Céhcsatatér ligapontjainak átdolgozása

Klyma

Új tag
Sajnos a jelenleg megszerezhető ligapontok mértéke miatt rendszeresen kerülnek olyan céhek a gyémánt 1000-es ligába, akik a nagyobb céhek mellett nem rugnak labdába, és ezek a kisebb céhek már-már azon versenyeznek, melyikük essen ki, hogy a legalább a következő etap-ban legyen esélyük harcolni.

A javaslatom valami hasonló lenne:
1. hely: +50 LP
2. hely: +25 LP
3. hely: 0 LP
4. hely: -25 LP
5.hely: -50 LP
6. hely: -75 LP
7. hely: -100 LP
8. hely: -125 LP

Ez elsőre talán túl kompetitívnek tűnik, de pár hét után kialakulna egy egyensúly a céhek között, ahol nagyobb eséllyel kerülnek össze hasonló erősségű céhek. Emellett bevezetésre kerülhetne a "winstreak", amivel az egymás utáni győzelmekért szorzót lehet szerezni (például első héten 50 LP, a következő győzelem után 100 LP, a 3. győzelem után 200 LP és így tovább) így egy újonan alakult, de erősebb céh pár hét alatt képes feljutni magasabb ligákba.

Mellékelek egy képet is ami jól mutatja, hogy 2 céh csatája mellett, a maradék 6 céh szó szerint semmit nem csinál, mert szeretnének kiesni a gyémánt 1000 ligából, és sajnos ez egyre gyakrabban fordul elő. Véleményem szerint a nagyobb céhek dolgát sem nehezítené kompetitívebb ellenfelek megjelenése a csatatereken, a kisebb céhek, akik viszont sokkal nagyobb számban vannak saját erejükhöz mérten játszhatnak, és nem azzal kell sakkozniuk, hogy veszítsenek pontokat.


bg.png

Bárki akinek van javaslata, bátran egészítse ki hozzászólás formájában, meglátásom szerint sokan elégedettlenek a csatatérrel, szerintem fontos lenne ha a fejlesztők fontolóra vennének némi módosítás ötletét, mielőtt nem mérgezi meg teljesen a játékot a jelenlegi helyzet. Kérem azt, aki egyetért az ötletemmel jelezze, ezzel is segítve, hogy eljusson a fejlesztőkhöz!

Köszönöm a figyelmet,
Klyma - Dinegu
 

III. Dementia

Aktív tag
Sajnos a jelenleg megszerezhető ligapontok mértéke miatt rendszeresen kerülnek olyan céhek a gyémánt 1000-es ligába, akik a nagyobb céhek mellett nem rugnak labdába, és ezek a kisebb céhek már-már azon versenyeznek, melyikük essen ki, hogy a legalább a következő etap-ban legyen esélyük harcolni.

A javaslatom valami hasonló lenne:
1. hely: +50 LP
2. hely: +25 LP
3. hely: 0 LP
4. hely: -25 LP
5.hely: -50 LP
6. hely: -75 LP
7. hely: -100 LP
8. hely: -125 LP

Ez elsőre talán túl kompetitívnek tűnik, de pár hét után kialakulna egy egyensúly a céhek között, ahol nagyobb eséllyel kerülnek össze hasonló erősségű céhek. Emellett bevezetésre kerülhetne a "winstreak", amivel az egymás utáni győzelmekért szorzót lehet szerezni (például első héten 50 LP, a következő győzelem után 100 LP, a 3. győzelem után 200 LP és így tovább) így egy újonan alakult, de erősebb céh pár hét alatt képes feljutni magasabb ligákba.

Mellékelek egy képet is ami jól mutatja, hogy 2 céh csatája mellett, a maradék 6 céh szó szerint semmit nem csinál, mert szeretnének kiesni a gyémánt 1000 ligából, és sajnos ez egyre gyakrabban fordul elő. Véleményem szerint a nagyobb céhek dolgát sem nehezítené kompetitívebb ellenfelek megjelenése a csatatereken, a kisebb céhek, akik viszont sokkal nagyobb számban vannak saját erejükhöz mérten játszhatnak, és nem azzal kell sakkozniuk, hogy veszítsenek pontokat.


1410 bővítmény megtekintése

Bárki akinek van javaslata, bátran egészítse ki hozzászólás formájában, meglátásom szerint sokan elégedettlenek a csatatérrel, szerintem fontos lenne ha a fejlesztők fontolóra vennének némi módosítás ötletét, mielőtt nem mérgezi meg teljesen a játékot a jelenlegi helyzet. Kérem azt, aki egyetért az ötletemmel jelezze, ezzel is segítve, hogy eljusson a fejlesztőkhöz!

Köszönöm a figyelmet,
Klyma - Dinegu
Most felfelé irányul a mozgás, egyre több, és több gyémántligás céh lesz.

A Te verzióddal megfordulna az irány, és a bádogliga felé gyűlne a társaság.

Az Általad vázolt problémára van megoldás: erősödni kell, akár egyesüléssel.
Persze, ehhez az egóból is engednie kell mindenkinek, ami kétségtelenül nehéz.

Nem lehetetlen akár nulláról is olyan céhet összehozni, amelyik nem a partól szemléli a két-három nagy zacsipacsiját.
 

AbyGel

Új tag
Most felfelé irányul a mozgás, egyre több, és több gyémántligás céh lesz.

A Te verzióddal megfordulna az irány, és a bádogliga felé gyűlne a társaság.

Az Általad vázolt problémára van megoldás: erősödni kell, akár egyesüléssel.
Persze, ehhez az egóból is engednie kell mindenkinek, ami kétségtelenül nehéz.

Nem lehetetlen akár nulláról is olyan céhet összehozni, amelyik nem a partól szemléli a két-három nagy zacsipacsiját.

Dementia, ez a Te megoldásod, de nem mindenki (szerintem sokan nem) szeretne ébresztő órával a kezében aludni, élni. Nekem nem ez a fejlődés iránya. Ezzel nem akarom tagadni azt fajta játékstílust sem, amit Te képviselsz, de én a játék élményéért szeretnék játszani.

Az nem zavar, ha néha összehoz a sors nálunk erősebb ellenféllel és kikapunk, de az igen, hogy jelenlegi állapotunkban, ami tökéletesen megfelel nekünk, esélyünk sincs élvezni a csatatér örömeit. Így teljességgel érdektelenné válik.

A lényeg, hogy minél homogénebb legyen egy csatatéri beosztás, mert akkor van értelme megmérkőzni egymással. Remélem azok a bizonyos nagy céhek, nem félnek ettől :)

Személy szerint én két megoldást látok, (de a fejlesztők ehhez jobban értenek) az egyik egy új liga beiktatása, a másik a felső ponthatár megemelése. Platinában is szélesebb a ponthatár.
 

Klyma

Új tag
Most felfelé irányul a mozgás, egyre több, és több gyémántligás céh lesz.

A Te verzióddal megfordulna az irány, és a bádogliga felé gyűlne a társaság.

Az Általad vázolt problémára van megoldás: erősödni kell, akár egyesüléssel.
Persze, ehhez az egóból is engednie kell mindenkinek, ami kétségtelenül nehéz.

Nem lehetetlen akár nulláról is olyan céhet összehozni, amelyik nem a partól szemléli a két-három nagy zacsipacsiját.

Ez megint csak azt takarja, hogy vagy progresszív céhnek vagy egy igen aktív tagja, vagy hozzászoksz, hogy 1-2 havonta bekerültök egy olyan csatatérre, ahol érvényesülni tudsz. Az én javaslatom egy ötlet, nyilván a fejlesztők akik látják a statisztikákat jobb jutalomrendszert dolgozhatnának ki, de ez, hogy vagy mi vagyunk teljesen elnyomva, vagy sikerül veszteni 25 ligapontot, és ott meg már magasan tudunk dominálni elég kiábrándító, felmerül a kérdés akkor miért van 1000 pontos rendszer, ha élet csak legfelül van?
 

III. Dementia

Aktív tag
Ez megint csak azt takarja, hogy vagy progresszív céhnek vagy egy igen aktív tagja, vagy hozzászoksz, hogy 1-2 havonta bekerültök egy olyan csatatérre, ahol érvényesülni tudsz. Az én javaslatom egy ötlet, nyilván a fejlesztők akik látják a statisztikákat jobb jutalomrendszert dolgozhatnának ki, de ez, hogy vagy mi vagyunk teljesen elnyomva, vagy sikerül veszteni 25 ligapontot, és ott meg már magasan tudunk dominálni elég kiábrándító, felmerül a kérdés akkor miért van 1000 pontos rendszer, ha élet csak legfelül van?
Amit javasolsz, azzal ugyanúgy el lennél nyomva, csak a platina, később pedig az arany ligában.

A te javaslatod ugyanis azt jelenti, hogy szigetenként és fordulónként 200 pont elveszne a rendszerből, a kis céhek egyre lejjebb csúsznának, egyre kisebb ajándékokért küzdve, majd feladják az értelmetlen küzdést, míg a nagyok lefognák az egyetlen gyémánt szigetet és farmolnák egymást.

A jelen rendszer szerint viszont minden bádogligás szigeten keletkezik kb 400 pont, ami folyamatosan szivárog fölfelé, egyre bővítve a gyémántligát.

Szerverenként 3-5 olyan céh van, amelyikek tényleg képesek lefogni a teljes szigetet, de ők is csak akkor, ha együtt vannak.
És minél több sziget van, annál ritkábban találkoznak, és amikor egyedül vannak a kicsik között, az a kicsiknek a Kánaán.
 

Klyma

Új tag
Amit javasolsz, azzal ugyanúgy el lennél nyomva, csak a platina, később pedig az arany ligában.

A te javaslatod ugyanis azt jelenti, hogy szigetenként és fordulónként 200 pont elveszne a rendszerből, a kis céhek egyre lejjebb csúsznának, egyre kisebb ajándékokért küzdve, majd feladják az értelmetlen küzdést, míg a nagyok lefognák az egyetlen gyémánt szigetet és farmolnák egymást.

A jelen rendszer szerint viszont minden bádogligás szigeten keletkezik kb 400 pont, ami folyamatosan szivárog fölfelé, egyre bővítve a gyémántligát.

Szerverenként 3-5 olyan céh van, amelyikek tényleg képesek lefogni a teljes szigetet, de ők is csak akkor, ha együtt vannak.
És minél több sziget van, annál ritkábban találkoznak, és amikor egyedül vannak a kicsik között, az a kicsiknek a Kánaán.

Látom te nagyon megszeretted a pontrendszert amit felvetettem, de ismételten megkérlek, hogy ne alapul vedd, majd akik értenek hozzá átdolgozzák. Mint már mondtam, egy Casual guild tagjaként beszélek tapasztalatból, amivel számos másik céh 50-100-as ranlistáról szintén egyetért, hogy tarthatatlan a kisebb céhek érvényesülése. Feltételezem, te nem egy ilyen céhnek vagy a tagja, nem tapasztalod mi megy a csatatéren hónapok óta, különben nem akarnál mindenáron meggyőzni arról, hogy tévedek azzal kapcsolatban amit a saját szememmel látok.
 

III. Dementia

Aktív tag
Látom te nagyon megszeretted a pontrendszert amit felvetettem, de ismételten megkérlek, hogy ne alapul vedd, majd akik értenek hozzá átdolgozzák.
Jahogy, csak leírtál számokat, amiknek a következményét nem gondoltad végig...
Bocsesz.
Én grafikonokat látok, görbéket, meredekségeket, integrált.
Ha számokat látok, számokról beszélek.

Mint már mondtam, egy Casual guild tagjaként beszélek tapasztalatból, amivel számos másik céh 50-100-as ranlistáról szintén egyetért, hogy tarthatatlan a kisebb céhek érvényesülése.

50-100 céh, az 7-12 sziget.
Egy szerveren 3-5 vérivó van, akik csak akkor csinálnak bajt, ha egymással farmolnak.
Ha egyedül vannak, kell nekik olyan, aki generálja az akciót.
Tehát lesz motyi.
A céh ranglistán elfoglalt helyezésének mellesleg semmi köze a csatatéri erőhöz.
A ranglista helyezése kizárólag azt mutatja, hogy hány ember ül nyolckor pc elé, gvg-zni.

Feltételezem, te nem egy ilyen céhnek vagy a tagja, nem tapasztalod mi megy a csatatéren hónapok óta, különben nem akarnál mindenáron meggyőzni arról, hogy tévedek azzal kapcsolatban amit a saját szememmel látok.

Voltam ilyen céhben, amikor még csak egy gyémánt sziget volt, és hónapokig bullyngolt minket az akkori legerősebb céh.
Akkoriban egy remény volt, mégpedig az, hogy lesz több sziget, és azon nem találkozunk. (más kérdés, hogy akkoriban a céh ID-je alapján válogatta össze a szigetet, így mindig ugyanazok pörögtek egy szigeten)
A javaslatod egy ilyen világ létrehozására tett javaslat, de 0-1 közötti gyémántsziget számmal.

Most az az optimális, ha nagy és erős egy céh, mert közös pályán játszik mindenki.
Ha a kicsik egymás között meg a nagyok egymás közöttre válik a felállás, a nagyok és erősek jobban járnak, ha osztódnak, és oda kerülnek mellétek, mert akkor kevesebb felé oszlik el a kitermelhető akció, és abban azért bízhatnak, hogy legalább a sziget negyedére van erőtök.
Kivéve, ha súlyozódik a nyeremény a taglétszámmal.
Minden tag 1/80-os szorzó a jelenlegi rewardon.
Tehát, ahol most 10 fp-t kapsz ott a 20 fős csapat 3-mat kapjon.
Cserébe nem találkozik a nagyokkal.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ismét csatatér a téma. Nagyon izgalmas erről beszélni mindig. :)

Maga az ötlet, hogy át kellene dolgozni nem feltétlen rossz. Az, hogy mit vegyenek figyelembe és miért szükséges az átdolgozás az már egy más kérdés.
Először is azt kell látni, hogy a fejlesztők nem azért hozták létre a csatateret, amire a legtöbb játékos és céh használja. Ők a céhek egymással való harca, versenyzése miatt hozták létre. De a játékosok nem hülyék, így arra és úgy használják aminek van haszna is. Ahogy a bárka sem az 1,9-re lett kitalálva, az más kérdés, hogy III. Dementia-hoz hasonló kvantum matekos valahogy rájött, hogy létezik az 1,9.
Így, arra várni, hogy a fejlesztők úgy átalakítják, hogy mindenkinek jó legyen, felejtős.

Viszont azt a nézőpontot nem értem (mert korábban mások is felhozták), hogy a kis céhek kapjanak a nagy és erős céhek mellett esélyt a gyémántligában. Tényleg nem értem. A nagy céh így vagy úgy de megdolgozott azért, hogy nagy legyen. A kis céheknek meg ott a lehetősége, hogy megdolgozzanak azért, hogy nagyok legyenek.
Továbbá jelenleg a gyémántliga a legerősebb liga. Ha a nagyok mellett nem nagyon tud a kis céh megmozdulni az nem a nagyok hibája, hanem a kis céh nem való a gyémántligába. Tudom ez bántó, de mi is átéltük ezt. A mostani etapunkban pl van egy 16fős céh. Kb megmozdulni nem tud. Egyértelmű, hogy nem gyémántligába való.
Szerintem inkább a kis céheknek kellene elengedni a gyémántligához való ragaszkodást addig amíg meg nem erősödnek. Ha pedig, ahogy AbyGel írta nekik megfelel az az erősség/létszám, stb ami most van, és ezzel nem tudnak megmozdulni gyémántligában, akkor ne akarjanak a gyémántligába kerülni és érvényesülni.
Jó lenne eldönteni, hogy mit akar a kis céh. Ha érvényesülni akar a gyémántligában, ahhoz nem kell a fejlesztői beavatkozás, csupán létszámbővítés és néhány dolog átalakítása. Ha pedig nem akar ilyesmivel foglalkozni, akkor engedje el a gyémántligát.

Tudom nyers, és sértő amit írok. Legalábbis egyeseknek biztos. De sajnos én meg ezt látom.



És III. Dementia biztos jókat írsz, meg szép grafikonokat, számokat látsz. De rajtad kívül kb egy tucat ember érti azt amit és ahogy leírsz. Ha kérhetem, próbáld meg úgy fogalmazni, hogy az egyszeri kvantum matek mentes ember is fel tudja fogni mit akarsz mondani.
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Szvsz ezt úgy kellene megoldani, hogy csatatér végén ha a céh feljebb kerülne, akkor a céh dönthesse el, hogy feljebb akar-e lépni. Ha nem, marad eredeti pontszámán és ligájában. És ehhez nem kell semmilyen új képletet, számolást kitalálni :)
 

III. Dementia

Aktív tag
Szvsz ezt úgy kellene megoldani, hogy csatatér végén ha a céh feljebb kerülne, akkor a céh dönthesse el, hogy feljebb akar-e lépni. Ha nem, marad eredeti pontszámán és ligájában. És ehhez nem kell semmilyen új képletet, számolást kitalálni :)
Akkor nem visz fel pontot, és csökken a gyémántligában lévő pontok mennyisége. Ettől kevesebb csapat fér be, és így kevesebb sziget lesz, ami a még nagyobb erőkoncentrációt jelent, a bent lévő kisebbeknek pedig még kevesebb lehetőség jut.
 

Klyma

Új tag
Ismét csatatér a téma. Nagyon izgalmas erről beszélni mindig. :)

Maga az ötlet, hogy át kellene dolgozni nem feltétlen rossz. Az, hogy mit vegyenek figyelembe és miért szükséges az átdolgozás az már egy más kérdés.
Először is azt kell látni, hogy a fejlesztők nem azért hozták létre a csatateret, amire a legtöbb játékos és céh használja. Ők a céhek egymással való harca, versenyzése miatt hozták létre. De a játékosok nem hülyék, így arra és úgy használják aminek van haszna is. Ahogy a bárka sem az 1,9-re lett kitalálva, az más kérdés, hogy III. Dementia-hoz hasonló kvantum matekos valahogy rájött, hogy létezik az 1,9.
Így, arra várni, hogy a fejlesztők úgy átalakítják, hogy mindenkinek jó legyen, felejtős.

Viszont azt a nézőpontot nem értem (mert korábban mások is felhozták), hogy a kis céhek kapjanak a nagy és erős céhek mellett esélyt a gyémántligában. Tényleg nem értem. A nagy céh így vagy úgy de megdolgozott azért, hogy nagy legyen. A kis céheknek meg ott a lehetősége, hogy megdolgozzanak azért, hogy nagyok legyenek.
Továbbá jelenleg a gyémántliga a legerősebb liga. Ha a nagyok mellett nem nagyon tud a kis céh megmozdulni az nem a nagyok hibája, hanem a kis céh nem való a gyémántligába. Tudom ez bántó, de mi is átéltük ezt. A mostani etapunkban pl van egy 16fős céh. Kb megmozdulni nem tud. Egyértelmű, hogy nem gyémántligába való.
Szerintem inkább a kis céheknek kellene elengedni a gyémántligához való ragaszkodást addig amíg meg nem erősödnek. Ha pedig, ahogy AbyGel írta nekik megfelel az az erősség/létszám, stb ami most van, és ezzel nem tudnak megmozdulni gyémántligában, akkor ne akarjanak a gyémántligába kerülni és érvényesülni.
Jó lenne eldönteni, hogy mit akar a kis céh. Ha érvényesülni akar a gyémántligában, ahhoz nem kell a fejlesztői beavatkozás, csupán létszámbővítés és néhány dolog átalakítása. Ha pedig nem akar ilyesmivel foglalkozni, akkor engedje el a gyémántligát.

Tudom nyers, és sértő amit írok. Legalábbis egyeseknek biztos. De sajnos én meg ezt látom.



És III. Dementia biztos jókat írsz, meg szép grafikonokat, számokat látsz. De rajtad kívül kb egy tucat ember érti azt amit és ahogy leírsz. Ha kérhetem, próbáld meg úgy fogalmazni, hogy az egyszeri kvantum matek mentes ember is fel tudja fogni mit akarsz mondani.

Ez a fő probléma, hogy jelenleg kiesni sem tudunk a gyémántligából, mert mind a 6 céh parkolóra tette magát,mert a nagyok ellen nincs sok értelme harcolni. Ha ki is esünk végre, következő héten azonnal vissza is ugrunk legelőre, és kezdődik minden elölről. Ez az egész lényege, hogy mi nagyon nem akarunk a gyémánt tetején lenni, és ez a baj a pontrendszerrel, mert kénytelenek vagyunk...
 

III. Dementia

Aktív tag
Ez a fő probléma, hogy jelenleg kiesni sem tudunk a gyémántligából, mert mind a 6 céh parkolóra tette magát,mert a nagyok ellen nincs sok értelme harcolni.

A csatatéren azért üt az ember, mert reward jár érte.
Ez adja az "érdemes-t".
Ha ki is esünk végre, következő héten azonnal vissza is ugrunk legelőre, és kezdődik minden elölről.
Ez, csakis a Ti döntésetek.
Ha ott is vigyáznátok, maradnátok.

Ez az egész lényege, hogy mi nagyon nem akarunk a gyémánt tetején lenni, és ez a baj a pontrendszerrel, mert kénytelenek vagyunk...
Dehogy vagytok kénytelenek.
Ha beosztással élve, mindenki csak a himedzsit, meg a teherhajót farmolná le a csatatéren, sosem mennétek feljebb.
A te valódi problémád az, hogy úgy akarsz hozzáférni a csatatér farmjához, hogy azért ne kelljen tenni semmit. (írtad, hogy úgy jó a céhed, ahogy van, csak a többiek túl erősek, ezért nem tudsz érvényesülni)
Erre megy ki a kampányod, ha lecsupaszítjuk a sallangoktól.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A csatatéren nagyon sok mindent kellene megújítani és fejleszteni, hogy ne egy unalmas farmolás legyen, DE amíg a céhek globális ranglistáját nem a csatatér határozza meg, addig a céhérdek sem az, hogy harc legyen, hanem az, hogy minél több csata legyen, ÍGY alakult ki ez az állapot ami most tapasztalható -> 1-2-3 céh megegyezik és forognak 4 óránként úgy, hogy minél kevesebb termék fogyjon a kincstárból.
Nagyon ritka az, hogy tényleges harc legyen, ahhoz évek óta tartó ellenségeskedés kell.

Valóban igaz az a kijelentés, hogy a fejlesztők elképzelése és a mostani állapot köszönőviszonyban sincs egymással. Csatatéren a 9 épületből jó ha 2-3-at használnak a céhek. Ez igaz nagyon sok mindenre a játékban: nevezetes épületek van 42db és 15-17db-nál többet nem érdemes még lerakni sem, lakóépületek, termelő épületek, dekorációk; sőt még harci épületből is úgy van lenn 1, hogy fel se épül, mert az alca megoldja...

Az igazi az lenne, ha a csatateret annyira kibővítenék, hogy át tudja venni a gvg helyét. Pár évre megoldaná a jelenlegi problémát, hogy egy monoton, unalmas, de leginkább kiszámítható valami...
 

AbyGel

Új tag
Ismét csatatér a téma. Nagyon izgalmas erről beszélni mindig. :)

Maga az ötlet, hogy át kellene dolgozni nem feltétlen rossz. Az, hogy mit vegyenek figyelembe és miért szükséges az átdolgozás az már egy más kérdés.
Először is azt kell látni, hogy a fejlesztők nem azért hozták létre a csatateret, amire a legtöbb játékos és céh használja. Ők a céhek egymással való harca, versenyzése miatt hozták létre. De a játékosok nem hülyék, így arra és úgy használják aminek van haszna is. Ahogy a bárka sem az 1,9-re lett kitalálva, az más kérdés, hogy III. Dementia-hoz hasonló kvantum matekos valahogy rájött, hogy létezik az 1,9.
Így, arra várni, hogy a fejlesztők úgy átalakítják, hogy mindenkinek jó legyen, felejtős.

Viszont azt a nézőpontot nem értem (mert korábban mások is felhozták), hogy a kis céhek kapjanak a nagy és erős céhek mellett esélyt a gyémántligában. Tényleg nem értem. A nagy céh így vagy úgy de megdolgozott azért, hogy nagy legyen. A kis céheknek meg ott a lehetősége, hogy megdolgozzanak azért, hogy nagyok legyenek.
Továbbá jelenleg a gyémántliga a legerősebb liga. Ha a nagyok mellett nem nagyon tud a kis céh megmozdulni az nem a nagyok hibája, hanem a kis céh nem való a gyémántligába. Tudom ez bántó, de mi is átéltük ezt. A mostani etapunkban pl van egy 16fős céh. Kb megmozdulni nem tud. Egyértelmű, hogy nem gyémántligába való.
Szerintem inkább a kis céheknek kellene elengedni a gyémántligához való ragaszkodást addig amíg meg nem erősödnek. Ha pedig, ahogy AbyGel írta nekik megfelel az az erősség/létszám, stb ami most van, és ezzel nem tudnak megmozdulni gyémántligában, akkor ne akarjanak a gyémántligába kerülni és érvényesülni.
Jó lenne eldönteni, hogy mit akar a kis céh. Ha érvényesülni akar a gyémántligában, ahhoz nem kell a fejlesztői beavatkozás, csupán létszámbővítés és néhány dolog átalakítása. Ha pedig nem akar ilyesmivel foglalkozni, akkor engedje el a gyémántligát.

Tudom nyers, és sértő amit írok. Legalábbis egyeseknek biztos. De sajnos én meg ezt látom.



És III. Dementia biztos jókat írsz, meg szép grafikonokat, számokat látsz. De rajtad kívül kb egy tucat ember érti azt amit és ahogy leírsz. Ha kérhetem, próbáld meg úgy fogalmazni, hogy az egyszeri kvantum matek mentes ember is fel tudja fogni mit akarsz mondani.

Nem a gyémánt liga a lényeg, hanem a homogenitás. Amit Te javasolsz, az olyan lenne, mint egy város, ami tele van 30-as táblával, de lakosai Porschéval járnának. Mondhatod, hogy nekik,hogy cseréljék le Trabantra.....

Azt mondod, ne menjünk a csatatérre, és akkor majd ki esünk, és ha kiestünk, akkor se menjünk, mert akkor visszakerülünk :D és nem a gyémánt aljába, hanem rögtön a gyémánt tetejére.

Szerintem van elég céh, akik már túlnőtték a platinát, de nem elég erősek a gyémánt tetejéhez, és nem is vágynak oda. Nem akarnak ébresztőórával zsebükben élni, aludni, játszani. Biztosan van arra is igény, de...

Az hogy a fejlesztők más céllal hozták létre, és nem jött össze, az nem jelenti azt, hogy akkor jó lesz így is. Bízom benne, hogy dolgoznak az ügyön, de ahhoz kellünk mi is, akik elmondják a problémájukat, javaslatukat. Egy fejlesztői környezet sosem olyan, mint a valóság, és vannak dolgok, amik egyébként is csak hosszútávon mutatkoznak meg, amelyek egy rövid teszttel nem felderíthetőek.


Itt és most és egyébként se arról kellene beszélnünk, hogy mit csináljon a másik céh, hanem arról, hogy milyen problémáink vannak és azokat, ki hogyan tudná megoldani.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem a gyémánt liga a lényeg, hanem a homogenitás. Amit Te javasolsz, az olyan lenne, mint egy város, ami tele van 30-as táblával, de lakosai Porschéval járnának. Mondhatod, hogy nekik,hogy cseréljék le Trabantra.....

Azt mondod, ne menjünk a csatatérre, és akkor majd ki esünk, és ha kiestünk, akkor se menjünk, mert akkor visszakerülünk :D és nem a gyémánt aljába, hanem rögtön a gyémánt tetejére.

Szerintem van elég céh, akik már túlnőtték a platinát, de nem elég erősek a gyémánt tetejéhez, és nem is vágynak oda. Nem akarnak ébresztőórával zsebükben élni, aludni, játszani. Biztosan van arra is igény, de...

Az hogy a fejlesztők más céllal hozták létre, és nem jött össze, az nem jelenti azt, hogy akkor jó lesz így is. Bízom benne, hogy dolgoznak az ügyön, de ahhoz kellünk mi is, akik elmondják a problémájukat, javaslatukat. Egy fejlesztői környezet sosem olyan, mint a valóság, és vannak dolgok, amik egyébként is csak hosszútávon mutatkoznak meg, amelyek egy rövid teszttel nem felderíthetőek.


Itt és most és egyébként se arról kellene beszélnünk, hogy mit csináljon a másik céh, hanem arról, hogy milyen problémáink vannak és azokat, ki hogyan tudná megoldani.

Akkor nézzük.
Azt akarjátok, szeretnétek, hogy tudjatok érvényesülni, ugyanazokkal a feltételekkel, körülményekkel.
Nos, akkor ehhez támadó erő és alca kell elsősorban. Továbbá erős kincstár. Emellett legalább 60fős taglétszám akik meg is mozdulnak csatatéren.
Ha ez nincs meg, de a top céheknek megvan, akkor szerinted és a barátaid szerint mi a megoldás? Az, hogy a top céheket sorsolják össze? És csak top céhek legyenek együtt a csatatereken? Ez felveti azt a kérdést, hogy mit is értünk top céhnek? Vagy mikor is lesz erős egy céh a csatatéren?

Továbbá azt se felejtsétek el, hogy azok akik letarolnak titeket állítanak ébresztőt éjszaka. Tehát jobban fognak fejlődni, mint ti akik nem állítanak. Hozzáteszem, nincs azzal gond, hogy valaki nem állít ébresztőt. Mindkét opció egyéni döntés.

És akkor még ott van a leglényegesebb dolog ebben az egészben, hogy ez egy harci, stratégiai játék. Ami egyben azt is jelenti, hogy mindig lesznek olyanok, akik "lenyomják a másikat", így vagy úgy. Mert ez ilyen. Persze nyilván a békésebb, nyugodtabb játékosoknak ezt nehéz elfogadni. De muszáj.
A fejlesztők sok furcsaságot csinálnak. De nekik a pörgés, a játékosok, céhek versenye a cél. Az, hogy ezt jól vagy rosszul kezelik lehet vita tárgya. De ez a céljuk. És pont emiatt azonosságot és ilyen megoldást ne várjatok tőlük.

Abban egyetértünk, hogy a mostani lp rendszer nem épp a legjobb. De igazán nem is lehet olyat kidolgozni, ami mindig megfog felelni mindenkinek. Mert ez lehetetlen.

Ja, és a pontosítás végett. Én nem azt mondtam, hogy ne menjetek csatatérre. Hanem azt, hogy engedjétek el a gyémántligát. Mert ha szenvedtek ott, akkor nem nektek való. Meglehet oldani, hogy nektek való legyen. De ez persze idő és energia. Ha akarjátok megoldjátok. Ha nem akarjátok, akkor nem. Semmi gond ezzel.
 

III. Dementia

Aktív tag
Azt akarod elérni, hogy a 15-20 fős céheknek külön ligája legyen, meg a 20-40 fős céheknek, meg a 40-60 fős, meg a 60-80 fős céheknek?
 

Norse

Új tag
Amíg meg nem változtatták a "sorsolási" rendszert, addig nekem speciel nem volt panaszom a csatatérre, de azóta egyre rosszabb és lassan nem is lesz sok kedvem a csatatérre ránézni. (egyetlen céh elfoglal minden szektort)

Én inkább kiegészíteném a jelenlegi rendszert egy másodlagos pontozási módszerrel. A céhexpedícióról már ismerjük a következőt (lsd. spoiler), ami a létszám és a megoldott találkozások számán alapul. A csatatérre is hasonlót kellene kitalálni céhlétszám/részvételi arány/csaták száma/csaták száma a résztvevők aránya..stbstb.... egyfajta mérő szám, ami a céhhaderő aktivitását méri egy adott csatatéren. Így pl adott ligán belül az azonos erejű és aktivitású céhek kerülnének össze és nem Dávid és góliát harca lenne, ahol Dávidot eltapossák.

Nekem legalábbis ez lenne az elképzelésem, bár még sose láttam, olyat hogy valami hasznos eljutna a dev-hez.

céhexpedíciós képlet
S = Number of encounters solved by guild members.
M = Number of guild members.
P = Percentage of encounters solved.
P = S / (48 x M) x 100
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Amíg meg nem változtatták a "sorsolási" rendszert, addig nekem speciel nem volt panaszom a csatatérre, de azóta egyre rosszabb és lassan nem is lesz sok kedvem a csatatérre ránézni. (egyetlen céh elfoglal minden szektort)

Én inkább kiegészíteném a jelenlegi rendszert egy másodlagos pontozási módszerrel. A céhexpedícióról már ismerjük a következőt (lsd. spoiler), ami a létszám és a megoldott találkozások számán alapul. A csatatérre is hasonlót kellene kitalálni céhlétszám/részvételi arány/csaták száma/csaták száma a résztvevők aránya..stbstb.... egyfajta mérő szám, ami a céhhaderő aktivitását méri egy adott csatatéren. Így pl adott ligán belül az azonos erejű és aktivitású céhek kerülnének össze és nem Dávid és góliát harca lenne, ahol Dávidot eltapossák.

Nekem legalábbis ez lenne az elképzelésem, bár még sose láttam, olyat hogy valami hasznos eljutna a dev-hez.

céhexpedíciós képlet
S = Number of encounters solved by guild members.
M = Number of guild members.
P = Percentage of encounters solved.
P = S / (48 x M) x 100

Az egy főre jutó átlagos csataszám alapján rangsorolni itt nem igazán lenne szerencsés ötlet.
Egyrészt a kisebb létszámú céhek a céh valós erejénél magasabb besorolást kapnának és egy nagyobb létszámú céh könnyedén letarolná őket.
Másrészt a csataszám se mindegy, hogy farmolásból jött össze, vagy tényleges harc volt a résztvevők közt. Illetve az se mindegy, hogy milyen szintű ellenfelek ellen lett elérve.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Most komolyan. Miért a rendszert akarjátok megvariálni?
Nem tökéletes a rendszer, de tökéletes sose lesz.
Több, erősebb, nagyobb céh kellene a sok kis feldarabolódás helyett és akkor nem nyomnának el, vagy legalábbis kevésbé. Ha meg nem akar valaki egy 60-80fős céht vagy ilyen céhben lenni, akkor fogadja el, hogy az ilyen céhek elnyomják.
 
Fent