissül!
 

Jáde*

Tag
Mindenkinek jogában áll és lehetősége is van rá, hogy tegyen ez ellen!
Nem részletezném, de a lényege, hogy meg kell próbálni erős védelmet rakni (bár olyan fal nincs, amin nem lehetne áthatolni), mindent időben kell beszedni (és akkor csak pontozni lehet nála), vagy venni kell a Fogadóban "Városvédelmet" (és minden meg van oldva, kvázi nyugodtan alhat mindenki, nincs mitől tartania)! De akár a "barát" jelöléssel is meg lehet próbálkozni!
De az nem járja, hogy amikor valaki úgy dönt, hogy szeretne ezzel a játékkal játszani, és a szabályzatban világosan le van fektetve, hogy mi miért történik és minek mi a következménye, ám viszont amikor meg megtörténik az incidens, akkor elkezdek kárálni, hogy ez igazságtalanság, ez nem járja, ezt és ezt tiltsák meg, mert én nem tudom így élvezni a játékot! Tudod mi jut nekem erről az eszembe? A "Ki nevet a végén" :)
Nagyon jól tudom, a játék egyik lényege, hogy ki lehet ütni bárkit bármikor, de ha mindez a cél előtt történik meg, akkor az azért nem esik igazán jól! És van olyan aki ezért megsértődik, olyan is aki földhöz vágja a társast, és olyan is van aki bosszút áll, meg persze olyan is, aki csak mosolyog rajta, mert ez egy játék! Nem vérre megy!
Azért vagyunk itt, hogy szórakozzunk, kikapcsolódjunk és igen, a játéknak vannak olyan elemei, amik lehetővé teszik egymás megtámadását! Ezen felesleges megsértődni, sőt az is megengedett, hogy a támadó (ha le tudta gyűrni a védőket - és itt nem az acélos két lándzsásra gondolok - amit nagyon sok városban tapasztalok alkalomadtán, mikor arra járok) beszerezzen ezt-azt a legyőzött félnél! Jogában áll, engedélye van rá, 24 órán belül bármikor megteheti!
Amúgy meg, szíve-joga, hogy él-e ezzel a kiváltságával vagy sem, de azért orrolni valakire, mert él azzal a lehetőséggel, amiért megküzdött, elég szomorú! Miért csak a 6-os után dobunk újból? Ez is igazságtalan, nem? Ráadásul ezzel előnyre is szert lehet tenni, még az is lehet, hogy pont ezzel fognak leütni :)
Még soha nem olvastam senkitől olyat, hogy képzeljétek ez és ez megtámadott, legyőztem és elhullott a serege! Majd tovább görgetve a mondanivalóját, arra tett volna bárminemű célzást, hogy mi módon vagy hogyan tudná kárpótolni őt! Hisz nagyon jól tudjuk, a védők a támadás után azonnal teljes harckészültségbe helyeződnek, míg a támadónak újra kell termelnie a vesztesége pótlását, ami pénzbe és anyagba kerül! Akkor ez éppenséggel hol igazságos?
Az azért nem járja, hogy aki kockáztat és nyer, ne kapjon semmi külön jutalmat! Mert kockáztat, ezt mindenki tudja! Ugyanis nem lehet tudni előre, hogy milyen erős védelemmel hozza össze a sors!
Javaslatom, hogy a rablást nevezzük át! Ezentúl legyen az új neve hadisarc!
A sarc mértékét és idejét a támadó sereg fővezére választhatja ki! Erre az opcióra 24 óra áll rendelkezésére. Egy nap elteltével ez a lehetőség nullázódik, és csak újabb sikeres támadás esetén kerülhet vissza a birtokába!
Mit szóltok hozzá?
Tényleg jobban hangzik a hadisarc megnevezés, bár akinek nem tetszik, hogy ez is a játék része, annak teljesen mindegy minek nevezik, akkor is appelálni fog. :)
 

Hellgate76

Aktív tag
Mindenkinek jogában áll és lehetősége is van rá, hogy tegyen ez ellen!
Nem részletezném, de a lényege, hogy meg kell próbálni erős védelmet rakni (bár olyan fal nincs, amin nem lehetne áthatolni), mindent időben kell beszedni (és akkor csak pontozni lehet nála), vagy venni kell a Fogadóban "Városvédelmet" (és minden meg van oldva, kvázi nyugodtan alhat mindenki, nincs mitől tartania)! De akár a "barát" jelöléssel is meg lehet próbálkozni!
De az nem járja, hogy amikor valaki úgy dönt, hogy szeretne ezzel a játékkal játszani, és a szabályzatban világosan le van fektetve, hogy mi miért történik és minek mi a következménye, ám viszont amikor meg megtörténik az incidens, akkor elkezdek kárálni, hogy ez igazságtalanság, ez nem járja, ezt és ezt tiltsák meg, mert én nem tudom így élvezni a játékot! Tudod mi jut nekem erről az eszembe? A "Ki nevet a végén" :)
Nagyon jól tudom, a játék egyik lényege, hogy ki lehet ütni bárkit bármikor, de ha mindez a cél előtt történik meg, akkor az azért nem esik igazán jól! És van olyan aki ezért megsértődik, olyan is aki földhöz vágja a társast, és olyan is van aki bosszút áll, meg persze olyan is, aki csak mosolyog rajta, mert ez egy játék! Nem vérre megy!
Azért vagyunk itt, hogy szórakozzunk, kikapcsolódjunk és igen, a játéknak vannak olyan elemei, amik lehetővé teszik egymás megtámadását! Ezen felesleges megsértődni, sőt az is megengedett, hogy a támadó (ha le tudta gyűrni a védőket - és itt nem az acélos két lándzsásra gondolok - amit nagyon sok városban tapasztalok alkalomadtán, mikor arra járok) beszerezzen ezt-azt a legyőzött félnél! Jogában áll, engedélye van rá, 24 órán belül bármikor megteheti!
Amúgy meg, szíve-joga, hogy él-e ezzel a kiváltságával vagy sem, de azért orrolni valakire, mert él azzal a lehetőséggel, amiért megküzdött, elég szomorú! Miért csak a 6-os után dobunk újból? Ez is igazságtalan, nem? Ráadásul ezzel előnyre is szert lehet tenni, még az is lehet, hogy pont ezzel fognak leütni :)
Még soha nem olvastam senkitől olyat, hogy képzeljétek ez és ez megtámadott, legyőztem és elhullott a serege! Majd tovább görgetve a mondanivalóját, arra tett volna bárminemű célzást, hogy mi módon vagy hogyan tudná kárpótolni őt! Hisz nagyon jól tudjuk, a védők a támadás után azonnal teljes harckészültségbe helyeződnek, míg a támadónak újra kell termelnie a vesztesége pótlását, ami pénzbe és anyagba kerül! Akkor ez éppenséggel hol igazságos?
Az azért nem járja, hogy aki kockáztat és nyer, ne kapjon semmi külön jutalmat! Mert kockáztat, ezt mindenki tudja! Ugyanis nem lehet tudni előre, hogy milyen erős védelemmel hozza össze a sors!
Javaslatom, hogy a rablást nevezzük át! Ezentúl legyen az új neve hadisarc!
A sarc mértékét és idejét a támadó sereg fővezére választhatja ki! Erre az opcióra 24 óra áll rendelkezésére. Egy nap elteltével ez a lehetőség nullázódik, és csak újabb sikeres támadás esetén kerülhet vissza a birtokába!
Mit szóltok hozzá?
Szabályokat szerinted mennyien tudják? Hány ember olvas utána, hogy kell vagy, hogy érdemes játszani?
Nem vagy jó céhben ahol segítenek (nem termékre és fp-re gondolok hanem tanácsra) sajnos nem tudod, hogy kell játszani. Sőt azt se tudod mit kérdezz mert nem tudod van olyan. (pl. 1,9 építés és még lehetne sorolni)
Nagyon sokan csak mennek előre. Nem állnak meg, hogy erősebb legyen a város.
Összetett játék sőt nagyon összetett játék. Harcos vagy, kell termék. Termelő vagy, meg kell védeni a várost.
Nem is hiszem, hogy lesz változás amíg ennyi céh van.
 
És van olyan aki ezért megsértődik, olyan is aki földhöz vágja a társast, és olyan is van aki bosszút áll, meg persze olyan is, aki csak mosolyog rajta, mert ez egy játék! Nem vérre megy!

Javaslatom, hogy a rablást nevezzük át! Ezentúl legyen az új neve hadisarc!

Érdekes gondolat. Játékból tökreteszem a másik játékát azzal, hogy kirabolom...

A sarc nem jó, mert a sarc azt jelenti, hogy ha kifizeted, akkor utána nem támadnak meg. Itt pedig nem ez történik, hanem folyamatosan támadhatnak és mindig elviszik azt ami éppen elvihető. A sarcnál tudsz róla, hogy mondjuk hetente valamennyi árut be kell valahova tenned. Itt pedig nem tudod előre, hogy ki és mikor fog megtámadni és mit visz el tőled.
 
Utoljára szerkesztve:

Próféta

Nagyon aktív tag
Távol álljon tőlem, hogy kétségbe vonjam tájékozottságodat a témával kapcsolatosan, és egyáltalán nem szeretnék veled vitába szállni!
De a sarcot a győztes fél veti ki a legyőzött félre! A sarc kivethetőségének időtartama a játékon belül 24 óra, így a támadóknak naponta meg kell küzdeniük ezen lehetőségért!
Egy háború, csata vagy küzdelem végén a győztes a legyőzöttől kárpótlást kér a harc alatti veszteségekért. Ezt a fájdalomdíjat nevezik hadisarcnak, amit pénzben vagy más értékes dologban fizethet meg a legyőzött fél, kompenzációként a győzedelmes fél irányába, a harc alatt elszenvedett károk fedezése gyanánt. A sarc begyűjtését a csata nyertese hajtja végre és hogy melyik épület termékei lesznek ezek, azt is Ő dönti el!
A sarc behajtása opcionális lehetőség, hallottam olyan hadvezérekről, akik csak magáért a dicsőségért háborúznak!
Az ilyen napi csatákat, 24 óránként csak egyszer indíthatnak ellened a szomszédaid, tehát körülbelül 70 név lehet a kalapban!
 

helen

Nagyon aktív tag
Érdekes gondolat. Játékból tökreteszem a másik játékát azzal, hogy kirabolom...

A sarc nem jó, mert a sarc azt jelenti, hogy ha kifizeted, akkor utána nem támadnak meg. Itt pedig nem ez történik, hanem folyamatosan támadhatnak és mindig elviszik azt ami éppen elvihető. A sarcnál tudsz róla, hogy mondjuk hetente valamennyi árut be kell valahova tenned. Itt pedig nem tudod előre, hogy ki és mikor fog megtámadni és mit visz el tőled.
"Játékból tönkreteszem a másik játékát azzal hogy kirabolom."
Tényleg tönkre lehet tenni ennyivel a másik játékát? Ha igen, akkor ott komoly gondok vannak. Vagy a fejlődéssel, vagy a mentalitással. Ha valaki úgy játszik hogy pár termék elvitele földhöz-vágja a játékát, akkor ott problémák vannak egyéb területen is , és nem csak annak a pár terméknek a hiánya fogja földhöz vágni. Ha meg valaki lelkileg nem képes elviselni a fosztást, akkor nem is való neki ez a játék. Ezekben az esetekben nem is nagy baj ha inkább elvonul és keres magának valami békésebb játékot, de semmiképp nem ajánlom hogy társasozzon, mert nem fogja tudni elviselni ha vereséget szenved benne.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Folyamatosan visszatérő problémaként jelentkezik itt a fórumon a kifosztás jelensége ,valójában nem értem egyáltalán a miértjét! A játék eleve így lett megkomponálva ,szorosan bele van épülve . El kellene olvasni a játék leírását és csak utána elkezdeni játszani ! Ha pedig ennek ellenére elkezdtél játszani akkor ne siránkozz ,hanem számtalan mód közül választhatsz amivel védeni tudod magad és a javaidat. A panasz helyett abba fektess energiát és mindjárt jobban fogod magad érezni .
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Az első profécia alapján, minden szomszéd szabadon garázdálkodhat a szomszédságában fellelhető összes telken! Semmiféle béklyó nem szab határt, törvény sem tiltja azon polgártársak javainak begyűjtését, kik voltak olyan óvatlanok és szabad prédaként kint felejtették ingóságaikat! Majd csodálkozva összecsapják a tenyerüket, hogy bizonyos szeles formációk, jöttek és felkapták ami mozdítható volt!
Azt veszem észre, hogy tulajdonképpen, mi emberek egy nagyon különleges és egyedi faj vagyunk :) Semmi sem elég jó nekünk! Ha van szabály, akkor az a baj, ha pedig nincs, akkor meg pont az! Ha lehet harcolni, akkor van olyan, aki nem akar, ha nincs csata, akkor meg akciózni szeretnénk! Elégedetlenkedünk folyamatosan, holott csak el kéne fogadnunk a szabályokat, élni a játék adta lehetőségeinkkel és élvezni ezt az egészet!
Helen jól mondta, valóban az a néhány termék, vagy forge hátráltatja a fejlődést! De ha tényleg így van, és ez egy sarkalatos pont az életben, akkor tessék időben ott lenni, vagy dobni egy pajzsot a városra, és nincs gond!
Ehelyett többnyire mi történik:
- Felháborodott és értetlenkedő levelek a fórumon,
- A minimális irodalmi stílust is mellőző, fenyegetőző, sértegető és pocskondiázó levelek a szomszédnak
- Kitiltatást lebegtető levelek a supportnak
Mennyi, de mennyi felesleges energia megy kárba így, ahelyett hogy a probléma gyökerét orvosolnák egyesek!
Van egy nagyon tisztességes ajánlatom bárki felé, ha ír nekem (normál hangvételű levél formájában) az illető, és nagy vonalakban leírja a problémáját, akkor én nagyon szívesen adok tanácsot (teljesen ingyen és bérmentve)! Éljetek ezzel az ajánlattal bátran, találunk megoldást a gondokra, hogy a játék neked is élvezhető legyen!
Ne zsörtölődjetek és emésszétek magatokat olyan dolgok miatt amire van ráhatásotok, mert az rajtatok múlik, amire meg nincs, azzal pedig felesleges foglalkozni, túl kell lépni rajta!
 

Andy66

Új tag
Nem értem miért csodálkoztok ezen a rablás,csalás vagy tisztességtelen előnyszerzésen!? Ez a játék az életre nevel! Néhány emberke gyűjtöget,rakosgatja össze apránként a kis dolgait...termel...a "szemfüles" meg jön,s" begyűjti",mert egyszerűbb,kényelmesebb,mint dolgozni!!!! Azon viszont csodálkozom,h még nem találták ki a "segélyt" itt is...:))))
 

helen

Nagyon aktív tag
Nem értem miért csodálkoztok ezen a rablás,csalás vagy tisztességtelen előnyszerzésen!? Ez a játék az életre nevel! Néhány emberke gyűjtöget,rakosgatja össze apránként a kis dolgait...termel...a "szemfüles" meg jön,s" begyűjti",mert egyszerűbb,kényelmesebb,mint dolgozni!!!! Azon viszont csodálkozom,h még nem találták ki a "segélyt" itt is...:))))
Ezzel a szemlélettel valamelyik farmos játékot tudnám ajánlani. Ott tényleg csak termelni és gyűjtögetni kell, meg sütögetni, meg kereskedni. Olyan játék való neked, ahol a játék célja csak annyi hogy termelj hogy még nagyobb területet vehess, hogy még többet tudj termelni hogy még nagyobb területet vehess rajta... ez a játék viszont sokkal összetettebb ennél, és ha nem tudod ezt megérteni, nem tudod átlátni, nem tudod elfogadni, akkor félek, nem vagy jó helyen.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Valójában kísértetiesen hasonlít a való élethez... Ott is jelen van minden összetevője ennek a játéknak , Fiataloknak jó felkészülést jelent a való világra, és amint a sok panasz mutatja az idősebekre is rá fér egy kis gondolkodás ,egy kis kreativitás,hogy megoldja a problémákat. Tehát fel a fejjel legyetek türelmesek kreatívok és rögtön rá éreztek ennek a játéknak a nagyszerűségére ! Sok sikert és kitartást hozzá :)
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nem értem miért csodálkoztok ezen a rablás,csalás vagy tisztességtelen előnyszerzésen!? Ez a játék az életre nevel! Néhány emberke gyűjtöget,rakosgatja össze apránként a kis dolgait...termel...a "szemfüles" meg jön,s" begyűjti",mert egyszerűbb,kényelmesebb,mint dolgozni!!!! Azon viszont csodálkozom,h még nem találták ki a "segélyt" itt is...:))))
Mondhatnám, hogy roppantul elszomorít ez a fajta reakció, de akkor nem lennék teljesen őszinte sem hozzád, sem magamhoz! Inkább másként közelíteném meg a problémát, hát ha sikerül azt a bizonyos kis izzót felkapcsolnom a fejecskédben!
A legnagyobb problémának én azt látom (és erről már beszéltem olyan játékossal is, aki régi motorosnak mondható), hogy a beregisztráló játékosok (tisztelet a kivételnek) nem veszik arra sem a fáradtságot, hogy a játékszabályzatot elolvassák, mielőtt azt a bizonyos "ikszet" odabiggyesztenék abba a kis négyzetbe! Erről mesélt az a bizonyos tapasztalt, sok kort megélt játékostársam is! Ő is azt mondta, hogy ha az elején elolvasta volna ezeket a kitételeket, akkor tuti nem regisztrál, mert Ő nem bírja elviselni az ilyen stílusú játékokat! Mire pedig belefutott az első egy-két "szabotázsba", már késő volt, addigra elkapta a sodrás :) Számára is maradt az értetlenkedés, a fenyegetőzés, a szidalmazás (nem irodalmi stílusban, sőt nyomdafestéket sem tűrő módon), ahelyett hogy higgadtan megpróbálta volna orvosolni a kialakult helyzetet!
Adott ez a játék forma, mindenki saját maga döntheti el, hogy akar-e így és ilyen módon játszani, vagy sem! Semmi sem kötelező! Ha valaki úgy dönt, hogy tovább áll , nem lesz olyan, aki ezért megkövezné, ettől nem kell tartania!
Szíve joga mindenkinek olyan habitussal és stratégiával játszania, amit a szabályzat enged! Ha valaki úgy dönt, hogy Ő csak építkezik, ez is az Ő döntése, de nem várhatja el a környezetétől, hogy Ők is ezt tegyék! Mint ahogy az is magánügy, be lép-e valaki céhbe vagy sem! De utána azért sem illik ám kiabálni, hogy a céhes jutalmakat miért csak a céh tagok kapják! Saját döntés az is, hogy valaki épít-e nevezetes épületet, de ha úgy dönt, hogy igen, akkor azt is el kell viselnie, hogy lesznek olyanok akik "besegítenek" az építkezésbe! Azt sem lehet megtiltani senkinek, pedig mennyi de mennyi ilyen kiírással találkozom, hogy védett, meg tilos, meg megne próbáld és léptetni is tilos! Mi ez kisdedóvó?
Termelés folyik a városban, előre meghatározott időpontra elkészülnek ilyen-olyan termékek, a szomszédok támogathatják és támadhatják is egymást! Támogatáskor pénz üti a markukat, támadásnál pedig támadási pontértéket kapnak és egy bónuszt, hogy 24 órán belül (1 nap) begyűjthető a szomszéd egyik épületének a termelése! Ha ez nem sikerül valamilyen oknál fogva, azért sehol sem reklamálhat, így járt! A szomszédnak pedig ott a lehetőség, hogy pont időben szedi be a cuccot, vagy dob egy védőpajzsot a városára, esetleg megpróbálhat egyezkedni a támadóval, akár visszatámadva sakkban tarthatja az ellent, hogy ha Te így, akkor én is így! Jelölheti barátnak is! Mint az tisztán látható, számolatlan lehetőség akad azon metódus elkerülése érdekében, hogy a győzedelmes szomszéd kártalanítása rajtunk is csattanjon! De ez már rég lerágott csont, mert számtalan fórum témában és rengeteg játékos tollából olvasható a megoldás! Nem új keletű a probléma! Persze ha lennének olyanok, akik először körbenéznének a fórumon, akkor kb. fele ennyi nyitott téma lenne! Hosszú-hosszú időre visszamenőleg itt van minden! Olvasni és okosodni kell :) élvezetes ez a játék, csak időben fel kell fedezni a rejtett tartalmakat :) Kitartást kívánok minden kétkedőnek, és megnyugtatás képen azért elmondom, hogy a támadások ellen csak a pajzs nyújt tökéletes megoldást, még a Galata sem fog :)
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Tökéletes mindenre kiterjedő tájékoztatás ami megszívlelendő minden kételkedőnek,én kicsit rövidebbre fogtam,de a gondolat ugyanaz, remélem ezt olvasva kicsit másképp nézik majd a játékot ,Még egyszer sok sikert és örömet mindenkinek ! :)
 

Komondor

Új tag
Látom nem csak engem bosszantanak azok akik "berabolnak" a nevi építésbe. Lassan egy szintet sem tudok építtetni 1,9-ben úgy, hogy valaki ne rabolna be, pedig előtte nyitottam szintet és máris raktam a csoportba levédve a nevit. Mondjuk, hogy elfogadjuk, mert ez is a játék része. Azért a játék része, mert a játék készítői azzá tették! Az is lehetne a játék része, hogy a másik félnek, akiket kifosztanak, berabolnak a bárkájába, hogy valami visszavágási lehetőséget építenének bele a játékba és ez is része lenne már a játéknak! Erre hivatkoznak azok, akik abban lelik örömüket, hogy másokat fosztogatnak és kéretlenül pontokat raknak a nevezetesbe. "ez is a játék része" Én, aki nem szeretem a játéknak ezt a részét, kifejezetten igazságosnak tartanék olyan visszavágási lehetőségeket, mint pl. ha vissza tudok támadni és nyerek, akkor le is bonthassak egy épületét bosszúból. Vagy korlátozni lehessen azoknak a körét, akik rendszeresen kéretlenül pontokat tesznek a nevezetesbe. Akkor lenne tisztességes mindenki számára, ha lehetne védekezni az ilyenek ellen és nem lenne ebben a formában a játék része a "szabad rablás"

A hozzászólások után:
Látom ebbe a fórumba érdemes volt regisztrálni, mert sosem tudtam volna meg, hogy mennyire felesleges volt. Itt már mindenki mindent jobban is tud nálam és az én véleményem hülyeség és megmondják páran, hogy miért jó az ami szerintem nem az. Pökhendi és gőgös emberekkel találkozok máshol is és éppen eleget és ezért nem is fészbukozok, mert ott is rengeteg az agyhalott. További jó játékot és fórumozást az "okosoknak" Lehet csámcsogni a hozzászólásomon, egy fikarcnyit sem érdekel.
 
Utoljára szerkesztve:

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Biztos jobban tetszene, ha néhány nap múlva együtt sírnátok a városaitok romjain?
Ugyanis minden verekedés úgy kezdődik, hogy a másik visszaüt.
Ha te visszatámadsz, és a siker esetén bonthatsz egy épületet, - ami igencsak nincs arányban még egynapos termelés kifosztásával sem - másnap már az eredeti támadódnak is joga kéne hogy legyen ugyanígy cselekedni.
Szóval érjük be annyival, amit mi is elszenvedhetünk, ne akarjunk egy pofon miatt atombombával dobálózni....
 
Fent