Egy ip ,több felhasználó kibeszélő

  • Témaindító DeletedUser14993
  • Kezdés ideje

DeletedUser14993

Guest
Ez a tiltásszabály ne haragudjatok de szánalmas. Azt mutatja, hogy a készítőknek elképzelésük sincs a játékosokról. Néhány tisztességtelen játékos miatt korlátozzák a normális játékosokat. Ez önkény, és legalább olyan tisztességtelen alapokon nyugszik mint a csaló játékosé.
Amikor a gyerekem átjön, hogy "Apa van rezed? Adok érte ébent." akkor ti komolyan azt gondoljátok, hogy azt kellene neki mondanom, hogy nem adok fiam, mert tiltják a szabályok? Meg mikor azt kéri, hogy "Leszeded az alapanyagot míg hazaérek a suliból?", akkor komolyan azt gondoljátok, hogy nem fogom neki megtenni?
Erről szól a család, emberek, segítjük egymást, ebben a játékban is.
A szabályotok hála a technikának többféle módon is kijátszható, nem adok tippeket a tisztességteleneknek, ezért mondom, hogy úgy ahogy van mehet a kukába az egész.
Ha ezért normális játékosokat kizártok, akkor annak csak az lesz a hatása, hogy terjedni fog az a vélemény, hogy "az Inno játékok szarok, akkor is kitiltanak ha értelmesen akarok vele játszani", meg "hagyd a fenébe, azok a játékok fabatkát se érnek" (és itt most finoman fogalmaztam).

Az a magyarázat meg, hogy ezzel a többi játékost védik, meg sántít erősen, mert ugyan mi károm származna abból, ha valaki masszívan csal? Ne röhögtessetek, mert semmi károm nem lesz belőle. Az ilyen játékos csak magát veri át, de igen keményen. Viszont hiába a szabály, a csaló úgyis csalni fog, megtalálja a módját...

Ezért én azt javaslom mindenkinek, aki egy IP-ről több játékossal, fiókkal játszik, hogy nyugodtan kooperáljanak, kereskedjenek csak egymással, ne hagyjuk magunkat megvezetni. Nem hinném, hogy ebből a készítőknek kára származik, vagyis emiatt nincs erkölcsi jogalapja, hogy ezt szankcionálja. Ha mégis megteszi, akkor csak magáról állít ki bizonyítványt.
 

DeletedUser

Guest
Tisztelt sipiatti!
Először tisztázni kell mi/ki számít tisztességtelen játékosnak. Ha én csinálok 3 várost és átadom magamnak a termékeket (ugye minden város más-más bónuszt kap a szektorok után.) Tehát nekem 3 városom van és körbeadogatom az olyan termékeket magamnak, ami hiányzik az egyik városomból az csalás? Persze csalás, hiszen a többi játékos ezeket a hiányzó dolgokat kénytelen vagy a gépi kereskedőtől megvenni 1:10 vagy forge pontért a piacon, esetleg kénytelen céhbe lépni, hogy ne kelljen FP-t használnia. Kérdezem én, akkor azt a szülőt mi különbözteti meg tőlem, aki a gyereket ilyen módon segíti annak ellenére, hogy ezt szabályok tiltják és nagyon nagy előnyhöz jut vele? Kérlek, gondold végig még egyszer mi az, amit leírtál, mert bizony az általad leírtak miatt írtuk a játékban a körüzenetet. Amit leírtál az pontosan a tiltott, több felhasználós játékmód. Ne biztasd a játékosokat arra, hogy ezt csinálják ,hisz akkor mindenki szabálytalan és tiltani kell őket. Próbáld megérteni és értelmezni a körüzenetet és a játékszabály 1-2. pontját.
 

DeletedUser11

Guest
A tiltószabályok eredetileg minden játékost védenek, de rá lehet jönni, hogy azért vannak, hogy a helyett, hogy kettő felhasználót viszel, inkább vegyél prémiumot. Szerintem ezzel el is mondtam mindent :)

az Inno játékok szarok, akkor is kitiltanak ha értelmesen akarok vele játszani"

Ez mindenhol így van. A Tra.ian-nál, az Ubi.oft-nál, és a Game.orge-nál is. Mindegyik cég védi a játékait, és a bevételeit.

Abban teljesen igazad van, hogy felszeded a fiad dolgait, szerintem kedves gesztus, és hasznos, de a szabályzat szerint nem.

És, hogy ez a szabály védi a játékosokat, az egy jó dolog, de a szabályok betartásával is lehet csalni, itt az egyik kedvenc példám:

Egy játékos 5 laptopról, 5 mobil internetről játszott 5 felhasználóval. Egy speciális, 3 napig tartó világ volt, ahol felfejlesztette a városait, és a másikkal elfoglalta. Szóval nagyjából ennyit a tisztességről. De feltételezzük, hogy akik azonos IP címről játszanak tisztességesek. Másrészt a Support nem fogja őket egyből letiltani, csak ha FOLYAMATOSAN lépnek be egymás felhasználóiba, amit te mondtál, hogy egyszer felszeded havonta az alapanyagokat, az még nem annyira feltűnő, de a szabály tiltja!

Sikeres Új Évet!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
kérdés

Sziasztok,nekem egy olyan kérdésem,lenne,hogyha nincs megfelelő bankártyám,és egy másik játékos tölt nekem,és ezen idő alatt belép hozzám,de a töltésen kívül mást nem csinál azért is kizárnak?
 

DeletedUser

Guest
Kedves Tyrion!

"A tiltószabályok eredetileg minden játékost védenek, de rá lehet jönni, hogy azért vannak, hogy a helyett, hogy kettő felhasználót viszel, inkább vegyél prémiumot. Szerintem ezzel el is mondtam mindent"

A játékszabály valóban a játékosokat védi. Azokat, akik szabályosan játszanak egy, vagy több felhasználóval, de nem segítik magukat vagy a családtagjukat. Szó nincs itt prémiumról, bevételről. Neked sem esne jól, hogy napokat ébren maradsz (kis túlzás) azért, hogy első legyél a játékban szabályosan és akkor jön egy másik játékos, aki hetekkel később kezdi a játékot, de már ott van a nyomodban, napi 3 óra játékkal, pusztán, csak azért mert 5 fiókkal játszik és segíti magát vagy a családtagjait. Itt még egy szó sem esett a prémiumról ugye. Mert ha még azt is tesz bele a szabályos játékos, akkor még csúnyább a csaló játékos viselkedése...
 

DeletedUser11

Guest
Neked sem esne jól, hogy napokat ébren maradsz (kis túlzás) azért, hogy első legyél a játékban szabályosan és akkor jön egy másik játékos, aki hetekkel később kezdi a játékot, de már ott van a nyomodban, napi 3 óra játékkal, pusztán, csak azért mert 5 fiókkal játszik és segíti magát vagy a családtagjait. Itt még egy szó sem esett a prémiumról ugye. Mert ha még azt is tesz bele a szabályos játékos, akkor még csúnyább a csaló játékos viselkedése...

Nem kell túlzást mondani, ez egy konkrét példa volt, ami velem is megtörtént, és szerintem sokakkal, akik elsők voltak (vagy még mindig azok) egy játékban. A szabály a játékosokat is egyértelműen védi, de természetesen a cég sem akarja, hogy Prémium helyett több felhasználót csináljanak. De teljesen igazad van, és egy kicsit sipiatti-nak is, bár ezt a szabály tiltja.

Neked is Sikeres Évet Kívánok!
 

DeletedUser

Guest
Igazából nem vágom, miért hoztad fel a prémiumot. Mi van akkor ha én mind az 5 fiókomon (szabályosan játszom) prémiumot vásárolok mert megtehetem.Utána pedig jön a nem prémiumos sokfelhasználós, saját magát segítő játékos és megelőz?Akkor annak van valami erkölcsi alapja? Mert ő nem prémes de mégis megvert igaz kicsit csalt hozzá de megvert.. Nem értem ,hogy mitől van igaza sipiattinak a szabályzat figyelembe vétele mellett.Kérlek, mutass rá mely az a pontja sipiatti írásának, ahol igaza van.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Sziasztok,nekem egy olyan kérdésem,lenne,hogyha nincs megfelelő bankártyám,és egy másik játékos tölt nekem,és ezen idő alatt belép hozzám,de a töltésen kívül mást nem csinál azért is kizárnak?

Idézet a játékszabályból " Megengedett hogy kettő vagy több játékos használja ugyanazt a számítógépet a játékra, amennyiben mindenki csak a saját azonosítóját használja.
Más jelszavának ismerete, tárolása vagy elérése szigorúan tilos. Amennyiben egy másik játékos elküldi neked a jelszavát, azonnal jelentened kell, ellenkező esetben akár a te azonosítódat is kitilthatjuk.
Semmilyen esetben sem léphetsz be másik azonosítóval olyan világba ahol te is játszol, még akkor sem ha az egy családtagodé.
Tilos más helyett játszani ha az átmenetileg távol van vagy bármi más okból nem tud játszani."

Ezért akár ki is zárhatnak.
 

DeletedUser14993

Guest
Értem amit mondasz/mondtok, csak értelmetlen, mivel engem semmi kár nem ér, ha valaki ennyire elvetemült és függő, hogy olyan módon járjon el, amit felvázoltatok. Azt sem tudom ez alapján belátni, hogy az üzemeltetőt/fejlesztőt kár éri, mert a prémiumhasználati kedv nem fog változni attól, hogy ilyen korlátozó szabályokkal élnek. Azt sem tudom a fentiek alapján elképzelni, hogy ilyen tiltó szabályok nélkül boldog-boldogtalan "szétcsalná" a saját játékát. Arra sem lehet következtetni, hogy az ilyen tiltó szabályok eltörlése a multifiókos játékosok számának növeléséhez vezetne (miért vezetne? Az ilyen játékmód beteg lélekre vall, nem hinném, hogy az ilyen játékosok száma a játékot normál módon élvezni tudók számát meghaladná, sőt szerintem ez a szám lényegesen alacsonyabb lehet).
Arra meg végkép semmilyen indokot nem látok, hogy miért jó egy ilyen szabály, és kinek. Én csak azt látom belőle, hogy a tisztességes játékosoknak rossz, vagyis a többséget büntetik egy elenyésző kisebbség helytelen viselkedése miatt.
Az én olvasatomban senkinek nem származik értékelhető előnye, vagyis a szabály rossz, alkalmatlan a célra, amire szánták.
 

DeletedUser

Guest
Ez a szabály csak és kizárólag azoknak rossz, akik bármilyen módon megszegik azt. Azokat a játékosokat nem érinti és nem is foglalkoznak vele, akik a szabályoknak megfelelően játszanak.
 

DeletedUser

Guest
Megpróbálom összefoglalni a körüzenet lényegét,mert én úgy látom ,hogy elbeszélünk egymás mellett :)
Tehát:
Egy játékos ,egy fiók : Szabályos, szabadon kereskedhet bárkivel ,bármelyik piacon, bármit ,bármiért amit a játék enged és szabadon támadhat mindenkit.
Két játékos (családtagok vagy barátok) egy gép/ip : X játékos nem léphet be Y játékos városába.X és Y nem kereskedhetnek egymással sem céhes,sem sima piacon és nem is támadhatják egymást.Ha ezeket a szabályokat betartják nem kapnak tiltást.
Három vagy több játékos (családtagok vagy barátok) azonos gép vagy IP: Ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk, mint a két játékosra.NEm kereskedhetnek egymással egyik piacon sem és nem is támadhatják egymást.

Megengedett a több felhasználó akár egy gépről is de egymással nem kereskedhetnek és nem támadhatják egymást és nem léphetnek be egymáshoz.

Remélem ,hogy így kicsit érthetőbb volt a leírás.
 

DeletedUser21567

Guest
Egy hálózatról való játék

Mi a teendő abban az esetben, ha valakivel alapvetően külön élek, de időről időre egy helyről jelentkezünk be? Ilyenkor egyáltalán nem szabadna kereskednünk, vagy nem szabad kereskedni amég egy helyen vagyunk, vagy mi a koncepció? Egyikünk sem szándékozik bannolva lenni, szóval jó volna tudni, hogy most akkor mit szabad és mit nem.
 

DeletedUser14993

Guest
Ez a szabály csak és kizárólag azoknak rossz, akik bármilyen módon megszegik azt. Azokat a játékosokat nem érinti és nem is foglalkoznak vele, akik a szabályoknak megfelelően játszanak.

Látom nem ment át az üzenet :(

- - - Updated - - -

Megengedett a több felhasználó akár egy gépről is de egymással nem kereskedhetnek és nem támadhatják egymást és nem léphetnek be egymáshoz.

Remélem ,hogy így kicsit érthetőbb volt a leírás.

A szabály szövege érthető. De mi az indok? Kifejtettem fentebb, miért problémázom.
Miért nem léphet be más az én belépési adataimmal? Ha megadom neki, nyilván bízok benne. A kocsikulcsomat is odaadom annak akiben bízom, ez meg csak egy virtuális játékfiók.
Miért ne kereskedhetnénk egymással egy IP mögül? Szóban is tudunk egyeztetni, sokkal rugalmasabb.

Értem, hogy szajkózod a szabályt, de itt meg is akadsz nyomban (és nem bántani akarlak ezzel, ne haragudj, ha így érzed), a szabály nem alkalmas a mögötte húzódó szándék elősegítésére, hisz könnyedén kijátszható.
 

DeletedUser20919

Guest
Nalam is ugyanez a problema, egyszer mar bannoltak emiatt, azota a baratnommel kulon vilagokban jatszunk, de idonkent egymas gepeirol lepunk be.
 

DeletedUser

Guest
Egy gépről való belépés esetén egymással a kereskedés tilos.A félreértések elkerülése végett, akik beszoktak lépni egymás gépéről ,vagy hálózatáról azok ne kereskedjenek egymással és ne támadják egymást.
 

DeletedUser11

Guest
Szerintem teljesed igazad van. A szabály egymaga nem akadályoz meg abban, hogy ne szedd fel a fiad dolgait. A való életben is vannak szabályok, mégis sok olyan van, amely nem felel meg az elvárásoknak. Sokan mondják azt, hogy a szabályok azért vannak, hogy megszegjék őket. Ez *****ség. A szabály addig szabály, amíg betartható. Tisztességes. Elfogadható. De nekem ne mondják azt, hogy minden szabály csakis kizárólag azt a célt szolgálja, hogy védje a játékosokat, meg a földet a globális felmelegedéstől. Ha van valamilyen dolog, amely kicsit is túlmegy azon a határon, amelyen belül az ember épp gondolkodásmóddal találta fel, azt a többi furcsa szemmel nézi. Persze, vannak és írott, és íratlan szabályok, mint pl. hogy add át a helyet, ha idős ember jön, vagy hogy minden termék 27%-a adó.

Egyszóval nem azt írom most le, hogy szegjük meg a szabályokat, mert akkor mindenki hülyének nézne (igen, rád gondolok), hanem azt, hogy amit nem érzünk annak, aminek nem látjuk az értelmét, azt ne fogadjuk el. Bár most szóljak a játék tervezői mellett, ezek még viszonylag elfogadható szabályok. Más helyeken egyből tiltják azokat, akik egy IP-ről belépnek. Nem áll szándékomba vitába bocsátkozni, de szinte mindig sikerül ezt elérnem, így hát ez van, de ha nem nagyon hangsúlyozod, hogy belépsz máshova, és hagysz köztük időt, akkor nagy valószínűséggel nem veszik észre. De ezt tényleg ne csináld. Tudom, hogy szeretetből csinálod, és a Supportos emberkék is tudják, de ezzel tudod, hogy ők sem kezdhetnek mit.

Most gondolom megint kapok egy sor megkövezést, de hát igazából ez az igazság, és szerintem felesleges erről beszélni, mert amíg nem írnak új Szabályzatot, ezt kell használni. Ez van a mostani törvényekkel is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Látom nem ment át az üzenet :(

- - - Updated - - -



A szabály szövege érthető. De mi az indok? Kifejtettem fentebb, miért problémázom.
Miért nem léphet be más az én belépési adataimmal? Ha megadom neki, nyilván bízok benne. A kocsikulcsomat is odaadom annak akiben bízom, ez meg csak egy virtuális játékfiók.
Miért ne kereskedhetnénk egymással egy IP mögül? Szóban is tudunk egyeztetni, sokkal rugalmasabb.

Értem, hogy szajkózod a szabályt, de itt meg is akadsz nyomban (és nem bántani akarlak ezzel, ne haragudj, ha így érzed), a szabály nem alkalmas a mögötte húzódó szándék elősegítésére, hisz könnyedén kijátszható.

Indok: Jogosulatlan előnyszerzés. Mégpedig a fentebb leírt okok miatt.Minden szabályt ki lehet játszani ,csak nem ajánlott.
 

DeletedUser20919

Guest
Es mi van azokkal akiknek a szolgaltato miatt van azonos IPjuk es nem is tudnak rola?
 

Vanek ur

Aktív tag
sipiatti: Én értem, mire akarsz kilyukadni - mégpedig arra, hogy ez egy egyszemélyes játék, ahol nem igazán érdekel senkit, hogy más hogyan fejlődik. Itt nem fognak tőled elszedni várost, épületedet nem fogják lerombolni; így meg teljesen mindegy, hogy ki hogyan fejlődik. Csakhogy ez nem egészen így van. Ebben a játékban is van rengeteg olyan akció, amivel nekem is hátrányt okozhatnak a csalók. Ilyen például a medálszerzés (ahol elviheti előlem a medálokat - rossz esetben (ha minden alteregója a saját szomszédja is) mindet); ilyen az épületeim kirablása; és ilyen a nevezetes épületeknél való kiszorítás is (de még azzal is hátráltat, hogy nem 'kifelé' fog kereskedni, hanem csak saját magával).
Ezen kívül nem tudhatjuk, hogy a játékban milyen egyéb pvp-s lehetőségek jelennek majd még meg (amivel szintén hátrányt okozhatnak az embernek a csalók); hiszen ez csak egy kezdeti, 'béta' játék. Még nincs 'vége' sem, pedig a Klánháborúnak, a Grepolisnak és még sok hasonló stratégiai játéknak is az az egyik megtartó ereje, hogy van sok szerver; ha egyszer elszúrod, akkor kezdheted elölről; és lehetsz majd ott 'győztes' (vagyis eléred a 'végcélt' - vagy a csodákat építed meg, vagy megnyered a szervert, vagy ...).
Addig meg, hogy most ilyen szabályok vannak, abba az is belejátszhat, hogy az Innogames más játékainál is hasonló szabályok vannak (mint ahogy sok más hasonló, de más cég által készített játékban is hasonló szabályok vannak). És igen; ez védi a játékot készítő céget is (hogy legyen bevétele, hogy legyen miből fenntartania a szervereket, a supportokat, és a fejlesztéseket is), és valamilyen módon védi a játékosokat is (úgy, hogy bizonyos korlátokat bevezet).
 

DeletedUser

Guest
Es mi van azokkal akiknek a szolgaltato miatt van azonos IPjuk es nem is tudnak rola?

Az elvileg egy idő után kiderül és feloldanak ha zároltak érte. De hogy derül ki? Úgy hogy nem ismerik be hogy tudnak egymásról, talán még együtt is élnek stb... . Tehát, ha valaki vét ez ellen a szabály ellen, amivel különösebb előnyre nem tehetsz szert, pláne ha céhben is vagy. Majd elismered a hibádat zárolnak, de ha nem és hazudozol supportnak feloldanak :D
 
Fent