Kibeszélő Futballkupa esemény kibeszélő

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
Kedves játékosok!
Elnézést kérünk de úgy tűnik a 31. eseményfeladat hibás.

A 31. eseményfeladat helyesen

Cserélj el 2 tárgyat a régiségkereskedőnél, VAGY Gazdasági épületekben végezz el 8 órás termelést x alkalommal. Fizess x pénzt
 
Utoljára szerkesztve:

Reginaldio

Új tag
Sziasztok!

Kérdésem lenne - az eseményleírásban nincs benne, de talán valaki már kipróbálta: a jegyek, amelyekkel a bajnokságon lehet játszani, 8 óránként töltődnek, viszont nem tudom, hogy ha összegyűlik 3, akkor is töltődik tovább, vagy akkor megáll a visszaszámláló (mint ahogy az F-p.-csík vagy CE-próbálkozások esetén is). Azért nem mindegy, mert ha nem töltődik tovább, akkor az ezen a vonalon megnyerhető napi különleges nyereményekre nem lehet taktikázni, pontosabban legfeljebb a naponta megjelenő küldetésekig való eljutásig lehet csak (azzal, ha szándékosan késleltetjük a teljesítésüket), máskülönben pedig csak akkor, ha ezzel feladjuk a bajnoki tabellán való helyezésért való küzdelmet, ill. lemondunk egy csomó mellékjutalomról (hisz akkor ugye a 20 nap alatt összesítve mintegy majdnem 60 játéklehetőségről kapásból lemondunk)... Ez főleg akkor kínos, ha a többi pálya elem (a tegnapi Leukoi pálya után) is ezen az ágon szerezhető meg...
(Akárhogy is, ettől függetlenül csak egy ötlet: ha a csík be tud telni, akkor lehetőséget adott volna még a "taktikázásra" (más megfogalmazásban: ösztönözte és jutalmazta volna a gyakoribb játékba lépést...), ha a 24 óra alatti 3 jegyet nem 3*8-as egyenletes osztásban kaptuk volna, hanem pl. 4+8+12-ben, esetleg 1+5+18-ban (így "holtidő kiküszöbölésével", mindig késlekedés nélkül eljátszva a kapott jegyet, első esetben a 3 helyett akár napi 6, második esetben pedig akár napi 24 jegyet is szerezhetve a 3 helyett - no persze "főállású" játékosként, extrém elköteleződés mellett...o_O)...)...
(És még egy dolog, ha esetleg a jövőben is lesz hasonló lebonyolítású esemény: az persze érthető és méltányos is, hogy a rendszer nagyjából egy fejlettségi szinten lévő csapatú játékosokkal sorsol össze, de így valójában a játékosok fejlesztésének legfeljebb csak a passzolási jutalom kétszerezési esélye szempontjából van jelentősége, hisz az ellenfelekkel szemben való nyerési esély kategóriánként gyakorlatilag konstans (kivéve a "TOP" és a "BOTTOM" játékosokat, vagyis a játékosok "derékhadára" mindenképp igaz); ezzel szemben ha a "mezőnybe sorolás" is csak bizonyos időközönként (pl. naponta) lenne - ahogy most a frissülés van -, akkor lehetne pl. azzal taktikázni, hogy a "frissítési ciklus" lejárta előtt játszunk az időközben felfejlesztett csapatunkkal még a ciklus eleji szintünknek megfelelően kapott ellenfelekkel (persze annak esélyét nem kizárva, hogy akár ők is fejleszthettek - kb. ugyanúgy, mint szomszédság esetén, ahol két hét alatt léphetünk kort a többiekhez képest, vagy persze le is maradhatunk tőlük), miközben a jelen szisztémában legfeljebb ez az előny egyetlen meccsen érvényesülhet csak.)
Ja, és még egy kérdés: azt lehet tudni, hogy milyen "TELJESÍTMÉNY"-ek szerezhetőek az esemény során? Egészen véletlenül kaptam az egyik világban egy "Tiki-taka" TELJESÍTMÉNY-t, miután egy egész pályát a legrövidebb passzlehetőségekkel vittem végig (egyébként játékoskártyákra hajtva, amire így a legnagyobb a relatív esély)...
És ehhez közvetve kapcsolódóan még egy javaslat (nem kifejezetten ehhez az eseményhez, általánosságban is): a profilnál hasznos lenne, ha az avatárok fölé víve az egérmutatót, lehetne látni az avatár nevét, így könnyebben visszakereshető lenne pl. az is, hogy milyen eseményen szereztük...

A "fejlesztési ötletek" "csak úgy" "kipattantak", de a kérdéseimre a választ előre is köszönöm, ha valaki tudja és megírja!
ÜDV!
 

76Kriszta

Új tag
Sziasztok!
NEkem az lenne a kérdésem, hogy miért van az. hogy ha a bajnokságon 70% fölötti az esélyem nagy valószínűséggel veszítek. Ez sajnos többször előfordult. Ha a normál meccsnél 50% alatti az esélyem egyértelmű a könnyűt választom, de a jelek szerint mindenképp bukta van. Miért?
Üdv!
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Sziasztok!
NEkem az lenne a kérdésem, hogy miért van az. hogy ha a bajnokságon 70% fölötti az esélyem nagy valószínűséggel veszítek. Ez sajnos többször előfordult. Ha a normál meccsnél 50% alatti az esélyem egyértelmű a könnyűt választom, de a jelek szerint mindenképp bukta van. Miért?
Üdv!
Lehet, hogy fejleszteni kéne a csapaton játékoskártyák vásárlásával. Vagy csak peched volt és a 30% jött be.
 

76Kriszta

Új tag
Lehet, hogy fejleszteni kéne a csapaton játékoskártyák vásárlásával. Vagy csak peched volt és a 30% jött be.
Ha fejlesztem a kártyákat a normál (középső) akkor is olyanhoz rak aki velem egy szintű (+- 1-2 pont) ahol ugye 50% körüli az esély. Ha több mint 50% akkor elfogadom ha kevesebb akkor megyek a könnyűre. Aminél ugye eleve magasabb a százalék mint 50, persze ilyenkor is van esély a vesztésre, de lényegesen kisebb de ha eléri illetve túllépi a 70 % akkor nagy valószínűséggel veszítek. Ezt nem egy meccsből szűrtem le, hanem tegnap is meg ma is többször előfordult. Három világban játszom. A jegyeket 3 alatt tartom hogy töltődjön. Szóval vagy várok 1 napot hogy frissüljön a csapat, és bukok pár jegyet de még akkor sem biztos hogy jó csapat jön, vagy belemegyek. A frissítés gombot, csak 1x lehet használni, utána fizetős.
 

Zsebe

Tag
Ha fejlesztem a kártyákat a normál (középső) akkor is olyanhoz rak aki velem egy szintű (+- 1-2 pont) ahol ugye 50% körüli az esély. Ha több mint 50% akkor elfogadom ha kevesebb akkor megyek a könnyűre. Aminél ugye eleve magasabb a százalék mint 50, persze ilyenkor is van esély a vesztésre, de lényegesen kisebb de ha eléri illetve túllépi a 70 % akkor nagy valószínűséggel veszítek. Ezt nem egy meccsből szűrtem le, hanem tegnap is meg ma is többször előfordult. Három világban játszom. A jegyeket 3 alatt tartom hogy töltődjön. Szóval vagy várok 1 napot hogy frissüljön a csapat, és bukok pár jegyet de még akkor sem biztos hogy jó csapat jön, vagy belemegyek. A frissítés gombot, csak 1x lehet használni, utána fizetős.
A játékos kártyák fejlesztésének ebből a szempontból semmi jelentősége nincs. Ha neked 70% feletti az esélyed, az azt jelenti hogy az ellenfelednek sokkal gyengébbek a kártyái. Illetve annyiban van, hogy a fejlesztők pont azt szeretnék elérni, hogy mindenki minél több pénzt költsön a játékra. Ezért vannak évről évre egyre inkább túlbonyolítva az eventek. Abból az egyszerű pszihológiából indulnak ki a fejlesztők, hogy a játékosoknak előbb utóbb úgy is tele lesz a töke a szívással és akkor majd pörgetik a gyémántot. Egy vicc az egész. Én 3 világban is játszom és mindegyikben buktam el már meccset bőven 80% feletti eséllyel is. Nem is egyszer.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Szerintem is csak a gyémánt költésre lett kitalálva az egész,ugyanis semmi jelentősége szerintem a csapat építésnek,mivel a gép tetszőlegesen dobja ki a nyertest ,semmi köze a %-s arányhoz
 

Janubisz

Új tag
Nekem tetszik a focis event,de ezt a kártyagyüjtögetést kihagyhatták volna belöle.Sokszor esik kártya de ha folyton elvesztem a meccset,akkor semmit se nyerek.Így semmi értelme a kártyáknak.Inkább esne alapanyag vagy áru annak van értelme,de a kártyagyüjtögetés ez így nem buli.
 

DeletedUser26065

Guest
Jól van, látom más is tapasztalja-látja, hogy a meccseken átb...arátkozás folyik.
Egy helypocsékoló-terpeszkedő épületcsoportért ezen nem fogom túráztatni magam. Engem inkább a reg töröltetése felé terel ez a hozzáállásuk, mint a gyémántköltés felé.
 

DeletedUser27509

Guest
Az event jo szerintem,abszolut teljesitheto az epuleteket tekintve!
7x4 es osszesegeben ad 14fp-t ami 2negyzet/fp ami teljesen jo arany,nincs ennel jobb igazabol szerintem event epuletbe ami ennel tobbet adna.
A tobbi bonusza is abszolut hasznos!
Raadasul a hozzacsatlakoztathato epuletek ha koze teszed be mindketto fo epuletnek megadja a bonuszt:)

Szerintem abszolut jo a kartyas resz is,igen ahoz hogy jo helyezest erj el a bajnoksagon,gyemant kell!!

A kartyaknak semmi koze a nyeresi eselyedhez,szimplan csak a nyeremeny duplazas nivekszik amikor a edzesen nyitsz!

Attol pedig hogy neked 70% eselyed van nem feltetlen fogsz nyerni lehet 10/10 vesztesz utana pedig nyersz 10/10-et!

Csak szerencse kerdese:)
 

Zsebe

Tag
Az event jo szerintem,abszolut teljesitheto az epuleteket tekintve!
7x4 es osszesegeben ad 14fp-t ami 2negyzet/fp ami teljesen jo arany,nincs ennel jobb igazabol szerintem event epuletbe ami ennel tobbet adna.
A tobbi bonusza is abszolut hasznos!
Raadasul a hozzacsatlakoztathato epuletek ha koze teszed be mindketto fo epuletnek megadja a bonuszt:)

Szerintem abszolut jo a kartyas resz is,igen ahoz hogy jo helyezest erj el a bajnoksagon,gyemant kell!!

A kartyaknak semmi koze a nyeresi eselyedhez,szimplan csak a nyeremeny duplazas nivekszik amikor a edzesen nyitsz!

Attol pedig hogy neked 70% eselyed van nem feltetlen fogsz nyerni lehet 10/10 vesztesz utana pedig nyersz 10/10-et!

Csak szerencse kerdese:)
Esküszöm néha a support tagjai beregisztrálnak ide álnéven, hogy itt is hirdessék az igét! Nekem eddig a mai nap csak a 10/10 vereség jött össze. 3 különböző világban. Véletlen? Meséld annak aki még hisz a mesékben.
 

DeletedUser23889

Guest
Persze, hogy a gyémántról szól minden. Lásd a Marsi részt is. Ott már régen elkezdődött. Menj oda a térképen, foglald el, majd indíts expedet, ami 4 óra, majd hogy megkapd az ércet ismét kereskedj, vagy harcolj. Persze ha van gyémántod, mindent azonnal vihetsz.

Az event teljesen rapszódikus, volt már hogy 80% feletti eséllyel buktam a bajnokságot és csak pislogtam. Kullogok az 1000. hely környéként, más meg már a második naptól az első 5-ben ül. Ez így értelmetlen, felesleges és egyszerűen etikátlan a többi játékossal szemben. Ha fizetsz akkor nyersz, ha nem akkor meg d...lj meg.

Évek óta kérdezem a supit is, hogy az ilyen eventeknél a növeld a boldogságot x értékkel esetében, miért nem számít az épületek motiválása, miért kell mindíg építeni? De semmi reaksön.

Maga az épületek nem elérhetetlenek, jók "hasznosak" de minden más csak a lóvéról szól, ami elveszi az élvezetet a játéktól. Az csak olyan "ja van egy jegyem, na nézzük mi lesz" kategória.
 
Ahogy az előttem szólók is írták, ocsmány ami folyik! 77-78% nyerési eséllyel 6-ból négyszer vesztettem. Mondjuk ebben nincs semmi meglepő, az egész játékra ez jellemző. Megadnak valamilyen értéket nyerési esélyre, meg támadóértékre, védekező értékre, amelyek abszolút nem valósak. Aztán majd jön egy beépített ember, aki megmondja, hogy hülyék vagyunk, nem tudunk játszani, mert ő bizony 23%-os nyerési eséllyel 5 meccsből 12-t megnyert. Hol vagy moderátor?
 
Fent