Egy ip ,több felhasználó kibeszélő

  • Témaindító DeletedUser14993
  • Kezdés ideje

DeletedUser20919

Guest
Az elvileg egy idő után kiderül és feloldanak ha zároltak érte. De hogy derül ki? Úgy hogy nem ismerik be hogy tudnak egymásról, talán még együtt is élnek stb... . Tehát, ha valaki vét ez ellen a szabály ellen, amivel különösebb előnyre nem tehetsz szert, pláne ha céhben is vagy. Majd elismered a hibádat zárolnak, de ha nem és hazudozol supportnak feloldanak :D
Ez nem teljesen igaz, velem a support mindig korrekt volt. A jatek elejen nem foglalkoztam a szabalyzattal es mivel a szomszed feljelentett le is buktam... Nem hazudoztam es igy is modositottak 3 evrol 2 hetre ^^
 

DeletedUser

Guest
Persze korrektek voltak velem is, nem saját esetről beszélek. Csak hát ez is előfordult, tudok olyanról hogy elnézték neki azért mert azt monda nem tudnak egymásról, aztán az aki valóban elismerte kapott 3 évet.
 

DeletedUser20919

Guest
Ha tudtam volna, hogy mit kapok asszonytol akkor elfogadtam volna a 3 evet :D
 

DeletedUser3689

Guest
mit jelent az "egyező azonosító"????

meddig jegyzi meg a rendszer, ha belépek egy gépről??? ha valaki kollégiumból játszik, és 200-n csatlakoznak egy ruterre és kereskednek egymással, illetve az infó teremből játszanak, azzal mi van?
ha belépek egy gépre azzal "megfertőztem" és onnantól már aki belép utánam veszélyezteti a fiókom? van néhány nyugtalanító kérdés!!
 

DeletedUser21031

Guest
Szabályzatban van stb. ami zavar, ha többen játszunk családban motiválni-takarítani lehet átjárni?
 

DeletedUser1300

Guest
hzs74

Az egyező azonosító az az azonos IP.
Az ilyen acc. tulajdonosának ezt a support felé jelezni kellene, de ők motiválni/takarítani átjárhatnak egymáshoz, hisz nem biztos, hogy ismerik is egymást. Ilyen pl. az említett kollégium, munkahely stb.

radiant

Ha egy családban van azonos IP és több felh.fiók, akkor motiválni/takarítani sem lehet egymást, nem csak kereskedni.
 

DeletedUser3689

Guest
hzs74

Az egyező azonosító az az azonos IP.
Az ilyen acc. tulajdonosának ezt a support felé jelezni kellene, de ők motiválni/takarítani átjárhatnak egymáshoz, hisz nem biztos, hogy ismerik is egymást. Ilyen pl. az említett kollégium, munkahely stb.


Köszönöm válaszodat!!!

Tehát a support felé kellene jeleznem, hogy egy elég speciális helyzetben vagyok?

alapból 3 rutert használok mind külön előfizetés, a 3 ruterre minimum 12 de akár 18 gép is csatlakozik ugyanennyi személy, én magam minimum 2-4 eszközről szoktam fellépni, 3 laptop, egy androidos mobil.
Illetve mivel futár vagyok, így lehet egyik nap Magyarországon, másik nap Párizsban lépek fel... és ez még lehet kicsit kuszább is...

hzs

ui.: az azonos ip, az a ruter ip-je?
 

DeletedUser1300

Guest
hzs
igen jelezned kell a support felé, indokkal, hogy többen is vagytok egy IPn.
a ruter meg a szolgáltató által adott IPt osztja több felé. az IP lehet akár egy teljes épület, utca.......... részére adott ugyan az az IP is.
 

DeletedUser21031

Guest
tito köszönöm válaszod.
Másik gondolat is felmerült bennem már, ezt épp utolsó hsz-el meg is pendítetted. Az alapján 1 IP-rő játszhat 1 egész lakó tömb, de legalábbis többen, egymást nem ismerve. Ők elvileg nem kereskedhetnének, pedig azt sem tudják egymásról hogy egyazon játékon játszanak. Ez azért kissé vicces.
 

DeletedUser

Guest
Azért ez nagyon egyedi eset lenne... :) Minden internet előfizetéshez külön IP is jár. Olyat még nem hallottam, hogy egy egész tömb osztozik egy előfizetésen... Talán kollégiumokban előfordulhat.. Amúgy az admin tool szerintem lát egyéb adatokat is amivel kiszűrhető a multi. Pl.: Mac adress, fizikai IP, cookie-k, böngésző verziószám stb... Javítsatok ki ha tévedek! :) Más játékok admin felületében ezeket mind meg lehet nézni, pl a Klánháborúban is..
 

DeletedUser20919

Guest
Igen, mac cimhez admin toolra sincs szukseg es az meg jobb is mint az ip mert egyedi
 

DeletedUser21031

Guest
Azért ez nagyon egyedi eset lenne... :) Minden internet előfizetéshez külön IP is jár. Olyat még nem hallottam, hogy egy egész tömb osztozik egy előfizetésen... Talán kollégiumokban előfordulhat.. Amúgy az admin tool szerintem lát egyéb adatokat is amivel kiszűrhető a multi. Pl.: Mac adress, fizikai IP, cookie-k, böngésző verziószám stb... Javítsatok ki ha tévedek! :) Más játékok admin felületében ezeket mind meg lehet nézni, pl a Klánháborúban is..
Igen valóban ez egyedi dolog, de épp keresztfiamék lakó tömbjében döbbentek rá hasonlóra. Amúgy lehet ezen rágódni naphosszat és értem is mindkét oldalt, de azért kicsit tovább fűzném a gondolatot. Nyilvános e pontok...
 

DeletedUser2243

Guest
Érdekelne, hogy vajon miért nem lehet bevezetni a Klánháborúban tökéletesen bevált rendszert? Az egy ip-ről játszók, minden belépéstől számított 24- órán keresztül autómatikusan semmilyen interaktívitást nem tudtak indítani egymás felé! Se kereskedni se támadni nem tudták egymást! És ez autómatikusan be volt építve a játékba! Ezt itt miért nem lehet megvalósítani, ahelyett, hogy fenyegetve keljen éreznem magamat a gyerekem vagy a feleségem termésének betakarításáért? A klánháborút is ugyan ez a cég működteti és talán még a játákot is ugyan az az ember találta ki! Számomra ez érthetetlen!
 

DeletedUser

Guest
Érdekelne, hogy vajon miért nem lehet bevezetni a Klánháborúban tökéletesen bevált rendszert? Az egy ip-ről játszók, minden belépéstől számított 24- órán keresztül autómatikusan semmilyen interaktívitást nem tudtak indítani egymás felé! Se kereskedni se támadni nem tudták egymást!
Úgy érzem, itt segít az önkontroll.Ha tudom ,hogy a családom játszik a játékkal ,magamtól nem támogatom ,nem kereskedek,nem támadom.Lehet ,hogy ez csak nekem egyértelmű?

És ez autómatikusan be volt építve a játékba! Ezt itt miért nem lehet megvalósítani, ahelyett, hogy fenyegetve keljen éreznem magamat a gyerekem vagy a feleségem termésének betakarításáért? A klánháborút is ugyan ez a cég működteti és talán még a játákot is ugyan az az ember találta ki! Számomra ez érthetetlen!

Az azonosítók egyezése nem egyenlő az account megosztással.A feleséged,gyermeked termésének betakarítása account megosztás ami szabálytalan.Míg a több ember egy gépről való játéka nem az, ha nem segítik egymást.Ha szabályosan játszol, nem kell fenyegetve érezned magad.
 

DeletedUser16804

Guest
Szia!

Sajnos, engem meg a fiamat pont emiatt tiltottak ki, még a körüzenetek előtt jóval, holott a regsiztrációnál nincs ez feltüntetve. Mi akkor reklamáltunk, hogy OK, hogy ez szabály, de ezt nem a fórumba kellene betenni, hanem a regisztrációnál elolvasható szabályokhoz, mert mi ezt nem is láttuk.
Mondták, hogy ott van a fórumban, miért nem néztük meg. De, ugye, a regisztrációkor még nem is lehet megnézni...
Utána megígérték, hogy kiteszik a szabályokat is a regisztráőcióhoz, majd azt írták hogy mégsem. És "méltányosságból" engem visszaengedtek, a fiamat azóta sem.
Szóval a tisztességeseket szívatják vele, nem a csalókat. És azóta sem kerültek ki a játékszabályok a regisztrációhoz...
No comment.

Én a tiltásig meg sem néztem a fórumot.

Öreg

Úgy érzem, itt segít az önkontroll.Ha tudom ,hogy a családom játszik a játékkal ,magamtól nem támogatom ,nem kereskedek,nem támadom.Lehet ,hogy ez csak nekem egyértelmű?



Az azonosítók egyezése nem egyenlő az account megosztással.A feleséged,gyermeked termésének betakarítása account megosztás ami szabálytalan.Míg a több ember egy gépről való játéka nem az, ha nem segítik egymást.Ha szabályosan játszol, nem kell fenyegetve érezned magad.

Nekem az a természetes, hogy ha a gyerekeimmel közösen játszunk egy játékkal, akkor nem egymás ellen, hanem egy céhben, egymást segítve játszunk. Nekem ez a természetes és egyértelmű, hiszen egy család vagyunk...

Öreg

összevontam
tito
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Nekem az a természetes, hogy ha a gyerekeimmel közösen játszunk egy játékkal, akkor nem egymás ellen, hanem egy céhben, egymást segítve játszunk. Nekem ez a természetes és egyértelmű, hiszen egy család vagyunk..."

A játékba való regisztrációnál a feltételeket ki kell pipálni http://screenshotuploader.com/s/01/ybrji9cwq ezt. Azzal nincs probléma ,hogy a gyermekeiddel együtt játszol (bár az ászf szigorúan tiltja).Minden játékban megtalálható a játék szabályzata.Itt a fórumon 2012-07-12, 14:04 óta van kint változatlan formában.A játék szabályzata megengedi ,hogy egyező azonosítókkal játszanak a felhasználók ,de nem engedi ,hogy támogassák egymást bármilyen formában.Ez a játékszabály ,vagy ezt kell elfogadni, vagy a megszegése miatti tiltást.A játékszabály itt a fórumon regisztráció nélkül is elolvasható.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Ez a szabály tényleg több sebből vérzik. Mert ha akarnék tisztességtelen előnyre tehetnék szer azáltal, hogy készítek magamnak egy hamis e-mail címet, és elküldöm saját magamnak azt a meghívót, amit ha elfogadok, és egy másik gépen elérem a vaskort akkor az eredeti felhasználóm gyémántot kap. Ezt lehet vinni amíg az ember meg nem unja, anélkül, hogy közben kereskednék, vagy mepöccinteném azt a fiókot amelyiket másodikként hoztam létre. Az Erepublik játékon többen is így jutottak eszméletlenül sok aranyhoz. Érdemes ezen elgondolkodni.
 

DeletedUser22802

Guest
Röviden a történetem:
Hónapok óta játszok a játékkal. A kollegám ezt látva ki akarta próbálni, így meghívtam, hogy a 200 gyémánt ne menjen pocsékba. Hazament (más - más városban lakunk) és elkezdte építgetni a karakterét. Nem is volt vele gond a hétvégén, de hétfőn rájött, hogy ha nem akar pontot, aranyat, nyersanyagot bukni kénytelen ő is belépni a munkahelyen legalább két alkalommal naponta.
(A cég egy kiterjedt számítógépes hálózattal rendelkező állami cég, ami egy optikai rendezőre csatlakozó több száz gépet jelent. Minden gép kintről azonos IP címen látszik.)
Elérte a vaskort de nem kaptam semmit. Reklamáltam, de semmi megértést nem tapasztaltam az illetékes részéről. Abszolút nem érdekelte, hogy a játék idő 90 % más város, más szolgáltató hálózatáról történik, és a szóban forgó 10 % játék idő is más gépekről történik ami több lépcsőn keresztül csatlakoznak azonos optikai rendezőre. Csak azt hajtogatta, hogy ez a szabály, így van jól, és nem jár semmi.
Ha utána néznek egyértelműen látszik, hogy nem azonos felhasználóé a két karakter. De a játék úgy van megírva, hogy kénytelen az ember gyakran belépni mindegy milyen rövid időre is. Mind a ketten több mint 12 órát vagyunk távol az otthoni géptől így kénytelenek vagyunk a munkahelyi hálózatot is használni a játékra.
Csak azért, mert a program nem képes a játékosokat megkülönböztetni hátrányba kerülünk. Nem kereskedhetünk, nem szerezhetünk tervrajz részletet egymástól csak azért mert naponta egy – két percre azonos céges hálózatot használunk. Pedig inkább kereskedek vagy támogatom a nevezetes épületét, egy ismerősnek mint egy ismeretlen emberét.
Így utólag végig gondolva nem az bosszant fel, hogy sz*r a program, ehhez már hozzá szoktam, hanem az illetékes fennhéjázó hozzáállása: „ez a szabály, így van jól, stb”. Semmi másra nem lett volna szükség, mint egy hasonló válaszlevélre:
„Értem a problémáját, de a játék üzemeltetője úgy írta meg a programot , hogy neki legyen jó, és magasról tesz a játékosok érdekeire, így nem is fog változtatni rajta. Sajnálattal kel közölnöm, hogy nem vagyok feljogosítva a kárpótlásra, csak arra, hogy üres kifogásokat írjak válaszul a reklamációkra. Stb.”
Remélem, hogy kiírtam magamból kicsit megnyugszom.
 

NefosSámán

Új tag
Sziasztok Itt a moderátorok és az adminok csak a szabályzat így meg úgy ezek még most is a fán ülnének ha valaki nem szegte volna meg a szabályokat
 

DeletedUser

Guest
Én a párommal sokszor egy IP-ről játszottunk, hibáztunk mert nem jeleztük. Nem olvastunk fórumot mert engem csak a játék része érdekelt eddig. Fórumozásról régen leszoktam már. :)
Másik játékvilágban elég jó helyen vagyok tehát kicsit értek is ezekhez a dolgokhoz, csak azt nem áértem, h ha egy moderátort kérek meg arra, h felettesével beszéljek miért nem lehetséges? Mivel azon játékvilágban is egy céhben vagyunk és nem lehet sem eladni sem vásárolni egymástól alapban sem. Ezt a járékfejlesztők meg tudták ott oldani. De látom itt csak olyan mondatok jönnek vissza ami fejben berögzült, betanult. Tiltást mi is adunk, de nem 3 évre. Mielőtt végleges tiltást kapna az illető utána járunk, h miért is volt az a hiba amit elkövettek? Felkutatjuk az okokat és fejlesztjük a játékot is ezzel. Itt csak azt kapom, hibáztál fejezd be. utáld meg a játékot. Anyagi része sem érdekli őket, pedig a cég abból él, mint minden játék. Így nagyon sokan meg fogják előbb vagy utóbb unni a játékot, és nemhogy jönnének hanem mennek majd.
 
Fent