Céhcsatatér ligapontjainak átdolgozása

III. Dementia

Aktív tag
Amíg meg nem változtatták a "sorsolási" rendszert, addig nekem speciel nem volt panaszom a csatatérre, de azóta egyre rosszabb és lassan nem is lesz sok kedvem a csatatérre ránézni. (egyetlen céh elfoglal minden szektort)

Én inkább kiegészíteném a jelenlegi rendszert egy másodlagos pontozási módszerrel. A céhexpedícióról már ismerjük a következőt (lsd. spoiler), ami a létszám és a megoldott találkozások számán alapul. A csatatérre is hasonlót kellene kitalálni céhlétszám/részvételi arány/csaták száma/csaták száma a résztvevők aránya..stbstb.... egyfajta mérő szám, ami a céhhaderő aktivitását méri egy adott csatatéren. Így pl adott ligán belül az azonos erejű és aktivitású céhek kerülnének össze és nem Dávid és góliát harca lenne, ahol Dávidot eltapossák.

Nekem legalábbis ez lenne az elképzelésem, bár még sose láttam, olyat hogy valami hasznos eljutna a dev-hez.

céhexpedíciós képlet
S = Number of encounters solved by guild members.
M = Number of guild members.
P = Percentage of encounters solved.
P = S / (48 x M) x 100
A szigeten nem nyerni kell, hanem farmolni.
Ha az Általad felvázolt dolog jönne létre, ha összeállna a 15-20 játékos a céhemből, kicsit megtolná a motyitermelést, és ugyanúgy letarolná a Sziget, mint eddig, és osztozni sem kell a többiekkel.
Most, a nagy számú játékos nem csak a termeléshez kell, hanem a sebességhez is.
Hiába tudsz sokat ütni, ha egy szektor elhozásához percek kellenek, egy soktagú, nem túl jelentős haderővel rendelkező céh mindig le fog nyomni, mivel viszi a szekit, majd táborral megy tovább.
Ha viszont nincs soktagú céh a placcon, a nyers haderő dönt, amivel -a felvetés alapján- nem rendelkeztek.
 
Fent